Verslui siekiant atšaukti nuo 2020-ųjų turintį įsigalioti draudimą prekiauti alkoholiu lauko kavinėse, sveikatos apsaugos ministras sako, kad draudimai orientuoti ne į suvartojimo mažinimą, bet į rizikingas vietas, pirmiausia prie vandens. Tuo metu mokslininkai sako, kad draudimai nėra tikslingi.

Aurelijus Veryga (Fotodiena/Arnas Strumila)

Aurelijus Veryga (Fotodiena/Arnas Strumila)

Aurelijaus Verygos teigimu, dar svarstant numatytus draudimus, vienas pagrindinių tikslų buvo „patraukti“ alkoholį nuo vandens. Pasak jo, jei draudimai įsigalios, tikėtina, skęstančių bus mažiau.

„Turime problemą žmonių, kurie neblaivūs nuskęsta. Tokių yra 61 proc. iš tų, kurie nuskendo, buvo neblaivūs. Ir vis tik tai yra problema, ir diskusijoje buvo paminėta, kad tai nėra priemonė, kuri turėtų masiškai sumažinti vartojimą, nes ji tiksliai buvo skirta labai specifinei auditorijai“, – po susitikimo su verslo asociacijų atstovais žurnalistams sakė A. Veryga.

„Kalbame ne tiek apie kavines, bet apie jų buvimo vietą, kur žmonės vartoja alkoholinius gėrimus, ir kalbama apie paplūdimius pirmiausia, nes čia buvo pagrindinis tikslas. Tikrai niekas neturi nuostatos kovoti su kavinėmis ar restoranais, ar juo labiau tokia priemone išspręsti alkoholio problemą“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė BNS sakė mananti, kad būsimi alkoholio vartojimo draudimai paplūdimiuose įsigalios, tačiau bus diskutuojama dėl liberalesnės prekybos stipriaisiais gėrimais lauko kavinėse.

„Kalbant apie lauko kavines (...) policija nepastebėjo, kad yra kažkokių nerimą keliančių tendencijų dėl prekybos alkoholio jose. Kita vertus, kriminologiniai tyrimai rodo, kad skaudžiausios pasekmės dėl neblaivių asmenų kyla, kai girtaujama ne viešose vietose, bet privačioje aplinkoje, namuose“, – BNS teigė R. Tamašunienė.

„Kai alkoholis vartojamas viešose vietose, galima operatyviau įsikiši ir sureaguoti, nes tai daro ir darbuotojai (maitinimų įstaigų – BNS), ir policijos pareigūnai. Tuo tarpu, kai girtaujama namuose...“ – pridūrė ministrė.

Pasak jos, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė pranešė, kad kavinėse ir restoranuose suvartojama tik 12 proc. alkoholio.

R. Tamašunienė, be kita ko, pabrėžė, kad diskusijoje užsiminta apie galimybę peržiūrėti alkoholio prekybos licencijų išdavimo tvarką arba suteikti daugiau įgaliojimų savivaldybėms.

Kai kurie mokslininkai: daugiau draudimų nereikia

Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto mokslininkė Vita Karpuškienė sako, jog norint gelbėti skęstančius žmones, nebūtina riboti alkoholio prekybos. Anot jos, veiksmingiau būtų stiprinti pajūrio gelbėjimo komandas.

Be to, pasak jos, nerimą kelia tai, jog numatytų priemonių įgyvendinimas pareikalaus labai daug žmogiškųjų ir finansinių išteklių.

Tuo metu VU Ekonomikos fakulteto dėstytojas Algirdas Bartkus pabrėžė, jog įsigaliojus naujiems draudimams, jie nesumažintų alkoholiu piktnaudžiaujančių žmonių.

REKLAMA

„Jeigu tai nėra priemonė, kuria jūs siekiate sumažinti alkoholio pardavimus, kodėl visoje oficialioje dokumentacijoje, kuri pateikta įvertinimui, visgi minima ir kalbama apie alkoholio vartojimą, problemas ir panašiai“, – svarstė jis.

Pasak jo, jei būtų apribotas pardavimas paplūdimiuose, jis smuktų, tačiau ne dėl to, jog alkoholio nebepirktų juo piktnaudžiaujantys žmonės.

„Pagrindinė priežastis, kodėl pardavimai smuktų, yra ta, kad alkoholio tenai nepirktų. O nepirktų progomis alkoholį vartojantys asmenys. Tai reiškia, jog šita priemonė savo tiksline auditorija turi anaiptol ne tuos žmones, kurie yra alkoholizmo liūne, ir ne tuos, kurie yra piktnaudžiaujantys alkoholiniais gėrimais“, – sakė A. Bartkus.

Priemones svarstys Vyriausybė

Pasak Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio, Vyriausybė artimiausiu metu svarstys nuo 2020 metų įsigaliosiančias naujas alkoholio prieinamumo ribojimo priemones. Jis nekonkretizavo, ar dalies naujų ribojimų gali būti atsisakyta.

Pasak jo, antradienį vyko pirmoji diskusija, ateityje jų bus daugiau.

„Turėjome pirmąsias diskusijas. Kadangi dalyvavo trijų ministerijų vadovai, ministerijos sieks įvertinti diskusijoje girdėtus argumentus, jei reikės, dar su specialistais rengs diskusijas“, –aiškino kancleris.

Jo teigimu, norima išklausyti visų pusių nuomonę dėl naujų priemonių, taip pat suformuoti bendrą ministrų kabineto nuomonę šiuo klausimu.

„Diskutavome dviem klausimais, pirmas, dėl kurio visi sutiko, kad taikytos alkoholio prieinamumo ir vartojimo ribojimo priemonės tikrai davė labai realius rezultatus. (...) Antroji dalis – pradėtos diskusijos dėl priemonių, kurios turėtų įsigalioti“, – sakė A. Stončaitis.

REKLAMA

A. Veryga pabrėžė, kad jei Vyriausybė ir turės naujų siūlymų, dėl jų galutinai spręs Seimas.

Verslas siekia atšaukti nuo 2020-ųjų turintį įsigalioti draudimą prekiauti alkoholiu sezoninėse lauko kavinėse. Pardavinėti jį galės lauko kavinės, esančios ne toliau kaip už 40 metrų nuo stacionarios kavinės.

Maitinimo įstaigų atstovai yra teigę, kad tokia tvarka iškraipys konkurenciją rinkoje – dalis kavinių be alkoholio pardavimų vasarą neišsilaikys.

Seimui priimant sprendimą dėl draudimo, skaičiuota, kad neliks maždaug 200 laikinų licencijų svaigiųjų gėrimų prekybai.

2017 metų gegužę priimtos pataisos numato, kad nuo kitų metų mokamuose masiniuose renginiuose (festivaliuose, šventėse ir mugėse) bus leidžiama prekiauti tik silpnu alkoholiu – iki 7,5 laipsnio stiprumo, o nemokamuose – tik specialiose zonose.

Nuo 2020 metų vasaros sezono metu alkoholiu nebus galima prekiauti kurortų lauko kavinėse, poilsio bei turizmo vietose – pliažuose, parkuose, aikštėse. Savivaldybės nebeišduos tokių licencijų.

Nuomone
2019-09-03 16:34:34
Man tai tas pats, bet dar tokios valdzios mes neturejom, nekomentuosiu ju sprendimus, bet visus, pries einant i valdzia, turetu patikrinti nepriklausomi uzsienio daktarai psichiatrai, kad zmones butu adekvatus priimineti istatymus, nes kartais nezinai, ar cia juoktis, ar cia verkti.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Taip 2019-09-09 15:06:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As ne vartojentis svaigalų tai man taspac kas vartoję bet veryga jis snapso ministras trenktas tipas medicina jis nesirūpina visai gal ne geba va kur esmė dar tokio ministro nebuvo 30 metu , karbauskio prafesonalas dar 1 metus rauks žmonims smegenis o gaila .........    ATSAKYTI
Daiva 2019-09-05 13:12:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dėkojame,už įvestus apribojimus paplūdymiuose,nes kai kas ir dabar įsigudrina susipilt į kitą tarą ir vartoja.Tačiau nepalyginamai pasikeitė kultūra paplūdymiuose.Mes gyvenam šalia paplūdymio ir tikrai išgėrę žmonės kelia nesaugumą aplinkiniams.Tu negali jų pastoviai raminti ,nes jie ir taip būna agresyvūs.Ir tu norėdamas pailsėt ir ramiai praleist laiką ,nenori ,kad aplink būtų išgėrę.Tie kurie nori gerti ,turėtų eit į ten kur gali pasėdėt ,arba namuose.Nes žmonės ,kurie to nenori matyt turi teisę turėti ,bent paplūdymį ,kur ateina su vaikais praleisti laiką be alkoholio.Nenuleiskim kartelės.Tikrai yra jau pokyčiai .čiū už griežtas ribas ir įstatymus   ATSAKYTI
Senele 2019-09-05 12:45:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ministeri,laikasd rupintis gydytoju kvalifikacijos kelimu,tikrinti ju atmestina darba,reguliuoti vaistu kainu kontrole,aprupinti seimos gydytojus didesnemis mandzetemis-nes kraujo spaudimas nustatomas is galvos,priversti atlikti nors karta metuose tykslius kraujo tyrimus-Rupintis ligonio sveikata.Jus pasirinkote lengviausia ministro darbo metoda-Ka dar uzdrausti-tai ne ministras jus,o draudejas.Kontroliuokite rajonu seimos gydytoju darba,kuris yra atmestinas-cia jusu pareiga.   ATSAKYTI
Iš kurorto 2019-09-04 12:23:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Einant į pliažą viską atsinešu iš parduotuvės ir tie du psichiniai tegul nesvaigsta, kad paplūdimio kavinėse prisigeriama.    ATSAKYTI
Skeptikė 2019-09-04 08:57:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Labai teisingas sprendimas. Prieš tik prekybininkai ir priklausomi nuo alk. Sveikinu. Dabar ir šventės be nusigėrusių iki sąmonės netekimo mažiau, ir važiuojant pro kaimus tik
vieną kitą girtą pamatysi, kai anksčiau blaivo nesutiksi. Blaivėja Lietuva. Ir kai nėra kitų būdų, (o gaila!) tai bent toks . Užuojauta prekiautojams alkoholiu. Sveikinu Lietuvą!   ATSAKYTI
abc 2019-09-04 17:10:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai kad kaimai tušti,kelios našlės,jaunimas išvažinėjo,retai kuriam kaime parduotuvė yra.Kas gėrė,tas geria.O vat mieste nuvykus į pavakarę pilni pakampiai šlitinejančių,ypač po pašalpų gavimo  
feyii 2019-09-03 18:25:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Кvіečiu jus į рrіvatų sеКsо КІu6ą - vplan.com/emma23 (kopija)   ATSAKYTI
M ona 2019-09-03 16:52:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Tai nors vienas ministras daro reikalingus darbus,uzdrausti ta alkoholi visiskai,nes baigia isnykti tauta,avarijos ,skendimai,musami vaikai.Argi negalime gyventi be alkoholio.Tai kad kavines bankrutuos,tai leiskime tautai visai nusigerti,svarbiausia biznis ,o zmogus nieko nereiskia.


   ATSAKYTI
Antanas 2019-09-03 16:59:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tauta nyksta taip pat ir nuo rūkymo. Ar ne, gerbiamoji? Bet Veryga apie tabako vartojimo apribojimus net neužsimena. Įdomu, kodėl?  
DINA 2019-09-03 16:50:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
nieko daugiau ir nedaro veryga tik sugalvoja draudimus o sveikatos apsaugoj kur paziuresi jokios tvarkos jokio pagerejimo   ATSAKYTI
Blu 2019-09-03 16:34:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gaidys tas veryga   ATSAKYTI
Skeptikė 2019-09-04 08:58:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kas ant kito sako, ant savęs pasisako. :),   
Nuomone 2019-09-03 16:34:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Man tai tas pats, bet dar tokios valdzios mes neturejom, nekomentuosiu ju sprendimus, bet visus, pries einant i valdzia, turetu patikrinti nepriklausomi uzsienio daktarai psichiatrai, kad zmones butu adekvatus priimineti istatymus, nes kartais nezinai, ar cia juoktis, ar cia verkti.   ATSAKYTI
Medikas 2019-09-03 16:32:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Aiškiai išreikštas dauno sindromas. Užuojautos giminėms ir artimiesiems!    ATSAKYTI
aha 2019-09-03 16:23:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
tikrai labai baisu, kaip mes isgyvensim be alko laikinose kavinese, nu siaubas   ATSAKYTI
Sabonis 2019-09-03 16:16:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
nu ir gerai.   ATSAKYTI
nereikia vartoti 2019-09-03 16:13:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
alkogolis kenkia svekatai, tai gali ir isvis uzdraust   ATSAKYTI
reikia 2019-09-04 12:27:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"alkoGolis" sveika, nesveiki durniai su iniciatyva.  
pardes trina rankom 2019-09-03 16:09:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
maziau kavinese nusipirks, daugiau pardese:)   ATSAKYTI
Veryga 2019-09-03 16:06:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tuoj uzdraus ir kvepalus   ATSAKYTI
Veryga man tai patinka 2019-09-03 16:06:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
bent matos, kad ministras kazka daro   ATSAKYTI
Ž 2019-09-04 07:55:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ministras turi dirbti ne bet ką-o tikrai svarbius sveikatos ministetijos darbus!!Pirmiau tegul rūpinasi esamais ligoniais!  
????? 2019-09-03 16:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kam idomus tas Veryga?   ATSAKYTI

Top Video

Sunku būtų patikėti, kaip įvyko avarija, jeigu ne vaizdo įrašas
DABAR RODOMA
Sunku būtų patikėti, kaip įvyko avarija, jeigu ne vaizdo įrašas
DABAR RODOMA
Paviešino brutalų močiutės užpuolimą: lūžo net kaulai
DABAR RODOMA
Aiškėja neapdairios klaidos dėl dingusio 10-mečio Šilutės raj.
DABAR RODOMA
Šokiravo lėktuvo keleivio elgesys – jokio padorumo ir pagarbos
DABAR RODOMA
Dviejų rusų miegas pievoje apkarto – pabudus laukė šokas
DABAR RODOMA
Lėktuvo keleiviai jau atsisveikino su artimaisiai: su siaubu stebėjo skrydį
DABAR RODOMA
Pamačius, ką vyras slapta daro su moterimi – keleivis neištvėrė
DABAR RODOMA
Bandymas pasipuikuoti baigėsi skaudžiai: turės pakloti nemažą sumą
DABAR RODOMA
Kuriozas tiesioginio eterio metu: reporterė net nematė, kas už jos vyksta
DABAR RODOMA
Paviešino sukrečiantį įrašą iš taksi: vairuotoja buvo nedelsiant atleista
REKLAMA
Svastika prie žydų bendruomenės namų (nuotr. facebook.com)
Sekmadienį prie Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) Vilniuje iš žemių supilta svastika. Nuotrauka, kurioje matomas ant šaligatvio iš žemių sustumtas svastikos kontūras su ...
(nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) Santaros klinikas įpareigojo nutraukti higieninio popieriaus pirkimus, nes techninėse sąlygose galėjo būti ribojama konkurencija, o pasirinkimas ...
Nacionalinio stadiono griaučiai (nuotr. tv3.lt)
Į Lietuvą atvykusi futbolo superžvaigždė Cristiano Ronaldo išvydo plastmase padengtą aikštę ir į stadioną nepatekusius būrius gerbėjų, kurie rungtynes stebėjo įsilipę į ...
Automobilių turgus  (nuotr. Fotodiena.lt)
Metai iš metų diskutuojama apie tai, kad Lietuvos automobilių parkas yra vienas seniausių iš visų Europos Sąjungos šalių. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos ...
Kratos Pravieniškėse (nuotr. Organizatorių)
Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga siūlo peržiūrėti ginklo naudojimo taisykles kalinimo įstaigose. Kalėjimų departamentas sako, kad tokia galimybė ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

Pasaulio krepšinio čempionato rungtynių tvarkaraštis×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų