Algirdas Šešelgis. Visi kvėpavę Alytaus gaisro dūmais turėtų pasitikrinti

Nemenką skandalą sukėlęs gaisras padangų perdirbimo įmonėje Alytuje jau visą savaitę verčia ieškoti kaltų. Tačiau dar svarbesnis klausimas – kaip nelaimė atsilieps žmonių sveikatai ir tolesniam gyvenimui užterštoje aplinkoje.

Apie rizikas sveikatai ir tai, kokių priemonių patartina imtis, studijoje kalbiname sveikatos apsaugos viceministrą Algirdą Šešelgį. 

Po gaisro Alytuje pranešama apie randamus nugaišusius gyvūnus – tai nerimą kelianti žinia. Kokie gali būti ilgalaikiai ir trumpalaikiai padariniai žmonių sveikatai po šito gaisro? 

Kai dega padangos, išsiskiria ne tik suodžiai, bet išsiskiria labai didelis kiekis kitų cheminių medžiagų. Jos tikrai gali turėti ilgalaikių padarinių žmogaus sveikatai. Ir būti ilgai tuose dūmuose ar gaisro židinyje, tikrai negalima ir reikia kiek įmanoma greičiau pasitraukti iš tos teritorijos. Reikia bent eiti į patalpas, kur būtų uždaryti langai, uždarytos ventiliacijos ir laukti, kol tas dūmų debesis praeis. 

Kokių turite patarimų dūmų prisikvėpavusiems žmonėms, kurie turi įtarimų, kad tai gali pakenkti jų sveikatai? 

REKLAMA

Bet kuriuo atveju patiems daryti nieko nereikėtų, reikia kreiptis į gydymo įstaigą ir specialistai padės. Tų žmonių, kurie būtų atvykę į gydymo įstaigas per gaisro laiką, oficialiais duomenimis buvo aštuoni. Iš jų trims daktarai sako, kad, galimai, galėjo sveikata sutrikti dėl gaisro. O dėl kitų penkių – sveikatai sutrikimai įtakos neturėjo. 

Ar visiems, kvėpavusiems dūmais, verta pasitikrinti?

Aš manau, kad bet kokiu atveju verta. Ir manau, kad yra įspėti ir gydytojai, ir žino, ką daryti. 

Ką žmonės turi žinoti apie užterštą aplinką ir ar galime tikėtis tipinių susirgimų po gaisro žiūrėkite vaizdo siužete viršuje.


Rašyti komentarą...
P
PP
2019-10-24 17:42:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasakymas - kiekvienas po gaisro prisikvėpavęs dūmų turi pasitikrinti . Ar tai bus užtikrinta Alytuje ,ar reiks stiovėt eilėse ir laukti porą mėnesių?Ką padarė SAM , kad sutrumpintų gydytojo pasiekimo laiką?
Atsakyti
0

E
Emma23
2019-10-24 20:42:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nežinai, kur rasti merginą vienai nakčiai? Sveiki atvykę - getmeets.com
Atsakyti
-1

j
joo
2019-10-27 19:34:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas nuo to pasitikrinimo pasikeis?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų