Svarbu perkantiems internetu: nuo rugsėjo – naujovės dėl saugumo

Mėgstantiems apsipirkti internete valdžia primena, kad nuo rugsėjo Lietuvoje pradeda veikti naujosios vartotojų teisių apsaugos įstatymo pataisos, kurios leis tarnyboms blokuoti nepatikimas internetines parduotuves. Kol vartotojų teisių apsauga aiškina, kad ši interneto cenzūra bus naudojama tik kraštutiniais atvejais, rinkos ir informacinių technologijų ekspertai bijo, kad sergėtojų taikinyje gali atsidurti lietuvių pamėgtos internetinės parduotuvės.

Štai, ką žmonės daugiausiai perka internetu:

„Rūbus perku.“

„Elektronikos prietaisus visokius, kompiuterius, žiūrint ko reikia.“

„Drabužius, interjero detales.“

„Telefonų dėkliukus, lęšius, papuošalus.“

„Žmona tikrai daug perka. Drabužius, vaikui drabužius, perka, parduota, keičiasi. Žmona gan daug.“

Lietuvoje sparčiai populiarėjant internetinei prekybai, į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą kasmet kreipiasi vis daugiau lietuvių, kurie atsiduria nepatikimų internetinių parduotuvių pinklėse.

„Tarkim, turim tokį tinklalapį, kuris siūlo vartotojams įsigyti drabužius, daug drabužių ir jų nepristato ir turime daug vartotojų prašymų, tikrai ilgai su įmone bandome susitarti buvo kreiptasi prašant iš viso uždrausti jiems prekiauti“, – sako Vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovė Giedrė Nenartavičiūtė.

REKLAMA

Nuo rugsėjo pirmosios tarnyba kovai su gyventojus apgaudinėjančiomis parduotuvėmis pasitelks naują priemonių arsenalą. Rudenį Lietuvoje veikti pradeda Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pataisos, kurios su teismo leidimu, leis tiesiog užblokuoti internetinių parduotuvių tinklalapius. Lietuviai į jas patekti tiesiog negalės:

„Tai yra kraštutinės priemonės, kurios turbūt praktikoje bus taikomos tikrai labai retai, nes mes turime daug įvairiausių kitų svertų ir šias priemones taikysime tik tada, tik kai jokios kitos priemonės mums nepadės.“

Vartotojų teisių sergėtojai interneto cenzūrą galėtų įjungti, jei internetinė parduotuvė pardavinėtų nesaugius gaminius, pavyzdžiui, pavojingus maisto papildus, žaislus. Arba jei tokia parduotuvė nesiųstų prekių ar kitaip apgaudinėtų ir klaidintų savo klientus.

Internetinės prekybos didieji dalyviai naujove džiaugiasi.

„Jeigu po įsigaliojusių pokyčių rinkoje sumažės nesąžiningos veiklos atvejų ar nepatikimų pardavėjų, tai ir klientams ir verslui bus tik geriau“, – pasakoja pigu.lt komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė.

Tačiau rinkos ekspertai bijo, kad bus nueita per toli.

„Yra toks posakis: nuo kvailumo nėra vaistų. Čia visgi valdžia siūlo tą vaistą žmonėms, kurie nesidomi tuo ką perka, neieško atsiliepimų internete, nesinaudoja kitais ieškikliais. Belieka tikėtis, kad nebus piktnaudžiaujama ir visa svetainė nebus uždaroma vien dėl to, kad yra kažkoks įtarimas dėl vienos ar kitos prekės veiksmingumo. Vienam žmogui vienas dalykas veikia, kitam neveikia“, – teigia rinkos ekspertė Ieva Valeškaitė.

Informacinių technologijų ekspertai priduria, kad vienos prekės internetinės nuorodos užblokuoti neįmanoma, dėl to internete gali būti blokuojamos ištisos svetainės.


Rašyti komentarą...
E
Eduardas
2019-08-20 10:15:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur tik valstybė nesikiša? Gedimino kalnas vėl reikalauja 30 mln tvarkymui,ar tai padės? Sunku pripažinti kad krūmai, mediziai patikimai laikė kalno nuo eruozijos.
Atsakyti
-3

O
Ot
2019-08-20 10:38:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kieno" išganingu" veiksmu iškirsti medžiai ir krūmai Gedimino kalne ,kad dabar visiems valdininkams byra mokesčių mokėtojo pinigėliai?
Atsakyti
0

m
mano nuomone
2019-08-20 10:39:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
o,tai kaip cia tada bus su zmogaus teise rinktis?Mano nuomone,tai vartotojų teisių apsauga tam ir yra,kad saugotu, iskilus tam tikriems nesklandumams ar klausimams aiskintusi,o ne draustu.Ar cia,ponai,eina lengviausiu keliu,kad nereiketu dirbti,tai geriau uzdrausti ir atlyginimus imti uz kavutes gerima,sedejima prie kompo deliojant kortas darbo metu?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų