Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Seimo vadovybe aptarti naują politinį sezoną ir savo siūlymus, kuriais siekiama sukurti gerovės valstybę. Šalies vadovas pažymi, kad norint įgyvendinti populiarius siūlymus, būtina rasti pinigų tam iš naujų arba aukštesnių mokesčių.

Prezidentūroje Gitanas Nausėda susitiko su Seimo valdyba (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Prezidentūroje Gitanas Nausėda susitiko su Seimo valdyba (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

G. Nausėda pasiūlė Seimui kitąmet socialinės apsaugos išlaidas papildomai padidinti 100 mln. eurų, daugiausia šių lėšų skiriant spartesniam senatvės pensijų ir išmokų neįgaliesiems augimui.

Papildomų lėšų socialinei apsaugai prezidentas siūlo surinkti lėtinant darbo mokesčių mokesčių mažinimą, kerpant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui ir labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas.

Kiekvienam pasiūlymui reikia lėšų šaltinio

G. Nausėda pažymėjo, kad tai jam pirmasis susitikimas su naująja Seimo valdyba.

„Mes pateikėme pluoštą teisės aktų pakeitimų, kuriuos norėtume inicijuoti šitoje rudens sesijoj. <...> Tie pakeitimai susiję su siekiu įgyvendinti gerovės valstybę, pradedant ne tik nuo populiarių ir visiems priimtinų pasiūlymų“, – kalbėjo prezidentas.

REKLAMA

Populiariais pasiūlymais G. Nausėda įvardijo didinti socialines išlaidas, didinti pensijas, suteikti papildomai poilsio dienų žmonėms, auginantiems vaikus, ar slaugantiems senjorus. Pasak jo, tarp populiarių siūlymų, Prezidentūra numato ir naujus mokestinius pakeitimus, kurie numato šaltinius šitų išlaidų finansavimui.

G. Nausėda supranta, kad mokesčių politikos priemonės, kurios naikina lengvatas ar kelia mokesčio tarifą, jos susidurs su dalies visuomenės pasipriešinimu.

„Bet tai yra kaina, kurią mes galime ir privalome sumokėti mūsų silpniesiems, senyviesiems, ar skurdžiau besiverčiantiems žmonėms“, – teigė G. Nausėda.

Prezidentūroje Gitanas Nausėda susitiko su Seimo valdyba (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Prezidentūroje Gitanas Nausėda susitiko su Seimo valdyba (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Prezidentas tvirtino, kad be jo siūlomų iniciatyvų, jis remia jau Seime užregistruotas iniciatyvas.

„Svarbu kurti ne tik gerovės valstybę, bet ir laikytis finansinės disciplinos, kad niekam nekiltų abejonių, kad Lietuva nesilaiko finansinės disciplinos ir gali susilaukti nemalonių padarinių“, – sakė G. Nausėda.

Valdantieji, tarp jų ir finansų ministras, suabejojo prezidento siūlymais. Prezidentas teigė, kad nė vieni mokesčių pakeitimai negali būti priimti, kaip „pjaunant peiliu per sviestą“.

„Mes negalime kurti socialinių sprendimų vakuume. <...> Kiekvienam pasiūlymui, jei neorime biudžeto deficito, reikia lėšų šaltinio. Ką siūlome šiandien, sprendimai, kurie radikaliai nekeičia mokestinės aplinkos, prognozuojami ir juos realu įgyvendinti. Nebent, kas nors specialiai trukdytų juos įgyvendinti“, – sakė prezidentas.

REKLAMA

Tikisi bendradarbiauti

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis dėkojo prezidentui už kvietimą susitikti ir teigė, kad su prezidentu aptarti Seimo darbotvarkę per rudens sesiją yra naudinga.

„Sieksime nuolatinės komunikacijos ir bendradarbiavimo“, – sakė V. Pranckietis.

Seimo vadovas pažymėjo, kad parlamento rudens sesijos prioritetai yra biudžetas, socialinės atskirties mažinimas, korupcijos mažinimas, reformų tęstinumas, ypač švietimo srityje.

„Labai gera pasakyti, kad gerovės valstybės idėja sutampa su Vyriausybės programos „Darni Lietuva“ idėja“, – teigė V. Pranckietis.

Prezidentūroje Gitanas Nausėda susitiko su Seimo valdyba (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Prezidentūroje Gitanas Nausėda susitiko su Seimo valdyba (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Pasak jo, sesijoje pateikti 507 teisės aktai.

„Tradiciškai turėtume tęsti tokį bendradarbiavimą, siekdami valdžių bendravimo“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Ketvirtadienį Viktoras Pranckietis paliko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, kuri jį delegavo į Seimo pirmininko postą. Paklaustas, kaip įsivaizduoja tolimesnį savo darbą, V. Oranckietis teigė, kad tikisi tęsti darbą, kaip iki šiol, ne astovaujant konkrečią partiją, o visą Seimą.

„Kažko Seimo pirmininko funkcijos panašios į mano“, – nusijuokė G. Nausėda.

Prezidento pataisos, skirtos gerovės valstybei

G. Nausėda į Seimo rudens sesijos darbotvarkę pasiūlė įtraukti naujų įstatymų iniciatyvų, kuriomis siekiama spartinti gerovės valstybės kūrimą.

Iniciatyvomis siekiama didinti mokestines biudžeto pajamas, mažinti skurdą, pajamų nelygybę ir socialinę atskirtį. Prezidentūros teigimu, jos taip pat leis stiprinti korupcijos prevenciją bei didinti viešųjų pirkimų efektyvumą. Prezidentas teiks Seimui svarstyti Pelno mokesčio, Gyventojų pajamų mokesčio ir Akcizų įstatymų pataisas.

REKLAMA

„Jomis siekiama užtikrinti, kad mažinant skurdą, pajamų nelygybę ir socialinę atskirtį nebūtų pažeistos fiskalinės drausmės taisyklės, ateities kartoms užkraunant didesnę skolos naštą. Pagrindiniai numatomi biudžeto šaltiniai bus susiję su kapitalo prieaugio pajamų apmokestinimo peržiūra, mokesčių lengvatų peržiūra“, – tvirtina Prezidentūra.

Prezidentas taip pat teiks įstatymų pataisas, kurios sudarys sąlygas sparčiau didinti senatvės pensijas ir pagerinti senatvės pensijos išankstinio skyrimo sąlygas, taip mažinant 41,7 proc. siekiantį pensininkų skurdą, pajamų nelygybę ir socialinę atskirtį. Taip pat bus mažinamas neįgaliųjų skurdas, siekiama sparčiau didinti mažų pensijų priemokas, šalpos pensijas ir valstybės remiamas pajamas.

Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)

Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)

Taip pat bus teikiami Biudžeto sandaros įstatymo pakeitimai, kurie nustatytų, kad biudžeto projekte būtų aiškiai nurodoma, kiek lėšų yra skiriama skurdui ir pajamų nelygybei bei socialinei atskirčiai mažinti. Bus siūloma ir Oficialiosios statistikos įstatymo pataisa, kuria siekiama tobulinti administracinių duomenų panaudojimą priimant viešosios politikos sprendimus, skirtus didinti visuomenės gerovei.

Seimo rudens sesijoje bus siūlomos Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pataisos, kurios leistų nustatyti būsto atitikties oraus gyvenimo sąlygoms ir kokybės standartams reikalavimą.

G. Nausėda teiks ir Darbo kodekso pataisas, numatančias papildomas poilsio dienas darbuotojams, auginantiems vieną vaiką, ir darbuotojams, prižiūrintiems ar slaugantiems senyvo amžiaus tėvus.

Prezidentas Seimui rudens sesijoje taip pat žada teikti ir Korupcijos prevencijos įstatymo, Žvalgybos įstatymo, Kriminalinės žvalgybos įstatymo, Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo, Administracinių nusižengimų kodekso, Miškų įstatymo, Vietos savivaldos įstatymo, Mecenavimo įstatymo pataisas.

Senele
2019-09-06 19:53:05
Gerb.Prezidente,norint papildyti biudzeta,butina perziureti Seimo,Valdanciuju ismokas,ten tikrai yra ka taupyti.Labai jau daug privilegiju-pinigine israiska.Laikas apkarpyti ju svaistomas lesas,visokias privilegijas.Juk nera tokios biudzetines istaigos,kuri darbuotojus aprupintu masinomis,gyvenamu plotu NEMOKAMAI.Dirbame,gauname atlyginima ir darbui reikalingais daiktais,pravaziavimu pasirupiname patys,nors atlyginimas nesiekia ne puses Seimoriui skirto atlyginimo.Jei ruosiame Gerove Valstybe-tai laikas dabar sulyginti sita didziausia lesu svaistyma pirmiausia is semo,vyriausybes islaikomu galvu,tada atsiras ir varganom pensijom lesu.Laikas panaikinti AUKSINI LOVI IR PRIVERSTI DIRBTI TAUTAI,BET NE SAVO KISENEI.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Senele 2019-09-06 19:53:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerb.Prezidente,norint papildyti biudzeta,butina perziureti Seimo,Valdanciuju ismokas,ten tikrai yra ka taupyti.Labai jau daug privilegiju-pinigine israiska.Laikas apkarpyti ju svaistomas lesas,visokias privilegijas.Juk nera tokios biudzetines istaigos,kuri darbuotojus aprupintu masinomis,gyvenamu plotu NEMOKAMAI.Dirbame,gauname atlyginima ir darbui reikalingais daiktais,pravaziavimu pasirupiname patys,nors atlyginimas nesiekia ne puses Seimoriui skirto atlyginimo.Jei ruosiame Gerove Valstybe-tai laikas dabar sulyginti sita didziausia lesu svaistyma pirmiausia is semo,vyriausybes islaikomu galvu,tada atsiras ir varganom pensijom lesu.Laikas panaikinti AUKSINI LOVI IR PRIVERSTI DIRBTI TAUTAI,BET NE SAVO KISENEI.   ATSAKYTI
Nika 2019-09-09 08:08:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šaunuolė senelė teisingas komentaras   
Gintas 2019-09-06 15:55:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaip keista, ateina sunkmetis, o jis pinigus tasko   ATSAKYTI
Vida 2019-09-06 15:55:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nausėdai amnezija, kai tapo prezidentu pamirso apie krize   ATSAKYTI
Kis 2019-09-08 22:04:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai prezidento" fanai" nuo konservatoriu.Jiems gerbuvis zmoniu,tai kaip peiliu per kiausiukus,nes jie nei puses nepadare su komuniagomis darbu per 30 metu,o cia ziurek per keturis metus padarys ir prezidento nesutramdyti,jis nori zmonems geromes.Bambukai prezika isrinko puse Lietuvos gyventoju,jie juo patikejo,o jis matomai zodzio vyrukas(juk jaitis,o ne ozys?)  
Jurate 2019-09-14 04:47:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul darbina tuis alkoholikus ir valkaras kurie knisasi konteineriuise priverstinai. Tada ir bebus svaistymo. Ir motinos turi dirbti .kiek motery islaikomos is mokesciu moketoju o gyvena geriau iz dirbancius.atvyksta is gretimu valstybiu Baltarysijis. Nelegaliau.Pasigimdo vaikiu cia. Ir gauna musu zmoniu uzdirbtus pinigus
O dirbantiems neimanoma ne paaalpis gauti nei isejus us darbo del salygu gauti oraus pragyvenimo kiti darbo ieskojimui. Taupo pinigus. Kurie is atlyginimo skaiciuijami .bedarbio pasalpas rsupo.jos mokzmos tik 6men ir kai yra 30me stazas per paskutinius 3metus
6 men ismoka paskirsto i 12 t.y moka uz 2 savaites o ne uz menesi bet moka po menesio. Gaunasi kad vietoje 30p gauni po men 1tp eu. Taciau ilgesni lakotarpi...absurdas ka as
Jei neisdirbes 30 men per paskutiniys 3 m.-negauni aplamai . O jeigu tau darbas netinka?arba pazeidinejamos teise ar atostogu neisleidzia.  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Valdemaras Tomaševskis (nuotr. BFL)
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis gina partijos deleguotus ministrus Jaroslavą Narkevičių ...
Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Diskusijose dėl valstybės biudžeto kyla įtampa tarp Seimo narių ir prezidento Gitano Nausėdos. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas neuždegė žalios šviesos prezidento siūlymams ...
Vaikas (Tomas Urbelionis/Fotobankas)
Dar vienas smurto prieš vaikus protrūkis ar neteisingai apkaltinta motina? Portalas tv3.lt sulaukė pranešimo, kuriame tvirtinama, kad moteris galimai smurtavo prieš savo ...
Jaroslavo Narkevičiaus dukra (nuotr. stop kadras)
Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius toliau klimpsta skandaluose. Spėjęs pagarsėti kaip vakarienių už valdiškus pinigus mėgėjas, ministras, pasirodo, moka suveikti ir ...
Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)
Pabradės poligone apsilankęs Gitanas Nausėda paragavo tankisto duonos. Prezidentas pasivėžino legendiniu amerikiečių „Abramsu“ ir vokiečių „Leopardu“. Nors šalies vadovas ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų