Nuo globėjų Jonavos rajone pabėgusi šešiolikmetė atsidūrė vaikų globos įstaigoje. Paauglė tvirtina, kad globėjai smurtauja prieš ją ir kitus globotinius, namuose nuolat girtaujama. Pabėgusios merginos sesuo baiminasi, kad apie tragiškas sąlygas namuose prakalbusi mergina gali būti grąžinta atgal. Globėjas kaltinimus neigia, o globos įstaiga situacijos nekomentuoja.

Bukonys (nuotr. Wikipedia)

Bukonys (nuotr. Wikipedia)

Į portalą tv3.lt kreipėsi Ramunė (vardas pakeistas). Mergina pasakoja, kad jos šešiolikmetė sesuo Lina (vardas pakeistas) pabėgo iš girtaujančios ir smurtaujančios globėjų šeimos, gyvenančios Bukonių kaime, Jonavos rajone. Paauglė šiuo metu yra vaikų globos įstaigoje, bet netrukus gali būti grąžinta į globėjų rankas.

Pabėgo nuo smurtaujančio globėjo

Ramunė pasakoja, kad trečiadienį vakare su seserimi kalbėjo telefonu. Paauglė Ramunei pasakojo apie gyvenimą ir sąlygas globėjų šeimoje. Kol Lina kalbėjo telefonu, prie jos prisėlino jos globėjas, čiupo merginą už plaukų ir bandė atimti telefoną. Lina numetė telefono ragelį ir pradėjo bėgti nuo įsiutusio globėjo.

REKLAMA

Ramunė pasakoja, kad jos sesuo paskambino jai pabėgusi nuo globėjo ir pasislėpusi laukuose. Lina slapstėsi, nes globėjas jos ieškojo, grasino ją sumušti. Pašnekovė paragino seserį išsikvieti policiją. Atvykusiems pareigūnams Lina papasakojo apie pavojingas sąlygas globėjų šeimoje. Policija nuvežė merginą į Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centrą, kur ji šiuo metu ir yra.

Tragiškos sąlygos globėjų šeimoje

Lina sesei apie prastas sąlygas globėjų šeimoje išdrįso pasipasakoti prieš kelias savaites. Kartu su Lina toje pačioje globėjų šeimoje taip pat auga jos dešimtmetė sesuo, aštuonmetis brolis ir dar keturi vaikai, kurių vienas – dviejų metų vaikas.

„Pasakojo, kaip globėjas su biliardo lazda tranko per spintą ir gąsdina. Jis muša juos, nustumia ant žemės, prispaudžia su koja krūtinę ir laiko. Mano aštuonių metų brolį buvo paėmęs stipriai už kaklo ir suspaudęs“, – sesės matytą smurtą globėjų šeimoje portalui tv3.lt nupasakojo Ramunė.

Pasak pašnekovės, Lina jai skundėsi, kad jiems trūksta būtiniausių daiktų, pavyzdžiui batų, taip pat visus namų ruošos darbus už globėjus turi nudirbti vaikai. Globėjai ilgą laiką nedirbo, dabar, anot Ramunės, globėja įsidarbino. Mergina teigia, kad smurtaujantys globėjai gyvena iš pašalpų, kurias gauna už septynis savo globotinius.

„Globėjai kiekvieną dieną išgeria. Po tris bambalius mažiausiai“, – tvirtino Ramunė.

Reikalauja grąžinti

Ramunė teigia, kad Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centro direktorė reikalauja Linos grįžti į globėjų šeimą. Merginos globėjas pats buvo nuvykęs į centrą, reikalavo grąžinti jam globotinę.

REKLAMA

„Sesuo prieštarauja, ji nesutinka grįžti, nes ji bijo“, – pasakojo Ramunė.

Mergina tvirtina, kad į globėjų šeimą šiandien turėjo vykti vaikų teisių specialistai.

Viską neigia

Portalas tv3.lt susisiekė su smurtu įtariamu globėju.

„Paauglystė, maištas ir ką?“ – taip žurnalistui padėtį komentavo pats globėjas.

Vyras neigė, kad jų šeimoje yra smurtaujama prieš vaikus ar piktnaudžiaujama alkoholiu.

„Jėzau Marija, baikit. Išsiaiškins tarnybos ir viskas“, – pasakė vyras ir atsisakė daugiau komentuoti apie šią situaciją.

Merginos likimas spręsis rytoj

Portalas tv3.lt susisiekė su Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centru, kur, pasak Ramunės, šiuo metu yra jos sesuo. Centro direktorė Emilija Markucevičienė portalui tv3.lt negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti šios informacijos.

Vaikų teisių apsaugos atstovai Jonavoje portalui tv3.lt taip pat negalėjo plačiai pakomentuoti situacijos, tačiau pasakė, kad globėjų šeimoje šiuo metu atliekamas patikrinimas.

Ramunė sužinojo, kad jos sesės likimas spręsis penktadienį vyksiančiame posėdyje.

Pasak merginos, bus svarstomos dvi alternatyvos: arba Lina grįš į senąją globėjų šeimą, arba bus atiduota naujai. Pašnekovė mano, kad realiausia, kad jos sesę grąžins dabartiniams globėjams, nes jie palaiko šiltus santykius su Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centro direktore.

Žinote daugiau apie susiklosčiusią situaciją? Susisiekite ir papasakokite.

TURI NUOTRAUKŲ AR VIDEO MEDŽIAGOS ŠIA TEMA?
Atsiųsk mums!
SIŲSTI

Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.

REKLAMA

Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.

SIŲSTI
arba
PRIDĖTI
Klaida: nuotrauka, kurią bandote įkelti, užima per daug vietos ... (kažkas panašaus)
Įkelkite savo turimas nuotraukas ar video medžiagą ir nurodykite savo kontaktinius duomenis, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.
PUBLIKUOTI
PUBLIKUOTI

Portalas tv3.lt primena, kad šiomis dienomis į viešumą iškilo kitas globėjų prieš vaikus smurto atvejis. Kupiškio rajone esančioje Šimonių seniūnijoje, kaip įtariama, prieš mažą berniuką smurtavo jo laikinoji globėja. Nufilmuotas smurto scenas žiniasklaidai ir tėvams nusiuntė vyresnis berniuko brolis, kuris laikinai buvo įkurdintas pas tuos pačius globėjus. Vaikai atimti iš girtaujančių tėvų ir laikinai įkurdinti pas, kaip paaiškėjo, į smurtą linkusią globėją. Tiesa, dabar vaikai jau saugioje vietoje.

nijole
2019-09-19 21:17:19
socialiniai darbuotojai labai nelinke apie globejus pasakoti , manau kazkas susija
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nepazistama 2019-11-11 17:01:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš pažystu ta 10 mete tai kiek žinau tikrai reikalaudavo pvdz; eik saugoti broli, eik ravet daržus. Net neduodavo 1euro spektakliui.
Baisu!!   ATSAKYTI
Nepazistama 2019-11-11 17:01:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš pažystu ta 10 mete tai kiek žinau tikrai reikalaudavo pvdz; eik saugoti broli, eik ravet daržus. Net neduodavo 1euro spektakliui.
Baisu!!   ATSAKYTI
Popcornas 2019-09-21 21:12:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

Iš Jonavos rajone esančiame Bukonių kaime gyvenančių globėjų šeimos pabėgusi šešiolikmetė grįžo į globėjų šeimą. Vaiko teisių atstovai portalui tv3.lt patvirtino, kad tokį norą pareiškė pati paauglė.   ATSAKYTI
Keista 2019-09-21 21:23:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažkokie nepastovūs tos paauglės norai... Labai jau greit keičiasi...   
Nežinanti 2019-09-21 21:00:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokie visi žinovai komentuoja, toks įspūdis, kad toj šeimoj bent dvigubai gyventojų ar beveik šeimos narių, ir visi viską žino, bet kažkodėl skirtingai   ATSAKYTI
Piemenka 2019-09-21 12:38:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vaikus iš Kručinskų atėmė nelabai išsiaiškinę tikrąją situacija. O čia mergaitė bėga iš smurtaujanciu globėjų, skundžiasi, bet vaikų teises ja nori atgal grazint. Kaip čia yra su tais įstatymais tada?    ATSAKYTI
arturas 2019-09-21 09:15:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
vaiku teisiu specialistai viska uzglaistis taip lik vaikai patis prisigalvoja o globejai yra nuostabus ir jokio smurto negalejo but tipo secelistai isiaiskins kokia ten situacija nors jie puikiai zino kad vaikai nekalbes arba sakis viskas gerai nes jie jau yra patiria psihologine trauma jie kalbes tik atstovaujant vienam is tevu kuriuo jie pasitiki kitaip nors buna pac geriausias specas vaiko neprakalbins nes vaikai nepatikes niekuo is nepazistamu kad jie nori jiem padet o kad valstybes tarnautojai meluoja tai nuoga tiesa    ATSAKYTI
Lelija 2019-09-21 11:45:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kodėl niekas neuzdiuoda sau klausimo, gal mergaite iš šono kažkas taip įtakojo, kad ji taip pasielgė?  
Ne specialistas 2019-09-21 21:30:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu tikrai, visi specialistai tik korumpuoti, nei vieno padoraus... Iš kur tokia nuomonė? Jei žinot-nusikaltimas tylėti! O komentuoti - daug drąsių žinovų atsiranda... Aš tikiu, kad yra specialistų, kurie puikiai ir sąžiningai atlieka savo pareigas  
Aš pikta 2019-09-21 08:35:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kodėl paima iš tėvų vaikus ir duoda kažkokiem globėjams! Kurie niekada nemylės ne savo vaikų, o tik pinigus ims už jų globą   ATSAKYTI
Nepikta 2019-09-21 21:12:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš kur jūs žinote, kad niekada nemylės? Gal jūs pagal save sprendžiate? Pažįstu nemažai globėjų, kurie myli, rūpinasi vaikais, pergyvena dėl vaikų, ypač jei jie grąžinami į šeimas, kuriose buvusios problemos neišspręstos... Ar matėte kada, kad klykiantis vaikas įsikabina į globėjus ir maldauja jo neatiduoti tėvams? Būna ir taip...   
Gyventoja 2019-09-21 00:15:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ojojoj koks zaltys tas globejas moka nutaisyt saldu veideli,mergaite daug tiesos pasake,tik niekas nenori tokiu dalyku nei matyt nei girdet,pries zmones jis labai geru apsimeta,o su vaikais ne visad gerutis buna,   ATSAKYTI
Negyventojas 2019-09-21 21:19:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Globėjas žaltys, o jei jūs viską matote ir žinote, bet tik pakomentuoti galite, o ar pranešėte kam nors? Kodėl tylite? Netikiu, kad globėju tiki, o jūsų neklausytų. Juk kaime ne jūs dviese gyvenat?   
Laura 2019-09-20 18:01:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš asmeniškai pažįstu šią šeimą ir žinau kad tie vaikai turi viską šie žmonės yra labai geri o jai apie darbus tai nemanau kad turint tiek vaikų nevisda gaunasi ir dirbti manau jai būtų jiems taip blogai jie ir mokykloje kalbėtų    ATSAKYTI
Mmm 2019-09-20 19:58:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Vaikai tikrai neturi visko dauk is ju buna atimama vaikai patys pasakoja kad negauna tu daiktu kuriuos atveza jiems tevai buna dauk kas atimama. 16 metu paugle pati pasake kad net batu normaliu neturi tiktais sportuoti o i miesta su suplysuseis  
Aš Aš 2019-09-20 17:29:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sia paugle puikiai pazystu kartais pabendraujame. Mergina gera kaip ir patys globejai abu nuosirdus geri zmones tikrai nesmurtaujanys kaip teige paugle. Ji sukele melaginga mela pries globejus.Norejo pavaidinti ir pagazdinti Pati prasesi sugrysti atgal i šeima tad pagalvokit patys jeigu butu taip blogai ji tikrai negrystu ir nesiprasytu atgal.   ATSAKYTI
Mm 2019-09-20 19:56:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Atgal ji nesiprase ja verte tiek vaiku namu direktore tiek aleksandras su asarom verke kad sugrystu tai kad jei nezinote kas darosi uz uzdaru duru kaip nieko is pasaliniu nera tikrai nekomentuokite. Vaikas nebegtu seip per laukus per lietu ir nesikviestu policijos.  
T 2019-09-20 20:25:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mm jus pati nezinot ir rasote nesamones nesmeiskite seimos pasikarsciavo paugles. Zinau daugiau nes seimos narys skautausi!
Niekas neverte ji pati norejo sugrysti I seima nes niekur geriau nebus tik pas juos. Yra tikrai Ko jiems pavydeti ir apsmeisti is pavydo neveltui lietuviai butu !  
As 2019-09-20 20:34:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mm nekomentuokit nesamoniu ir bjauriai apie sita seima kodel smeiziate visiems nebutu dalyku mergaites pasikasciavo ispute burbula gailisi prasesi sugrysti atgal I seima nes nera taip blogai ir ten tikrai pasirupina vaikais neveltui bjaurus lietuviu bruozas pavydas !! Uz duru as nelieku tad daugiau zinau   
Mergaites sesuo 2019-09-21 10:24:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Daugiau zinai seimos narys esi... aplodismentai... bet as esu tos paugles viresne sesuo ir tai girdima ne purma karta kaip musami vaikai tai kad tiesa yra toke. Zinau tikrai daugiau nei jus numanote zinau kas ten vyksta ir kaip vyksta. Globejas prie visu i akis gerutis apsimeta nors kaimynai kurie su jais net nebendrauja pasakoja visai ka kita vaikai pasakoja visai ka kita tai jeigu vaikas bega ir verke tai ten nieko nevyksta globejas gal per didele meile rode. Ir jinai nesiprase i seima atgal tenais grysti inai papuolus i istaiga dziaugesi kad pagaliau jos niekas nemus ir kad bus saugi tik kad vaiku centro direktore ir aleksabdras ikalbibejo ja grysti tenais ir manipuliavo mazesne sese ir broliu.   
T 2019-09-21 12:10:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ta vyresne sesuo net negyvena kartu ir priburia tai 16 metei pauglei kaip ir ka daryti nenusileisk nes tau 16! . Vaikai turi klausyti Tėvų jei tevu neturi tai globeju tai kas is tu vaiku isaugs jei sugalvos tik tingeti ir nieko nedaryti jei globejai priziuri tai ju reikia klausyti o ne vadovautis tu man neisakynesi nes kitaip pabegsiu ir pranesiu pilicijai mergaites cia ne zaidimas!  
arturas 2019-09-20 16:29:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ko nekuomentuoti tu cia galva sau pasigydyk tau turbut pas tuos globejus gerai budavo kartu pagerdavai   ATSAKYTI
Egle 2019-09-20 15:14:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Koks jusu visu reikalas prasiciau sito straipsnio nekomentuoti   ATSAKYTI
Mmm 2019-09-20 16:27:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Koks reikalas? Vaikus musa sriaudzia ir cia koks musu visu reikalas ot didelis reikalas nes cia yra smurtas pries vaikus  
arturas 2019-09-20 17:17:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kiek tau dave euriuku kad pakuomentuotum sita savo nesamuone koks tipo jusu visu reikalas sita egle buvo ju globotine turbut gerai pavarydavai su tuo globeju aleksandru  
As 2019-09-20 20:02:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gerai budavo tau ten kaip senis 30 metu tavo vaikinas pas tave atvaziuodavo ir miegodavo vienam kambary tik tam kad tu nebektum is namu viska leisdavo net suaugusem vyrui miegoti su nepilnamete ju paciu namuose ir kartu isgerineti.  
popcornas 2019-09-20 14:52:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar bus straipsnis papildytas ? Kur dabar mergaite?   ATSAKYTI
Jjj 2019-09-20 16:28:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grazinta atgal globejams  
Va 2019-09-20 13:52:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
SADM nekontroliuoja savo valdininkų. Kukuraitis nesitvarko ir neatsistatydina?   ATSAKYTI
Janina 2019-09-20 11:44:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Is tevu atima vaikus o galvoja kad globejai tai auksas, yra blogu tevu bet dauguma kad ir kas bebutu tevai savo vaikus myli ir nemanau kad svetimas geriau juos prižiures .Očia tik manau kažkam apsimoka atimt iš tevu.   ATSAKYTI
Nesvarbu 2019-09-20 11:29:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išvis kodėl perspėja globėjus prieš atvažiuojant? Tikrinkit globėjus neįspėja. Nepranešę važiuokit, pamatysit visą realybę. Vaikai nepavalgę, visus namų ruošos darbus patys turi daryt ir dar globėjas pastoviai rėkia. O kaip žino, kad atvažiuos, tai ir maisto daugiau pagamina, parodo, kad viskas pas juos gražu. Supuvusios tarnybos, mėto vaikus tokioms šeimoms, kad tik būtų juos kur priglaust. Gėda!!!   ATSAKYTI
EVA 2019-09-20 15:23:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O KODEL TAIP YRA? OGI DARBU TRUKUMAS,ALGOS MAZOS, KAIMAI NAIKINAMI IR T.T.O CIA-PINIGAI...PASIDOMEKIT GERIAU KAS DAZNIAUSIAI YRA VAIKU GLOBIEJAI-TAI TU PACIU SOC.DARB. GIMINAICIAI, O VARNAS VARNUI AKIES NEKERTA...  
2019-09-20 11:20:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tie kursai globėjams juokas tik formalumas geriau padėtu tėvams atsitiesti užuot vaikus dalinę į kairę ir dešinę   ATSAKYTI
dėl pinigų 2019-09-20 09:10:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
akivaizdu, kad vaikus vien dėl pinigų ir ima tie buduliai. Į vaikus jiems nusispjaut. Jei vaikui būtų gerai, jis nebėgtų, ir viskas.   ATSAKYTI
Aš aš 2019-09-20 19:13:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai Ko pati paugle prasesi sugrysti pas globejus? Supraskit kad nera jau taip blogai tik jos ispustas burbulas norejo pavaidinti juk jai 16m piukiai suprantame paaugliu amziu.  
2019-09-20 08:52:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Baikit juokus, negrąžinkit mergaitės! Tokie žmonės ima vaikus tam, kad gauna pinigus ir išleidžia sau, prageria! Tie vaikai tokioj šeimoj nieko nemato. Bėga iš namų.... Ir gerai padarė! Ko būt su globėjais kurie smurtauja. Pažiūrėkit kiek baisių dalykų nutinka jei tarnybos suveikia pavėluotai. Iš jų išvis visus vaikus atimt, nes jie jų auklėt nemoka, paprasčiausiai net socialinių įgūdžių nesugeba išmokint. Vaikus sumuša, o paskui žiūri į jų mėlynes ir meluoja žmonėm, kad užsigavo. Nejuokinkit tiktai... Baisu. Negrąžinkit tos vargšės mergaitės.   ATSAKYTI
Mergaites sesuo 2019-09-20 16:31:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Grazino ja ir pareiske kad gresmes ten nemato vaiku teises   
As as 2019-09-20 19:22:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vaikai turi viska.graziai aprengti bei ispuosti. O batu pilna ir visi po daug ju turi.seima draugiska paugle taip pat meili. I šeima atgal pati prasesi tai nera taip blogai tik gaila kad pasikarsciavusi ispute dideli melo burbula  
As 2019-09-20 08:16:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tingi dirbti tai vaikus ima, o vaikai paskui vergauja, geriau už tuos pinigus kur globėjam moka padėtų tikriems tevam atsitiesti ir gydytis kad vaikai augtų su savo šeimomis.    ATSAKYTI

Top Video

Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
REKLAMA
Gydūnas Rimantas Petravičius (nuotr. stop kadras)
Bręsta dar vienas „MeToo" arba seksualinio priekabiavimo skandalas. Prabyla vis daugiau stebuklingą gydūno prisilietimą patyrusių moterų ir merginų  – kai kurios ...
Troleibusas (nuotr. stop kadras)
Vilniaus troleibusuose ir autobusuose be bilietėlio važiuojančius „zuikius” keičia „vorai“. Tokie keleiviai ne sėdi transporto priemonės viduje, o rizikuoja savo ir kitų ...
Kedžiai (nuotr. stop kadras)
Kauno tardymo izoliatoriuje laikomą Neringą Venckienę aplankė septynerius metus gyvai jos nematę tėvai – Vytautas ir Laimutė Kedžiai. Beveik tris valandas trukusio pokalbio ...
Sujudimas sostinėje – rado didelę bombą, įvestas planas „Skydas“
Dėl Vilniaus Žvėryno rajone ketvirtadienį rastos aviacinės bombos neutralizavimo darbų aplinkinėse gatvėse uždaromas esimas, patvirtino Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ...
 I. Šimonytė pristatė užsienio politikos gaires (Fotobankas)
Prancūzijos prezidento Emanuelio Macrono žodžiai apie NATO smegenų mirtį sukėlė tikrą audrą tarp politikų ir ekspertų. Savo garsiajame interviu Macronas kalbėjo ir apie ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų