Vienoje gražiausių Panevėžio vietų – Senvagėje – 2005 m. gimusiai paauglei aštuonios merginos surengė tikrą egzekuciją. Šis kraupus išpuolis įvykdytas pirmadienį, šviesiu paros metu, net nesibaiminant praeivių reakcijos.

Sukrečiančiame vaizdo įraše matyti, kaip mažiausiai trys paauglės parverčia auką ant žolės ir pradeda ją spardyti. Spiriama nesitaikant, mažiausiai kartą smūgis koja tenka į galvą. Vėliau smurtautojų auka yra tampoma už plaukų.

Po šio įvykio prabėjus daugiau kaip parai aiškėja daugiau šio kraupaus išpuolio aplinkybių. Akivaizdu ir tai, kad už tokį kraupų išpuolį teks atsakyti ne pačioms mušeikoms, o jų tėvams.

Mergaitės buvo pažįstamos

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis patvirtino, kad jau yra nustatytos smurtavusių merginų tapatybės.

„Taip, smurtautojos yra nustatytos. Daugumai jų yra 12-13 metų. Pati nukentėjusioji įvardijo tas merginas, nes jos buvo pažįstamos.

Šiuo metu nustačius smurtavusius asmenis yra vykdomos apklausos. Dėl jauno smurtautojų amžiaus, jos gali būti apklausiamos tik dalyvaujant tėvams.

REKLAMA

Kol kas nėra aišku, kiek iš minėtų 8 merginų smurtavo. Visa tai paaiškės po apklausų ir įvertinus surinktus įrodymus“, – pasakojo T. Martinaitis.

Policijos atstovas dar kartą pabrėžė, kad visos smurtu įtariamos paauglės neturi 14 metų. „Tikėtina, kad tyrimas bus vykdomas dėl tėvų valdžios nepanaudojimo. Policijai nė viena iš šių paauglių nebuvo žinoma. Jos buvo ne iš tų, kurios nuolat bėgtų iš namų. Pirminiais duomenimis, konfliktas kilo dėl tarpusavio nesutarimų, bet nieko konkrečiau pasakyti negaliu“, – situaciją apibendrino T. Martinaitis.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 73 str. „Tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams“ sako, kad pirmiausia gimdytojams gresia įspėjimas.

Tėvams bauda nuo 10 iki 100 eurų grėstų tada, jei vaikas pakartotinai būtų įvykdęs panašų nusižengimą.

Dėl to vaiko tėvams gali būti taikomos tokios administracinio poveikio priemonės – įpareigojimas dalyvauti atitinkamose alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose (kursuose).

Direktorė: mergaitei reikia pagalbos

Sumušta paauglė lanko Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnaziją. Jos skriaudikės mokosi kitur.

Sumuštos paauglės lankomos gimnazijos direktorė Jūratė Pauliukienė tv3.lt patvirtino, kad matė smurto prieš jų auklėtinę įrašus:

„Galiu patvirtinti, kad smurtavusios paauglės pas mus nesimoko, tik nukentėjusi mergaitė. Esame sukrėsti ir nustebę dėl tokio žiauraus išpuolio. Imamės visų įmanomų priemonių, kad tik padėtume tai mergaitei, su ja dirba mūsų psichologai.

REKLAMA

Stengiamės padėti jai kaip tik galime. Tuo pačiu aiškinsimės, pagal mokyklos kompetenciją, ir smurto aplinkybes. Sumušta mergaitė vakar bendravo su mūsų psichologe. Jai tikrai reikia pagalbos, bet nieko detaliau pasakyti negaliu.“

Kas gali grėsti smurtautojoms?

Lietuvoje galioja tokia tvarka, kad jei nusikalstamą veiką padaro nepilnametis iki 14 metų, jis negali būti traukiamas atsakomybėn, tačiau teisės aktai numato kitas poveikio priemones tokiam nepilnamečiui.

Remiantis Lietuvos Respublikos minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo nuostatomis, nepilnamečiui gali būti skiriamos minimalios priežiūros priemonės, arba, išimties tvarka, ir vidutinės priežiūros priemones (tai – priemonė, kurią vykdant vaikas yra ugdomas, prižiūrimas, jam teikiama švietimo pagalba, socialinės, sveikatos priežiūros ir kitos paslaugos vaikų socializacijos centre).

Pagal įstatymą, informacija apie tokius vaikus perduodama savivaldybių administracijoms, kuriuose vaiko gerovės komisijose sprendžia, ką daryti su tokiais vaikais ir kokias priemones jiems taikyti pagal Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymą. Policija tokių nepilnamečių atžvilgiu vykdo individualios prevencijos priemones.

Patyrė sužalojimų

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad Panevėžyje pirmadienio vakarą prieš nepilnametę smurtavo aštuonios nepažįstamos paauglės. Apie tai pranešė vietos policija. 

1972 metais gimusi moteris policijai pranešė, kad Senvagėje smurtauta prieš jos 2005 metais gimusią dukrą. 

Ligoninėje nukentėjusiajai nustatytas akių sudirginimas dujomis, po apžiūros ji išleista į namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Dangutė
2019-09-25 14:01:56
Štai taip ir nutinka kai iš tėvų atimta teisė bausti vaikus. Diržo reikia. Gal tada bijos taip elgtis. Tėvai net žodžiu paauklėti negali, nes tai jau psichologiniu smurtu laikoma. Ot laikai atėjo, visur betvarkė
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Raimonda 2019-11-01 22:43:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baisūs laikai,ką galiu pasakyti.Nei vienas tėvas nemokina,eik tu gal pridaužyk ką,sukulk kam galvą,ar ten eik sūnau išprievartauk.Tiesiog jie žino kad jiems nieko nebus,tėvai pasitampys po kursus teismus,pamokės baudeles ir viskas.Bet jai įkrėstų kad sėdėt 5m kaip už gyvūnų skriaudimus.Gal pabijotų. ABūna visokių kurie kabinėjasi,tai ko nenusikerpi kirpčių,tai kaip čia apsirengusi.Visokių "Elitinių"prisirenka ir neturėdami ką veikt,kabinėjasi.Jai mokytoją mėgdžiodavo,sako baisu.Aš pati esu mačiusi kaip 9 m 10 berniukai žmogų nekalbantį spardė,mėtė gniužtes į jį,aišku netylėjau.Nžn ko jie prisivartoja kad tokie tampa.Stiprybės tai merginai..Nepasiduokit.Lankyti savigynos karatė.Žinoti vietas kur atgal kirsti gal tada pakeistum.   ATSAKYTI
Tomas 2019-10-08 18:58:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nejaugi nieks nieko nemate, kodel tiek abejingu zmoniu   ATSAKYTI
Va 2019-09-29 08:56:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Parodyta tik viena blogybės pusė, o ar išsiaiškinta kokia muštynių priežastis? Gal...   ATSAKYTI
Va 2019-10-11 22:29:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neesme kokia priezastis!esme ka paaugles daro 12-13 metu,cia jau pradeda toki pamateli sau klotis smurtu po to kas?!!!neivardinsiu viesai,bet manau daug kas supras....  
ahaaha 2019-09-26 23:15:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aukai skiriama tik mokyklos psichologė, o smurtininkių tėvams įvairiausi nemokami kursai....Gal čia paskata, kad ir toliau jų vaikai smurtautų, nes apsimoka.   ATSAKYTI
Vestina 2019-09-27 14:54:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kaip tik gerai tevai vietoj to kad eitu i darba eis su jom i mokymus ir uz tas jiems niekas nemokes tada jos ir nuo tevu gaus i spranda  
Jaras 2019-10-02 11:28:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O už "davimą į sprandą" visas aštuonias atims nuo tėvų ir atiduos globėjoms, kurios jas uždarys į rūsį.  
Cha 2019-10-13 10:39:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jaras ir kur problema?  
Donatas 2019-09-26 22:22:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Auklėti reikia visus nepilnamečius, kad taip nesielgtų. Šioms paauglėms reikia skirti namų areštą, kurios užpuolė šią mergaitę.   ATSAKYTI
as 2019-09-26 21:44:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
manau,kad reikia sukilt tevams ir patiems daryt tvarka,tokiu isgamu siam pasaulyje nereikia ir cia ne teises kaltos,o tevu neauklejimas,tokios ne paslaptis geria,kriusasi nuo 9 metu ir vartoja narkotikus,vienu zodziu-siuksles Lietuvos,o siuksles naikint su saknimis reikia   ATSAKYTI
Rita 2019-09-26 18:42:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Komentatoriai, jūs dauginat pyktį ir agresiją kvadratu! Užmušt, pakart, atkeršyt!..
Dar kai pamatau komentarą, kad čia jos mažai beržinės košės gavę... kokią pamoką tuo duodame?- mušti galima, bet tik tuo atveju jei mušamasis silpnesnis.   ATSAKYTI
Vaida 2019-09-26 18:38:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kai paskaitau tokius komentarus: "mano vaikui taip padarytų, pagaučiau ir padaryčiau tą patį", suprantu kaip tokie vaikai užauga... niekas nežino situacijos... o jei šita mergaitė dabar susirinkus drauges po vieną pasigautų savo skriaudikes ir atkeršytų, ką tada sakytumėt nežinodami situacijos? Tada irgi sakytumėt, kad va kaip nekaltą mergaitę?   ATSAKYTI
Daiva 2019-09-26 17:42:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai gaila sumuštos mergaitės. O smurtautojas reikia bausti. Nemanau kad tėvai kalti kad paauglės taip elgiasi. Tikrai tėvai taip savo vaikų nemokina daryti. Ne tėvus reikia bausti vaikus!!!! Taip yra kai vaiku teisės yra o pareigų nulis.   ATSAKYTI
Geda 2019-09-26 17:06:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apgailetina lietuva, ziuri istatymu kaip norvegijoje kas liecia vaiku auklejima, o kai vaikai ziauriai elgiasi su kitais vaikais cia px. Uz neprieziura atimt tas 8 valkatas is tevu ir uzdaryt prasciausiame vaiku internate, tegul megaujasi gyvejimu kurio nusipelne.    ATSAKYTI
antanas 2019-09-26 13:51:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Keistai policija pakomentavo, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, pagal BK 284 str... Kad ikiteisminis tyrimas pradėtas – gerai. Peržiūrėjus vaizdo įrašą, vieša tvarka buvo pažeista vienareikšmiai. Bet kodėl policijos pareigūnas, komentuodamas nutylėjo, kad be viešos tvarkos pažeidimo dar buvo ir skausmo sukėlimas mažamečiui, šiuo atveju - vaikui. Jau iš karto pagrindas įtarti, kad policija galimai bandys gelbėti ne auką, o smurtautojas. Netikiu, kad smurtautojos iki šiol nebuvo vienaip ar kitaip pasižymėjusios, tik pažeidimai galimai buvo užglaistyti. Gal Panevžio smurtautojų tėvai yra darbo parcijos (partijos) nariai, mat Jurbarko policija, kai žiauriai buvo sužalota moksleivė, smurtautojui buvo švelnesnė nei aukai, nes smurtautojo tėvai yra darbo partijos nariai? Už Panevėžio smurtautojų veiką byla privalo būti baigta kiek įmanoma per trumpesnį laiką ir perduota teismui. Smurtautojoms nedelsiant turi būti pritaikytas apribojimas, kad neturėtų galimybės kontaktuoti su auka. Gal smurtautojoms net apykojas reikėtų uždėti? Šioje byloje labai svarbu bus vaiko teisių tarnybos dėmesys aukai, nors dažniau Lietuvoje geriau ginami smurtautojai nei aukos.

   ATSAKYTI
Adele 2019-09-26 13:14:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neslepti tokiu veidus o viesai rodyti ir tevu pavardes kaip tai gali nutyleti siaubas kas vyksta ir dar mergaites skaitosi tikros valkatos   ATSAKYTI
vaidas 2019-09-26 11:37:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neįsivaizduoju, viskas čia tiek išbalansuota, darosi baisu gyventi ....Reikėtų paviešinti šių mergaičių tėvų asmenvardžius, kad žmonės ž-inotų kas yra kas....siaubas ir dar kartą siaubas.....čia vadinasi ,, DEMOKRATIJA" Palaikau mamyčių ir senelių pyktį....   ATSAKYTI
antanas 2019-09-26 13:55:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei smurtautojų tėvai yra darbo parcijos (partijos) nariai, gali būti, kad viską nuslėps???  
. 2019-09-26 09:38:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nu jo tai bent smurtas leftista .....   ATSAKYTI
Migle 2019-09-26 09:32:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man tuo metu nebutu svarbus ystatymai jai mano vaika taip dauzytu..nusisikt ant visos tvarkos nes dabar snarglei viska gali kad nepilnametis tai nereiskia kad jis negali atsakyt uz savo elgesi.   ATSAKYTI
As 2019-09-26 17:07:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu, jeigu mano dukrai taip padarytu, tai man būtų vienodai, ar aš atsisesiu į kalėjimą at ne, bet aš jom padaryčiau tą patį!!!!!!!!!!   
2019-09-26 08:54:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mana dukrai taip padarytu tai as joms pats atlikciau mirtes bausme   ATSAKYTI
Mama 2019-09-26 07:58:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
mieleji zmones.nieko jus nepadarytumete.dabar sniaka musu visu pyktis.reike panaikinti vaiku teises.nes vaikai nebezino kas yra gailestis vienas kitam.nebezino savo pateigu atsokomybe.nezino kas yra berzine kose.pagal vaiku teise tai yra normalu.ir verta bauda 100€.o kur zalos atliginimas kaip ta varkse mergaite kurei padaryta zala.patyre skausma ir pazeminima.kaip jai atsitiesti.merginos tevams stiprybes nelengvame kelyje.   ATSAKYTI
As 2019-09-26 00:49:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Normalus tevai patys atkaltu savo dukras,kad prisimintu kam kojos reikalingos.   ATSAKYTI
Ania 2019-09-26 00:15:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Duokit į teismą net neabejokit, mano dukra tą patį patyrė, nepadėjo televizija ir policija, bet teismas nubaudė visas 5 ias pagal nuopelnus, nesvarbu kokie įtakingi ar turtingi ar ubagai jų tėvai. Svarbu eiti iki galo.   ATSAKYTI
Gintarė 2019-09-26 10:35:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip jas nubaudė?  
dangus 2019-09-25 23:32:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
stopudovai klasej visi pritaria kad pana dauzo...(bendraklasiai turiu omeny)... galvojo ikels video i intera visi pritars pasveikins ir ryt ranka paspaus.cia pyst per televizija ir laikrascius...nieko nebus panoms nebent atpazines kas ipis i snuki kokiai o siaip ten pasimirs greit bu visiems px   ATSAKYTI
Vestina 2019-09-27 14:53:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jos nebendraklases smurtautojos su ja i viena mokykla neina ar skaitei viska ar tik video paziurejai?   

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Lapkričio mėnesį Klaipėdos mieste užregistruota nemažai pranešimų apie žaibiškas vagystes, kurių metu nepažįstamas vaikinas, prabėgdamas atimdavo rankines iš vyresnio amžiaus ...
Asociatyvi (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nusprendė, kad sankryžoje partrenktam ir sunkiai sužalotam dviračiu važiavusiam chirurgui turės būti atlygintos perkvalifikavimo ...
Temidė (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvos aukščiausiasis teismas (LAT) antradienį galutinai išteisino smurtu prieš pradinuką kaltintą Šiaulių progimnazijos mokytoją. LAT pranešė, kad teisėjų kolegija ...
Miške Varėnos r. automobilyje rastas sudegęs žmogus (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Pastaruoju metu į Šiaulių apskrities policiją padažnėjo kreipimųsi vyrų, internetu užmezgusių pažintis su moterimis ir nukentėjusių realių pasimatymų su jomis metu. Kuršėnuose ...
Neringa Venckienė, V. Girčės nuotr.
Antradienį teismas nutarė paleisti N. Venckienę iš Kauno tardymo izoliatoriaus ir skirti švelnesnes kardomąsias priemones. Netrukus ji išleista iš Kauno tardymo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų