Rinkimai nenumaldomai artėja, tai patvirtina ir keistuolių bei televizijos žvaigždžių pareiškimai, kad šie „eis į politiką“. Vos prieš porą dienų dainininkas Mindaugas Jonušas, dar geriau žinomas Minedo vardu, pareiškė, kad jis dar kartą mėgins šturmuoti Seimą. Sklinda gandai, kad į politiką gali pasukti ir garsusis „televizijos daktaras“ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas Alvydas Unikauskas, nors šis tokias kalbas neigia. Šie pavyzdžiai ekspertų nestebina, pasak jų, dabar bene kasdien išgirsime vis naujų pavardžių žmonių, kurie trokšta patekti į Seimą. Rinkimai prasidėjo. 

Mindaugas Jonušas, Alvydas Unikauskas (tv3.lt koliažas)

Mindaugas Jonušas, Alvydas Unikauskas (tv3.lt koliažas)

Prieš kelias dienas savo „Facebook“ paskyroje Mindaugas Jonušas paskelbė, kad mėgins pakliūti į Seimą. Tai bus ne pirmas šio dainininko ir visuomenininko mėginimas patekti į valdžią. Tai jis bando padaryti dar nuo 2007 metų, visi mėginimai kol kas buvo nesėkmingi. 

Savo paskyroje M. Jonušas rašė: „Pats Mindaugas Jonušas iki šiol nebuvo oficialiai informavęs visuomenės apie oficialius savo sprendimus, tačiau šiandien pranešama, kad žengimas politikos link jau yra tikras bei konkretus šio asmens apsisprendimas, kuriuo siekiama įgyvendinti tikslus, kurie susikaupė per eilę metų socialinėje sferoje. Pasukti link politikos jį paskatino visuomeninė veikla, palanki galimybė visuomenininkams stebėti LR Seimo komitetų darbą, diskusijas apie aktualias problemas, realybę ir perspektyvas“. 

REKLAMA

Minedas

Minedas

O štai medikas A. Unikauskas apie savo ketinimus šturmuoti valdžios Olimpą kalba miglotai. Portalui tv3.lt jis sakė nežinantis, kodėl sklinda kalbos apie jo planus sukti link politikos. 

„Negaliu pasakyti, kodėl jos sklinda, bet į politiką aš nesiruošiu eiti. Tikslesnis atsakymas būtų toks, aš tikrai nesiruošiu dalyvauti Seimo rinkimuose. Pagal šiuometinį mano nusiteikimą, bent kaip aš dabar galvoju, aš nesiruošiu eiti į politiką. Prezidentūroje buvo vienas apsilankymas ir tai buvo pokalbis bendromis temomis, apie politiką nebuvo kalbos“, – sakė A. Unikauskas. 

Tiesa, prieš porą dienų kalbėdamas su 15min.lt A. Unikauskas nebuvo toks kategoriškas, tada jis nei patvirtino, nei paneigė sklindančių kalbų: „Nieko nekomentuosiu. Nieko. Nei patvirtinsiu, nei paneigsiu“.

Medikas nepanoro plačiau pakomentuoti ir gandų, kad jį sukti į politiką kalbina pats prezidentas Gitanas Nausėda. 

Vos prieš porą savaičių politinę padangę sudrebino ir kita žinia. Paskelbta, kad į Seimo rinkimus susiruošusi Naglio Puteikio vadovaujama Centro partija žengs ne tik pakeitusi pavadinimą, bet ir pasitelkusi žymius veidus. Lietuvos centro partijos pirmininkas N. Puteikis pristatė ne tik atnaujintą politinės jėgos pavadinimą – Centro partija-gerovės Lietuva.

Politikas visuomenei paviešino ir sąrašo, vesiančio partiją į 2020 metų spalį vyksiančius Seimo rinkimus, lyderius: žurnalistę Rūtą Janutienę, televizijos laidų vedėją ir prodiuserį Kristupą Krivicką ir politikas, Neringos Venckienės šalininką, Povilą Gilį. 

REKLAMA

Kad trauks į Seimą jau pareiškė ir Arvydas Juozaitis, kuris dabar planuoja vadovauti naujai partijai, kurią sudarytų buvę „Tvarkos ir teisingumo“ nariai bei jo rėmėjai iš santalkos „Lietuva yra čia“. Politikos ekspertai įsitikinę, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, o rinkimams priartėjus prie finišo tiesiosios pavardžių ir politinių legionierių pamatysime dar daugiau.

Lizinginiai politikai klestės ir toliau

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Algis Krupavičius sako, kad svarbiausia kandidatams į Seimą žinios ir supratimas, ką parlamentaras turi daryti, kaip dirbti. Taip pat reiktų, kad žmogus einantis į Seimą, susigaudytų politikos lauke.

„Tada [kai yra politiškai išprusę] žmonės gali dalyvauti ir dalyvauja rinkimuose lygiagrečiai su kitais kandidatais. Garsūs kandidatai gali dalyvauti, kaip nepriklausomi kandidatai, bet gali būti, kad ir politinės partijos kviesis garsius žmones. Scenarijų daug ir jie labai skirtingi“, – sakė A. Krupavičius.

Mindaugas Jonušas

Mindaugas Jonušas

Anot jo, visiškas nesusipratimas, kai į rinkimus ir politiką nori eiti tie, kurie apie ją neturi žalio supratimo. 

„Visgi kiekvienuose rinkimuose tokių yra. Kiekvienuose rinkimuose tokius išrenka. Jų išrinkimas tik patvirtina taisyklę, kad Seimas yra visuomenės veidrodis ir net sakyčiau geresnis. Kvailumo laipsnis, kuris yra Seime, proporcingas tam, kuris yra visuomenėje. Dažnai kvailumo laipsnis visuomenėje yra aukštesnis nei Seime“, – sakė profesorius. 

Jis taip pat patvirtino, kad lizinginė politika bus tęsiama ir toliau. Šiuo metu ji yra įtvirtinta aukščiausiu lygiu, nes valstiečiai išsinuomojo ministrą pirmininką 2016 metų Seimo rinkimuose. O į kitas partijas atėjo kiti, sporte ar kitose veiklose žinomi žmonės, tai tų lizinginių politikų yra.

REKLAMA

„Tiesa, kai kurie jų tampa tikrais politikais, politiko karjera jiems tampa svarbiausia, bet taip yra ne visada ir ne visur. Esami lizinginiai politikai gali būti „pernuomojami“ kitoms partijoms, tai –  taip pat realybė. Taigi, nieko naujo po Lietuvos politikos saule. Visgi tokia praktika yra ydinga, nes menksta pasitikėjimas politinėmis institucijomis ir valdžios organizacija“, – kalbėjo profesorius. 

Jis įsitikinęs, kad „auksinio standarto“, kada reikia pareikšti ketinimą dalyvauti rinkimuose, nėra. Visgi jį galima prognozuoti ir apskaičiuoti.

„Nenoriu paskatinti aktyviau skelbtis galimiems ir negalimiems kandidatams, todėl tiksliau neatsakysiu. Laikas šiek tiek svyruoja, nes keičiasi gyvenimo tempas, bet šiais laikais optimalų laiką, kai jau laikas pasirodyti politiniame lauke, galima suskaičiuoti“, – svarstė profesorius. 

Dar pamatysime daug pavardžių

Komunikacijos specialistas Arijus Katauskas įsitikinęs, kad garsių ar mažiau žinomų politikos legionierių visuose partijų sąrašuose buvo visą laiką.

„Politinės partijos arba politiniai judėjimai labai dažnai pasitelkia žinomus veidus, nes tai puikus būdas atkreipti papildomą dėmesį. Kartu tuos veidus rodant sąrašuose galima išlošti ir iš jų žinomumo“, – sakė viešųjų ryšių specialistas. 

Jis tikino, kad rekomenduotino laiko, kad startuoti su savo rinkimine kampanija – nėra. Tai, pasak specialisto, pavardės klausimas. 

Rinkimai prasideda iškart po rinkimų, visi tai puikiai žino. Realiai skirtingais atvejais parenkamas skirtingas laikotarpis, dažniausiai skaičiuojant, kiek tu iš to išloši. Čia reikėtų vertinti atskirai: profesionalus politikas einantis į dar vienus rinkimus yra viena, kontroversiškas naujokas – kita. Taigi, nėra vienodo vardiklio, kada, kas ir kokiu būdų“, – sakė A. Katauskas, patikinęs, kad nieko naujo ir tai, jog žinomi žmonės mąsto apie ėjimą į politiką arba nuosavos politinės jėgos kūrimą. 

REKLAMA

Kiekvienas politikas, pasak viešųjų ryšių specialisto, nori būti kuo labiau matomas.

„Nedrįsčiau sakyti, kad metai arba pusmetis iki rinkimų yra tinkamas laikas skelbti, kad tu šturmuosi politines aukštumas. Kartais delsimas yra taktikos dalis. Kitas variantas, kai labai iš anksto pradedama ruoštis. Likus metams laiko jau startuoja visos rinkiminės kampanijos. Ir mes išgirsime daugiau vardų bei pavardžių, kurių dar negirdėjome“, – svarstė A. Katauskas. 

Portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį apie savo ketinimus dar kartą mėginti laimę rinkimuose paskelbė po pralaimėtų prezidento rinkimų apie galimybę kurti naują partiją kalbėjęs Mindaugas Puidokas. 

Jis nutarė prisijungti prie savo populiarumą po truputį susigrąžinančios Darbo partijos. Valstiečius palikęs politikas teigia, kad su darbiečiais jį sieja bendros vertybės. 

Komentatorius
2019-11-14 12:14:40
Manau Minedas neišsiskirtu jau esančiu seime, ten visi tokie patys.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
irena 2019-11-15 08:49:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
reikia kuo greiciau rinktis visiems lietuviams{ne Minedams] prie seimo ir rimtai""PASIKLAUSYTI"" Minedu koncerto ,gana kulminacija jau atejo   ATSAKYTI
ona 2019-11-15 08:41:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jau turim 141 Mineda tai kam zmogau dar vargsi,kandidatuosi?   ATSAKYTI
Mano 2019-11-14 21:20:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nuomone jie abu vieno lygio. Pasiskaityk internete ir dar ne tiek sužinosi, bet va pritaikyti tai bus sudėtinga... Nieko iš praktikos, tik teorija gudriai perteikiama.    ATSAKYTI
Tai vot 2019-11-14 21:16:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Antanėlis, Minedas ,...Kas sekantis? Ne seimas o cirko arena   ATSAKYTI
Karolis 2019-11-14 20:23:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Minedas dainininkas? Minedo mekenimą galima vadint dainavimu?   ATSAKYTI
Donatas 2019-11-14 18:48:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man patinka domėtis seimu, bet į seimą neplanuoju kandidatuoti. Nebent ten būtų man įdomu ateiti kaip žiūrovui iš arti pamatyti seimo narius ir toje seimo salėje pasiklausyti diskusijas.   ATSAKYTI
Kodėl 2019-11-14 14:43:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nausėda nepaleidžia Seimo ir naujo nerenka tik 49-nių? Gal apsimeta šlanga?   ATSAKYTI
Oi-palaukit 2019-11-14 14:18:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O tai ko manęs nepaminėjot? Aš irgi debilas, irgi noriu lobt iš svetimų sunešto gėrio. A nu greit įrašykit, praktikos turiu, vogiau vištas.   ATSAKYTI
hera 2019-11-14 17:28:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
as irgi noriu
  
Teta 2019-11-14 13:53:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
šiek tiek žinau poną Minedą. Pirmiausia jam būtina psichiatrinė ekspertizė.    ATSAKYTI
tai 2019-11-14 13:44:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ar dar yra skirtumas kas ten......   ATSAKYTI
Politikas 2019-11-14 13:12:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Minėtas,tai Seimo įvaizdis.Negana to; jis turėtų vadovauti Seimui.   ATSAKYTI
Putleris 2019-11-14 13:08:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu ka jei jau tokie avinai ein į seima tai jau Lietuvos pabaiga toke klaunai reikalingi dermaedams    ATSAKYTI
Šmikis 2019-11-14 13:04:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tarp profesorių irgi nemažai "minedų"- tai ir sodininkas, ir dėdulė, ir politologai.   ATSAKYTI
Emigrantas 2019-11-14 12:49:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Partijos su savo kandidatais prilygsta šiukšlių konteineriams. Senei, niekas nesikartoja - partijos - nors ten esantys ŽMONĖS sau gėdos nesidarytų.   ATSAKYTI
Teta 2019-11-14 12:46:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dabar daktaras visų mėgiamas ir gerbiamas. O būnant seime bus sumenkintas, apdergtas,pazemintas.nreik jam ten.    ATSAKYTI
Paulius 2019-11-14 12:30:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O siaube. Galas Lietuvai. Zmogus tikrai su dideliu "langu" mentaliniu   ATSAKYTI
Liuka 2019-11-14 12:25:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei Seime yra Gražulis ir į jį panašūs, tai kodėl negali būti Minedas? Durnių, kurie gali kvailai juokauti per rinkimus, turime pakankamai ne pirmas juk kartas.   ATSAKYTI
Ala 2019-11-14 12:20:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jo,daug nauju pajacu pamatysime. Visi nori to sotaus lovio,krapstyti nosi,snausti ir nemazus pinigelius gauti   ATSAKYTI
Alai 2019-11-14 12:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei jie tik nosį krapštytų ir atlyginimus gautų, tai būtų pusė bėdos, bet jie dar ir įdijotiškus įstatymus leidžia, gyvenimą mums gadina. Štai čia tikroji bėda.  
Tokiu seime reikia 2019-11-14 12:51:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Renka beleka,reiskia nereikia jokiu ziniu,svarbu,kad pasirasytu istatymus is ,,auksciau'' ir viska nurasys ant ju runkeliai ir kitakart dar kitus klounus pakis  
o dieve, 2019-11-14 12:20:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
kaip gi su tokia seimūne - nusikaltėle, kaip Venckienė? Trūksta žodžių , baisu...   ATSAKYTI
jaunuoliss 2019-11-14 12:16:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvoje politika paprasta ,pozicija turi plana,o opozicija tam planui priesinasi.   ATSAKYTI

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
REKLAMA
Valdemaras Rupšys (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Pakoreguotame šalies biudžeto projekte 10 mln. eurų mažėjantis finansavimas gynybai privers peržiūrėti kitų metų kovinio rengimo planus, sako kariuomenės vadas Valdemaras ...
Rolandas Paksas (nuotr. Fotodiena.lt)
Europos Tarybos Ministrų komitetas paragino Lietuvos valdžią kuo greičiau pakeisti teisinę bazę, draudžiančią pašalintajam prezidentui Rolandui Paksui dalyvauti Seimo ...
(asociatyvi nuotr.) (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Ugniagesiai per savaitgalį 17 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių ar šakų, kelininkai ir sinoptikai įspėja vairuotojus saugotis gūsingo vėjo ir pirmadienį. Priešgaisrinės ...
Senjorė (nuotr. stop kadras)
Per biudžeto svarstymus itin dosnūs tampantys politikai siūlo visiems vienišiems senoliams prie pensijos mokėti papildomus 42 eurus. Esą dabartinė sistema yra diskriminuojanti, ...
Viktoras Pranckietis (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Parlamento vadovas Viktoras Pranckietis sako, kad Seimui neteiks „socialdarbiečio“ Juozo Bernatonio kandidatūros į Konstitucinio Teismo teisėjus. LRT televizijos laidai ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: nuo scenos nužengusi Martyna įvertino savo pasirodymą
DABAR RODOMA
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: nuo scenos nužengusi Martyna įvertino savo pasirodymą
DABAR RODOMA
Kauno raj. nukrito lėktuvas
DABAR RODOMA
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: Paulius papasakojo, su kuriais dalyviais netruko susidraugauti
DABAR RODOMA
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: trečiosios transliacijos jaudulys ir dalyvių pasiruošimas
DABAR RODOMA
Grybauskaitė apsilankė maltiečių rengiamoje akcijoje – pilstė sriubą drauge su kitais
DABAR RODOMA
Atsisveikinimas su Cololo – artimieji ir draugai lieja ašaras
DABAR RODOMA
Patikrino: ar verta važiuoti šventėms apsipirkti į Lenkiją
DABAR RODOMA
Nepavykus susitarti dėl pinigų ugniagesiai ir kiti pareigūnai ruošiasi streikams
DABAR RODOMA
Neįprasti vaikų vardai: kalbininkai draudžia, o tėvai eina į teismus ir laimi
DABAR RODOMA
Tyrimas parodė, apie kokias dovanas labiausiai svajoja gyventojai
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų