Gydytojas atviras dėl skiepų: mirštant vaikui tėvai prašo daryti viską, bet būna vėlu

Nors apklausos rodo, kad net kas antra šeima, auginanti vaikus iki 10 metų, paskiepijo ar ketina skiepyti savo vaikus nuo meningokokinės B tipo infekcijos, uoliai valstybės kompensuojamomis vakcinomis vis dar neskubama naudotis.

Reanimacija (nuotr. TV3)

Kaip informavo Valstybinė ligonių kasa (VLK), nuo vakcinos kompensavimo pradžios pernai metų liepos 1 d., sudaryta pirkimo sutartis 90 tūkst. dozių vakcinos įsigyti. Iš šio kiekio – 55 tūkst. dozių jau yra Lietuvoje, dar 35 tūkst. bus pristatyta dalimis pagal poreikį.

„Nuo vakcinos kompensavimo pradžios paskiepyta kiek daugiau nei 24 tūkst. vaikų. Tam sunaudota virš 34 tūkst. vakcinos dozių. Vakcinos galioja ne trumpiau nei 12 mėn. nuo pristatymo datos. Nauji pirkimai planuojami atitinkamai pagal sunaudojimą ir likučius“, – rašoma VLK atsiųstame atsakyme.

Vakcina nuo meningokokinės infekcijos nemokamai skiepijami patys mažiausi, 2 mėnesių sulaukę kūdikiai (gimusieji ne anksčiau nei 2018 m. gegužės 1 dieną). Kūdikiai skiepijami tris kartus: sulaukus 3, 5 ir 12–15 mėnesių amžiaus.

Vytautas Usonis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Gydytojas infektologas prof. habil. dr. Vytautas Usonis stebėjosi, kodėl valstybės lėšomis siūloma vakcina vis dar abejojama.

„Kol kūdikiams nebuvo kompensuojamos vakcinos, tėvai mokėjo didelius pinigus (kai tik atsirado vakcina, viena dozė kainavo apie 150 eurų). Ir žmonės skiepijosi, nes tai yra grėsminga gyvybei infekcija. Ši vakcina – itin aukštas technologinis produktas. Daugiau nei 30 milijonų žmonių pasaulyje ja jau yra paskiepyti ir jos saugumas yra labai gerai žinomas. O kaip tik artėja ruduo, rudens-žiemos, gripo sezonas, kuris labai sutampa su meningokokinės infekcijos sezonu.

REKLAMA

Esu matęs žmonių, kai mirštant vaikui už reanimacijos durų jie plaukus nuo galvos raunasi sakydami: „Darykit, ką norit, sumokėsiu, kiek tik reikia!“ Bet jau nieko padaryti nebegali...“ – kalbėjo infektologas.

Kuo klastinga infekcija?

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad šios infekcijos ypatumas – išskirtinai didelis paplitimas Anglijoje ir Lietuvoje. V. Usonis pabrėžė, kad meningokokinė B tipo infekcija kol kas yra nepagydoma liga, o jei ir pagydoma, su labai sunkiomis pasekmėmis – galūnių amputacijomis, didelėmis žaizdomis.


Rašyti komentarą...
k
kolonada750
2019-08-29 10:50:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu taip mažai skiepinasi tie, kuriems nemokamai, tai galėtų skiepyti ir iki 5 metų vaikus nemokamai. Bent jau vakcinos nereiks išmesti tokiais dideliais kiekiais, kaip dabar. IR KODĖL JOS TAIP DAUG PRIPIRKO, JEI GALIOJIMAS TOKS TRUMPAS?
Atsakyti
0

S
Sima
2019-08-29 08:48:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš už skiepus
Atsakyti
-3

t
tas
2019-08-29 10:24:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
pats tu baisus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų