Į portalą tv3.lt kreipėsi vilnietė 42-iejų Daiva, kuri buvo gerokai nustebusi poliklinikoje gavusi siuntimą paslaugai, kurios įstaiga neteikia. Tiksliau, teikia, tačiau tik išskirtiniais atvejais. Tačiau šie, panašu, gali būti nustatomi ne tik dėl sveikatos būklės.

Ligoninė (nuotr. stop kadras)

Ligoninė (nuotr. stop kadras)

Moteris pasakojo, kad nuėjus pas neurologę Šeškinės poliklinikoje dėl turimo vestibiuliarinio aparato sutrikimo jai buvo paskirtas gydymas lašelinėmis 5 dienas. Tačiau gydytoja iš karto įspėjusi, kad įstaigoje, kuri greičiausiai yra didžiausia poliklinika sostinėje, ši paslauga yra „nuimta“.

„Klausiau, ką tuomet daryti? Į ligoninę neguldote, poliklinika paslaugos neteikia... Juk tokių ligonių, kuriems reikalingos lašelinės, yra daug. Bet medikė sakė, kad nelabai kuo galinti padėti, mat tvarką „nuleido“ nauja valdžia. Ji tik davė tokį patarimą, kaip neva daro kiti pacientai: nueiti į procedūrinį pas sesutę, „įdėti į kišenę“ ir tada tau pastato lašelinę“, – kalbėjo Daiva. 

Tokio patarimo gerokai apstulbinta pašnekovė nusprendė pati „pabandyti laimę“ ir su siuntimu rankose nuėjo į procedūrinį. Pasakė sesutei, kad nuo pirmadienio norėtų pradėti gydymą. 

REKLAMA

Kaip ir buvo galima numatyti, Daiva išgirdusi tą patį, ką sakė ir neurologė, kad jokiu būdu jai nieko nelašins. Tačiau moteriai akys ant kaktos iššoko išvydus, kad procedūriniame guli močiutė su lašeline.  

Ligoninė

Ligoninė

„Sesutė pradėjo vardyti ligas, kurioms esant galima lašintis. Sakau, jūs turbūt juokaujat? Kažkoks absurdas – negaliu gauti gydymo, kuris yra reikalingas. Jei esu drausta, kaip gali būti dar kažkokia pacientų atranka?“ – piktinosi nusivylusi vilnietė.

Ji sakė bandžiusi ir pas poliklinikos vadovybę nueiti, tačiau ją tik pradėjo siuntinėti iš vieno kabineto į kitą. 

„Rašiau ir laišką, bet savaitė praėjo ir niekas neatrašė. Kadangi dirbu vandens parke, ėmiau prašyti medikų pagalbos, kurie pas mus dirba“, – pasakojo ji. 

Moters teigimu, su tokiu nepagarbiu elgesiu šioje įstaigoje susidurianti nebe pirmą kartą. 

„Kadangi esu rizikos grupėje dėl tachikardijos, lankiausi ir pas kardiologę profilaktiškai pasitikrinti. Tai buvau išprašyta iš kabineto, gydytoja rėžė, kad jei visi pradės tikrintis, tai durys neužsidarys...“ – prisiminė Daiva.

Vilnietė pridūrė, kad dėl vestibiuliarinio aparato sutrikimo lašelines turi lašintis du kartus į metus, tačiau anksčiau ji tikino su tokiu absurdu, kad negautų paslaugos, nesusidūrusi.

Poliklinikos atstovai: tenka dėlioti prioritetus

Šeškinės poliklinikos direktorės pavaduotoja gydymui Ingrida Savickienė patvirtino, kad šiuo metu pastarojo gydymo būdo įstaiga negali pasiūlyti. Tačiau pridūrė, kad esant tam tikrai paciento būklei visgi ji gali būti atliekama.

REKLAMA

„Tai yra procedūra, kurią šeimos gydytojas skiria esant reikalui. Taigi, kada lašinė yra būtina, tai yra atliekama, tam turime procedūrinį kabinetą. Tačiau paprastai yra alternatyva – vaistai su ta pačia veikliąja medžiaga išgeriami tabletės pavidalu. Tad jei yra pasirinkimas tarp tabletinių vaistų ir lašelinės, duodame vaistus“, – aiškino ji.

Daiva gi informavo, kad iš pradžių apie vaistus gydytoja net neminėjo, tačiau įsikišus žurnalistams įstaigos vadovės pavaduotoja teikėsi su paciente pasikalbėti. Taip pat kaip alternatyvą pasiūlė ir vaistų.

Panevėžio miesto poliklinika nepritaikyta turintiems judėjimo negalią. (Dovilės Zuozaitės nuotr.)

Panevėžio miesto poliklinika nepritaikyta turintiems judėjimo negalią. (Dovilės Zuozaitės nuotr.)

Visgi vilnietė pabrėžė, kad jai toks gydymas netinka: „Šie vaistai pradeda veikti po trijų keturių savaičių, o man gydymo reikia dabar. Noriu gauti paslaugą, kuri atitiktų kokybę. Esu jaunas žmogus, noriu būti darbinga, o pagalbos nesulaukiu.“

Moters teigimu, pavaduotoja taip pat teisinosi, kad tokios paslaugos šiuo metu neteikiamos, nes Sveikatos apsaugos ministerija neskiria pinigų stacionariniam gydymui poliklinikose.

„Tiesiog turime susidėlioję prioritetus, kokias paslaugas yra svarbiau pacientams gauti, nes reikia įvertinti ir kaštus, ir darbuotojus, dar ruošiamės šeimos gydytojų skyriaus remontui, yra patalpų klausimas ir kiti niuansai. Taigi dėliojame ir teikiame tas paslaugas, kurios reikalingiausios pacientams. Bet įvertinant pacientų poreikius ateityje planuojama tą daryti“, – tikino I. Savickienė.

Jei netenkina paslauga, gali skųstis

Paprašius situaciją paaiškinti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), buvo pabrėžta, kad šeimos gydytojas, teikiantis pirmines ambulatorines šeimos medicinos paslaugas ir skirdamas gydymą pagal savo kompetenciją privalo užtikrinti teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę. 

REKLAMA

„Vadovaujantis Minimalių asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės reikalavimų aprašu, įstaigoje turi būti parengti rizikingiausių pacientų saugai toje įstaigoje atliekamų tyrimų, taikomų gydymo metodų aprašai. 

Kokiu būdu paskirti gydymą, turi nuspręsti pats šeimos gydytojas, atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, tinkamiausią gydymo būdą ir pagal įstaigoje nustatytą tvarką. 

Pagal Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo organizavimo ir šių paslaugų išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašą, už paslaugų teikimą atsako šeimos gydytojo komandos paslaugas teikianti gydymo įstaiga, sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK) dėl šių paslaugų išlaidų apmokėjimo iš Privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, todėl VšĮ Šeškinės poliklinika turi būti pasitvirtinusi paslaugų suteikimo tvarką, taip pat – ir lašinių infuzijų atlikimo tvarką“, – aiškino SAM Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėja Gitana Ratkienė.

Pažymima, kad pagal Aprašą už slaugytojų atliktas lašines infuzijas paciento namuose skiriamas skatinamasis priedas.

Taip pat specialistė priminė, kad pacientai, kurių netenkina sveikatos priežiūros paslaugų kokybė, gali pateikti skundą dėl jam teiktų paslaugų kokybės. 

„Su skundu pirmiausiai turi kreiptis į skundžiamą gydymo įstaigą, laikydamasis įstatyme nustatyto pacientų skundų nagrinėjimo tvarkos turinio ir formos reikalavimų“, – informavo ji.

Sveikatos priežiūros įstaiga, gavusi paciento skundą, privalo jį išnagrinėti ir raštu pranešti pacientui nagrinėjimo rezultatus ne vėliau kaip per 20 darbo dienų. 

Jeigu paciento netenkina skundo nagrinėjimo sveikatos priežiūros įstaigoje rezultatai, pacientas turi teisę kreiptis į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą.

va taip
2019-10-07 10:22:36
Tai kam eskaluojat, kad reikia tikrintis, kad užbėgti ligai už akių, o kai ateini pasitikrinti, sakoma, kad durys neužsidarytų???Kas per idiotizmas?Žodžiu Lietuvoje dabar tokia situacija, neturi pinigų, tai nesirk.O jei susirgai, tai mirk, vyksta natūrali atranka.Viskas tik blogyn eina, senais laikais buvo žyyyymiai geriau, net kalbėt nėra ką.Gal mokslas ir nebuvo tiek pažengęs, tačiau jauteisi žmogumi ir gaudavai paslaugą tą pačią dieną, o dabar esi tik laukinis gyvulys, kuris turi pavirsti į gaišeną.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ela 2019-10-08 18:34:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
vai vai masinis zmonijos naikinimas visokiais budais ,,,kaip ir gamtoje isliks stipriausi zemes apsivalymas   ATSAKYTI
2019-10-07 21:29:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Laikas jau į Sibirą vežti mūsų ministrus    ATSAKYTI
Ropė 2019-10-07 19:34:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Labai norėjos laisvos LIetuvos.Dabar turit ko cia skundziatės..
   ATSAKYTI
Mmmm,, 2019-10-07 19:22:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Geras pacientas nebylys   ATSAKYTI
Ojė -ojė 2019-10-07 19:19:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar ligoninėms svarbu ligonio sąskaita išpešt pinigus iš ligonių kasų Nueini akių į žmogų nepakelia knisasi po komjūterį Viena ausim kažką nugirdo ir jau siunčia kuo branges niam tyrimui Jei anksčiau darant tą tyrimą jį stebėdavo rentgenologas tai dabar rezidentė arba technologė Ir va tave paspirgina rentgeno spinduliais Tau nulis nes ta tyrėja ne specialistė su patirti okaip ir tuščia vieta o ligoninei nubyra gera sumelė Tarybiniais laikais gyd pacientą apžiūrėdavo išklausydavo ir diagnozė būdavo kuo tiksliausia O dabar nori tam specialistui išaiškinti kas tau yra o jis sako šššššš kelią rankas į dangų ir sako duok man surašyti -na gražiai sukurpti tavo ligos istoriją iš savo- gyd galvos Ir dar Klaipėdos u l sieks aukštesnio statuso Pirma savo šarlatanus turi pakeisti jaunais gydytojais   ATSAKYTI
LIGONIUKAS 2019-10-07 17:50:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O jei skundą pateiki atsinešęs kulkosvaidį- paslauga suteikiama moment- tą pačią sekundę, ir nereikia laukt atsakymo 20 dienų   ATSAKYTI
Jonas - 2 2019-10-07 17:39:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nieko čia naujo. Šeškinės poliklinikoje, Greitosios pagalbos ligoninėje yra įprasta duot, neduosi - vadinasi negausi to ko priklauso.    ATSAKYTI
DINA 2019-10-07 15:03:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
cia vis verygos nauji istatymai jau tada kai nusprende kompensuoti tik pigiausius vaistus buvo aisku kad sitas tipo sveikatos ministras visus nepasiturincius ar vidutines pajamas gaunancius zmones pasmerke oligarchai zino kaip gydytis jiems prieinami geriausi vaistai ir paslaugos o jei neturi pinigu susirgai ir mirk ministras nemato reikalo tvarkyti bardaka sveikatos sistemoj   ATSAKYTI
O 2019-10-07 21:21:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai joks jis ne sveikatos ministras. Išsiviepes, savim patenkintas Alkoholio ministras.  
Patenkinta 2019-10-07 14:29:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
seselė - patenkintas pacientas.   ATSAKYTI
TAMSUS 2019-10-07 13:08:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
DAR JIE NORI DIDESNIO ATLYGINIMO SPYGA JUM NE DAUGIAU PINIGU   ATSAKYTI
maryte 2019-10-07 13:06:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Cirkas isvaziavo klaunas/Veryga/ liko ir su savo tvarka zmones varo i kapus
   ATSAKYTI
l...berbibis 2019-10-07 11:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tai kam,mes mokam ligoniu kasom mokesti jeigu neteikia paslaugu ,kur musu sumoketi
mokesciai ponai ,jau tikriausiai spejot išsidalinti   ATSAKYTI
violeta 2019-10-07 11:24:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai kaip čia išeina , žmogus moka sveikatos socialinį draudimą visą kiek reikia , jeigu sugalvotu nemokėti ar mokėti tik puse jo tai sodra areštuotu jo sąskaita banke , o kad sveikatos įstaiga tai gali puse paslaugų suteikti , nesuprantu kokia čia tvarka lietuvoje. Visai betvarke pasidarė kaip pradėjo vadovauti sveikatos ministras p. Veryga   ATSAKYTI
Aivaras 2019-10-07 11:18:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol skunda isnagrines,ir paslaugu nebereikes.geriausias pacientas,mires pacientss   ATSAKYTI
Lina aukletoja 2019-10-07 11:12:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nedelsk! Akcija baigėsi,cirkas išvažiavo.
Svarbu laiku kreiptis į gydytoją!   ATSAKYTI
Kestutis 2019-10-07 10:53:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip ir man su akimis jau puse metu visi kratosi siuntineja vienas nuo kito ir ka daryt su tokiais giditojais   ATSAKYTI
Jelena 2019-10-07 10:28:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Daktarai neskaito, kad čia yra liga- man pasake , eigu ne praeis- tai PRIPRASIT.kaip galima priprast, eigu negali pajudet- sukasi viskas aplinkui.aš pati pirkau lašalines ir man state seseles.lasalines nepadejo- tai pagulde i ligonine, kur po keliu lasaliniu pasake- daugiau nieko negalim, nes padarem viska ka galejom.tai va - mokam mokesčius, o gaunam nieko   ATSAKYTI
va taip 2019-10-07 10:22:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai kam eskaluojat, kad reikia tikrintis, kad užbėgti ligai už akių, o kai ateini pasitikrinti, sakoma, kad durys neužsidarytų???Kas per idiotizmas?Žodžiu Lietuvoje dabar tokia situacija, neturi pinigų, tai nesirk.O jei susirgai, tai mirk, vyksta natūrali atranka.Viskas tik blogyn eina, senais laikais buvo žyyyymiai geriau, net kalbėt nėra ką.Gal mokslas ir nebuvo tiek pažengęs, tačiau jauteisi žmogumi ir gaudavai paslaugą tą pačią dieną, o dabar esi tik laukinis gyvulys, kuris turi pavirsti į gaišeną.   ATSAKYTI
Bronislonas 2019-10-07 10:15:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kodėl Panevėžio poliklinikos tik dalis laiptų nufotografuota,ten kuo puikiausias užvažiavimas-jokių problemų.   ATSAKYTI

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Prezidentūroje įžiebta eglė (nuotr. Fotodiena.lt)
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad rinkimų į Seimą kartelės nuleidimas jam atrodo kaip išskaičiavimas prieš parlamento rinkimus, tačiau kol kas neatskleidžia, ar vetuos ...
Čepkelių nealkoholinis gėrimas (nuotr. stop kadras)
Nealkoholinės netrauktinės reklamos būti negali. Mat už tokią savo produkto reklamą „Vilniaus degtinei“ skirta beveik 6 tūkstančių eurų bauda. Atlikę tyrimą kontrolieriai ...
vaikas (Fotodiena.lt /R. Dačkus)
Pažadus dėl vaiko pinigų kitąmet valdžia jau mažina. Pritrūkę pinigų, valdantieji pripažįsta, kad išmoką už vaiką kitąmet didinti 20-čia eurų nepavyks, tad lieka prie ...
Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)
Mūsų prezidentas Gitanas Nausėda Briuselyje uždainavo „Ant kalno mūrai“… Tiesa, ne solo partiją – Nausėda prieš svarbų Europos biudžeto ir klimato programos svarstymą ...
Gitanas Nausėda (nuotr. SCANPIX)
Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį paragino Europos Sąjungą (ES) pratęsti sankcijas Rusijai. Pasak jo, Maskva dar turi įgyvendinti įsipareigojimus, prisiimtus per ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Skandalas Panevėžio policijoje: pavyzdinis kriminalistas augino kanapes
DABAR RODOMA
Skandalas Panevėžio policijoje: pavyzdinis kriminalistas augino kanapes
DABAR RODOMA
Strazdauskaitės artimųjų advokatas: dėmesys tėvams neduoda užmiršti tų kančių
DABAR RODOMA
Sužalotos mergytės iš Vilkaviškio 19-metė motina tepasakė vieną žodį
DABAR RODOMA
Kainų ekspertai: prekybininkai naudojasi paskutine proga daugiau užsidirbti
DABAR RODOMA
Už nealkoholinę Čepkelių netrauktinę – bauda
DABAR RODOMA
Pritrūko lėšų: valdžia mažina pažadus dėl vaiko pinigų
DABAR RODOMA
Lietuviai šventėms išsiruošė į pajūrį: tokio bumo kaip šiemet – dar nematę
DABAR RODOMA
Mockus „MG Baltic“ bylos apklausoje: negirdėjau nė vieno prašymo
DABAR RODOMA
„Dienos komentare“ – Skirmantas Malinauskas
DABAR RODOMA
Jaudinantis dukros ir tėvo susitikimas: ištars lemtingus žodžius
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų