Linas Kojala. Sinkevičius susitikimas su EK vadove buvo suderintas

Virginijus Sinkevičius – jau oficialus kandidatas į eurokomisarus. Tačiau kaip vertinti jo išankstinį susitikimą su Europos komisijos vadove ir kaip žiūrėti į tai, kad Lietuva vis tik nė neieško moters kandidatės?

Apie tai TV3 Žinių „Dienos komentare“ žurnalistė Jolanta Svirnelytė kalba su politologu Linu Kojala.

Panašu, kad jau turime realų kandidatą į Europos komisarus. Kaip jūs vertinate, kad Virginijus Sinkevičius iš pradžių nuvyko susitikti su Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen, o tik po to tapo realiu kandidatu?

Svarbiausia, kad šis susitikimas įvyko suderinus su visomis pusėmis – ir su premjeru, ir su prezidentu. Tad tai buvo kandidatas iš Lietuvos, palaikomas politinių jėgų. Ir, šiuo atveju, neformalus dialogas su Europos Komisijos vadove yra svarbus. Tiek tam, kad būtų susipažinta, tiek tam, kad būtų aptarta, kokias būsimąsias pozicijas galėtų užimti Lietuvos atstovas.

Lietuvoje Europos Komisijos atstovo skyrimo procedūra gana kompleksinė. Matome, kad ir Parlamentas atlieka labai reikšmingą vaidmenį, jis balsuoja ir patvirtina kandidato skyrimą.

Tai, natūralu, kad, ko gero, yra norima kiek įmanoma greičiau pradėti tai, kas galiausiai gali turėti realų poveikį tam, kokią poziciją turės Lietuvos atstovas. Ir nedelsti tų formalių procedūrų.

Svarbiausia, vėlgi, kad yra sutarimas tarp visų pusių ir niekas tam neprieštarauja, arba, niekas nėra nustebęs pamatęs, kad V. Sinkevičius susitiko su Europos Komisijos vadove. 

O kaip žiūrėti į tai, kad mūsų prezidentas sako, kad esą ir su ponu Karbauskiu, ir su ponu Skverneliu jie sutarė būtent dėl šio kandidato? Kad su premjeru derinama, kaip ir suprantama. Dar suprastume, jei būtų derinta su Seimo pirmininku. Bet Karbauskis – iš esmės jis yra Kultūros komiteto vadovas, ir toks klausimas su juo derinamas. Kaip tai vertinti?

REKLAMA

Jis yra partijos lyderis, didžiausios frakcijos, akivaizdu, taip pat lyderis. Ir, kadangi reikia Parlamento balsavimo ir patvirtinimo komisaro skyrimui, tai, tarsi, yra svarbus veikėjas. Šiuo atveju tai jau nebestebina ir esame prie to pripratę.

Visą pokalbį su politologu Linu Kojala žiūrėkite reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų