Karbauskis apie betono aikštelę šalia Zapyškio bažnyčios: reikia išsiaiškinti atsakymus

Reikia išsiaiškinti atsakymus apie sprendimus šalia Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios ir tik tada juos įvertinti, teigia Seimo Kultūros komiteto pirmininkas valstiečių Ramūnas Karbauskis.

Opozicijos atstovų siūlymu jo vadovaujamas Seimo Kultūros komitetas trečiadienį aiškinsis situaciją, viešojoje erdvėje pasklidus šalia unikalios gotikinės bažnyčios esančios erdvės renovacijos nuotraukoms.

Jose matyti, kaip dalyje teritorijos, kurioje anksčiau žaliavo žolė, nulieta betono aikštelė. Tuo socialiniuose tinkluose piktinosi kai kurie architektai ir gamtosaugininkai.

„Aš neturiu kažkokios konkrečios nuomonės, nesu įsigilinęs į situaciją ir sprendinius (...) Dabar mano vertinimas toks, kad tiesiog reikia išsiaiškinti, jog turėtume atsakymus. Nuotraukas mačiau, bet dar sykį pakartosiu, aš neturiu pozicijos šituo klausimu, nes aš nesuprantu, kodėl ir kas yra padaryta, galbūt yra kažkokie motyvai sprendinių. Kaip atrodė, kaip atrodo – emocinis vertinimas yra vienas dalykas“, – BNS antradienį sakė valdančiųjų valstiečių lyderis.

„Aš matau, kad visuomenėje diskutuojama, Seimo narys Vytautas Kernagis parodė iniciatyvą, kad tai aptarinėtų Kultūros komitetas, aš su tuo sutikau. Tam, kad susipažintume su situacija, klausimas bus įtrauktas į darbotvarkę mūsų posėdyje. Kviečiame į svečius išsiaiškinti, kas ten buvo padaryta ir kodėl, kad atsakytume visuomenei į tą klausimą“, – teigė R. Karbauskis.

„Aš tikiuosi, kad tie, kurie ateis, pasakys, kodėl tokie sprendimai buvo priimti, ką jie reiškia ir kiek tai naudinga yra šio objekto apsaugai“, – pridūrė Seimo Kultūros komiteto pirmininkas.

Kaip BNS antradienį informavo Kultūros paveldo departamento atstovė Rytė Šerėnaitė, pirmadienį kartu su Kultūros ministerija pradėtas šalia Zapyškio esančios erdvės renovacijos dokumentų patikrinimas. Jį planuojama atlikti per savaitę.

XVI amžiuje statyta Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia yra vienas reikšmingiausių gotikinės architektūros paminklų Lietuvoje. Ši bažnyčia saugoma valstybės.

Taip pat saugoma ir daugiau nei septynių hektarų erdvė aplink bažnyčią – Zapyškio senojo miesto vieta.


Rašyti komentarą...
E
Ekspertas
2019-11-05 20:36:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaunas - 2022 m. Europos kultūros sostinė, todėl iki to laiko visą Kauno rajoną reikia spėti nukloti granito ar betono plokštėmis, kad Kauno m. galėtų Kauno rajoną prisijungti jau nuplokštintą kaip Kauno miesto centras. Matijošaičių "Vieningas Kaunas" kultūrą vertina pagal plokštes. Auksinių tualetų epocha Kaune baigėsi. Prasidėjo granitinių ir betoninių plokščių era. Granitinių kalnų Kaune nėra, tai nors turistai pavaikščios po granitinę dangą. Pinigų Kauno m. Savivaldybės įmonės uždirba į valias, tad belieka spėti juos versti į granitines ar betonines plokštes. Tam talkina partneriai iš skubančios į Europos Sąjungą ukrainiečiai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų