REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skvernelis: palaikytume bankų aktyvų apmokestinimą

Papildyta: 10:22 val.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovams siūlant apmokestinti komercinių bankų aktyvus, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad tokį siūlymą Vyriausybė iš principo palaikytų.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovams siūlant apmokestinti komercinių bankų aktyvus, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad tokį siūlymą Vyriausybė iš principo palaikytų.

REKLAMA

Lenkų rinkimų akcija tvirtina, kad įvedus tokį mokestį, į biudžetą būtų surinkta apie 100 mln. eurų, tačiau premjeras sako, jog skaičius ko gero būtų mažesnis.

„Iš principo mes esame nusiteikę palaikyti, tačiau kalba eina apie detales, kokia iš tikrųjų būtų reali nauda ir koks tas mokestis galėtų būti“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė S. Skvernelis

„Aišku, ten ta suma yra didėjanti ir realiai mes galvojam, kad iš to mokesčio tiek ko gero nepavyktų surinkti“, – teigė jis.

Anot S. Skvernelio, dauguma siūlymų didinti biudžeto pajamas efektą duotų tik nuo 2021-ųjų, todėl reikia ieškoti priemonių, kaip biudžeto pajamas padidinti jau kitais metais.

REKLAMA
REKLAMA

„Turime pakankamai daug siūlymų, kaip didinti valstybės išlaidas, ir laikomės to pačio principo – jei yra siūlymų didinti išlaidas, taip pat galvokime apie realias pajamas, kurias galėtume surinkti jau 2020 metais, ne 2021-aisiais, nes dauguma kitų institucijų siūlomų priemonių fiskalinę naudą duotų tik 2021 arba 2022 metais, o išlaidos numatytos 2020-iesiems“, – teigė premjeras.

REKLAMA

Anot jo, rasti logiką, kodėl Lietuvoje dar nėra bankų aktyvų mokesčio, yra gana sunku.

Tuo metu mokestį kritikavęs Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas Mantas Zalatorius sakė, kad įvesti naują mokestį planuojama skubotai, be diskusijų, neatlikus kaštų ir naudos analizės.

Anot jo, kai kurių šalių pavyzdžiai rodo, kad toks mokestis gali pristabdyti šalies ūkio augimą ir paskatinti nedarbo didėjimą.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai dar 2016-ųjų kovą Seime registravo įstatymų pataisas, kuriomis didesnius kaip 100 mln. eurų finansų įstaigų aktyvus ir didesnius kaip 50 mln. eurų draudimo įmonių aktyvus siūlo apmokestinti 0,0334 proc. mėnesiniu arba 0,4 proc. metiniu tarifu.

REKLAMA
REKLAMA

Anot pataisų rengėjų, panašaus pobūdžio mokestis bankams ir finansų institucijoms galioja kitose Europos šalyse – Didžiojoje Britanijoje, Vengrijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Švedijoje.

Karbauskis abejoja, kad įvedus aktyvų mokestį, bankai pabrangins savo paslaugas

Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai siūlant apmokestinti šalies bankų aktyvus, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis neatmeta, kad įvedus šį mokestį bankai jį perkels ant vartotojų pečių, bet jis nesitiki, kad dėl to pabrangs bankų paslaugos.

„Kad būtų perkelta į paslaugas? Manyčiau, kad ne. Paslaugos Lietuvoje ir taip labai brangios lygint su užsienio šalimis, Europos Sąjungos narėmis“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė R. Karbauskis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jis sutinka, kad įvedus šį mokestį bankai jį perkels ant vartotojų pečių. 

„Gali būti. Bet tie vartotojai, kurie turi bankuose indėlius, yra tie žmonės, kurie gali indėlius turėtų“, – tvirtino parlamentaras.   

Jis pabrėžė, kad pajamomis iš bankų aktyvų apmokestinimo bus galima didinti „vaiko pinigus“, kelti pensijas ir algas biudžetininkams. 

„Manau, kad  galima palaikyti (siūlymą dėl bankų aktyvų apmokestinimo – BNS), nes tai idėja iš tikrųjų surinkti papildomas lėšas ir „vaiko pinigams“, ir pensijų didinimui,  atlyginimui didinimui iš mokesčio, kuris tiesiogiai nepaliestų, ypatingai tų, kurie socialiai neapginti“, – kalbėjo R. Karbauskis. 

Pasak jo, bankų aktyvų mokestis yra socialiai teisingas.  

Bankų aktyvų mokesčio įvedimo iniciatoriai tvirtina, kad įvedus tokį mokestį, į biudžetą būtų surinkta apie 100 mln. eurų, tačiau premjeras sako, jog skaičius ko gero būtų mažesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų