Ignas Jonynas. Jaučiuosi laimėjęs loteriją be loterijos bilieto

2014-ais metais režisierius Ignas Jonynas išleido filmą „Lošėjas", kuris greit buvo įvertintas aukščiausiais balais, šešiomis sidabrinėmis gervėmis. Dabar pasirodys naujasis režisieriaus filmas „Nematoma". Nors filmas dar neišleistas, tačiau jis jau spėjo pelnyti tarptautinius apdovanojimus.

Apie filmo kūrimo užkulisius TV3 studijoje kalbėjo žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir režisierius Ignas Jonynas.

Netrukus pasirodys jūsų naujas filmas „Nematoma". Jūsų prieš tai išėjęs filmas „Lošėjas" šešias sidabrines gerves ir tapo 2014 metų geriausiu filmu. Koks bus šis filmas?

Aš nežinau, kiek jis nusineš ar nenusineš sidabrinių gervių. Gervių jau neliko, kiek aš žinau. Filmas kiek kitoks, bet aš darydamas ir pirmąjį filmą, ir šį, visuomet kalbu, ir ne tik aš, bet ir mano scenarijaus bendras autorius Kristupas Sabolius apie tai, kad darome kiną tokį, kuris nagrinėtų sudėtingas socialines problemas. Stengiamės jį padaryti patrauklų, intriguojantį, tokį, kokį būtų įdomu žiūrėti platesnei auditorijai. Toks yra mūsų pagrindinis devizas. Šitas filmas, nors nagrinėja sudėtingą tiesos, melo, manipuliacijos temą, bet yra įvilktas į detektyvinį, kriminalinį su melodramos elementais žanrą ir, aš tikiu, kad jis bus įdomus plačiai auditorijai.

REKLAMA

Jūsų filmas dar net nebaigtas, bet jau praeitų metų rudenį laimėjo San Sebastiano filmų festivalio porą apdovanojimų. Koks turi būti tas filmas, kad dar nė nepabaigtas, bet jau gauna apdovanojimus?

Man tai buvo fenomenas pačiam, nes aš net per apdovanojimų ceremoniją sakiau, kad aš jaučiuosi laimėjęs loteriją be loterijos bilieto. Tu dar nepadarei filmo, bet tave jau apdovanoja. Iš vienos pusės tai yra ir gera finansinė pagalba, nes abu prizai yra labai konkretūs: vienas piniginis, ir tuos pinigus reikia išleisti postprodukcijos darbams, o kitas – garso ir vaizdo apdirbimo darbai Ispanijoje, Madride – labai rimtose kompanijose. Tai aš turiu dar spėti atlikti paskutinius darbus ten ir dar šį mėnesį turėsiu skristi į Madridą. Tai yra ir malonus faktas, ir įpareigojantis, nes gauni prizus už nepabaigtą filmą, tai labai aišku, kad iš tavęs labai daug tikisi.

Daug Lietuvos kino kūrėjų sako, kad Lietuvoje nėra skiriama daug pinigų filmams sukurti. Iš kur jūs surinkote tuos pinigus?

Mano keliai lygiai tokie patys, kaip ir visų Lietuvos kūrėjų. Aš daug kartų ėjau ir laukiau, kol man bus skirti pinigai. Nebuvo lengva tuos pinigus gauti, teko ganėtinai ilgai laukti, o filmavimus norėjosi pradėti kuo greičiau. Džiugu, kad išvis buvo skirti tie pinigai ir filmas įvyko. Aš dėkingas, kad tas šansas buvo suteiktas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų