Pasipriešinimo tiek iš gydymo įstaigų, tiek Seimo narių sulaukusi sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos inicijuota rajoninių ligoninių pertvarka buksavo. Dar neseniai politikas pareiškė nematąs toliau prasmės tęsti reformą, jei dėl to nėra vieningo koalicijos partijų susitarimo. Savo ruožtu įgaliojimus Vyriausybei grąžinęs naujasis prezidentas Gitanas Nausėda tvirtino tikįs galimybe pertvarkyti gydymo įstaigą negąsdinant žmonių. Tačiau šįkart, panašu, valdantieji nusprendė atsakomybę dėl įstaigų pertvarkos „permesti“ savivaldybėms.

Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)

Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)

Štai Ramūnas Karbauskis, kalbėdamas apie Seime ne kartą sustabdytą sveikatos apsaugos ministro siūlytą reformą, BNS tvirtino, kad „ji nebuvo nukreipta į jokį uždarymą“. Anot jo, ligoninių tinklo pertvarkai nebūtinos pataisos – galima pradėti nuo derybų su savivaldybėmis, o pertvarkų nenorinti vietos valdžia vėliau turės prisiimti pasekmes.

„Valstiečių“ vadovas sako, kad po savivaldybių tarybų rinkimų pasikeitus taryboms ministerija galės tartis dėl tinklo optimizavimo. Pasak jo, pačios savivaldybės kaip įstaigų steigėjos turi būti suinteresuotos permainomis, nes kitaip ateityje susidurs su lėšų, medikų trūkumu ir kitomis problemomis.

REKLAMA

LVŽS lyderis <a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'>Ramūnas Karbauskis</a></a></a></a> (Paulius Peleckis/Fotobankas)

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

„Realiai reikia šnekėti su kiekviena savivaldybe, kaip ji mato, kaip ji nori, nes savivaldybė prisiimdama sprendimą nieko nedaryt prisiima atsakomybę, kas su ta ligonine bus po metų, kai nebebus gydytojų, kai ji bus nuostolinga. Kai kurios savivaldybių ligoninės turi operaciją per savaitę, krenta kvalifikacija, galų gale žmonės neuždirba, nes jiems mokama už suteiktas paslaugas, ir taip toliau. Žmonės, kurie gina struktūrą, kaip ji veikia, turi prisiimti atsakomybę už pasekmes“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Lygina su virve pasikarti

Savo ruožtu portalo tv3.lt kalbintų rajono savivaldybių merai sakė sutinkantys, kad apie permainas reikia kalbėti, tačiau pabrėžė, jog tai, kas dabar vyksta valstybėje, neveda jų link.

Šakių meras Edgaras Pilypaitis stebėjosi tokiu „valstiečių“ vadovo pasakymu tvirtindamas, kad pati ministerija turėtų apsispręsti, o ne „makaluoti“ situaciją.

„Mes dirbame pagal turimas licencijas, paslaugas teikiame pagal ligonių kasų nustatytus įkainius. Šiandien Šakių ligoninė dirba rentabiliai, atlyginimai, sutinku, nėra auksiniai, bet įstaiga iš savo teikiamų paslaugų išsilaiko, atitinka keliamą atliekamų operacijų kartelę, tai kur čia yra problema? Taip, tendencijos nėra džiuginančios, tačiau jei norima dar kažką konsoliduoti, turėtų būti daromi visai kiti žingsniai. Dabar viskas kiek panašu į desperatiškus veiksmus. Ministerija su savivaldybe, steigėjais apskritai nekalba, o po to esame vos ne kaltinami, kad neva nieko nedarome“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis (nuotr. Raimundo Maslausko)

Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis (nuotr. Raimundo Maslausko)

Mero teigimu, realybė tokia, kad dabar gi pati ministerija ligonines pastato į konkurencinę kovą.

„Gal ir įmanoma būtų susikalbėti, regioniniame lygmenyje apsispręsti, kokios paslaugos kur galbūt būtų koncentruojamos, bet valstybės mastu matome ne šią tendenciją, o tai, kad mūsų teikiamas paslaugas nori centralizuoti į didžiuosius šalies centrus. Tik klausimas – kam „užkimšti“ apendikso ar kitomis rutininėmis operacijomis tretinio lygio centrus, kada galbūt galima stiprinti regioninį lygį ir nukrauti apkrovą nuo tų centrų, kurie turėtų specializuotis ypatingo pobūdžio operacijoms? Gal ir būtų galima tai padaryti, bet nereikia pamiršti, kad yra laisva rinka ir pacientas pats renkasi gydymo įstaigą ir gydytoją. Taigi vieną principą įgyvendinam, o pagal kitą norime daryti tvarką. Ši reforma yra tokia – paduoda virvę, muilą ir sako: „Įsimuilinkit virvę ir užsismaukit patys.“ Siekiama ne reformą kaip tokią padaryti, o laukiama, kurie pirmieji pasismaugs. Argi rajono, periferijos žmonės nėra ministerijos žmonės? Tai juk tie patys Lietuvos žmonės“, – savo nuomonę dėstė E. Pilypaitis.

Lauktų Vyriausybės iniciatyvos

Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas taip pat sutiko, kad apie pertvarkas reikia galvoti ir kalbėti. Visgi jis nesutiko, kad dėl nevykstančios reformos atsakomybę turėtų prisiimti savivaldybės.

„Sveikatos apsauga šiaip yra valstybė politika ir finansavimas ateina per teritorines ligonių kasas. Kita vertus, ir savivaldybė prisideda, kiek gali: esame skyrę dar milijoną litų nupirkti kompiuterinio tomografo aparatui, dar kitai įrangai. Tačiau tam tikrus dalykus turi spręsti pati Vyriausybė. Pavyzdžiui, Pasvalio ligoninė turi Akušerijos skyrių. Kad galėtų gyvuoti, jis turi atitikti tam tikrus kriterijus. Tačiau, kita vertus, yra Vyriausybės nutarimas, kad tos ligoninės, kurios pasinaudojo Šveicarijos fondų parama ir gavo atnaujinimą chirurginiams ir gimdymo skyriams, turi įrengtas saulės baterijas, iki 2022-ųjų metų negali būti reorganizuotos. Kaip spręsti tokias problemas? Arba reikia didinti gimdymo įkainius arba Vyriausybė turi apsispręsti, ką darome, nes išmontuoti, išvežti aparatūrą, kuri labai reikalinga ir kažkam išsaugoja gyvybes, irgi nebūtų logiška. Visuomenė senėja ir kvalifikuotos pagalbos poreikis rajonuose tik auga, o senam žmogui važinėti gydytis į Panevėžį būtų problematiška. Taigi reikia visiems susėsti ir kalbėti, o ne permetinėti karštą bulvę iš vieno krepšelio į kitą“, – savo nuomonę išsakė pašnekovas.

REKLAMA

Rajoninė ligoninė R. Keliuotytės nuotr.

Rajoninė ligoninė R. Keliuotytės nuotr.

Nori didinti paslaugų apimtis

Savo ruožtu Raseinių meras Andrius Bautronis tvirtino, jog savivaldybė visiškai nesuinteresuota, kad miesto gyventojai būtų priversti reikiamos pagalbos važiuoti į kito miesto įstaigą. Tačiau kartu sutiko, kad gydymo įstaigų vadovai, gaudami žinutes iš valstybės dėl mažųjų ligoninių marinimo, priversti ieškoti, kaip užtikrinti įstaigos rentabilumą.

„Ligoninę pasiekia žinutės dėl tam tikrų eilučių mažinimo, dėl to žiūrime, skaičiuojame ir, kiek įmanoma, bandome užbėgti už akių, išlaikyti reikiamus specialistus, kad išliktų mūsų ligoninės paslaugos. Pavyzdžiui, savivaldybė kaip tik ruošia tvarką, kad atvykstantiems tiek pirminio lygio, tiek antrinio lygio gydytojams bus apmokėtos kelionės išlaidos. Esame suinteresuoti, kad ligoninė veiktų teikdama kuo įmanoma didesnes paslaugas. Kol kas Raseinių ligoninė kaip tik gali pasidžiaugti specialistais, įstaiga paslaugų apimtimi pilnai patenkina ne tik mūsų, bet ir aplinkinių rajonų gyventojų poreikius“, – kalbėjo A. Bautronis.

Dabartinė sistema – nepakankamai efektyvi

Savo ruožtu SAM pabrėžia, jog jau dabar paviešinamos situacijos, kai gydymo paslaugoms vasarą tenka „išeiti atostogų“. O jos esą atsiranda dėl to, kad neįvyko gydymo įstaigų pertvarka. „Apie gydymo įstaigų tinklo pertvarkos būtinybę ne kartą kalbėjo ir tarptautinės organizacijos, kurios yra pateikusios Lietuvai savo rekomendacijas. Pavyzdžiui, EBPO, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Europos Komisija (EK), Tarptautinis valiutos fondas (TVF). Gydymo įstaigų pertvarka yra būtina, reikalinga ir neatidėliotina. Labai gaila, kad mūsų šalyje ne kartą pritrūko politinės valios įjungti žalią šviesą tokiems pokyčiams, kurie būtų išgelbėję regionų gydymo įstaigas. Priešinosi ne tik opozicija, bet ir buvusi Prezidentė vetavo reformos paketą”, – teigia sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė.

REKLAMA

Ministro patarėja Lina Bušinskaitė – Šriubėnė (nuotr. Justinio Auškelio/Fotodiena.lt)

Ministro patarėja Lina Bušinskaitė – Šriubėnė (nuotr. Justinio Auškelio/Fotodiena.lt)

Jos tvirtinimu, tai, kas dabar vyksta vienoje kitoje gydymo įstaigoje (dėl sezoniškumo laikinai uždaromi skyriai ir t.t.), yra tik pradžia, nes ilgainiui nieko nedarant gydymo įstaigos ims merdėti, kol ilgainiui tiesiog užsidarys visam, jei bus nieko nedaroma: „Ministerija, planuodama gydymo įstaigų pertvarką, buvo įspėjusi, kad taip gali nutikti. Apie tai ne kartą kalbėjo ir ministras A. Veryga. Deja, bet šios prognozės pildosi. Dabar girdime pavienius atvejus. Tikėtina, kad tik laiko klausimas, kada išgirsime daugiau.“

Antradienį A. Veryga patvirtino, kad vėl siūlyti ligoninių pertvarką gali būti per vėlu, tačiau sulaukęs palaikymo vis dėlto teiktų pertvarką Seimui: „Jeigu aš matysiu, kad yra palaikymas, jeigu yra kolegų palaikymas Seime, jeigu yra Prezidentūros palaikymas, jeigu yra medikų bendruomenės, pacientų palaikymas, aš tikrai šitą darbą darysiu. Aš jo niekaip nesišalinu, nebijau kažkokios atsakomybės prisiimti.“

Savaitės pradžioje pradėti diskusiją dėl sveikatos tinklo optimizavimo paskatino ir Lietuvos medikų sąjūdis, viešai išplatinęs kvietimą feisbuke. Jame rašoma, kad „šiandien tai atrodo paradoksalu, kai rajonų ligoninės yra priverstos uždaryti kai kuriuos stacionaro skyrius dėl specialistų trūkumo atostogų metu, nors Lietuva iš kitų bendrijų šalių išskiria dideliu bendru gydytojų skaičiumi. „Net ir esant absoliučiam gydytojų pertekliui, Lietuvoje labai trūksta kai kurių specialybių gydytojų – kardiologų, neurologų, šeimos gydytojų. Nenuostabu, kad didžiausias trūkumas jaučiamas rajonuose. Tai lemia ilgą konsultacijų laukimo laiką, gyventojai yra priversti dėl banalių sveikatos sutrikimų važiuoti konsultuotis į didžiuosius miestus, dėl ko patiria laiko ir finansinių nuostolių. Pavyzdžiai rodo, kad rajonų sveikatos priežiūros įstaigoms ne visada pavyksta pritraukti ir išlaikyti jaunus specialistus net ir tuo atveju, kai įstaiga investuoja į specialisto paruošimą ar sukuria pakankamai geras darbo sąlygas jam“, – teigiama viešame kreipimesi.

Europos Komisija šiemet konstatavo, kad Lietuvai būtų naudinga konsoliduoti ligoninių tinklą. Briuselio pareigūnų vertinimu, sveikatos apsauga Lietuvoje yra nepakankamai efektyvi, daug dėmesio skiriama brangiam gydymui ligoninėse, ir per mažai – pirminei sveikatos apsaugai ir ligų prevencijai, sektoriuje trūksta kokybės kontrolės, o besigydantys apdraustieji turi palyginti daug prisidėti savo lėšomis.

zmogus
2019-08-21 09:18:35
Jauni isvaziuoja....visuomene sensta...specialistai uz grasius irgi ilgai nedirbs...daug zmoniu gydosi savo lesomis...o dar vaistu neleidzia nusipirkt be receptu(kiek nusinuodijo zmoniu pries 30 metu, kai laisvai galejai nusipirkt vaistu?nieks nenusinuodijo ir visiems tik geriau buvo, daznas zinojo, ko jam reikia ir del sudniekio nelakste i poliklinika ir nesudarinedavo be reikalo eiliu, kaip dabar) nereikedavo laukti pas specialistu talonu po du men., buvo viena poliklinika ir visiems uzteko, ta pacia diena gaudavai paslauga, o dabar??? prisikepe privaciu istaigu daktareliai, kad galetu is zmoneliu paskutinius grasius nulupti, o dagyvenom kovotojai uz laisva lietuva, niekas nekaltas, patys, kokius renkam, tokius turim.....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Jo 2019-08-22 20:30:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol mafijozų gaujoje bus veryga ,karbauskis ,Lietuva bus pasmerkta ,arseuse mafije tai karbauskis pakart toky izgama o po to veryga ir toliau pusė mafijos seimu pavadinti neina nes jo neliko ,,,,,,,,,,,!!!!!!!!!!?????????   ATSAKYTI
Juze 2019-08-22 12:42:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Okam kartis geriau pakarti karbauski si veryga bus ramybe   ATSAKYTI
Senele 2019-08-22 00:44:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mazu rajonu gydytojai nesitobulina,gydymas-tiek,kad uzeini ir pasimatai su baltu chalatu vilkinciu,taip vadinamu gydytoju,tyrimai nuliniai,neturi net stambesnei rankai mandzetes-spaudimui pamatuoti,tai suprantama,kaip nustatomas sirdies darbas.Atvaziuojantis kardiologas-jokiu tyrimu,tik kartais pasiklauso sirdies darbo.O uzdarius rajonines ligonines,liksime ir be tokiu receptu rasytoju.Laikas moketi gerus atlyginimus specialistams,kurie tobulinasi ir dirba,o ne atsedi savo valandas,tada nereikes ligoniniu uzdarineti ir is miesteliu siusti i didesnius rajonus,kur eiles gali ir nesulaukti.   ATSAKYTI
2019-08-21 15:54:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Psichozę Ukmergės ligoninės priėmimo skyrius diagnozuoja susilaužius kulnikaulį.Traumatologas nemato lūžio.Apsurdas nes Ukmergės ligoninėje sugedęs rengeno aparatas.   ATSAKYTI
Dar 2019-08-21 12:02:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Veryga tau reiktu ....ARBA RAMIAI STSISTATIDINTI ARBA GERAI IS NAUJO MOKYITIS MEDICINOS .SENSTI ISTORIJA KALBA PATI UŽ SAVE .SUNAIKINOTE DAR KIEK TUREJOME NORMALESNI GYVENIMA ....DABAR PRADEDATE ŽAIDIMUS SAVO UŽKAMPIUOSE .MELAS TA INFORMACIJA .TIK GAZDINTI DAUGIAU VISUOMENES NELEISIME .DINKITE JUS MINISTRAI IR MINISTERIJOS .PINIGUS SU GYVA LIETUVA ISPARDAVETE EUROPOJE MUSIŠKIAI NUGARAS LENKIA JOKIU GARANTIJU SKIEPAI MILIJONUS KAUNUOJA IR NUODYJATE MUSU VAIKUS .PADLOS BEKITE KOL NEVELU .NES TOJI VISA EUROPITIŠKA MASONU BEPROČIU BANDA ISMIRS .SAR NEGIME NEI VIENAS MIRTINGAS KAD KAS VALANDA KEISTU SAVO DARBUS I KITA LOVI .GYVENTI JAU NEBETURIME UZ KA MODIFIKUOTUS KABESE SVEIKUS MAISTO PRODUKTUS KUR PERKARE JUS IS SAVO SODYBU .NUSIBODOTE VELNIAI JUS RAUTU .   ATSAKYTI
Antanas 2019-08-21 11:55:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Rajonų ligonines gali išgelbėti tik kai jos bus prijunktos prie didesnių ligoninių, kai bus jų filialais. Taip jau 15 metų dirba Skuodo ligoninė esanti Klaipėdos Respublikinės ligoninės filialu, Palangos ligoninė Klaipėdos Jūrininkų ligoninės filialu. Niekas jų neuždarė, į jas važiuoja dirbti, budėti, konsultuoti iš centrinių ligoninių. Šių rajonų pacientams nereikia vykti konsultuotis į Klaipėdą, pagerėjo jų infrastruktūra dėl padidėjusio finansavimo. Palangos, Gargždų, Kretingos ligoninės tūri slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kurie pilni, taip gavo pilną finansavimą iš PSDF. Ir šios ligoninės neverkšlena. Savarankiškos, tik savivaldybių pavaldumo rajono ligoninių likimas liūdnas, jos neišsilaikys, nes: patys ligoniai maloniau renkasi didesnes ligonines, jauni gydytojai dirbti ten nevažiuos nes nėra perspektyvų, o vyresnių gydytojų ilgai nebus.   ATSAKYTI
DINA 2019-08-21 10:26:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
na tik tokie visaziniai kaip karbauskis ir veryga gali nuspresti kaip sutvarkyti sveikatos sistema permesdami atsakomybe kitiems kieik tesiasi ju valdymas tiek toj srity viskas eina blogyn kompetetingi zmones pagaliau turetiu perimti sveikatos apsaugos valdyma o ne niekada neklystantis kitu nuomones nepaisantis karbauskis ir jo globotinis veryga   ATSAKYTI
Marijampolė 2019-08-21 10:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žuvis genda nuo galvos... O kas viso šito galva seime? taip, Karbauskis.   ATSAKYTI
Aiškiaregis 2019-08-21 10:17:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Karbauskis yra didysis Lietuvos blogis. Tai kolchozinio, primityvaus mentaliteto asmuo... Jis juk savo ribotumą kažkiek suvokiantis net nebando užimti kokį tai reikšmingesnį postą seime ar vyriausybėje, jo sugebėjimas- kitus už ,,virvučių tampyti"...    ATSAKYTI
Petras 2019-08-21 10:12:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Vadovavimas visoms ligonininėms turi būti skiriamas iš SAM ,o savivaldybės turi nešti mokesčius į valstybės iždą. Dabar betvarkė ir nieks natsakingas,mėtoma neįkainuojama žmogui vertybė- sveikata tarsi karšta bulvė. Kada mokesčių mokėtojas sušuks: gana.   ATSAKYTI
Muzikantas Robis 2019-08-21 10:06:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai keista, kur krypsta "valstiečių" reformos.Tranformuoti gydymo įstaigas nutolinant paslaugas , o tuo pačiu metu paliekant mokyklas su 2 ar daugiau mokinių mokyklas. Ar tikrai Valstybė turi tiek daug pinigų. Keista kordinacija. Gal Gaižauskas pasidomėtų šiais projektai, o ne įmituotų savo veiklos dėl blondynės( nors ir tai reikalinga.).    ATSAKYTI
ELZE 2019-08-21 09:40:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Is didelio rasto, isejo is krasto   ATSAKYTI
Milda 2019-08-21 09:33:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kyla klausimas,kam tada reikalinga sveikatos ministerija,jei už viska turi but atsakinga savivaldybė?   ATSAKYTI
Eduardas 2019-08-21 09:45:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad valdininkai turėtų šiltas vėteles  
Dar 2019-08-21 12:10:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pingai .SEIMAS JU GERAI IS MUSU GAUNA ....O SAVIVALDYBES SAVO TAISYKLES TURI PLAUNA PINIGUS IR NIEKO NEDARO TIK RASO IR KALBA O ZMONES PASKUTINIEJI VERGAI TRIUSIAI .PLASTAMASINIU MAISELIU GAMINTOJAI .VISAS PASAULIS PASKES .NUO TU MIRTINGUJU TOBULYBIU EINA NA.....  
zmogus 2019-08-21 09:18:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jauni isvaziuoja....visuomene sensta...specialistai uz grasius irgi ilgai nedirbs...daug zmoniu gydosi savo lesomis...o dar vaistu neleidzia nusipirkt be receptu(kiek nusinuodijo zmoniu pries 30 metu, kai laisvai galejai nusipirkt vaistu?nieks nenusinuodijo ir visiems tik geriau buvo, daznas zinojo, ko jam reikia ir del sudniekio nelakste i poliklinika ir nesudarinedavo be reikalo eiliu, kaip dabar) nereikedavo laukti pas specialistu talonu po du men., buvo viena poliklinika ir visiems uzteko, ta pacia diena gaudavai paslauga, o dabar??? prisikepe privaciu istaigu daktareliai, kad galetu is zmoneliu paskutinius grasius nulupti, o dagyvenom kovotojai uz laisva lietuva, niekas nekaltas, patys, kokius renkam, tokius turim.....   ATSAKYTI
Kur 2019-08-21 09:15:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
yra nuoroda į pasikorusių merų sarašą?   ATSAKYTI
yyyyy 2019-08-21 07:44:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
....gal tegu ponas fermeris , teliuotis savo karves veža į Vilnių,.....o Veryga asistuoti,....   ATSAKYTI

Top Video

Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Išgyveno nemaloniausią incidentą lėktuve: keleivei prireikė palydovų pagalbos
DABAR RODOMA
Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Moteris patyrė gyvenimo sukrėtimą: su taksi nevažiuos dar ilgai
DABAR RODOMA
Nufilmuota tragedijos akimirka: neišsiskleidęs nei vienas parašiutas pražudė vyrą
DABAR RODOMA
Paliko vienam kartui su tėčiu: mama išvydusi savo mažylę paklaiko
DABAR RODOMA
Nepaprasta akimirka: draugystė ištirpdė milijonų internautų širdis
DABAR RODOMA
Išlaisvinti dešimtys žmonių, kurie metų metus buvo laikomi narvuose
DABAR RODOMA
Keistas incidentas: gelbėjo ant pastatų laipiojančią nuogą moterį
DABAR RODOMA
Pareigūnai paviešino įrašą: gelbėjo springstantį kūdikį
REKLAMA
Kariai atvyko į Lietuvą (nuotr. stop kadras)
Į Lietuvą atvyksta pusė tūkstančio galingai ginkluotų amerikiečių karių, pirmieji 200 jau įsikūrė Pabradėje. Dalis bataliono bus ginkluoti 30-čia tankų „Abrams“, šarvuočiais ...
lašelinė (nuotr. 123rf.com)
Įtampa Kaune – Jurgio Dobkevičiaus mokykla priversta nutraukti pamokas dėl neaiškios infekcijos. Žarnyno infekcija išguldė net trečdalį šios mokyklos mokinių ir mokytojų, dalis ...
Ramūnas Karbauskis (nuotr. Eimanto Genio)
Ramūnas Karbauskis nebenori būti Kultūros komiteto pirmininkas. Dabar jis taiko į Seimo pirmininko postą. Valstiečių lyderis šiandien pareiškė paliekantis frakcijos seniūno ...
Erkė (nuotr. 123rf.com)
Nuo erkinio encefalito pastarosiomis dienomis mirė dar du žmonės – Panevėžio miesto ir Šiaulių rajono gyventojai. Apie tai BNS patvirtino Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) ...
Elvinas Jankevičius (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvoje planuojamas tvirtinti naujas šalies biudžetas, o kokių permainų galime tikėtis teisinėje srityje? Pokalbis apie TV3 Žinių Dienos komentare su teisingumo ministras ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų