Deja, dar ne pabaiga: suskaičiavo, kiek toliau kainuos Gedimino kalno gelbėjimas

Nacionalinis muziejus skelbia po konkurso sukirtęs ranką su rangovais, kurie žada netrukus paruošti projektą kaip galiausiai sutvarkyti Gedimino kalną. Už daugiau nei du milijonus eurų konkurso laimėtojai žada išsamius tyrimus ir tris variantus, kaip gi byrantį kalną tvarkyti. O jau patys tvarkymo darbai, spėjama, valstybei kainuotų dešimtis milijonų eurų.

Prie keltuvo į Gedimino kalną, aplankyti Lietuvos simbolio, lankytojų eilė rikiuojasi nuo pat ryto. Ir nors turistų srautu nacionalinis muziejus pasidžiaugti gali, įmonių, panorusių dalyvauti Gedimino kalno tvarkymo konkurse, atsirado tik dvi. Tiesa, vienos iš jų pasiūlymas buvo atmestas kaip neatitinkantis reikalavimų. Beje, prieš metus konkursas apskritai žlugo. Tąkart savo kalno tvarkymo planus pateikė tik viena kompanija. Šį kartą rankomis pavyko sukirsti su bendrove „Hidroterra“. Galutinį Gedimino kalno tvarkymo projektą kompanija turės parengti už 2.18 mln. eurų.

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tvarkomas Gedimino kalnas

„Pagal sutartį mes turime parengti tris variantus. Jie bus viešinami visuomenei, tiek muziejui, tiek savivaldybei, tiek suinteresuotoms institucijoms, pagal kurį atrinktą vieną variantą – tvarkybos darbų bus padarytas techninis projektas, gautas leidimas statyboms darbams ir muziejus galės pasirinkti rangovą, kuri atliks statybos darbus“, – sako muziejaus direktoriaus pavaduotoja Eglė Pekarskaitė.

Žadama, jog pirmiausia dėmesys bus skiriamas pietrytinei kalno daliai, kur išlieka didžiausia nuošliaužų grėsmė. Atlikti tyrimus ir pateikti planus kaip galutinai sutvarkyti šį šlaitą, rangovai turės per ateinančius devynis mėnesius. Tuo pat metu bus rengiami planai ir likusiai kalno daliai sutvarkyti. Tam laiko skirta kiek daugiau – 15 mėnesių. Nors laiko ir nemažai, „Hidroterros“ vadovai pripažįsta, kad prieš akis laukia nemaži iššūkiai, o projekto sėkmę gali lemti ir dangaus malonė.

REKLAMA

„Kalbu pagrinde apie kritulius. Jeigu turėsime gausiai kritulių ir sakysim situacija pradės keistis ir sakysim, kad negalėsim atlikti tų tyrimo darbų, kuriuos planuojame padaryti dar iki šios žiemos – tai yra pagrindinis veiksnys, kuris gali pristabdyti arba tie darbai gali pradėt strigt“, – pasakoja „Hidroterra“ direktorius Marius Kalesnykas.

Visgi kultūros ministerija tvirtina, neva kalno padėtis stabilizuota. Jokių deformacijų neužfiksuota nuo pat 2017 m. lapkričio. Nepaisant to, nepaprastoji padėtis ant kalno neatšaukiama.


Rašyti komentarą...
N
Nuomone
2019-08-19 17:41:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasidare pinigu plovykla, dabar gales melzti. O reiketu sodinti visus, kurie pasirase del medziu pjovimo ant kalno, pradedant tuometiniu meru, baigiant sudejusiu parasus, tegul atsodina ir sutvarko kalna, kad kiti zinotu, ko negalima daryti. buvo medziai, tokiu nesamoniu nebuvo. Gaila, nebera Brazausko, cia jis irgi prikises nagus su tuo keltu, kuris irgi daro zala.
Atsakyti
0

A
Ai nx
2019-08-19 18:29:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atiduokit tą kalną maximai- susitvarkys.
Atsakyti
0

M
Melzema karvė
2019-08-19 19:13:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip gerai gyvent Seimo mafijei buvo valdovų rūmai dabar tas supistas kalnas ir vėl Gyvenk su mokesčių moketojiu pinigais ir zvenk visi atkatai i Seimo mafijos kišenės o dirbančiam spyga taukuota kaip gražu !!!!!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų