Katedros aikštėje aidėjo sprogimai – specialiosios tarnybos demonstravo išmonę

Sostinės Katedros aikštėje aidėjo sprogimai. Tiesa, jie mažai ką išgąsdino, mat sprogimus sukėlė patys pareigūnai, smalsuoliams demonstruodami, kaip atrodo jų darbas riaušių metu. Saugumo dienos renginyje priešgaisrinės, pasienio apsaugos pareigūnai, kriminalistai, Aro išminuotojai ir daugelis kitų tarnybų demonstravo, kaip atrodo jų darbas iš arčiau.

Šiandien Katedros aikštėje aidėjo sprogimai. Tiesa, sukelti pačių pareigūnų. Vidaus saugumo dienos proga pareigūnai surengė riaušių tramdymo imitavimą. Daugelį jaunųjų į šventę Katedros aikštėje sugužėjusių žiūrovų tokie vaizdai gerokai įbaugino. Todėl netikroms riaušėms pasibaigus ir pareigūnams sučiupus nusikaltėlius.

„Pareigūnų darbas irgi sudėtingas, policininkų darbas. Tai yra iškvietimai, bendravimas su neblaiviais asmenimis ir taip toliau“, – sako renginį stebintis žmogus. Pareigūnai taip pat surengė įspūdingą kinologų pasirodymą, per kurį su policininkais dirbantys šunys ieškojo ir sprogmenų, ir nusikaltėlių.

„Labai patiko kaip policininkai dirba su šunimis. Kaip davė komandas ir kaip ieškojo žmogaus, kuris nusikaltimus vykdė“, – pasakoja kitas stebėtojas. 

Pasak nuolat su šunimis dirbančio pareigūno – keturkojis tampa kažkuo daugiau nei šeimos nariu. Be to, pasirodo, darbas su šunimi kaip reikiant kelia motyvaciją.

„Šuo visą laiką džiaugiasi, visą laiką motyvuoja patį pareigūną, visą laiką nori eiti į tarnybą, darbas tikrai nėra lengvas, ir oro sąlygos įvairios būna, o čia būtent tai ir motyvuoja žmogų. Eina su partneriu, kuris visą laiką yra motyvuotas ir gerai nusiteikęs“, – tikina pareigūnas Žydrūnas Karčiauskas. 

REKLAMA

„Tokie renginiai žmonėms padeda suprast, kas mus saugo iš vidaus, kokios tarnybos. Gal ir jaunieji studentai norėtų tęsti savo kelią susijusį su šia profesija“, – žavisi žmogus Katedros aikštėje. 

„Manau iki vakaro prabūsim, nes vaikui yra pramoga. Vaikas sakė užaugs nori būti policininku, tai tikiuosi tas ir bus išsipildys vaiko noras“, – sako su vaiku į renginį atėję tėvai. 

Šventėje taip pat galima iš arčiau susipažinti su priešgaisrinės apsaugos pareigūnų darbu. Pasimatuoti jų uniformas ir apžiūrėti, kaip iš arti atrodo gaisrinės automobilis. Taip pat apžiūrėti, kaip atrodo specialieji būriai ir jų šarvuoti automobiliai.

Pasak pareigūnų, štai šį, 7 tonas sveriantį šarvuotį suvaldyti itin sudėtinga. Mat per apsaugas nuo šūvių kelio jį vairuojant beveik nebesimato. Pasak jį valdančios Viešojo saugumo tarnybos, toks automobilis nepamainoma pagalba iškilus rimtiems neramumams.

„Nenumatomi įvykiai, kurie gali įvykti kaip įkalinimo įstaigose, kaip prie vyriausybės, kaip prie Seimo, prie prezidentūros.  reagavimas į grėsmę su ginklu“, – tikina kitas pareigūnas Jevgenij Matusevič. 

Kam įdomu – gali išbandyti, ir ką reiškia policijos automobilyje nuspausti sirenos mygtuką, ar pačiupinėti šaunamąjį ginklą. Pareigūnas išduoda, kokia savybė pati svarbiausia dirbant kriminalistu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų