Darbo rinkoje paklausiausia profesija išlieka informacinių technologijų specialistas, rodo darbo skelbimų statistika, o Užimtumo tarnyba fiksuoja kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą ir skelbia, kad šalyje labai trūksta virėjų, vairuotojų ir pardavėjų. Šiuo metu dažniausiai darbo ieško teisininkai ir finansininkai.

Darbas (nuotr. 123rf.com)

Darbas (nuotr. 123rf.com)

Šalies darbdaviams 2019 m. pirmąjį pusmetį labiausiai trūko kvalifikuotos darbo jėgos. Paklausiausi darbo rinkoje – virėjai, sunkiasvorių sunkvežimių vairuotojai, kepėjai ir konditeriai, vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai, parduotuvių pardavėjai, miškų ūkio darbuotojai, mėsininkai ir žuvų darinėtojai, siuvėjai, kailininkai ir kepurininkai, statybininkai montuotojai bei tinkuotojai, nurodo Užimtumo tarnyba.

Šių profesijų atstovams darbdaviai registravo dvigubai daugiau laisvų darbo vietų nei Užimtumo tarnyboje buvo registruotų tokias profesijas turinčių asmenų.

IT ir toliau karaliauja

Šių metų rugsėjo mėnesį daugiausiai darbo pasiūlymų sulaukusių darbo sričių dešimtuke, kaip ir prieš metus, pirmavo informacinės technologijos (860 darbo skelbimų), nurodo „CV-Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė. Dauguma šios srities skelbimų pateikiami anglų kalba, reikia išmanyti kelias programavimo kalbas ir kitas IT darbo subtilybes.

REKLAMA

„2019 m. rugsėjį gerokai išaugo klientų aptarnavimo specialistų poreikis. Tai nulėmė augantis verslo paslaugų centrų kuriamų darbo vietų kiekis, sumažėjo darbo pasiūlymų kiekis vadybos srities (vadovaujančioms pareigoms) specialistams. Nors ir neženkliai, bet išaugo darbo pasiūlymų skaičius, skirtas finansų srities darbuotojams, ypač daug darbo pasiūlymų sulaukia finansų analitikai, gerokai sumažėjo darbo pasiūlymų prekybos ir pardavimų srities darbuotojams“, – atsakyme tv3.lt rašė R. Karavaitienė.

Milijoninė investicija Lietuvoje: įdarbins tūkstančius darbuotojų

Milijoninė investicija Lietuvoje: įdarbins tūkstančius darbuotojų

Toliau paklausiausių specialybių dešimtukas rikiuojasi taip: klientų aptarnavimas (680), gamyba/pramonė (640), pardavimai (500), organizavimas/valdymas (410), finansai/apskaita (400), inžinerija (380), transportas/logistika (370), prekyba/pirkimai/tiekimas (320).

Palyginimui, pernai rugsėjį daugiausiai darbo pasiūlymų sulaukusių darbo sričių dešimtuke pirmavo informacinės technologijos (900 darbo skelbimų). Toliau pernykštis dešimtukas rikiuojasi taip: gamyba/pramonė (760), pardavimai (620), organizavimas/valdymas (510), prekyba/pirkimai/tiekimas (490), transportas/logistika (410), inžinerija (400), bankai (380), finansai/apskaita (370), administravimas (340).

Įmonėms trūksta darbuotojų

Įdomu tai, kad darbo pasiūlos ir paklausos dešimtukai sutampa menkai, o pasiūla darbo rinkoje prasilenkia su paklausa. Pagal darbo skelbimų sričių peržiūrų kiekius, ieškančius darbo labiausiai domina teisė, finansai/apskaita, IT, rinkodara/reklama, žmogiškieji ištekliai, organizavimas/valdymas, administravimas, bankai/draudimas, žiniasklaida/viešieji ryšiai, turizmas/viešbučiai/maitinimas.

REKLAMA

„Darbo rinkoje fiksuojama darbdaviams nepalanki situacija, apie penktadalio įmonių veiklą riboja darbuotojų trūkumas. Darbo rinkoje dėl demografinių priežasčių, senėjančios visuomenės, emigracijos, sisteminio nedarbo, įmonės pradeda vis dažniau dairytis į įvairesnes visuomenės grupes, kurios, dar prieš kelerius metus, susidurdavo su problemomis įsidarbinant, t. y. vyresnio amžiaus darbuotojus, neįgaliuosius, moteris, turinčias mažamečių vaikų, darbuotojus iš trečiųjų šalių ir pan.“, – teigė R. Karavaitienė.

Smūgis šventėms besiruošiančiai „Amazon“: darbuotojai skundžiasi mažėsiančiais atlygiais

Smūgis šventėms besiruošiančiai „Amazon“: darbuotojai skundžiasi mažėsiančiais atlygiais

Ji sako pastebinti, kad diskriminacija dėl amžiaus, lyties ar šeiminės padėties niekur nedingo, bet situacija palengva švelnėja. Tiesa, kai kurie darbdaviai darbuotojų trūkumą sprendžia pasitelkdami technologijas, automatizavimą ar veiklos optimizavimą.

Nuo ko priklauso atlyginimas?

Anot R. Karavaitienės, darbdavių siūlomo atlyginimo dydis priklauso nuo kelių faktorių.

„Ekonomiškai stipriose verslo šakose dirbančios įmonės visų lygių darbuotojams siūlo geresnį uždarbį, kadangi turi dosnias atlyginimų sistemas, įskaitant finansines premijas. Tarp ilgą laiką gerus rodiklius demonstruojančių sektorių yra IT, energetika, telekomunikacijos, bankai ir kiti stiprūs industriniai sektoriai, pavyzdžiui, elektronika“, – vardino pašnekovė.

Be to, atlyginimą lemia ir kompanijos dydis.

„Vidutinis atlyginimas daugiau nei 250 darbuotojų turinčiose  kompanijose, yra 14 proc. didesnis nei įmonėse su mažiau nei 50 darbuotojų. Didesnę nei 6 metų darbo patirtį tose pačiose pareigose sukaupę asmenys uždirba iki penktadalio daugiau nei naujai pasamdyti. Diplomuoti darbuotojai vidutiniškai uždirba 50 proc. daugiau nei pagrindinį išsilavinimą turintys darbuotojai. Didžiausias uždarbio potencialas arba amžius, kai žmonės paprastai pasiekia didžiausių pajamų potencialą, yra nuo 37 iki 40 metų“, – teigė R. Karavaitienė.

REKLAMA

Atlyginimai pagal profesijas (CV-Online info.)

Atlyginimai pagal profesijas (CV-Online info.)

Mažėja bedarbių

Šių metų liepos 1 d. šalyje buvo registruota 138,5 tūkst. darbo neturinčių asmenų, 4,6 tūkst. mažiau, palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, rodo Užimtumo tarnybos duomenys. 

2019 m. pirmąjį ketvirtį užimti buvo 1382,2 tūkst. šalies gyventojų – tai 11,3 tūkst. daugiau, palyginti su 2018 m. antruoju ketvirčiu. 15–64 metų amžiaus gyventojų užimtumo lygis siekė 73 proc.

2019 m. antrąjį ketvirtį užimtųjų skaičius augo daugelyje profesijų grupių, išskyrus kvalifikuotų žemės, miškų ir žuvininkystės ūkio darbuotojų (8,5 proc. sumažėjo, palyginus su 2018 m. antruoju ketvirčiu), technikų ir jaunesniųjų specialistų (1,1 proc. sumažėjo), įrenginių ir mašinų operatorių ir surinkėjų (0,5 proc. sumažėjo). Šių metų antrąjį ketvirtį labiausiai – 4,1 proc. augo vadovų skaičius.

Tai pat per šį laikotarpį sumažėjo darbo ieškančių kaimo gyventojų ir neturinčių profesinio pasirengimo, augo turinčių aukštąjį universitetinį išsilavinimą dalis. Du iš penkių registruotų nedirbančių asmenų – vyresni kaip 50 metų amžiaus, nežymiai didesnis skaičius – vidutinio amžiaus asmenų, kas šeštas – jaunesnis kaip 30 metų. 

Nors neturinčių profesinio pasirengimo dalis mažėja, beveik kas trečias neturi profesinio pasirengimo. Beveik pusė visų registruotų asmenų buvo įgiję vidurinį išsilavinimą, iš jų – apie 62 proc. turėjo profesinę kvalifikaciją.

Portalas tv3.lt neseniai rašė, kad skurstantiems gyventojams nepakanka Lietuvoje skiriamų pašalpų, bet sėkmingai dirba retas jų.

Tegul
2019-10-03 08:09:15
Normalias moka algas ir bus tu darbuotuoju moka minimumą ir nori kad žmonės artu kaip arkliai.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Dalia 2019-10-14 21:26:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Isnaudoja siaubingai , kaip i pensija , tai per jauna , o kaip dirbti vireja , tai sena !Kokia iseitis ir kruviai baisus , o alga min.Visa valdzia mato musu gyvenima tik per savo automobilio langus .   ATSAKYTI
ZIEDUNE 2019-10-14 13:19:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
LABAI NORIU DIRBTI NORS PUSE ETATO NE DEL PINIGU. NES 10 M NAMUOSE .DEPRESIJA .KAS GI PRIIMS 55 IR DAR SU ANTRA GRUPE. CIA GI LIETUVELE MUSU MILIMA.......   ATSAKYTI
Prognoze darbdaviams 2019-10-06 14:05:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Greitai net is treciuju saliu darbuotoju neprisikviesite su tokiais darbo kruviais ir atlyginimus.Patys arsite.   ATSAKYTI
Lina 2019-10-06 12:54:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Isnaudotojams,is zmoniu isityciojimo,gobsams,manau reiktu stalino laiku,jis suvienodino,ubagu nieks netreme tik visa grietine,kuri taip elgiasi kaip ir dabar,aria zmones uz kelis eurus,o ju gentys lobsta nekaltu zmoniu asaromis ir krauju,tai tokia turim lietuva,tik apsikt!   ATSAKYTI
Lena 2019-10-06 12:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokias cia nesamones jie peza,gal jauniems yra,o virs 50 nieks nenori primti,nebent y paskutiny suda!!!!!!!!   ATSAKYTI
O..... 2019-10-03 22:56:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Realus atlyginimas palinke už 176 valandas staziniais ir viena šventinę diena į rankas 438e.ar čia yra normalu? Nemeluokit niekada žmonėms apie algas   ATSAKYTI
As 2019-10-03 13:04:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nekritiškai jai nekelia atlyginimu nes kitu atveju kiltu.    ATSAKYTI
Emigra 2019-10-03 12:11:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Su siaubu atsimenu virėjos darbą "palink"- darbas 12 -14 val "ant kojų" už niekingą algą. Tikiuosi atsisuks gyvenimo ratas tiems išnaudotojams.
   ATSAKYTI
Romas 2019-10-03 11:54:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir dar labiau darbuotoju truks už tokias algas ir i nugara kertanciais darbaviu reikalavimais uzsienis didelis dar yra galimybė uzsidirbti.   ATSAKYTI
Nina 2019-10-03 10:20:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip lietuvo kai dirbau. gudavau minimumą uzsiny didesnė pašalpą už lietuvišką minimumą ir tave niekas. neterorizuoje kaip lietuvo , lietuvo darbdavei lobsta o darbuotoje laiko nulio vietoje meluoje o lietuviški valdezmogei neveigdami nieko tampa. milijoniereis va koke mes turim. valstybė pagyrunu korumpuotų ..............   ATSAKYTI
Rasa 2019-10-03 10:01:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kol mokes grašius,tol verks kad nera darbuotojų! Absurdas visiškas. Duokit žmogui uždirbt,neatsiginsit. Suleks iš visų užsienių be programų.   ATSAKYTI
Ne politikas 2019-10-03 09:25:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Blogiausia, kad jaunimas bėga iš Lietuvos ir niekas nesumoja kaip jį sustabdyti.   ATSAKYTI
lietuvis 2019-10-03 08:50:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Pašalpas būtina ne mažinti, o naikinti, kad tokių visai nebūtų, o tie pinigai turi eiti ten, kur priklauso , t.y. pensijoms. Kai ''didvyriai, profesoriai'' sugriovė LIETUVĄ, užveisė ubagyną, paliko tūkstančius pasimetusių žmonių morališkai ir materialiai , man buvo 50 , ir radau darbą , išdirbau iki 67 metų.
PASIŪLYMAS bedarbiams - patys turite būti atsakingi už save , o ne sėdėt ant pensininkų sprando, o gaunasi taip : jei išdirbau 48 metus, daugiau sveikatos neturiu, o mano pensiją dalinasi dabartiniai girtuokliai ir ateities pensininkai, mūsų senolių sąskaita. Taigi JAUNIME, ŽADINKITE SAVO SĄŽINES , nes visos lazdos turi po du galus.   ATSAKYTI
As 2019-10-03 12:59:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kokiu pensininkų sprando tada eik pas Putiną ir prašyk savo pensijos. Dabar dirbantis žmogus išlaiko 2 - 3 pensininkus.   
Juokas 2019-10-04 08:51:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Lietuvi tau sazine pazadinsiu beisbolo lazda kai gerai apvanosiu sonus, kupra, spranda kitaip galvot pradesi. Nuimsit pasalpas tau blogiau bus voksim, atiminesim maisto produktus, ramybes neturesi, dirbt uz toki atlyginima neisim.  
Lina 2019-10-03 08:35:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Dar tegu isnaudoja pardavejas tuoj nebeliks algu nemoka geresniu kruvius tik didina nebepakeliama jau   ATSAKYTI
Zenis 2019-10-03 08:31:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Sumažėjo bedarbių)))))) tvariai, žmonės eina ir praneša kad iš vazevo į užsienį kad neriaiketu mokėti ligonių kasoms, čia žurnalistė turėtų apie žmonių genocidą parašyti.    ATSAKYTI
Tegul 2019-10-03 08:09:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Normalias moka algas ir bus tu darbuotuoju moka minimumą ir nori kad žmonės artu kaip arkliai.    ATSAKYTI
PP 2019-10-03 07:55:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Prichvatizacijos laiku, valdant konservatoriams buvo išdraskyti kolūkiai , sugriauta sovietinės elektronikos gamyklos , mechanikos įrangos fabrikai. Su aukštuoju mokslu specialistams neliko darbo ,arba prekybininko,informatikos specialybė. Nesuplanuotas laukinis kapitalizmas, reketas ir po dešimtmečių atsirūgsta. Prichvatizatorius Lietuvoj labai gobšus ir jis apeina min darbio užmokesčio įstatymą,popieriuj trumpindamas darbo laiką . Prasidėjusi neregėta emigracija daro savo- griauna mažos valstybės pamatus. Prichvatizatoriaus švogeriai valdžioj to nemato?

   ATSAKYTI
Greimas 2019-10-03 08:49:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-27
Zmones gavo laisve,tai vazineja dirbti kur tik sirdis geidzia.Nematau problemos.Vaziuoja energingesni,drasesni,kurie negalvoja apie pasalpines algas.Kolchozus isdraske ne kolchoznikai,o vadovai,pirmininkai ,direktoriai,agronomai.Gal ir gerai,nes dabar Lietuvos laukai zaliuoja ,geltonuoja nuo graziausiu paseliu.O ir derliai rekordiniai.Nedirbamos zemes jau beveik nelike.Kas liecia elektronika,tai nebuvo noro pertvarkyti i europinius standartus."Tauras" kaip gamino kineskopus,kuriu jau niekam nereikejo,nepersitvarke i skaitmeninius,turejo skelbti bankrota.Ir visur tas pats vyko.Atsilikimas nuo realybes."PP" nekalbek nesamoniu kolchoznike !Savo propoganda pasilik sau.  
Linas 2019-10-03 09:57:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tikras nesąmonių kratinys „Tauras" jokių niekada kineskopų ne gamino, ir 1990 metais visi pasaulyje televizoriai buvo su analogiškais kineskopas, Lietuvos promonę sugriovė Europos sąjungą su mūsų vadinamų politinių elitu pagalba, nes nebuvo reikalingi nauji konkurentai.   
R 2019-10-03 12:06:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ką sugeba Lietyvis ūkininkai - tik javus sėti  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Asociatyvi (nuotr. stop kadras)
Policijos departamentas praneša, kad Vilniuje esančiame „Gyvybės langelyje“ ketvirtadienį buvo paliktas kūdikis. Informuojama, kad mažylis yra vyriškos lyties apie trijų ...
poliklinika (nuotr. TV3)
Priešpaskutinę spalio dieną tyliai pakeitus motinystės išmokų tvarką, kai kurios mamos, kurioms gresia negauti motinystės išmokų, pasijuto persekiojamos. Naujienų ...
Lietuvoje prasideda sukilėlių laidotuvės (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Prieš daugiau nei 150 metų bajorai, dvasininkai ir jaunimas stojo prieš šimtatūkstantinę Rusijos imperijos kariuomenę. Ir nors daugelio jų svajonės dužo atsidūrus tremtyje ar ...
Sukilėlių muziejus (nuotr. stop kadras)
Lietuva ruošiasi išskirtinei, kai kurių istorikų šimtmečio įvykiu tituluojamai ceremonijai. Iškilmingų sukilėlių perlaidojimo apeigų išvakarėse į mūsų šalį jau atvyko ir ...
Laukiantis traukinys (nuotr. stop kadras)
Aiškėja daugiau skandalo „Lietuvos geležinkeliuose“ detalių. Dėl ant bėgių nuvirtusio didžiulio krano šį rytą buvo sutrikęs geležinkelio eismas iš Lietuvos į Rusiją. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų