Vasara ir kelionės visada žada gerą nuotaiką, bet vilnietė Brigita mano, kad jos kelionė į Ukrainą galėjo būti geresnė. Moteriai ir jos antrajai pusei pažintinė kelionė po Ukrainos kalnus ir pilis įsipyko, nes ne viskas buvo taip, kaip jie troško. Tiesa, kelionių agentūros vadovas ir kelionės gidė tikina, kad keliautojai tiesiog ieškojo priekabių ir gadino nuotaiką visiems 40 autobuso bendrakeleivių.

Turistai (nuotr. SCANPIX)

Turistai (nuotr. SCANPIX)

Laukta kelionė į Ukrainą Brigitai apkarto dar nė neišvažiavus iš Lietuvos, nes likus porai savaičių iki kelionės paaiškėjo, kad jos draugo tėvo liga progresuoja itin greitai ir jis ilgai nebegyvens. Anot moters, tai supratę jie mėgino atidėti kelionę vėlesniam laikui, bet kelionių agentūros „Guliverio laikas“ darbuotojai nebuvo itin paslaugūs. Esą laiškų iš jų reikėdavo laukti net porą dienų, o pasiūlymai, ką daryti tokiu neplanuotu atveju netenkino Brigitos ir jos draugo.

„Neprašėme nutraukti sutarties ar grąžinti pinigų, norėjome, kad nukeltų kelionės datą iš liepos pabaigos į spalio pradžią. Atsakymas buvo esą jie apgailestauja, gali nutraukti sutartį, bet už tai bus bauda. Pagal kelionės sutartį datą ir kelionės dalyvius galima pakeisti likus 21 dienai iki kelionės. Viskas kaip ir suprantama, bet mes nekeičiame piktybiškai, mes tik prašėme nukelti. Visgi jie aiškino, kad pagal taisykles tegali nutraukti sutartį ir prašė parašyti sąskaitos numerį, kur turėjo pervesti likusius pinigus. Mes galvojome, kad baudos dydis bus apie 10 proc., kelionė kainavo apie 400 eurų dviem žmonėms. Visgi gavome atsakymą, kad bauda bus 300 eurų, tada jau klausiau, kokiu pagrindu, kaip skaičiuoja. Jų sutartyje parašyta, kad kelionių agentūra gali pritaikyti baudą, bet neparašyta, kad būtinai turi taikyti“, – pasakojo moteris, paaiškinusi, kad šią situaciją su kelionių agentūra ji visgi išsprendė taikiai, kelionė buvo nukelta į rudenį.

REKLAMA

Huculų kaimas Ukrainos kalnuose (Facebook nuotr.)

Huculų kaimas Ukrainos kalnuose (Facebook nuotr.)

Tiesa, rudens laukti neprireikė, nes laidotuvės šeimoje įvyko anksčiau, o palaidojus artimą giminaitį vykti į kelionę žmonės visgi nutarė. Tiesa, vos prasidėjusi ji moteriai jau ėmė nepatikti. Pirmasis sustojimas, pasak moters, buvo Lenkijoje, kur buvo duota per mažai laiko nueiti į tualetą ir nusipirkti kavos. Esą grupei, kurioje yra 40 žmonių, reiktų daugiau patogumų, daugiau vietų tualetuose, esą apie tai nebuvo pagalvota. Konfliktai su gide, pasak Brigitos, prasidėjo tada, kai pirmame mieste Liubline keliautojams po ekskursijos buvo skirtas laisvas laiką, jo tiesiog buvo mažai.

„Mums pasakė, kai užeisime į kavinę atsiklausti, kiek truks maisto gaminimas. Mes šešiese užėjome į restoraną, paklausėme kiek truks. Mums maistą atnešė per 20 min, bet kompanijoje esantys vaikai nespėjo. Kai grįžome, mūsų jau laukė gidė, kuri papriekaištavo, kad vėlavome“, – sakė moteris, dar pasipiktinusi, kad kelionės per Lenkiją metu autobuse rodė ne istorinį filmą ar dokumentiką, o pramoginį filmą.

Moteris piktinosi ne tik laiko stygiumi, bet ir vietinių gidų kvalifikacija, esą, jei viename mieste ir pilyje viskas buvo gerai, tai kitame – jau ne. Jai ypatingai nepatiko Počiajevo Lavros gidas, kuris, pasak moters, pasakojo apie stebuklus, paveikslus ir aukojimus, o ne apie tai, kas gali būti įdomu turistams.

„Jokių istorijų apie vienuolius, jų gyvenimą. Tik mitai, kas kiek paaukojo ir apie stebuklingus paveikslus. Tas gidas buvo pasakorius, pradinių klasių vaikams gal būtų įdomu. Tai buvo ne toks objektas, kur galima pasakoti tokias nesąmones“, – piktinosi Brigita.

REKLAMA

Kitoje kelionės etapo dalyje moteris taip pat rado dalykų, kurie jai nepatiko. Esą vėl trūko organizuotumo, buvo per mažai laiko ar informacijos, tarkime, kur yra parduotuvė ar restoranas miestelyje, kuriame jie apsistojo. Esą jie tai turėjo susižinoti patys viešbutyje, nors galėjo pranešti gidė.

„Žmonės, kaip akli kačiukai, neorganizuota, nepasakoma apie miestelį, parduotuves“, – skundėsi moteris. Ji taip pat aiškino, kad kopimo į viršūnę, pasivaikščiojimo kalnais kita dieną, kaip žadėta programoje, esą nebuvo. Gidė, pasak Brigitos, vis baugino, kad tai gana sudėtingas pasivaikščiojimas, o grupėje yra visokio amžiaus žmonių, todėl gal eiti į trijų valandų pasivaikščiojimą kalnais nereiktų.

„Dauguma grupės buvo pasiryžę eiti. Bet vietoje to gavome trumpesnį pasivaikščiojimą kalnais, visai ne tokį, kokio tikėjomės“, – aiškino Brigita.

Moteris skundėsi, kad ir nusipirkti suvenyrų nebuvo duota pakankamai laiko, o tradiciniai namai, kuriems buvo skiriamas dėmesys, nebuvo niekuo ypatingi. O štai huculu sodyba, kurios apžiūrėjimui kitą dieną buvo skirtos net kelios valandos, Brigitą ne juokais papiktino, pasak jos, tai buvo visiškas kičas, kuris nebuvo vertas jų laiko.

„Man susidarė toks įspūdis, kad visos pažintinės kelionės tikslas – kuo greičiau į viešbutį arba kokią užeigą, susidaro įspūdis, kad iš to turima naudos. Gaišimas virš trijų valandų toje „feikinėje“ sodyboje. Bet ji mums aiškino, kad tai yra autentika. Pagal mane ten buvo padaryta vaikams, bet tai ne suaugusių grupei skirta ir ne pažintinei kelionei“, – aiškino moteris.

REKLAMA

Ji sakė savo pretenzijas išsakiusi ir gidei, kuri išklausė ir pažadėjo, kad paskutinę dieną Lvove skirs daugiau laiko pasivaikščiojimams, savarankiškam laikui, kurio, pasak Brigitos, stigo visą kelionę. Visgi važiuojant į Lvovą autobusas pakliuvo į kamštį, todėl laiko mieste buvo mažiau nei tikėtasi, o tai labai nepatiko Brigitai.

Huculų kaimas Ukrainos kalnuose (Facebook nuotr.)

Huculų kaimas Ukrainos kalnuose (Facebook nuotr.)

Tiesa, gidė Žana pasakojo kiek kitokią šios kelionės versiją ir tikino, kad Brigita ir jos partneris jau pradžioje kelionės buvo viskuo nepatenkinti, ėmė gadinti bendrą kelionės nuotaiką.

„Susidarė toks įspūdis, kad jie norėjo matyti vieną vaizdą, bet tai ką matė neatitiko jų lūkesčių“, – sakė gidė. Anot gidės, nusiskundimai dėl huculų sodybos, laisvo laiko ar vietinių gidų darbo kokybės nėra pagrįsti.

„Huculai tiesiog taip dekoruoja savo sodybas, vietas, kuriose vasaroja. Jie mėgsta kičą, daug spalvų, viską, kas blizga. Huculams atrodo vienaip, o turistams kitaip. Gidas vietinis, pasakojo apie buitį, kaip jie gyvena. Tai tikrai nėra Rumšiskės. O kas dėl laiko, diena yra tokio ilgio, kokio yra. Yra ilgi važiavimai, keliai gana blogi, pradėdavome ekskursijas apie 9 ryto, o viešbutyje būdavome 9-10 vakare. Taip, aš irgi norėčiau, kažkur ilgiau pabūti, bet diena yra tokia, kokia yra. Mes neatsakingi už tai, kad, tarkime, strigome kamštyje. Net autobuse dirbo vietiniai gidai, pasakojo apie miestą. Tarkime, ekskursijoje į huculų namus šiems keliautojams netiko nei gidas, nei eksponatai. Jie neužėjo nė į vieną trobą. Jie atsiskyrė. Jiems nepatiko, aš sutinku, žmogui gali nepatikti, bet tai nėra tai, kad mes juos apgaudinėjame“, – sakė gidė Žana.

REKLAMA

Pasak gidės, jai susidarė įspūdis, kad šie keliautojai tiesiog ieškojo priekabių.

Ukrainos kalnai (Facebook nuotr.)

Ukrainos kalnai (Facebook nuotr.)

„Guliverio kelionių“ vadovas Algis Brazionis aiškino, kad situacija jam yra puikiai žinoma, gidė dar nepasibaigus kelionei skambino ir pasakojo apie kelione nepatenkintus klientus. Anot jo, atiduoti pinigus už kelionę, jei ji atšaukiama paskutinę minutę, jie sunkiai gali, nes jau būna daug kas sumokėta, rezervuoti viešbučiai.

Jis patikino, kad jų darbuotojai situaciją išsprendė klientės naudai, buvo stengtasi padėti žmonėms. „Guliverio kelionių“ vadovas tikino, kad gidė, kuri lydėjo keliautojus, labai patyrusi, turinti daug žinių ir niekada nesusilaukusi jokių nusiskundimų.

„Kelionę lydėjo labai patyrusi ir turistų labai gerai vertinama gidė. Ji yra slavų kraštų: Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos žinovė“, – sakė kelionių agentūros vadovas.

Anot jo, pasipiktinimas dėl vietinių gidų arba vietų, kuriose lankosi turistai nėra visiškai tikslus, nes, tarkime, Počiajevo Lavroje ekskursijas veda patys vienuoliai, tai, ką jie pasakoja yra jų pasirinkimas.

Jis patikino, kad kasmet peržiūrima kelionės programa, vietos kuriose lankomasi, klausomasi pastabų ir pasiūlymų. Jis buvo nusivylęs žmonių skundais, nes gidai ir kelionės organizatoriai, pasak V. Brazionio, išties nuoširdžiai dirba.

Sirijita
2019-08-17 18:18:05
Kada turistai išvyksta į kelionę su savo!!!!! problemomis,.jie.tampa visos grupės problema...vieniems duona per kieta..kitiems deimantai per maži..gal reikėtų visų pirma išmokti džiaugtis gyvenimu..o tik paskui keliauti!!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Lina 2019-08-26 22:24:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei tik tokios problemėlės, " Guliverio kelionės" agentūra tikrai galima pasitikėti. Ačiū už reklamą.   ATSAKYTI
As 2019-08-21 23:46:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kam reikia kreipti toki demesi i tokius viskuom nepatenkintus zmogelius?! Maziau tegul visi kreipia demesi, tai ir skustis jiems nebebus idomu. Parasines ir nurims   ATSAKYTI
Vilma 2019-08-21 08:57:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žana pati nuostabiausia gidė. Tai žmogus, kuris turi daug patirties ir kelionių metu atiduoda visas sukauptas žinias, nori parodyti kuo daugiau. Labai malonus žmogus. Linkiu visiems su ja pakeliauti. Ji palieka nuostabiausius prisiminimus. Ačiū jai ir linkime sėkmės    ATSAKYTI
Edita 2019-08-20 23:30:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Man teko keliauti su Guliverio kelionėmis. Viskas puikiai suorganizuota. Tiesiog puikiai. Gidė Žana nuostabiausia . Daug ir įdomiai pasakoja, dėmesinga, stengiasi . Nesąmonė ką kalba Brigita. Jei esi prastos nuotaikos , sėdėk namie ir žiūrėk TV.    ATSAKYTI
As 2019-08-19 15:15:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesvarbu kuo keliauja-autobusu ar lėktuvu-yra tokia kategorija žmonių,kurie visur ir visada bus kažkuo nepatenkinti ir gadins nuotaiką visiems aplinkui   ATSAKYTI
Sirijita 2019-08-17 18:18:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kada turistai išvyksta į kelionę su savo!!!!! problemomis,.jie.tampa visos grupės problema...vieniems duona per kieta..kitiems deimantai per maži..gal reikėtų visų pirma išmokti džiaugtis gyvenimu..o tik paskui keliauti!!!   ATSAKYTI
Daiva Stuart 2019-08-18 18:57:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
100% tikslus ir labai teisingas komentaras. Pagarba!!!  
Tapati 2019-08-17 15:37:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Buvom su Guliverio kelionėm po Mozūrijos kraštą. Viskas puikiai organizuota, labai patenkinti.   ATSAKYTI
ricardas 2019-08-17 12:21:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ta pati patirtis su Tez tour Egypt kai vaziavom prie piramidziu.. Daug sss... apziurinejom ne trumpa laika, ar kazkokius turgelius kur kvepalai ir pan (matomai bendradarbiauja tez tour ) praleidom nemazai laiko. Kelione buvo akcentas prie piramidziu.. Tai prie piramidziu pabuvom kokia 20-30 minuciu. O autobusu kelione pirmyn atgal uztruko apie 16valandu :D Surinkt grupe, nuvest kur dar su kuo bendradarbiauja tez tour ant prekybos ir poto jau ka jus ten pirkotes per programa dar pravesim :D:D:D

   ATSAKYTI
Me 2019-08-16 16:01:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Keista kad dar kazkas autobusu vaziuoja tokius marsrutus. Su autobusu na max 100km galima. Po paskutinio vaziavimo pries 3m kai dar draude wc naudotis supratau kad dar turi praeiti 20metu kol lygis pakils.   ATSAKYTI
XX 2019-08-16 15:10:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Kažkodėl labiau tikiu turistais, nei gide. KLausyti pasakų nuvykus į Lavrą, o ne Lavros istoriją - nesąmonė kažkokia. Lavrai tai pinigai, gali su vienuoliais paderinti turinį. O jei kitur trūko laiko - blogai organizuota kelionė ir tiek.   ATSAKYTI
Ot 2019-08-16 15:04:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kur tik prichvatizacija - ten problemos...   ATSAKYTI
keliautojas 2019-08-16 14:52:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Turistė visiškai teisi. Dažnokai keliauju autobusu, tai susidarė toks vaizdas, kad turizmo agentūroms būna vienas tikslas-bet kokiu būdu prikimšti pilną autobusą, virš 50 žmonių, susirinkti pinigus, o visa kitai jau kaip bus taip bus. Tikrai kelionės gidai būna parinkti bet kokie, net užsienio kalbos (anglų ar vokiečių) nemoka, nesusišneka su tos valstybės turizmo darbuotojais kasose, nežino kur važiuoti, nepaaiškina apie mieste esančias parduotuves, kur geriau pavalgyti ir t.t. Prie tualetų degalinėse stoja ten, kur jau būna sustojusių kelių ar net 10 turistų autobusų, tai reikia tik įsivaizduoti, kas tuose tualetuose darosi, kai per dieną praeina tūkstančiai turistų. Nepasidomi, kokios šventės, varžybos būna tuose miestuose, kur važiuojame, nes dažnai pataiko į uždarytas gatves, prie turistinių objektų reikia eiti pėsčiomis po kelis kilometrus. ir dar daug visokių kyla problemų, kurių visų ir neišvardinsi. Todėl kelionių agentūros turi pačios daugiau pastoviai, kas dieną domėtis, kas vyksta tame turistiniame maršrute, o ne kaltinti turistus, kad jie viskuo nepatenkinti.   ATSAKYTI
Bambeklei 2019-08-19 11:09:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O tai ko keliaujat tada su pazintinem kelionem? Nusipirkit skrydzius pirmyn atgal, uzsibookinkit viesbucius, toj salyje masina issinomuot tikrai rasit kur, o interneta manau sugebesit pasidaryt kad ir uzsienyje veiktu.   

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Jaroslavas Narkevičius ir Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Prezidentas Gitanas Nausėda sako neigiamai vertinantis susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus veiklą ir besitikįs principingo premjero Sauliaus Skvernelio įvertinimo. ...
Pažintys suagusiems (nuotr. stop kadras)
Internetinė pažintis su moterimi druskininkiečiui baigėsi visai ne romantiškai ir netgi skausmingai. Į pasimatymą kitoje Lietuvos pusėje nuvykęs vyriškis buvo sumuštas, ...
Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)
Seime vykstant ginčams dėl kartelės partijoms ir jų koalicijoms patekti į Seimą, prezidentas Gitanas Nausėda remia 4 proc. ir 6 proc. ribas. Šioms kartelėms pritarė Seimo ...
Lietuvos kariuomenė (nuotr. kam.lt)
Jau antrą savaitę vykstančiose Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo organizuojamose kibernetinio saugumo pratybose „Gintarinė migla 2019“ tobulinamas tarpinstitucinis ir ...
Ugniagesių protestas (nuotr. stop kadras)
Savivaldybėms priklausančių ugniagesių gelbėtojų, panašu, kad laukia itin skurdžios Kalėdos. Iš biudžeto šiemet jie gavo beveik trimis milijonais mažiau, nei buvo numatyta, tad ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų