Į portalą tv3.lt kreipėsi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbanti medicinos psichologė, kuri tvirtino įstaigoje patirianti psichologinį smurtą. Moters teigimu, ją be jokių priežasčių verčia išeiti į kitą darbo vietą neva taip atlaisvinant etatą „savam“ žmogui. Nors pašnekovė tikino, kad nuo vasaros iš ligoninės išmesta beveik pusantro šimto darbuotojų, ligoninė aiškina, kad įstaigoje vyksta vidiniai struktūriniai pertvarkymai, o darbuotoja pati daro spaudimą ligoninei.

Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)

Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)

Regina (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas, – aut. past.) pasakojo, kad negražūs dalykai ligoninėje prasidėjo dar rugsėjį.

„Tame pačiame Reabilitacijos stacionare medicinos psichologe dirbu jau 14 metų, pilnu etatu, kolektyvas puikus, visada gerai sutarėme. Tačiau dabar į mano vietą nori „įstatyti“ savą žmogų. Tačiau dirbu gerai, nuobaudų nėra, tam preteksto nėra. Iš pradžių buvo bandoma mane išprašyti geruoju, toliau buvo pradėta visokiais būdais kenkti“, – tvirtino moteris.

Dar rudens pradžioje sužinojusi apie reorganizaciją ir psichologų etatų įstaigoje perkėlimą moteris tvirtino per daug nesukusi galvos – juk turi etatą ir ramiai sau dirba.

REKLAMA

„Tačiau, kaip pasirodo, mano etatą iškelia į psichikos kliniką. Dar rugpjūčio pabaigoje įstaigos vadovui parašiau laišką, jog sklinda gandai, kad etatas bus iškeliamas, kad reabilitacijoje nebedirbsiu, tačiau jokio atsakymo negavau. Tik jau rugsėjo pradžioje oficialiai buvo patvirtinta, kad taip bus. Klausiu, kas čia dirbs? Juk reabilitacijos skyriuje pagal sveikatos ministro įsakymą turi dirbti specialistų komanda, kurioje privalo būti ir psichologas“, – dėstė ji.  

Moteris sakė dėl to kreipusis ir į ministeriją, ši taip pat patvirtinusi, kad reabilitacijos stacionare, kur teikiamos 2 lygio paslaugos, negali nebūti psichologo etato.

„Ir psichologas būtinai turi dirbti tuo adresu, kur išduota licencija. O psichikos klinika, kur iškeliamas etatas, yra už kelių kilometrų. Kai parodžiau ligoninei įstatymą, kad be psichologo, dirbančio komandoje, atima licenciją reabilitacijos stacionarui, jie aiškino vis tiek rasiantys būdą, kaip tai pagrįsti“, – pasakojo Regina. 

Kaip teigė moteris, toliau sekė daug susirašinėjimų, ji davusi prašymą ir į Darbo ginčų komisiją, kad būtų palikta ta pati darbo vieta, pirminė darbo sutartis – Respublikinė Šiaulių ligoninė, reabilitacijos stacionaras, 1,0 etato.

„Tačiau komisija be jokių dokumentų patikėjo ligoninės teisininke, kad viskas taip ir turėtų būti, Reabilitacijos skyriaus vedėja patvirtino, kad užtenka pusės etato. Tai įsivaizduokite, kaip dabar yra – žmogus gauna visą gydymo paketą, už jį sumoka ligonių kasos, į tą sumą įeina ir medicinos psichologo paslaugos. 

REKLAMA

Todėl taip drastiškai nuėmus pusę krūvio nukenčia pacientai. Turint pilną etatą per dieną priklauso 6–8 ligoniai, o už pusę – tik 3–4. Skyriuje paprastai būna 26–29 pacientai, vidurkis – 24, tai etatas yra kaip tik tiek, kiek reikia“, – aiškino ji.

Moteris sako sutikusi dirbti puse krūvio, bet su sąlyga, jei tik darbo vieta bus įrašyta reabilitacijos stacionare: „Sakau, nesvarbu, kur tas etatas įrašytas, bet man svarbu, kur faktiškai dirbu.“

Ji tvirtino, kad neoficialiai jai neva buvo pasakyta, kad laukiama, kol ji sutiks dirbti psichikos klinikoje, tuomet padirbus 2–3 mėnesius bus perkelta į kitą skyrių, o į jos vietą turi ateiti kita darbuotoja.

Dėl įtampos stipriai sušlubavo sveikata

Moteris teigia ilgai kentėjusi, tylėjusi dėl situacijos, tačiau jos kantrybė trūkusi dar prieš Vėlines, kai, jos teigimu, skyriaus vedėjos buvo nepagrįstai apkaltinta, neva prievarta vedėsi ligonį konsultacijai.

„Skyriaus vedėja tuomet aiškino, kad aš neva prievarta prašiau paciento padėti parašą. Yra taip, kad parašą aš „paimu“ pagal taisykles: jei reabilitologas neskiria stacionarui mano paslaugos, bet žmogus jos nori, ateina, ir, jei aš turiu laiko, jį priimu ir prašau parašyti, kad nori konsultuotis ir vardą pavardę padėti ir viskas visada buvo tvarkoje. Bet kadangi nebeturi prie prikibti, tai sugalvojo tokį dalyką, kad vos ne smurtą prieš pacientą naudojau“, – pasakojo ji.

Po šio atvejo moteris pasakojo buvusi priversta pasiimti atostogas dėl smarkiai sušlubavusios sveikatos. 

„Mažai trūko, kad viskas būtų pasibaigę labai liūdnai. Po mestų kaltinimų teko kviestis ir greitąją medicinos pagalbą, sustreikavo širdis, buvo labai sudėtinga situacija. Tai buvo tiesiog kerštas, psichologinis teroras, kad nesutikau geruoju išeiti į kitą skyrių“, – dėstė Regina.

REKLAMA

Moters teigimu, bendra emocinė atmosfera ligoninė sudėtinga, žmonės įbauginti, bijo, kad neteks darbo.

„Nuo liepos mėnesio iki spalio išmetė 140 darbuotojų. Jau nuo rugsėjo į mane kreivai žvilgčioja kolegės, sako, baiminasi net kalbėtis, nes bijo etatų mažinimo. Kiek kolegų buvo atėję anonimiškai skųstis dėl patiriamo mobingo, tai tikrai yra problema“, – tikino medicinos psichologė.

Ligoninė centralizuoja psichologų paslaugas 

Respublikinė Šiaulių ligoninė, paprašyta pakomentuoti situaciją, paaiškino, kad įstaigoje vykdant vidinius struktūrinius pertvarkymus pagal sveikatos apsaugos ministro 2019 m. gegužės 23 d. įsakymu patvirtintą ligoninės valdymo struktūrą ir pareigybių sąrašą bei įstaigos direktoriaus 2019 m. liepos 30 d. patvirtintą viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojų pareigybių ir etatų skaičių buvo nuspręsta centralizuoti medicinos psichologų teikiamas paslaugas ligoninėje ir įvairiuose jose skyriuose dirbančius medicinos psichologus perkelti į vieną skyrių.

„Į Krizių intervencijos, priėmimo, konsultacijų ir psichosocialinės reabilitacijos skyrių nuo spalio 1 d. visi darbuotojai jau yra perkelti, laikantis principo, kad medicinos psichologas lydi pacientą per visą gydymosi ligoninėje laiką, nepriklausomai nuo to, kuriame skyriuje pacientas gydomas“, – paaiškino Respublikinės Šiaulių ligoninės Teisės skyriaus vedėja Inga Masiulienė.

Ji patvirtino, kad minima darbuotoja tokius darbdavio veiksmus buvo apskundusi Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių darbo ginčų komisijai. 

REKLAMA

Vis dėlto spalio 17 d. Darbo ginčų komisijoje buvo priimtas sprendimas atmesti skundą dėl Reginos neteisėto perkėlimo dirbti į kitą skyrių ir įpareigojimu atkurti jos buvusią darbo vietą.

„Ligoninės direktoriaus įsakymu patvirtintas Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos psichologų, psichoterapeutų, socialinių darbuotojų darbo reglamentas, kuriame yra numatyta, kad ligoninės Krizių intervencijos, priėmimo, konsultacijų ir psichosocialinės reabilitacijos skyriaus (toliau – Skyrius) medicinos psichologai paslaugas teikia ligoninės skyriuose ir centruose gydomiems pacientams. 

Ligoninėje įvesta naujovė, kad minėtojo skyriaus medicinos psichologai ir psichoterapeutai teikia psichologines konsultacijas ligoninės darbuotojams po tokių atvejų kaip paciento gaivinimas, negyvo kūdikio gimimas, kt. ir rūpindamiesi ligoninės darbuotojų psichinės ir emocinės sveikatos rizikos valdymu, pagal iš anksto numatytą grafiką vykdo reguliarias grupines psichologines intervencijas skyriuose/centruose, pasižyminčiuose didele psichoemocine rizika“, – rašoma portalui tv3.lt atsiųstame atsakyme. 

Taip pat priduriama, kad skyriaus medicinos psichologai, psichoterapeutai ir socialiniai darbuotojai kartu su gydytoju psichiatru ar vaikų ir paauglių gydytoju psichiatru, ar socialiniu pediatru, ar fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju bei psichikos sveikatos slaugytoju ar bendrosios praktikos slaugytoju ir kitais specialistais pagal poreikį, dirba specialistų komandoje.

Ligoninė sako patirianti spaudimą

„Spalio 21 d. buvo gautas minimos darbuotojos prašymas „Dėl darbo sutarties sąlygų pakeitimo“, kuriame ji nurodė, kad sutinka dirbti 0,5 etato krūviu.  

REKLAMA

Atsižvelgiant į lapkričio 4 d. minimos darbuotojos tarnybinį pranešimą (dėl kaltinimų prievarta verčiant ligonius ateiti konsultuotis) direktoriaus įsakymu buvo sudaryta specialistų komisiją tarnybiniame pranešime išdėstytoms aplinkybėms išsiaiškinti“, – aiškino I. Masiulienė.

Ji pažymėjo, kad nuo rugpjūčio 30 d. iki lapkričio 18 d. dienos, pradėjus įgyvendinti vidinius struktūrinius pertvarkymus ligoninėje, iš šios moters buvo gauta 16 įvairaus pobūdžio prašymų, nurodymų ir skundų. 

„Ligoninės administracija patiria nuolatinį, neteisėtą spaudimą priimti darbuotojai naudingus sprendimus. To nepadarius yra šantažuojama kreipimusi į teismus ir visuomenės informavimo priemones“, – pabrėžiama ligoninės atsiųstame paaiškinime.  

Ne mobingas o reformos Lietuvoj
2019-11-22 14:09:34
Darbo apimtys didėja, o finansavimas mažėja. Prieš biurokratiją nepakovosi.
Dokumentuose numatyta "reorganizuoti" ir atleisti "n" darbuotojų. Čia gal iš SAM nuleista o jiems ir iš aukščiau... Kažkas pasidės pliusiuką, kad programą įvykdė... Bet kadangi darbo krūviai dideli - mažiau žmoniu su daugiau darbo niekaip nesusitvarkys.. akivaizdu, kad vėliau teks priimti naujus darbuotojus ir vėl etatų padaugės. Realiai etatai bus pakavoti tik kuriam laikui (kad pliusiuką dėl įvykdytos programos būtų galima uždėti).. O šiaip jau niekas nepasikeis! Kai kuriais atvejais, (trūkstant specialistų) bus priimti tie patys darbuotojai. O kad koks menkas valdininkėlis turintis vadovo kėdę suskubo šia nesąmone pasinaudoti ir priimti "savą" žmogų, tai čia tik antraeilis dalykas, padariniai, psakant.. Dėl mobingo galėčiau tik spėliot, kad per šią "reorganizaciją" nė vienas vadovas nenukentės!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ne mobingas o reformos Lietuvoj 2019-11-22 14:09:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Darbo apimtys didėja, o finansavimas mažėja. Prieš biurokratiją nepakovosi.
Dokumentuose numatyta "reorganizuoti" ir atleisti "n" darbuotojų. Čia gal iš SAM nuleista o jiems ir iš aukščiau... Kažkas pasidės pliusiuką, kad programą įvykdė... Bet kadangi darbo krūviai dideli - mažiau žmoniu su daugiau darbo niekaip nesusitvarkys.. akivaizdu, kad vėliau teks priimti naujus darbuotojus ir vėl etatų padaugės. Realiai etatai bus pakavoti tik kuriam laikui (kad pliusiuką dėl įvykdytos programos būtų galima uždėti).. O šiaip jau niekas nepasikeis! Kai kuriais atvejais, (trūkstant specialistų) bus priimti tie patys darbuotojai. O kad koks menkas valdininkėlis turintis vadovo kėdę suskubo šia nesąmone pasinaudoti ir priimti "savą" žmogų, tai čia tik antraeilis dalykas, padariniai, psakant.. Dėl mobingo galėčiau tik spėliot, kad per šią "reorganizaciją" nė vienas vadovas nenukentės!   ATSAKYTI

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
REKLAMA
Lukiškių aikštėje atidaryta ledo čiuožykla (nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės)
Antrus metus iš eilės sostinės savivaldybė kartu su „Sveikas miestas“ dovanoja ypatingą dovaną vilniečiams ir miesto svečiams – Lukiškių aikštėje atidaryta įspūdinga Kalėdinė ...
Anykščių eglutė (nuotr. stop kadras)
Kol didieji šalies miestai puikuojasi vienas už kitą, įžiebdami gražesnę eglutę, Anykščiai šiemet meta iššūkį visoms žaliaskarėms kartu sudėjus. Mat anykštėnai pagrindinę ...
Šarūno Barto filmas „Sutemose“ (nuotr. kūrėjų)
Partizanai – miško broliai ir herojai ar šaltakraujai žudikai ir banditai? Tokį klausimą žiūrovai kelia pamatę naujausią Šarūno Barto filmą „Sutemose“, kuriame dalis žiūrovų ...
Vaidotas Beniušis  (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Valstietė Agnė Širinskienė užsimojo naujam kirčiui prieš Seimo pirmininką Pranckietį, valdantieji bandė nuleisti kartelę norintiems patekti į Seimą, žvangėjo ietys ir dėl ...
Ūkininkai (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)
Europos Sąjungoje nuo 2020 metų bus uždraustas prieštaringai vertinamas pesticidas, siejamas su žmogaus raidos sutrikimais – penktadienį per balsavimą tam pritarė Bendrijos ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
Patikrino: ar verta važiuoti šventėms apsipirkti į Lenkiją
DABAR RODOMA
Patikrino: ar verta važiuoti šventėms apsipirkti į Lenkiją
DABAR RODOMA
Nepavykus susitarti dėl pinigų ugniagesiai ir kiti pareigūnai ruošiasi streikams
DABAR RODOMA
Neįprasti vaikų vardai: kalbininkai draudžia, o tėvai eina į teismus ir laimi
DABAR RODOMA
Tyrimas parodė, apie kokias dovanas labiausiai svajoja gyventojai
DABAR RODOMA
Dalinamos 1 tūkst. kompensacijos už automobilį: suskaičiuota, kiek žmonių kreipėsi
DABAR RODOMA
Avarija sostinėje: po smūgio automobilis atsidūrė ant šaligatvio
DABAR RODOMA
„La maistas“ komanda ir visa TV3 televizija siunčia palaikymą Cololo šeimai
DABAR RODOMA
Anykščiai meta iššūkį visoms žaliaskarėms: bus metalinė ir ant vandens
DABAR RODOMA
Surengė perėjų reidą: rezultatai itin liūdni
DABAR RODOMA
Ornitologai įvertino Kauno priemones išvyti varnoms: padės tik trumpam
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų