Į šį Lietuvos miestą lenkai plūsta dėl netikėtos priežasties

Jau ne vienus metus Lazdijų ligoninę kiekvieną savaitgalį užplūsta pacientai iš Lenkijos. Ne paslaptis, kad neramius laikus išgyvenančios tiek rajoninės, tiek regioninės šalies ligoninės išsigelbėjimo ieško ir skatindamos medicininį turizmą, vystydamos įvairius bendradarbiavimo projektus su kaimyninėmis šalimis. Visgi į šią netoli sienos esančią ligoninę pacientus vilioja ne vietinių specialistų teikiamos paslaugos – verslo aukso gyslą čia atvėrė spraga savo šalies įstatymuose pasinaudojusi privati Lenkijos klinika.

Ligoninė  Fotodiena/Arnas Strumila

Pasirodo, kad net iš Varšuvos pacientai į Lietuvą skuba dėl čia atliekamų kataraktos operacijų. Ligoninės direktoriaus Vito Šimkonio teigimu, Lazdijų ligoninė – vienintelė tokia šalyje, kur teikiamos panašaus pobūdžio paslaugos.

„Toks bendradarbiavimas teikia abipusę naudą. Esame išnuomoję visą penktą aukštą, kur anksčiau buvo Akušerijos skyrius, taip pat – operacinę. Taip pat kaimynai yra įdarbinę vieną kitą mūsų darbuotoją – slaugytoją, anesteziologą. Žiemą kolegos iš Lenkijos padeda padengti ir šildymo išlaidas. Kartu tai mums savotiška reklama, traukos centras. Operuotis pacientai atvyksta iš įvairių regionų – Mozūrijos, Suvalkų, Augustavo, iš pradžių daug lietuvių važiavę iš Punsko, Seinų“, – kalbėjo pašnekovas.

REKLAMA

Kadangi ligoninės operacinės nėra didelės ir darbo dienomis apkrautos, iš Lenkijos atvykstantys pacientai kol kas operuojami tik savaitgaliais. Per dvejus metus įsivažiavus per dieną dabar išoperuojama 20 pacientų.

„Iš viso jau tikrai koks 1000 operacijų bus atlikta. Tik dabar yra šiokia tokia pertrauka, nes atostogų metas. Kol kas yra atliekama viena ambulatorinės chirurgijos paslauga, nors planuose yra ir daugiau paslaugų, pavyzdžiui, lazeriu daryti operacijas dėl moterų šlapimo nelaikymo, kurios nereikalauja didelių investicijų, pacientės gali būti tą pačią dieną išrašytos iš ligoninės“, – pasakojo V. Šimkonis.

Jis pridūrė, kad taip pat lenkų įmonė planuoja atlikti ir venų operacijas, tačiau tam dar negavo licencijos. „Nors venų operacija irgi yra nesudėtinga, jos dar neatitinka mūsų akreditavimo tarnybos keliamų reikalavimų. Taigi, kol kas laikinai įranga naudojamės mes ir antrus metus operuojame lietuvius. Mums moka ligonių kasos, gana gerai moka, tai tikrai pelninga operacija.“

Lietuviams nekompensuoja

Nors kaimyninės klinikos atliekamos kataraktos operacijos prieinamos visiems, už tai lenkų ligonių kasos apmoka tik Lenkijos piliečiams. Anot ligoninės vadovo, pagrindinė traukos į jo vadovaujamą ligoninę priežastis – trumpesnės eilės.


Rašyti komentarą...
N
Nu
2019-08-13 21:10:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svolaciai tautieciu neoperuoja.tik lenkucius.Didelis aciu jums daktariukai.neuzmirsiu jusu kiek gyvensiu.o kur priesaika.tai jau uzmirstas ir pasenes dalykas
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų