Žmonės palaiko Vijūnėlės dvaro griovimą: visiems įstatymai vienodi

Skandalingasis Druskininkų Vijūnėlės dvaras nesulauks ir metų pabaigos, kaip buvo žadėta, o pradėtas sparčiai griauti jau dabar. Trečiadienį atvaryta sunkioji technika pradėjo ardyti prašmatnų pastatą.

Vos prieš pora savaičių pradėtas griauti vadinamasis Vijūnėlės dvaras Druskininkuose sparčiai nyksta nuo žemės paviršiaus. Trečiadienį sunkioji technika jau ardo pastato sienas.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Griaunamas Vijūnėlės dvaras

Nors ir lietinga, prie griaunamo, skandalais apaugusio pastato vis užsuka smalsuoliai. Sako, norisi pažiūrėti, kaip nuo žemės paviršiaus šluojamas daug metų žiniasklaidoje linksniuojamas prabangus pastatas.

Būrelis kurorto svečių iš Gargždų neslepia džiaugsmo, kad pagaliau esą vykdomas teisingumas. Pastatas pripažintas nelegaliu. Liepos viduryje Lietuvos Aukščiausiasis teismas neskundžiama nutartimi jau antrą kartą šį prašmatnų, su kurorto meru Ričardu Malinausku siejamą namą miesto centre įpareigojo nugriauti.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Griaunamas Vijūnėlės dvaras

„Negalima teismo sprendimo nevykdyti. Juos būtina vykdyti, tam ir yra teismai. Negalima rodyti blogo pavyzdžio, jei atidarysime butelį džinui, tai galės būti toliau. Reikia griauti ir viskas. Teisingas sprendimas. Visiems įstatymas turi būti vienodas ir džiugu, kad tai įvyko. Ir Lietuvos žmonės gali būti saugesni“, – sako moteris.

REKLAMA

Nuo pastato iš pradžių buvo nuimtas stogas, išimti langai, iš vidaus taip pat išvežta, ką buvo įmanoma išmontuoti ir išsaugoti.

Nors namas priklauso privatiems asmenims, už jo išlikimą aršiai kovojo Druskininkų savivaldybės administracija, kuri Vyriausybės prašė leisti pastatą paimti visuomenės poreikiams. Čia esą galėjo būti menų mokykla. Tačiau planas neišdegė.

Šiuo metu Druskininkų savivaldybė turi prižiūrėti, kad griuvėsiai būtų tinkamai sutvarkyti. Kaip vertina tokią Vijūnėlės dvaro baigtį Druskininkų mero paklausti nepavyko. Pranešta, kad jis komandiruotėje Italijoje.

„Turės spręsti savininkas. Tai privatus sklypas. Tai jo teisė bus nuspręsti, ką daryti. Aišku, kad ten nebegalės būti gyvenamosios paskirties pastatai“, – teigia Druskininkų savivaldybės atstovas Laimutis Genys.

Vijūnėlės dvaras turėjo ir daugiau užtarėjų – buvo surinkta maždaug 3000 druskininkiečių parašų, kad pastatas liktų stovėti. Štai, ką jie mano.

„Mano nuomone, nereikėjo griauti, verčiau palikti vaikams, kaip buvo žadėta per televiziją. Mes atvažiavę iš Panevėžio, atėjome apžiūrėti ir manome, kad nereikėjo griauti.“

„Argi čia protingai žmonės daro. Na, neprotingai. Pastato, o paskui griauna.“

„Labai gerai. Teisybė turi būti įykdyta.“

Vijūnėlės dvaro istorija minima ir skandalingoje teisėjų byloje. Įtariama, kad už palankius teisėjų sprendimus buvo žadėti ar mokami kyšiai.

Formalus pastato savininkas Žilvinas Povilonis teismui yra pateikęs 1 mln. 800 tūkst. eurų ieškinį. Tiek kaunietis prašo už prarastą turtą, moralinę žalą ir griovimo darbus.

Jei teismas ieškinį patenkins, žala turės būti atlyginama iš valstybės ir Druskininkų savivaldybės biudžeto.

Kurorto atstovų teigimu, jie atsakomybės prisiimti neketina.

„Savivaldybės pozicija yra tokia, kad jei žala atsiras, tai ji pirmiausia bus dėl valstybės netinkamų veiksmų. Savivaldybė visus leidimus ir visa, kas buvo susiję su tuo pastatu, davė teisėtai, pagal tuo metu galiojančią tvarką“, – kalbėjo L. Genys.

Teismas sprendimą dėl milijoninės žalos atlyginimo turėtų skelbti spalio pabaigoje.

Planuojama, kad Vijūnėlės dvaras bus nugriautas per pora savaičių.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-10-02 21:29:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausiai turi būti baudžiami ir teisiami valdininkai išdavę statybos leidimus. Padaryta ir moralinė žala Lietuvos piliečiams,tai kaip pasitikėti savivaldybės valdininkais. Va jums ir atsakymas neregėtos emigracijos iš Lietuvos. Ar tokie atvejai nesikartos po teismo sprendimo įvykdymo?
Atsakyti
0

T
Turetu
2019-10-03 03:08:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos valdininkai -nebaudziami. Jie uz nieka neatsako, moralines zalos tiesiog nera, kaip ir pacios morales, nes lietuviai-uzguita tauta-bailiai, jie leidzia tokiems derinusiems valdininkams toliau oriai daryti ta pati.
Atsakyti
0

T
Tomas
2019-10-03 00:43:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savininke, važiuokite į Vokietiją, paduokite visumeninį ieškinį, ne ne, Lietuva nesusitvarkys, bet Europos teisių institucija neužklos ramiai rankų. Jeigu gavote leidimą staytis, iš tų žmonių gausite it kompensaciją.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų