Skubi gydytojo pagalba – privačių konsultacijų kainos šokiruoja

Paviešinamos istorijos apie tai, kaip taloną pas gydytoją pacientai gauna ne tik po kelių mėnesių, bet net ir dvejų metų, tik dar kartą apnuogina didžiules šalies sveikatos sistemos ydas. Nors teisę į nemokamą gydymą garantuoja Lietuvos Konstitucija, dėl didelių eilių valstybinėse gydymo įstaigose pacientas laiku reikiamos pagalbos gali ir nesulaukti. Kol Sveikatos apsaugos ministerija žada tobulesnę pacientų registravimo sistemą, daugelis sergančiųjų ieškodami pagalbos priversti plačiau atverti piniginę kreipdamiesi į privačius gydymo centrus. Portalas tv3.lt nusprendė pasidomėti, kiek gi konkrečiai gali atsieiti konsultacija tokioje įstaigoje.

Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)

Štai viename populiariame medicinos centre, neturinčiame sutarčių su teritorine ligonių kasa, vidutiniškai įvairių specialistų (kardiologo, gastroenterologo, pulmonologo, endokrinologo, reumatologo, dermatovenerologo, šeimos gydytojo) konsultacijos siekia 55 eurus. Tyrimo komentavimas ir gydymo paskyrimas atsieina dar 13 eurų. Tačiau, jei norima patekti pas konkretų specialistą, medicinos mokslų daktarą, konsultacijos kaina išauga ir iki 90 eurų.

Pirminė gydytojo alergologo konsultacija kiek brangesnė – atsieis 60 eurų, jei konsultuos medicinos daktaras, dešimčia aurų brangiau. Dermatologo-alergologo, medicinos daktaro konsultacija kainuos 70 eurų.

Jei dar bus atliekami tyrimai, sumos gerokai išauga. Pavyzdžiui, echokardioskopija su doplerizacija ir dokumentacija kainuoja 64 eurus, ramybės elektrokardiograma (EKG) –17, krūvio EKG – 60. Tad apsilankymas pas kardiologą gali gerokai patuštinti piniginę – nuo 85 iki 132 eurų ir dar daugiau. Įvairūs gastroskopiniai tyrimai kainuoja nuo 80 iki 115 eurų, kolonoskopija – nuo 120 eurų.

REKLAMA

Pakartotinės konsultacijos dėl tos pačios ligos kainuoja 33–40 eurų. Konsultacijos pas bet kurį gydytoją norintieji skubos tvarka turi pakloti 110 eurų.

Šeimos gydytojas (nuotr. 123rf.com)

Kitame privačiame medicinos centre, neturint gydytojo siuntimo chirurgo, kardiologo konsultacija kainuoja 69 eurus, medicinos daktaro, docento konsultacija – 79 eurus. Tiek pat atsieitų infekcinių ligų gydytojo, kraujagyslių chirurgo, neurochirurgo, onkologo chemoterapeuto konsultacija. Apsilankymas pas gastroenterologą kainuotų 84 eurus. Tiek pat atsieitų, pavyzdžiui, ir kardiologo profesoriaus, širdies chirurgo konsultacija. Šeimos gydytojo konsultacija kainuoja 69 eurus.

Kreipiantis su siuntimu konsultacijos pas specialistus galinčios kainuoti nuo 13 iki 20 eurų pigiau. Pakartotinė konsultacija kainuojanti 49 eurus.

Kainos didžiulės, o specialistai tie patys?

Medicinos ir chirurgijos centro „Northway” atstovė Loreta Masevičienė patvirtino, kad dauguma į įstaigą atvyksta be siuntimo.

„Nors apdraustiesiems sveikatos draudimu ir turintiesiems siuntimą dalį operacijų kompensuoja ligonių kasos, specialisto konsultacijos kaina, nepriklausomai, žmogus turi siuntimą ar ne, yra ta pati. Praktiškai visų sričių gydytojų konsultacijos kainuoja vienodai, jei gydytojas turi mokslinį laipsnį, ji gali atsieti kiek brangiau. Toliau viskas priklauso nuo reikiamų tyrimų, pavyzdžiui, oftalmologų paslaugos gali kainuoti brangiau, ypač jei pagyvenęs žmogus ateina išsamiai pasitikrinti regėjimą. Be abejo, apsilankymo kainą didina specialūs tyrimai pagal kiekvieno poreikį.

REKLAMA

Kadangi pas mus dirba vieni geriausių specialistų, visų sričių konsultacijų paklausa yra didelė. Natūralu, kad daug žmonių kreipiasi į šeimos gydytojus, akušerius ginekologus, ortopedus traumatologus, LOR gydytojus. Taigi viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės ateina, – ne tik eilės, bet ir aukštos kvalifikacijos specialistai“, – dėstė ji.

Ateina ir pasitikrinti diagnozės

Štai Medicinos diagnostikos ir gydymo centro direktoriaus pavaduotoja, vidaus ligų gydytoja Jūratė Garšvienė informavo, kad vien per praėjusius metus į šį centrą kreipėsi per 75 tūkst. pacientų iš Lietuvos ir užsienio.

„Didelė dalis pacientų dėl pirminės konsultacijos pas specialistus į centrą kreipiasi tiesiogiai be išankstinio šeimos gydytojo ar kito specialisto siuntimo ir tik apie ketvirtadalis, mūsų skaičiavimais, jau turėdami siuntimą. Pastebime, kad didžioji dalis be siuntimo atvykstančių pacientų jau registracijos metu teiraujasi konkrečių dėl savo išskirtinės kompetencijos žinomų specialistų, taip pat norėdami sutaupyti laiko, o prireikus ir galimybės greitai ir patogiai atlikti reikalingus tyrimus“, – sakė ji.

Dažniausiai pacientai kreipiasi norėdami atlikti pačius įvairiausius diagnostinius tyrimus – nuo bendrojo kraujo ar kitų laboratorinių iki sudėtingiausių magnetinio rezonanso ar kompiuterinės tomografijos tyrimų. Tarp centre teikiamų gydytojų specialistų konsultacijų daugiausiai pacientų sulaukia atitinkamai vidaus ligų gydytojai, neurologai, dermatovenerologai, akušeriai-ginekologai, ortopedai-traumatologai, taip pat akių ligų gydytojai.

REKLAMA

„Chirurgijos centre sulaukiame daugiausiai pacientų, besikreipiančių dėl kataraktos ir lazerinės akių korekcijos, taip pat ginekologinių ir kojų venų operacijų. Neretai pasitaiko ir atvejų, kai pacientai į mūsų centro specialistus kreipiasi taip vadinamos antros nuomonės, norėdami pasikonsultuoti dėl jau nustatytos diagnozės ar gydymo“, – pastebėjo J. Garšvienė.

Su siuntimu – ne į vieną gydymo įstaigą

Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vyriausioji specialistė Elita Radkevič portalui tv3.lt yra sakiusi, kad eilių problema yra žinoma, tačiau tikino, kad situaciją turėtų palengvinti išankstinė pacientų registracijos sistema, kuri turėtų būti pradėta diegti šį rudenį.

„Joje bus rodoma, į kokią gydymo įstaigą reikėtų kreiptis norint pas gydytoją užsiregistruoti greičiausiai. Jis pacientui nebūtinai priklausys pagal gyvenamąją vietą, bet tai bus artimiausias vizitas, jei žmogus nenori laukti“, – sakė ji.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai primena, kad ne visi žmonės žino, kad gavę siuntimą iš gydytojo jie patys gali pasirinkti tiek gydytoją specialistą, tiek gydymo įstaigą, kurioje yra mažiausia eilė paskirtoms sveikatos priežiūros paslaugoms gauti. Taip pat verta žinoti ir keletą dalykų, kuriuos turi padaryti gydytojas, išduodamas siuntimą.

„Pirmiausia reikėtų žinoti, kad apdraustiems PSD pacientams siuntimą nemokamai gydytojo specialisto konsultacijai išduoda gydytojas (šeimos gydytojas arba gydytojas specialistas), atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę. Svarbu paminėti, kad pacientai turi teisę patys pasirinkti tiek sveikatos priežiūros įstaigą, tiek šeimos gydytoją. Jei žmogus yra apsidraudęs PSD, o įstaiga (net ir privati) turi sutartį su teritorine ligonių kasa reikiamoms sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti, pacientas jas gauna nemokamai.

REKLAMA

Ligoninė (nuotr. stop kadras)


Rašyti komentarą...
S
Stebetoja
2019-09-07 10:01:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad tie patys gydytojai kurie dirba valstybinese ligoninese, tie patys dirba privaciuose kabinetuose. Visa sistema persipynusi. Jeigu laiku priims valstybinej istaigoj tai kas atvers pinigines privaciuose? Privatus sektoriai liks be pelno, todel ten kur eina ligoniai nemokamai ir neimanoma pakliuti pas reikiamus specialistus, ypatingai vyresnio amziaus zmones.
Atsakyti
-2

A
Ar tikrai?
2019-09-07 08:42:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nori gyventi-susimokėk? Manęs niekas neklausia ar turėsiu už ką pavalgyti, atimdami tą nelemtą PSD kiekvieną mėnesį.
Atsakyti
-3

M
Mantas
2019-09-07 10:44:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokescius mokam,o sundaktariai gydo.visi privaciai isejo dirb gydytojai.kam tos mokescius moket jei gydytoju nebeliks?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų