Planas visus vaistus leisti pirkti internetu patinka ne visiems: pirkėjai ir vaistininkai įžvelgia kelias esmines problemas

Nuo naujųjų metų receptinių vaistų galėsime prisipirkti neiškėlę kojos iš namų – internetu. Tai žada Verygos vadovaujama ministerija ir prekiauti užsimojo per valstybinę elektroninę sveikatos sistemą. Tačiau vaistinių tinklai priekaištauja, kad ministerija nusprendė leisti papildomus pinigus valdiškai prekybos platformai, užuot leidusi žmonėms pirkti per jau naudojamas vaistinių interneto parduotuves.

Šios dėžės ir maišai, pilni medikamentų ir kosmetikos, vienoje Vilniaus vaistinėje laukia savo pirkėjų, kurie šias prekes užsisakė internetu per išmanųjį telefoną ar kompiuterį. Pacientai vis dažniau tokias prekes užsisako internetu ir vėliau jas atsiima vaistinėje arba pašte.

„Mes tikrai daug jų parduodame ir internetiniai užsakymai tik didėja“, – sako „Camelia“ vaistininkė Zita Janušauskienė.

Tačiau tarp šių vaistų nėra nei receptinių, nei kompensuojamų. Mat internetu jais prekiauti yra draudžiama. Visgi šį draudimą jau nuo naujųjų metų Sveikatos apsaugos ministerija rengiasi panaikinti ir leisti pacientams visus vaistus pirkti internetu.

Štai, ką apie tokį sprendimą mano žmonės:

„Seniams nelabai tas patobulinimas. Jauniems gal. Internetą turime, bet makaluokis po visą svietą ir ieškok tų vaistų.“

„Visai patogu, nereikėtų eiti, gali į namus pristatyti, patogu.“

„Aš neturiu interneto. Man 82 m. jau. Nenaudoju. Tik televizorių. Jei neturiu, negalės atsiųsti? Nepirksiu.“

„Kad vežtų į namus – fantastika. Jei mokestis nebūtų didelis. Gali būti nustatyta suma, kuriai reikia nupirkti. Man išrašo virš 100 €, tai man tikrai veš už dyką.“

REKLAMA

Prekiauti receptiniais ir kompensuojamais vaistais internetu, anot ministerijos valdininkų, galimybė atsirado tik pastaruoju metu vis sklandžiau veikiant elektroninio recepto ir elektroninės sveikatos sistemoms. Prekybą vaistais internetu vyriausybė ketina kontroliuoti per Registrų centrą. Didieji vaistinių tinklai nesupranta – esą kam kurti valstybinę, jei jie turi veikiančias internetinės prekybos sistemas. Verslas nesupranta, kodėl ministerija nusprendė neleisti jose prekiauti visais vaistais. 

„Visos vaistinės gali įdiegus papildomas posistemes tą daryti per savo e-vaistinės ir aptarnauti receptus. Būtų mažesni kaštai ir daug patogiau pacientui“, – pasakoja Vaistinių asociacijos vadovė Dangutė Mikutienė.

Vaistininkai sako, kad per valstybės planuojamą interneto platformą pacientai gali užsisakyti ir netinkamų vaistų:


Rašyti komentarą...
J
Jo
2019-08-19 20:15:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur bus veryga ten bus blogai nepatarciau ne vienam Lietuvos piliečiui jis yra amžina prapultis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų