Pernavas apie neramumus policijoje: į korupcijos skandalą įtraukta daug šalių

Kauno policiją tebekrečia korupcijos skandalas – įtariama, kad patyrę Kauno pareigūnai yra susiję su šešėliniu verslu: dangstė nelegalią alkoholio, tabako, vogtų automobilių dalių, rūbų, papuošalų prekybą. Iškylą ir kitos detalės, esą nelegalus verslas buvo gajus ne tik Lietuvoje. 

Apie Kauno policininkų ateitį ir atsiradusį korupcijos šleifą TV3 studijoje kalbėjo Lietuvos generalinis policijos komisaras Linas Pernavas.

Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate buvo nustatyta, kad vyko tarptautiniai sukčiavimai. Kaip tai vertinate? 

Vienareikšmiškai neigiamai. To tikrai negali būti. Pasidžiaugti reikia tik tuo, kad mes patys tai nustatėmė, identifikavome, pradėjome tyrimus ir šią situaciją išspręsime. 

Kiek laiko vyko tyrimai ir kokios šalys buvo į tai įtrauktos? Ar buvo sudėtinga nustatyti ir įrodyti galimus pažeidimus?

Be abejo, kad sudėtinga. Apie įrodymą dar anksti kalbėti, nes sprendimus priims teismas.

Kalbant apie valstybes, į korupcijos skandalą yra įtraukta ir Prancūzija, Belgija bei kitos Europos valstybės, tai tikrai pakankamai daug šalių. Kalba yra ir apie alkoholį, kuris buvo įgytas sukčiavimo būdu, taip pat vogtų automobilių detales ir kitus dalykus.

Kaip žiūrėti į tai, kad tokius nusikaltimus dengia patys policijos pareigūnai?

Kaip jau ir sakiau, neigiamai. Džiaugiuosi tik tuo, kad mes patys pamatėme, identifikavome rizikas, nustatėmė, pradėjome tyrimus ir patys šią situaciją išspręsime. O pasakyti, kad tokių dalykų negali būti arba niekada nebus, na, gyvenime visko pasitaiko. Kaip ir sakiau, svarbiausia – susitvarkyti patiems. 

REKLAMA

Tačiau ar tai nėra ironija, kad Kauno ekonominės policijos pareigūnas Donata Karalukas ir buvo tas žmogus, kuris, manytina, ir dengė tuos dalykus?

Be abejo, tam tikra ironija yra, bet reikai suprasti, kad ekonominė policija tuos dalykus turi prižiūrėti. Būtent pastaroji institucija ir buvo įvelta arba įsivėlė į tokią situaciją.

Bet dar kartą sakau, kai bus surinkti visi duomenys, o byla perduota teismui, pastaroji institucija visų veiksmus, taip pat ir D. Karaluko, įvertins. 

Visą pokalbį su Lietuvos policijos generaliniu komisaru kviečiame žiūrėti vaizdo siužete. 


Rašyti komentarą...
J
Je
2019-11-05 09:15:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaune vyrauja korumpuoti valdininkai- kyšininkai ,o čia nupirktas policijos "stogas". Dar sovietnmečiu ten valdininkai tarpusavy vadindavosi ponais...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų