Vaizdai įaudrino vilniečius: vietoje legendinio restorano bus „Lidl“

Naujosios Vilnios gyventojus pribloškė griaunamo istorinio restorano pastato vaizdai. Dalis gyventojų stebisi, kodėl užuot pastatą restauravus, jo vietoje išdygs nauja parduotuvė. Būtent senojo pastato vietoje turėtų iškilti nauja „Lidl“ parduotuvė.

Griaunamas istorinis pastatas (nuotr. facebook.com)
6

Į portalą tv3.lt kreipėsi Naujosios Vilnios bendruomenės pirmininkas Maksimas Zacharovas, kuris piktinosi, kad Naujojoje Vilnioje griaunamas istorinis restorano pastatas, kad jo vietoje išdygtų prekybos centras.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Užfiksavo, kaip Naujojoje Vilnioje griaunamas istorinis pastatas

Užvirė diskusijos dėl pastato

M. Zacharovas užfiksavo, kaip rugsėjo 13 dieną pradėtas griauti senasis pastatas Pergalės gatvėje.

„Vilniaus miesto savivaldybė 2017 m. gruodžio 22 d. išdavė leidimą maitinimo paskirties pastato rekonstrukcijai, tačiau ar tai ką matome tikrai rekonstrukcija? Naujosios Vilnios miesto bendruomenė aiškinasi situaciją. Pastatas nėra kultūros paveldo saugomų objektų sąraše. Naujajai Vilniai, kaip buvusiam istoriniam miestui ypatingai svarbu išsaugoti savo istorinį identitetą. Istorinių pastatų nėra gausu, todėl kiekvienas įdomesnis pastatas suteikia šiai vietai savotišką žavesį ir išskirtinumą“, – laiške rašė M. Zacharovas.

Griaunamo pastato vaizdai įžiebė diskusijas „Facebook“ grupėje, vienijančioje Naujosios Vilnios gyventojus. Kol vieni piktinosi dėl šių statybos darbų, kiti džiaugėsi, kad apylinkėse nebeliks pastato vaiduoklio.

„Na jau parduotuvių Naujojoje Vilnioje per akis...“, – piktinosi viena gyventoja.

„Labai gerai, nes atrodė siaubingai ir apleistas jau labai seniai“, – džiaugėsi kitas gyventojas.

„Man gaila, kad neatsirado noro išsaugoti šį pastatą. Nes jis šio rajono istorijos dalis. Kažkodėl nuvažiavę į įvairius užsienius, labai žavimės visokiais senais pastatais. Bet jeigu ten būtų viską griovę kas 50 metų, kažin, ar daug kuo žavėtumėmės“, – svarstė gyventoja.

REKLAMA

„Koks siaubas, ar per mažai parduotuvių. Kiekvienoje stotelėje po keturias parduotuves“, – gyventoja.

Kritikos pastato griovimui negailėjo ir prezidento Gitano Nausėdos patarėja Regina Statkuvienė. Ji savo „Facebook“ paskyroje pasidalino griaunamo pastato vaizdo įrašu, pridurdama: „Viešų erdvių tvarkymas sostinėje. Čia istorinio pastato rekonstrukcija. Ir kultūrinis etinis žmonių supratimas apie mus supančią aplinką. Pigu ir apgailėtina.

Ruošia naują parduotuvę

Dar šį pavasarį paaiškėjo, kad Naujojoje Vilnioje šalia Pramonės ir Pergalės gatvių turėtų išdygti nauja „Lidl“ parduotuvė. Kaip nurodyta Vilniaus miesto savivaldybei patektuose projektiniuose pasiūlymuose, 0,34 ha sklypas, kuriame ir norima pastatyti prekybos paskirties pastatą su 81 vietos automobilių stovėjimo aikštele, buvo užstatytas, todėl esamus statinius numatoma nugriauti.

Naujos parduotuvės projektas (nuotr. facebook.com)


Rašyti komentarą...
T
Teresė
2019-09-16 14:02:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesu buvusi Naujos Vilnios anų laikų restorane, bet esu girdėjusi apie jį gražių atsiliepimų. Kai pamačiau požymius, kad atsirado apleisto pastato šeimininkai, turėjau vilties, kad bus restoranas. Naujoje Vilnioje nėra nei kavinės, nei restorano, kur galima būtų su šeima ir draugais susitikti prie puodelio kavos ar taurės vyno. Gaila...
Atsakyti
-1

G
Gintaras
2019-09-16 17:41:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Restauravimui neturime lėšų, daug objektų buvo išgriauta vien dėl to, kad esame ubagai, o statyti nieko kito kaip prekybos centrus ir nesugebame. Anksčiau buvo labiau kultūrinio, dvasinio gyvenimo, o dabar tik komercija, prekyba... O kaip kitaip, kai durneliai lietuviai šluoja lentynas net aukščiausiomis Europoje kainomis, nors atlyginimai žemiausi. Užtat ir dygsta tai, kas šiandieną labiausiai apsimoka :)
Atsakyti
-1

B
Bynas
2019-09-16 14:39:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idijotas tu, ką supranti apie statinius
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų