Po žinios apie tai, kad JAV teismas atmetė Neringos Venckienės skundą dėl jos perdavimo Lietuvai, buvusios Seimo narės ir teisėjos sūnus Karolis toliau ragina žmones palaikyti jo mamą.

Neringa Venckienė (nuotr. Fotodiena.lt)

Neringa Venckienė (nuotr. Fotodiena.lt)

Jaunuolis pripažįsta, kad tai buvo paskutinis teismas JAV į kurį dar buvo galima kreiptis, tačiau jo sprendimas nuvylė, o tai reiškia, kad N. Venckienė neišvengiamai turėtų būti perduota Lietuvos teisėsaugai.

„JAV Aukščiausiasis teismas nenurodė jokių argumentų, kodėl atsisakė svarstyti mano mamos skundo. Tiesiog buvo gautas atsakymas, kad skundas nebus svarstomas“, – portalui tv3.lt teigė K. Venckus.

N. Venckienės sūnus JAV televizijai ašarodamas pasakojo apie baisybes, kurios jų laukia Lietuvoje

N. Venckienės sūnus JAV televizijai ašarodamas pasakojo apie baisybes, kurios jų laukia Lietuvoje

Bijo dėl savo saugumo

K. Venckus per pokalbį su tv3.lt pripažįsta, kad iš esmės jiems net nebuvo leista teismui pateikti savų įrodymų bei išdėstyti savus argumentus:

„Turėjome galimybę tik aiškintis dėl Lietuvos vyriausybės pateiktų „įrodymų“. Teismas neatsižvelgė į vaizdo ir garso įrašus iš gegužės 17-tos, neatsižvelgė ir į Lietuvos politikų ir pareigūnų parodymus kurie liudijo, kad Lietuvos vyriausybė pateikė melagingą informaciją.“

REKLAMA

Anot K. Venckaus, iš viso yra keturi kaltinimai dėl kurių N Venckienė galės būti teisiama Lietuvoje.

„Tai yra trukdymas antstolio veiklai, teismo sprendimo nevykdymas, nežymus sveikatos sutrikdymas ir pasipriešinimas valstybės tarnautojui. Visi kaltinimai susiję su policijos šturmu Garliavoje, 2012 m. gegužės 17 dieną“, – pabrėžė N. Venckienės sūnus.

Jaunuolis patvirtino, kad paskutinį kartą su N. Venckiene jis buvo susitikęs praėjusį penktadienį: „Mama laikosi normaliai, yra pasiruošusi tęsti kovą. Tačiau bijo dėl savo saugumo Lietuvoje.“

Pats K. Venckus neplanuoja artimiausiu metu grįžti į tėvynę, net jei jo mama ir būtų perduota Lietuvai.

„Su dabartine politine situacija, deja, nematau ateities gyvenant Lietuvoje. Bet kuriuo atveju, noriu padėkoti Lietuvos žmonėms už išreikštą palaikymą. Ir tikiuosi, kad dauguma jų ateis palaikyti mano mamos teismo posėdžiuose“, – pokalbį užbaigė K. Venckus.

Viešas K. Venckaus laiškas po to, kai JAV Aukščiausiasis teismas nusprendė išduoti N. Venckienę Lietuvai:

„Visiems Lietuvos žmonėms palaikantiems mano mamą ir senelius noriu pranešti žinią iš JAV Aukščiausio teismo. Aukščiausias teismas atsisakė svarstyti mano mamos skundą dėl pasenusio ekstradicijos įstatymo ir leido mano mamą išduoti Lietuvai. Deja Amerikos kūrėjų įsitikinimas, kad laisvė ir teisingumas yra visuotinė teisė nebuvo įvykdytas šiame sprendime. Šis sprendimas buvo teisėtas, bet ne teisingas.

Nuo pat ekstradicijos pradžios 2018 m., susidūrėme su ekstradicijos įstatymo spragomis. Ir nors dauguma teisėjų sutiko, kad ne tik Lietuvos kaltinimai atrodo politiškai motyvuoti, bet ir, kad ekstradicijos įstatymas turi rimtų spragų, tačiau jie vis tiek sutiko išduoti mano mamą Lietuvai. Daugelis įrodymų kuriuos norėjome pateikti nebuvo priimti, ir turėjome galimybę tik aiškintis dėl Lietuvos vyriausybės pateiktų „įrodymų“. Tokių įrodymų kaip Lietuvos prokurorų liudijimai, kad mano mama „nuo 2012 m. slapstėsi“ nors tuo laikotarpiu ji ne tik dalyvavo Seimo rinkimuose, bet ir buvo išrinkta į Parlamentą. „Kaltinamosios atpažinimo“ spektaklį atlikusių Černiausko ir Vaicekauskienės parodymai. Ir kitų teisėtvarkos „žvaigždžių“ parodymai.

REKLAMA

Ir nors nuo pat pradžių atrodė, kad apsiginti nebeįmanoma, iš 39 kaltinimų, liko tik keturi. Ir nors tikėtina, kad artimu metu mano mama bus parvežta į Lietuvą, kova tikrai nėra baigta. Amerikos politikai kurie viešai ar ne viešai dalyvavo padedant mano mamai, planuoja stebėti įvykius Lietuvoje. Juos stebės ir Amerikos žurnalistai, kurie įvertins ar Lietuvos pareigūnų veiksmai yra teisėti.

Todėl prašau Lietuvos žmonių vienytis, rinktis į protesto akcijas, dalyvauti teismo posėdžiuose. Prašau Jūsų nebijoti išreikšti savo nuomonę. Lietuvos valdžiai yra nesunku užtildyti vieną žmogų, tačiau jie nenutildys šimtų ir tūkstančių.“

Bėglės istorija

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Seimas N. Venckienės mandatą panaikino 2014 metų birželį. Jai Lietuvos teisėsauga pateikė kaltinimus dėl to, jog ji nevykdė teismo sprendimo perduoti brolio Drąsiaus Kedžio dukrą mergaitės motinai Laimutei Stankunaitei, taip pat dėl trukdymo antstolei, pasipriešinimo policijai.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad 2017 metų spalį rašėme apie tai, jog JAV Teisingumo departamentas dar 2015-ųjų pabaigoje priėmė Lietuvos prašymą dėl N. Venckienės ekstradicijos ir pripažino jį vykdytinu. 

„Ir tai parodo, kad Lietuva padarė savo darbą. Tikiuosi, kad Amerikos teisėsauga irgi daro savo darbą ir ieško. Tas terminas – labai sudėtinga pasakyti, ar šį, ar kitą mėnesį, ar kitais metais. Mes negalime nei Jungtinių Amerikos Valstijų, nei kitų šalių teisėsaugos spartinti.

Pareiškimas priimtas, mes tiesiog esame laukimo stadijoje. Bandyti perimti kitos valstybės darbą, patiems ieškoti, vietą nustatinėti, būtų mažų mažiausiai nekorektiška“, – tuomet sakė prokuroras E. Pašilis. 

REKLAMA

Iš pradžių N.Venckienei mėginta įteikti šaukimą, buvo parengti įtarimai. Po to už akių skirtas suėmimas, paskelbta paieška, išduotas Europos arešto orderis, o paskui kreiptasi ir į JAV.

N. Venckienei norima pateikti kaltinimus dėl to, kad ji nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti brolio dukrą motinai L.Stankūnaitei, trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

zidovainis
2019-09-30 14:28:47
dar nepasibaige dar bus paskendusių ir paspringusių vemaluose
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Va 2019-10-15 07:39:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va keliolikos nusikaltimų kaltinimas įtikino amerikonus...   ATSAKYTI
Karma 2019-10-02 22:01:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip bebutu, pedai vienakart prieis liepto gala ir bus gedingai teisiami. Kitas teismas ju lauks, kai jie uzvers kojas. Stiprybes Neringai ir jos seimai, sunku kovoti su pedofilais, kai ju Lietuvoje ,,nera" ir irodyti tiesa. Kai nera teismu, o tik ju parodija. Kai nera prezidentu, o tik kalbancios galvos ekranuose. Kai nera TIE-SOS!   ATSAKYTI
Nijole 2019-10-02 10:40:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sekmes kovoje   ATSAKYTI
O Pedams 2019-10-02 10:08:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pedams bus laimė, kad pasodins Venskiene   ATSAKYTI
Pecke 2019-10-02 09:10:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
NEpergyvenk, laikytis Neringa, jeigu tai tiesa, tai turėtų viskas išspręsti tavo naudai
   ATSAKYTI
Senis 2019-10-02 08:48:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Normalūs žmonės nieko nebijo, reiškia tiek prisišiko, kad bijo Lietuvos...   ATSAKYTI
As 2019-10-02 21:41:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zinant musu teismu ,,teisinguma", nera ko tiketis. Musu salyje nekaltus padaro kaltinamaisiais, o nusikalteliai vaiksto laisvi ir toliau dirba juodus darbus. Gaila Neringos. Brudams pedofilams ji- didziausia buvusiu ivykiu liudininke, kuria nusikracius, iskrypeliai pasijaustu saugus. Nemanau, kad ir stankunaite gyvens- visi liudininkai jau nuvaryti anapilin. Jei jau ruosiuosi teisti Neringa, tegul ir stankunaitei pazeria itarimus del galimo vaiko tvirkinimo ir isnaudojimo (juk ne karta komisijos patvirtinta, jog mergaite nemelavo), del vaiko traumavimo isnesant prievarta is namu, plikiui advokatui cerniauskui- uz veiksmus, kuriu neturejo daryti...  
Vienisymes 2019-10-02 06:15:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Butinai eisim i protesta visa seima ir visaa zaliakalnis   ATSAKYTI
Taigi 2019-10-01 08:09:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Seniai buvo aišku, kad varnas varnui akies nekerta   ATSAKYTI
na jo 2019-10-01 06:29:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
nebera tos minios kuri ja palaikytu,nusisuko dauguma kai ji pabego ir suprato kad usdure visus taip kad nebera tukstantines minios kaip sunus sako ,niekam ji nebeidomi na gal Kedziuko tiuremscikams draugam ir babulkom ,pasalpiniams ,rimtos kompanijos nebera ...reiks atsedet ka pridare   ATSAKYTI
Piliete 2019-10-02 21:51:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dar ir kaip yra ta minia, kuri palaikys Neringa. Anksciau buvo baime viskam, dabar zmones laisveja. Atvyks uzsienio zurnalistai- tegul suzino visas pasaulis, kokie musu teismai teisingi. Nepades net uzdari teismu posedziai- viesinsime, kiek tai imanoma ir visomis kalbomis. Visu netaranuos masinomis, nenumarins tabletukemis, greit pasisalinanciomis is organizmo, nepakars ir nepaskandins. Juk visada tiesa isaiskeja.
  
Tolima 2019-10-01 02:29:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Pagaliau išsigalioja teisingumas. Tokius kuriems net vaikai nebėra šventi ir juos mokinaa ir manipuliuoja. Tokius tik sodinti į elektros kėde. Tokie negali laisvėje gyventi tarp visų dėl savo ego. Gėda, ką padaro pinigai ir karjera. Nekalti žmonės nužudyti dėl jūsų užgaidų. Dvasios ubagai   ATSAKYTI
US 2019-09-30 21:52:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Durneli tu durneli,nustok fantazuoti.Nusishikti tiems amerikos zurnalistams ant jusu visu.Nu ar tu bent kiek isivaizduoji kaip kvailai atrodai pezedamas sias nesamones.Nuo pat pradziu buvo aisku,kad niekas cia su ja nesiterlios,perdaug akivaizdu kad pudrina smegenis visiems ir visa tai niekaip nera susije su realybe.Niekas jumis netiki ir netikes.Priejot liepto gala! Nebejuokinkit musu prasau.   ATSAKYTI
Juoz. 2019-09-30 20:44:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Mano trumpas klausimas ? Kodėl ir kokiomis aplinkybėmis nuskendo Kedys ir būtent kaltin tojas Usas .Be to nebuvo leista jū kūnus tirti nepriklausomai ekspertizei ?   ATSAKYTI
Jo 2019-09-30 18:29:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Kuo šita užsprings?   ATSAKYTI
Uzsprings 2019-09-30 19:25:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Savo vemalais, toks iskrypeliu zmogzudziu likimas.seimos bruozas  
nu jo 2019-09-30 20:37:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
tik patys nepasprinkit... Blogi linkėjimai sugrįžta dešimteriopai  
sakoma 2019-09-30 18:08:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-26
obuolys nuo obels toli nenurieda.Sūnelio genuose ,kaip ir motinos,sugebėjimas kelt erzelynę.Abu labu tokie ir net seneliai su tetos teta-visa giminė juodom širdim.   ATSAKYTI
Eurika 2019-09-30 18:04:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Būtų aiškiau, jei būtų paviešinti senelių ir tetos Venckienės dukterėčios "tvirkinimo" metodai.
Ir labai suprantama, kad jau dabar marinantys N.Venckienę, yra arba intelekto nepritekliniai, arba jos palaidojimu suinteresuotieji.
Prezidente, G.Nausėda, tikiu Jūsų objektyvumu. Tik Jums skirti naują šios bylos tyrimo komandą, tik Jūsų dėka šįkart galima objektvumo ekstazė.   ATSAKYTI
bėda 2019-09-30 17:03:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-23
Kokia baisi ta šeimynėlė,vienas už kitą baisesi.O pedofiliniai komentatoriai palaiko mergytės tvirkintojus ir dvigubą žmogžudį, nors įrodyta kad taip buvo,visvien atvirkščiai jiems rodosi.Ir dar tokie Dievui meldžiasi...Melskitės,kad greičiau nerša atsakytų už baisius darbus ir atsėdėtų jai skirtą bausmę.   ATSAKYTI
deja 2019-09-30 20:39:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
bėda su tavo smegenim. Būtent įrodymai ir liudininkai sako ką kita. Koks kvailys patikės, kad du vyrai ąžuolai paskendo šaukšte ?  
Vslerija 2019-09-30 16:48:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-21
Tikiuosi,kad viskas kovoja bus gerai. Žmonės matys,gins ir palaikys Neringą ! Karoli,stiprybės tau vienam likus svetimoj šaly. Irgi,nelengva !    ATSAKYTI
violetinis 2019-09-30 16:40:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
nebus jokio teismo, ją paskelbs kalta po mirties, kaip ir jos brolį.   ATSAKYTI
Valerija 2019-09-30 16:37:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Valio Lietuvos ir Amerikos teismams   ATSAKYTI
Valerija 2019-09-30 16:37:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Valio Lietuvos ir Amerikos teismams   ATSAKYTI

Top Video

Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
DABAR RODOMA
Linksmos sesučių Emilijos ir Martynos pamokos, kaip kepti pyragą
DABAR RODOMA
Mikutavičius atskleidė, kokios aistros verda „X faktoriaus“ užkulisiuose
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, kai pamatė, ką porelė veikia viduryje gatvės
DABAR RODOMA
Vyras dėl nesėkmės vakarėlyje kaltins žmoną dar ilgai: juokėsi visi
DABAR RODOMA
Keleiviai tapo dramatiško įvykio liudininkais: vaizdas priverčia sustingti
DABAR RODOMA
Oskaras Ridikas parodė išpuoselėtą kūną: be treniruočių negali
REKLAMA
Vyras atsiuntė buvusiai sugyventinei nuotrauką su kirviu (nuotr. facebook.com)
Smurtaujantis sugyventinis, nuo kurio moteris iš Škotijos pabėgo į Lietuvą, buvusią mylimąją pasiekė ir mūsų šalyje. Moteris leisdavo vyrui savaitgaliais susitikti su jų bendru ...
Sužeistas paukštis (nuotr. stop kadras)
Šiurpios naujienos iš gyvūnijos pasaulio. Į Kauno specialistų rankas pateko peršautas paukštis. Jį kiaurai perskrodė niekdario iš lanko paleista strėlė. Gyvūnų globėjai ...
Namo šeimininkė (nuotr. stop kadras)
Radviliškyje iš Basanavičiaus gatvėje esančio namo policija į Šiaulių ligoninę išvežė 1 mėnesio kūdikį ir vienerių bei dvejų metų vaikus. Mažyliai buvo apleisti, o dvejų ...
Gitanas Nausėda (J. Auškelis/fotodiena.lt)
Seimui antradienį teikiamas prezidento Gitano Nausėdos veto pataisoms, kuriomis siūlyta kelių techninės priežiūros ir kokybės kontrolės bendrovę „Problematika“ bei įmonę „Kelių ...
Asociatyvi (nuotr. TV3)
Klaipėdoje pirmadienio popietę užsidegė metalo atliekų krūva, BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Laura Valauskienė.  Ji sakė, kad ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų