Veryga prakalbo apie vakcinų stygių Lietuvoje: čia yra bloga ir gera žinia

Artėjant gripo sezonui, vis didėja nerimas – norinčiųjų pasiskiepyti tiek daug, kad stinga vakcinų. Pirmoji nupirkta partija jau išnaudota, o netrukus turėtų būti atvežta antroji. Tačiau jei norinčiųjų bus tiek, kiek dabar – vakcinų neužteks.

Ką daryti nutikus minėtam scenarijui, pakomentavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Žmonės Lietuvoje plūsta skiepytis nuo gripo, o pasirodo, kad vakcinų nėra. Kaip vertinate šią situaciją? 

Čia yra bloga ir gera žinia. Gera ta, kad gyventojai pagaliau išgirdo ir atsiliepė į raginimus eiti skiepytis. Medikai sako, kad tokio aktyvumo anksčiau nebūdavo.

Supraskite, kad kai yra planuojamos vakcinos, pačios įstaigos nurodo tą poreikį. Jos, matyt, didžiąją dalimi vadovaujasi buvusia patirtimi – kiek ateidavo, kiek tikėjosi, kad gali daugiau ateiti. Matyt, neapskaičiavo, neįvertino, kad atsilieps tiek visuomenės. 

Vakcinos į gydymo įstaigas keliauja per du kartus, tai gydymo įstaigos, kurios buvo užsisakę, susiplanavę, jos tikrai jas gaus. Tikrai dar nėra per vėlu, dar galima skiepytis lapkritį, gruodį.

Ar galima tikėtis, kad ateityje vakcinų bus nuperkama pakankamas kiekis?

Šiandien dar labai sudėtinga pasakyti, kiek tų žmonių tiesiog anksčiau atėjo, ar ateityje jų bus tris ar keturis kartus daugiau. Tai parodys tik laikas. Gali būti taip, kad žmonės tiesiog anksčiau sureagavo, atsiliepė ir atėjo. Sunku šiai dienai pasakyti, ar tai tie patys žmonės, kurie visą laiką skiepydavosi, ar tai yra augimas skaičiaus, kuris pasimatys per ilgesnį laiką.

REKLAMA

Aišku, jeigu bus taip, kad tas įstaigų planavimas neatitinka realybės, tai reiškia, kad kitais metais vakcinų pirksime daugiau.

Tačiau kalbame apie šiuos metus. Kaip bus toliau?

Turėkime galvoje, kad ne visos vakcinos dar yra pristatytos. Dalį to poreikio įstaigos patenkins tų, kurie norės pasiskiepyti, tačiau šiandien man dar nėra įmanoma pasakyti. <...> Supraskit, kad mes tų vakcinų ir negalime prispirkti daugiau, nei įstaigos nurodo poreikį, nes kur mes vėliau jas dėsime?

Visą pokalbį su sveikatos apsaugos ministru Aureliju Veryga kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-11-05 19:54:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per Verygos kalbos .? Jis vadaovauja Lietuvos sveikatos apsaugai ,o ne ligoninių vyr . gydytojai. Kodėl nesiima iniciatyvos padėčiai taisyti LR SEimo Sveikatos komitetas ,kur Grybauskaitės botagas tinginiams valdininkams?
Atsakyti
-2

S
Stasė
2019-11-05 19:53:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vagis verge svolacius
Atsakyti
-1

V
Violeta
2019-11-05 19:59:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės pradeda suprasti, kad nuo gripo gali apsaugoti tik skiepai, o ne grūdinimasis ir arbatėlės
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų