Po to, kai buvo sumuštas vienos Klaipėdos progimnazijos 13-metis moksleivis, o dėl savo vaikų saugumo susirūpinę tėvai net pradėjo budėti prie šios švietimo įstaigos, savo žodį tarė ir uostamiesčio policijos pareigūnai. Situacija su Klaipėdoje siautėjančiais agresyviai nusiteikusiais paaugliais pasiekė aukščiausią įtampos tašką.

Klaipėda (nuotr.Justina Butkutė) (nuotr. Fotodiena.lt)

Klaipėda (nuotr.Justina Butkutė) (nuotr. Fotodiena.lt)

Aiškėja, kad vienas galimai smurtavusių paauglių iki šiol lieka suimtas, o dar du nepilnamečiai apklausti kaip specialieji liudytojai.

Maža to, vien šiais metais Klaipėdos apskrityje (aštuoniuose miestuose – aut. past.) buvo nustatytas net 61 nusikalstamos veikos padarymu įtariamas nepilnametis. Po praėjusį savaitgalį vykdytos prevencinės priemonės, šis skaičius dar šiek tiek padidėjo.

Patikrino pusšimtį paauglių

Spalio 18-19 dienomis Klaipėdos miesto policijos pareigūnai, siekdami užtikrinti viešąją tvarką uostamiestyje, surengė keletą prevencinių priemonių, kurių metu tikrino gyvenamųjų namų kiemus, parkus, prekybos centrus, mokyklų teritorijas ir kitas paauglių ir jaunimo mėgstamas susibūrimo vietas.

REKLAMA

Per dvi dienas patrulių rinktinės ir miesto policijos komisariato pareigūnai įvairiose miesto vietose patikrino 55 paauglius – lankytasi centrinėje ir pietinėje miesto dalyse – Laukininkų, I.Simonaitytės, Smiltelės g., Taikos pr. kiemuose, Sąjūdžio parke, mokyklų prieigose, taip pat tikrintos teritorijos greta prekybos centrų ir barų, patikrinta ir jaunimo mėgstama Melnragė.

16-kai nepilnamečių surašyti administracinio nusižengimo protokolai dėl elektroninių cigarečių rūkymo – baudos už šį nusižengimą siekia nuo 20 iki 50 eurų.

Draudžiamų tabako gaminių turėję nepilnamečiai perduoti tėvams. Dar du nepilnamečiai šeštadienį, apie 19.25 val. sustabdyti pareigūnų Pamario gatvėje – patikrinus 16 ir 17 metų paauglių asmeninius daiktus, pas vieną iš jų kuprinėje rasta kolba narkotinėms medžiagoms rūkyti – vadinamasis „bongas“ ir malūnėlis smulkinimui, kuriame buvo augalinės kilmės medžiagos.

Pradėtas tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Nepilnametis apklaustas ir perduotas tėvams.

Prevencinės priemonės, siekiant užtikrinti viešąją tvarką mieste bus vykdomos nuolat.

Ilgalaikės priemonės

Policijos atstovai patvirtino, kad dėl nepilnamečių nusikalstamumo užkardymo yra vykdomos kelios prevencinės priemonės:

„Mokyklose skaitomos paskaitos apie nepilnamečių teisinę atsakomybę, organizuojamos pažintinės ekskursijos po Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, vykdomi patikrinimai prie švietimo įstaigų dėl rūkymo, taip pat lankomasi pagrindinėse jaunimo susibūrimo vietose, parkuose, skveruose.

REKLAMA

Švietimo ugdymo įstaigų prašymų, mokyklose bei jiems priklausančiuose bendrabučiuose, organizuojami patikrinimai su tarnybiniais šunimis dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo, įgijimo ir laikymo.“

A. Grauslienė tv3.lt patvirtino, kad policijos pareigūnai tikrai neapsiriboja tik sustiprintu patruliavimu prie progimnazijos, kurios pašonėje buvo sumuštas 13-metis.

„Patruliuojama ir prie kitų mokyklų. Tokie veiksmai numatyti ilgesniam laikui. Siekiama, kad neužsimegztų nauji židiniai. Galiu patvirtinti, kad tas vienas vaikinukas lieka suimtas mažiausiai iki gruodžio mėnesio. Dar du yra apklausti kaip specialieji liudytojai. Bus vėliau aišku, kokių priemonių jų atžvilgiu pareigūnai imsis“, – pasakojo A. Grauslienė.

Grasino susidorojimu

Apie problemas Klaipėdoje tv3.lt kalbinta 13-mečio mama Marija (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi – aut. past.) pačiu kraupiausiu būdu sužinojo tik šių metų rugsėjo 20 d. Būtent tada Klaipėdos Sendvario progimnazijos prieigose buvo sumuštas jos sūnus.

„Be jokios priežasties. Pasakė, kad jis yra „naglas“. Net daiktų neatėmė, tiesiog sumušė. Kreipėmės į medikus. Mums buvo duotas siuntimas teismo medicinos ekspertizei atlikti. Nustatyta, kad vaikui buvo sutrenktas žandikaulis ir mėlynė akies srityje“, – situaciją prisiminė 13-mečio mama.

„Iš tikrųjų prieš Sendvario progimnazijos moksleivius yra smurtaujama, iš jų atiminėjami telefonai, pinigai. Jie yra smaugiami, gąsdinami. O siaučia nuo 14 iki 16 metų grupė paauglių. Yra gal ir vienas kitas jaunesnis, bet 17 metų, regis, neturi nė vienas“, – pasakoja Marija.

REKLAMA

Moteris atskleidė, kad po smurto prieš jos ir kelis kitus vaikus ji ir dar keturi tėvai pradėjo budėti prie mokyklos:

„Budėjome prie mokyklos ryte, per pietus, vakare. Kažkurią dieną tie paaugliai bandė pulti su peiliais mane, mano vaiką ir kartu buvusią draugę. Rėkė, kad sudegins mašiną, daug keikėsi, grasino susidoroti su manimi, su vaikais. Iš pradžių kreipėmės į policiją, bet kol viskas neatsidūrė viešumoje, tol realios pareigūnų pagalbos nesulaukėme.

Maža to, net pati sulaukiau atvykusių pareigūnų pastabos, kad galiu būti nubausta dėl viešosios tvarkos pažeidimo, nes atsikirtau vienam iš paauglių nesirinkdama žodžių. Bet policija tų paauglių net neišvaikė tada.“

Anot Marijos, iki 20 paauglių grupuotė siautėja ne tik prie jos sūnaus progimnazijos, bet ir kitose Klaipėdos vietose: „Prie mokyklos jų įprastai būna kokie 6-8, o kiti slepiasi už pakampių. Jie yra labai agresyvūs. Vienas jų atrodo net nestabilios psichikos. Jis puolė ir man grasino...“

Moteris teigia, kad pakeisti mokyklą nebūtų išeitis, nes paauglių gauja siaučia visame mieste. „Tokie pokyčiai jokios naudos neduotų. Jie siaučia po visą Klaipėdą. Kas duos garantiją, kad jie nesusiras mano vaiko kitoje mokykloje“, – pokalbį užbaigė Marija.

Nusikaltimų paletė

Kaip jau minėta, per 2019 m. sausio–spalio mėnesius Klaipėdos apskrityje (aštuoniuose miestuose) nustatytas 61 nepilnametis, įtariamas nusikalstamos veikos padarymu.

Vertinant jaunuosius nusikaltėlius pagal amžiaus kriterijų, 15 įstatymams nusižengusių nepilnamečių buvo nuo 15 iki 16 metų. O dar net 46 nepilnamečiai buvo sulaukę 16 metų, bet dar netapę pilnamečiais.

REKLAMA

Policijos atstovai patvirtino, kad buvo nustatyti 4 atvejai, kai nusikalstamą veiką įvykdė mišri grupė asmenų, t.y. tarp suaugusiųjų buvo įtraukti į nusikalstamą veiką ir nepilnamečiai.

Tuo pačiu Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė patvirtino, kad grupuočių, kurios būtų sudarytos iš nepilnamečių, šiame mieste nenustatyta.

Tarp nepilnamečių daromų nusikalstamų veikų Klaipėdos regione dominuoja vagystės (14 atvejų – aut. past.). Dažniausia pasitaiko „žaibiškos“ vagystės iš parduotuvių išnešant įvairias prekes.

„Taip pat plėšimai – įbauginant suduoti smūgius ar smūgiuojant, pagrobiant telefonus, pinigus ir kita. Žinomas vienas atvejis, kai taip nusikaltėliai atėmė batus.

Narkotinės, psichotropinės medžiagos (7 atvejai), be tikslo platinti. Turto sugadinimai (3 atvejai) – 1 grafitti, dar vienas buvo padegti rūbai parduotuvėje ir trečias – apgadintas pastatas.

Viešosios tvarkos pažeidimai (3 atvejai) – konfliktai tarp bendramokslių socialinėje terpėje (mokykla, globos namai)“, – nepilnamečių daromų nusikaltimų spektrą vardijo A. Grauslienė.

Amalija
2019-10-22 10:49:16
Baudos juokingai mažos. Tarybiniais laikai buvo baudžiami tėvai. O ką, ar dabar jie jokios atsakomybės neneša už savo vaikus? Užsienyje labai griežtai baudžiama už vaikų nepriežiūrą. Mes iš užsienio paėmėme tik tai, kad vaikui viskas leidžiama. O kur vaiko ir tėvų atsakomybė? Užmiršome perimti. Teisingai liaudis sako "Nori užauginti banditą - leisk jam daryti viską, ko tik jis nori".
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ką daryti ? 2019-10-25 22:31:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Parašysiu, kaip pašaipą: paklauskit D. Šakalienės ir kitų ponių "teisingai" galvojančių, vaikus-chuliganus globojančių ir ginančių jų teises. Jos ir pačios yra atsakingos už, mūsų Lietuvoje, augantį smurtą, chuliganizmą. Taipogi, reikia griežtai bausti augančius banditus, nepaisant, kad jie nepilnamečiai. Labai griežtai bausti ir tų išsigimusių chuliganų tėvus, nepaisant jų užimamų pareigų, materialinės padėties. Tėvams bausmės privalo būti ne simbolinės, o keliariopai ir keliasdešimt tūkstantinės, išieškant per antstolius. Neslėpti nei vaikų ir jų tėvų pavardžių, nei pareigų, nei veidų, ir jų "geradarių" gynėjų.
Tik tada, reikia tikėtis
, geresnių rezultatų. Priešingu atveju, greitu laiku, ir pačios "tobulai" auklėjančių metodų atstovės, bei patys teisėsaugos darbuotojai, jų palikuonys kentės nuo vis įžūlėjančių, nebaudžiamų chuliganų-banditų.   ATSAKYTI
Vaids 2019-10-23 07:24:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir labai gerai , kad siaučia,gal biški leis žmonėm susimastyti. Patys tėvai ir kiti visi suaugusieji davetė jiems teisę tai daryti. Viskas tik del to, kad jie su savo teisėmis gali daryti viska ,o tevai gali tik galvom linguoti.   ATSAKYTI
Aga 2019-10-22 15:01:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Andromeda sako, kad nieko nera,nera grupuociu.Tada ,gal ufonautai siaucia Klaipedoje>?!   ATSAKYTI
Cha 2019-10-22 14:49:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
„Mokyklose skaitomos paskaitos apie moksleivių teisinę atsakomybę.“. Kaip tai? Taigi visi gerai žinome, kad jokios atsakomybės nėra.    ATSAKYTI
Jane 2019-10-22 14:26:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Daugiau nei juokinga dar policija nori pakelt atlyginimus ?Rukyt balkonuose negali uzdraust nes policija negales susitvarkyt...ha ha ha..tai ka jie gali?Bandos vaiksto vidury dienos...Na kiek gi savivaliaus nepilnameciai gi ju bijo ir ju tevai .   ATSAKYTI
Dovilė 2019-10-22 12:11:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai gerai! Kova prieš agresyvius paauglius turi būti sisteminė. Nereikėtų kviesti koncertuoti ir tokių kaip selas. Taip, jis populiarus tarp jaunimo, bet juk populiarūs ir narkotikai, o būtent jiems tyrėjai-medikai ir prilygina tokius super garsius " bumčikų" dūžius.Matytumėte, kaip elgiasi jaunimas po tokio naktinio koncerto! Važinėjasi tarsi išprotėjęs, visu garsu įjungęs " bumčikus" automobilyje ir t.t. Neveltui, kiek mums žinoma, net Palanga neįsileidžia tokio naktinio triukšmo teroristo. Jis ugdo agresyvumą   ATSAKYTI
Jurgita 2019-10-22 11:26:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vakar buvo užpulta mano 7metu dukra. Paskambinus policijai aišku jie ėmė bėgti o policija pasakė tik kad patys sugautumem juos. Nors pasakiau kaip apsirengę buvo ir į kurią pusę nubėgo. Pohui jiems tik vaidina kad dirba. Norėtų senai būtų iš gaudė juos. O dabar nieko nedaro   ATSAKYTI
Arachisas 2019-10-22 11:21:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kažkas stengiasi kad Lietuvos pajūryje užsimegztų nusikaltamos veiklos šaltinis ir atbaidytų turistus. Gretimų miestų valdžia turi iš karto pagalvoti kaip atsiriboti nuo Klaipėdos įtakos.   ATSAKYTI
TAI 2019-10-22 11:21:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
gerai tos prev.priemonės,bet ar ne per vėlu "GERT BORŽOMI"?   ATSAKYTI
Amalija 2019-10-22 10:49:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baudos juokingai mažos. Tarybiniais laikai buvo baudžiami tėvai. O ką, ar dabar jie jokios atsakomybės neneša už savo vaikus? Užsienyje labai griežtai baudžiama už vaikų nepriežiūrą. Mes iš užsienio paėmėme tik tai, kad vaikui viskas leidžiama. O kur vaiko ir tėvų atsakomybė? Užmiršome perimti. Teisingai liaudis sako "Nori užauginti banditą - leisk jam daryti viską, ko tik jis nori".   ATSAKYTI

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Patikrinus įtartiną automobilį Kaune pareigūnai nuščiuvo: to rasti nesitikėjo (nuotr. stop kadras)
Policijos patruliai patikrinimui sustabdė automobilį. Vairuotojas pareigūnams kėlė įtarimų ir tikrai ne šiaip sau. Paprastame vyro krepšyje pareigūnai aptiko kone ginklų ...
Pinigai (Fotobankas)
Vilniaus apygardos teismas pirmos instancijos teismui iš naujo grąžino nagrinėti bylą dėl muitininkui duoto 5 eurų kyšio monetomis.  Pirmos instancijos teismas ...
Vilniaus vandenys (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį nutarė, kad buvęs bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovas Darius Norkus pagrįstai nuteistas dėl kyšininkavimo.
Asociatyvi (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai toliau atlieka tyrimą dėl įvykio, kuomet vairuotojas sužalojęs merginą pasišalino iš ...
Aptikos neolito laikotarpio istorinės vertybės (nuotr. VSAT)
Pasieniečiai trečiadienį sulaikė į Latviją neolito laikotarpio istorines vertybes gabenusį klaipėdietį, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). VSAT pareigūnai ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų