Teismas atmetė valstiečių skundą dėl VRK nustatyto rinkėjų papirkimo Varėnoje

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė „valstiečių“ skundą, kuriuo partija siekė panaikinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą dėl rinkėjų papirkimo atvejo Varėnos rajone.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (nuotr. Fotodiena.lt)

VRK kovą konstatavo, kad valstiečių kandidatas į merus Varėnoje Marijonas Čapkovskis netiesiogiai papirkinėjo rinkėjus, padėdamas surengti akciją „Saugokime vyrus“ ir gyventojams dalydamas nemokamus sveikatos tyrimų rezultatus.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sprendimą skundė kaltindama pažeidimą nustačiusias vietos rinkimų komisiją bei VRK šališkumu, argumentavo, kad kandidatas šioje akcijoje dalyvavo ir ankstesniais metais, ne tik rinkimų laikotarpiu.

LVAT teisėjų kolegija konstatavo, kad akcija vykdyta savivaldos rinkimų kampanijos metu, ją padėjo vykdyti valstiečių keliamas kandidatas, paslaugos potencialiems rinkėjams teiktos nemokamai.

Įvertinusi šias aplinkybes, teisėjų kolegija neskundžiama nutartimi patvirtino, kad M. Čapkovskis dalyvaudamas akcijoje siekė pasiviešinti kaip LVŽS kandidatas į Varėnos rajono merus.

„Kandidato asmeninis dalyvavimas akcijoje galėjo prisidėti prie rinkėjų nuomonės formavimo apie kandidatą, taip veikiant potencialią rinkėjų valią ir formuojant nuomonę apie akcijos organizatorių, t. y. pažeidžiant Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą“, – teigiama nutartyje.

Varėnos rinkimų komisija, o vėliau VRK yra konstatavusios, kad LVŽS vadovui Ramūnui Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ finansuojamoje akcijoje „Saugokime vyrus“ tyrimų rezultatus dalijęs M. Čapkovskis netiesiogiai papirkinėjo rinkėjus.

REKLAMA

Komisijos vertino situaciją, kai Varėnos rajone dviejose vietovėse akcijos „Saugokime vyrus“ mobiliąją laboratoriją atlydėjęs M. Čapkovskis perdavė vokus su tyrimų rezultatais.

M. Čapkovskis gynėsi akcijos savanoriu buvęs dar gerokai iki politinės kampanijos, nuo 2015 metų, tad nemanęs, kad jo dalyvavimas galėtų būti vertinamas kaip rinkėjų papirkinėjimas, nes akcija yra tęstinė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų