Mazuronio liudijimas „MG Baltic“ byloje klampina Gapšį

Po ilgesnės pertraukos Vilniaus apygardos teismas tęsia „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos nagrinėjimą. Trečiadienį prie liudytojų pakilos stojo buvęs Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis. Įdomu tai, kad savo liudijimo metu, veikiausiai pats to nežinodamas, V. Mazuronis paneigė ankstesnį Vytauto Gapšio liudijimą.

„MG Baltic“ teismas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
36

Darbo partijos pirmininko pareigas V. Mazuronis ėjo 2015–2016 metais.

Pradėdamas liudyti, V. Mazuronis pripažino pažįstantis kaltinamuosius Vytautą Gapšį, Eligijų Masiulį, Šarūną Gustainį bei Gintarą Steponavičių. Asmeniškai kaltinamojo Raimundo Kurlianskio V. Mazuronis nepažįsta.

(36 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „MG Baltic“ teismas

Paneigė Gapšio žodžius

V. Gapšys, kaltinamas stambaus masto kyšininkavimu – įtariama, kad jis paėmė 27 tūkst. eurų kyšį iš tuometinio „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurlianskio per nuolaidas Darbo partijos reklamoms televizijoje. Darbo partiją ginantis advokatas Vaidotas Sviderskis yra sakęs, kad V. Gapšys kaltinamas už kyšį paveikti tam tikrus Darbo partijos narius, tačiau šie nieko apie tai nežinojo.

„Nematau jokių prielaidų kaltinti V. Gapšį dėl jokių įstatymo pažeidimų ar net etikos normų pažeidimų. Nieko daugiau negalėčiau pridurti“, – teisėjų kolegijai buvusį bendrapartietį gynė V. Mazuronis.

Anot V. Mazuronio, jis nepamena, kas buvo atsakingas už partijos reklamos pirkimo derinimą. Tačiau jis patvirtino, kad, kai vyko 2016 metų Seimo rinkimai, tuo rūpinosi tuometinis Darbo partijos rinkimų štabo vadovas V. Gapšys. Tuo metu reklamai planuojamą skirti sumą, kaip teigė V. Mazuronis, partija aptardavo bendrai.

REKLAMA

V. Gapšys, kaip rinkimų štabo vadovas, buvo atsakingas už visus tuos dalykus. Aš visus tuos dalykus žinojau, mes aptardavome bendrai, o konkrečiai šnekėtis su žiniasklaidos priemonėmis buvo rinkimų štabo funkcija“, – liudijo buvęs partijos pirmininkas.

Jis taip pat pripažino, kad partija stengėsi su žiniasklaidos priemonėmis tartis taip, kad rinkiminė reklama partijai kainuotų mažiau. Anot V. Mazuronio, V. Gapšiu jis pasitikėjo ir jo žingsnių nekontroliavo.

„Stengiausi, kad už minimalią kainą gautume maksimalią paslaugą. Čia nei naudos, nei nenaudos nematau“, – sakė V. Mazuronis.

V. Gapšys anksčiau yra akcentavęs, kad byloje aptariamu laikotarpiu partijos pirmininko jam pavaduoti nereikėjo, todėl jis neveikė partijos vardu. V. Gapšys taip pat tikino nederinęs su niekuo reklamos nuolaidų. Tačiau V. Mazuronis paneigė šį V. Gapšio liudijimą, pabrėždamas, kad visas rinkimų štabas ir partija dirbo vieningai, kaip komanda.

„V. Gapšys, kaip ir Darbo partija, kaip ir Darbo partijos rinkimų štabas, dirbo Lietuvos valstybės ir Lietuvos valstybės piliečių naudai. <...> Nė vienas partijos narys nėra autonomiškas“, – nukirto V. Mazuronis.

Vis dėlto V. Mazuronis sakė tiksliai nežinantis, su kuriomis žiniasklaidos grupėmis V. Gapšys vedė derybas dėl partijos reklamos viešinimo.

„Nežinau, su kuo konkrečiai. Mane domino tik rezultatas“, – tvirtino liudytojas.

Byloje – aštuoni kaltinamieji

Amžiaus byla vadinamoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti penkiems fiziniams ir trims juridiniams asmenims.

REKLAMA

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o koncernas „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.


Rašyti komentarą...
O
Ot
2019-09-11 12:41:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikiu, išsuko uodegą Uspaskich,sugebės ir Gapšys . Reikia tept ,teept ,teeept...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų