Tokios dienos nebuvo 19 metų – vakarą patariama praleisti namuose

Šiandien penktadienis, 13-diena ir dar pilnatis. Bent jau šalies jaunavedžius ši mitais apipinta data gerokai nugąsdino. Besituokiančių porų sostinėje šiandien perpus mažiau nei įprastai. Daugiau pagalbos skambučių sulaukia ir specialiosios tarnybos. Tačiau, pasak jų, dėl to greičiausiai kalta mėnulio pilnatis, o ne 13 mėnesio diena. Astrologai tikina, kad šios dienos bijoti nėra ko – esą tai, priešingai, viena sėkmingiausių dienų metuose. Visgi, tokia diena pasikartos dar negreit, o vakare patariama būti atsargiais ir, jei planų nėra, likti namuose.

Štai, ką sako žmonės:

„Nes 13 laimingas skaičius. Aš krepšinį žaidžiau 13-u numeriu.“

„Mes jau 10 metų kartu. Ko čia baimintis. Jokios baimės jau nebuvo.“

Prie Vilniaus metrikacijos biuro. Iš tikrųjų, porų besiruošiančių susituokti čia tikrai netrūksta. Daugelis tikina, kad penktadienis, 13-a ir pilnatis jiems visai nė motais. Tačiau atsivertus tvarkaraštį matyti, kad laisvų vietų šiandien, tikrai nemažai.

Tai patvirtina ir Civilinės metrikacijos biuro atstovė. Drąsuolių, besirenkančių šią dieną prisiekti amžiną meilę, pasirodo, net dvigubai mažiau nei įprastai.

„Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyriuje penktadieniais sutuokiame nuo 30 iki 40 porų. Šiandien, rugsėjo 13-ą dieną mes turime 18 porų. Tai yra ženkliai mažiau negu kitais penktadieniais“, – teigia metrikacijos biuro atstovė Jolanta Kuzmienė.

Šiandien – įvairūs pagalbos skambučiai užplūdo ir bendrosios pagalbos centrą. Tiesa, pasak jų atstovo, daugeliui rimtos pagalbos neprireikia –didžioji dalis skambinančių – greičiausiai sutrikusios psichikos asmenys. Pasak vyro, kaltę suversti vien tik penktadieniui 13-ai, nelogiška. Daugelis besikreipiančių sveiką protą praranda labiau dėl to, kad šiandien taip pat ir pašalpų mokėjimo diena.

REKLAMA

„Kaip mes juokaujam tarnyboje – susidūrė trys P. Tai pilnatis, pašalpa ir penktadienis. Tai va tas šiek tiek yra, intesyvumą šiek tiek pakelia. Skambino moteris, kuri pakomentavo, kad pas ją yra pašaliniai asmenys, pradėjus gilintis giliau, ji pradėjo aiškintis, kad pas ją televizoriaus stotelėje gyvena 40 totorių“, – pasakoja jaunesnysis specialistas Rytis Kryžanauskas.

Tiesa, penktadienį, 13-ą, tiesa, ne šiandien, nelaimė buvo atsitikusi ir pačiame bendrosios pagalbos centre:

„BPC patalpose buvo potvynis, penktadienį, 13-ą. Tik tai kada, kuriais čia metais – ar pernai, ar šiais, tikrai neprisimenu. Skendo mūsų parkingas.“

Tai pirmoji pilnatis, kuri stoja penktadienį 13-a nuo 2000-ųjų metų. Itin reta triguba kombinacija dar kartą pasikartos tik po 30 metų, 2049-aisiais. Niekas nežino, kada pradėta tikėti penktadienio, 13-os dienos prietaru. Kai kurie istorikai tikina, kad Kainas nužudė Abelį 13-ą dieną, penktadienį. Du kartus per metus pasikartojanti 13-a penktadienis žymi ir nemažai pasaulį skurėtusių tragedijų.

2015-aisiais, lapkričio 13-ą, penktadienį įvykdytos Paryžiaus atakos nusinešusios 138 žmonių gyvybes, 1972-ųjų spalio 13-ą penktadienį sudužo Urugvajaus regbio komandą skraidinęs lėktuvas. Iš 45 skridusių 28 išgyveno. Lėktuvui sudužus ledynuose, po 72 dienų gelbėtojai atrado tik 16-a išgyvenusių.

Tą pačia dieną sudužo ir lėktuvas Rusijoje. Žuvo visi 174 juo skridę žmonės. 2012-aisiais metais, sausio 13-ąją dieną, penktadienį Italijoje nuskendo kruizinis laivas Kosta Konkordia. Ši tragedija nusinešė 33 žmonių gyvybes.

REKLAMA

O štai astrologai tikina, kad tokie kraupūs įvykiai nutikę 13 dieną penktadienį – tik sutapimas. O ir šiandien, bent iki 8 valandos vakaro ragina nieko nebijoti. Esą, kaip tik priešingai – tai viena produktyviausių šios savaitės dienų, be to tai ir meilės diena.

„Beveik visa diena iš tiesų yra netgi labai sėkminga veiklai. Tai yra puikus pilnaties metas, tinkamas svarbių reikalų tvarkymui, netgi naujų darbų pradžiai, naujų ciklų paleidimui, ta prasme diena yra netgi puiki. Tiesa, šis palankus laikas tęsis tik iki 20 valandos“, – kalbėjo astrologė Palmira Kelertienė.

Daugelį kalbintų vilniečių ši diena – penktadienio pilnatis 13-ą mėnesio dieną baugina: „Iš tiesų aš 13-a dieną gimusi ir man čia sėkminga diena.“

„Bet kurioj dienoj yra blogų dienų ir blogų valandų.“

„Penktadienis, tai gal dar ir pilnatis? O jėzau. Avarijas visas darau per 13-ą…“

„Kai pagalvoji, tai taip. Kažkaip neramu būna. O kai negalvoji, užsidirbi, eina ir praeina ta diena.“


Rašyti komentarą...
M
M
2019-09-13 21:02:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pati geriausia diena 13 oji.ir kas cia per kliedesiai?ir datos,įvykiai?paprasciausiai visko įvyksta visomis dienomis,tad nesureikšminkit toa butent 13os.
Atsakyti
-1

V
Valdas
2019-09-13 20:22:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per marazmai


Atsakyti
-3

S
Slc
2019-09-14 17:20:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano anytos gintadienis vakar buvo ir nieko nebuvo :))))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų