Valstybiniuose keliuose išjungus vadinamuosius inkilus, greičio mėgėjai neliko nepastebėti. Į darbą kibo naujieji sektoriniai matuokliai ir jų kraityje yra apvalus skaičius kelių erelių – per pirmą šių metų pusmetį užfiksuota net 50 tūkstančių pažeidimų.

Dalis vairuotojų mano, jog policija ir kitos institucijos išvengtų tokio didžiulio darbo, jei dalyje Lietuvos kelių būtų padidintas maksimalus leistinas greitis. Automobilių kelių direkcija prašo kantrybės: ateityje laukia naujovių, o kai kur vairuotojai išties galės paspausti greičio pedalą.

Greičio matuoklis (nuotr. Fotodiena.lt/Josvydas Elinskas)

Greičio matuoklis (nuotr. Fotodiena.lt/Josvydas Elinskas)

Vidutinio greičio matuokliai šalikelėse kybo ne šiaip sau. Jie darbuojasi jau nuo praėjusių metų rudens. Policijos pareigūnai paskaičiavo, kad šiemet per pusmetį jie užfiksavo keliasdešimt tūkstančių greičio viršijimo atvejų.

Akyli 25-ių visoje šalyje išdėstytų sektorinių matuoklių žvilgsniai iš viso nuo sausio iki liepos pradžios pričiupo kiek daugiau nei 50 tūkstančių „skraiduolių“. Trečdalis pažeidėjų jau sulaukė laiškų su jiems skirtomis nuobaudomis.

REKLAMA

Baudos siekia net 550 eurų

Dažniausiai pro kameras automobiliai pralėkdavo greitį viršydami nuo 10-ies iki 20-ies kilometrų per valandą – tokių protokolų surašyta per dešimt tūkstančių. Tūkstantis vairuotojų siautėjo kur kas pavojingiau – greitį viršijo nuo 30-ies iki 40-ies kilometrų per valandą.

Piniginė bauda tokiems pažeidėjams siekia apie 170 eurų, o motociklų, krovininių automobilių ar autobusų vairuotojams, neturintiems stažo, už tokį skubėjimą pusmečiui atimamas vairuotojo pažymėjimo. 

Matuoklių užfiksuotų rekordininkų, kurie greitį viršijo net 50 kilometrų per valandą ar daugiau – beveik šimtas – ir bauda jau kur kas didesnė – 550 eurų. Pasak policijos, „kelių ereliai“ plačiau sparnus išskleidė orams atšilus, o daugiausiai pažeidimų, kas dešimtas, kelyje Vilnius–Minskas.

Patys vairuotojai dėl naujųjų matuoklių neburnoja, tačiau piktinasi šalies kelių ruožais, kuriuose leidžiamas maksimalus greitis yra tiesiog per mažas.

„Yra tam tikrų vietų, kur galėtų būti greičiau. Ypač greitkelyje Vilnius–Kaunas, kur yra nemažai apribojimų. Ta pati 100 km per valandą atkarpa“, – kalba vairuotoja.

Baudos už greičio viršijimą (nuotr. TV3)

Baudos už greičio viršijimą (nuotr. TV3)

Kitas automobilio vairuotojas pastebi, kad Europoje važiavimo tendencijos gerokai skiriasi nuo Lietuvos eismo taisyklių.

„Pagal Europą, kiek teko važinėti, tai atsistoji trasoje ir važiuoji, o pas mus yra nesužiūrėtų dalykų, kaip ir kai kuriose kitose srityse“, – patirtimi dalinasi pašnekovas.

Štai kitas automobilio vairuotojas įsitikinęs, kad greičio paklaida neturėtų būti panaikinta, kadangi niekas Lietuvoje nevažiuoja leistinu greičiu.

REKLAMA

„Niekas nevažiuoja tuo greičiu, kuris yra leidžiamas pagal kelių eismo taisykles. Paklaida visuomet turėtų būti“, – sako kalbantysis.

Kitas automobilio vairuotojas taip pat pastebi, kad dalis greičio ribojimų turėtų būti palankesni vairuotojams.

„Galėtų viskas būti laisviau ir lengviau. Antra vertus, valstybėje (Lietuvoje – aut. past.) buvo daug avarijų ir labai bloga situacija, tai kažkuria prasme mums reikia mokytis važinėti lėčiau“, – mano kalbintas asmuo.

Kai kur leistinas greitis didės

Automobilių kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas tikina, kad vairuotojai iš dalies teisūs, mat kai kuriais keliais išties būtų galima važiuoti greičiau.

Visgi, šiandien kelių būklė tam dar nėra tinkama. Štai iki kitų metų planuojama sutvarkyti magistralę A1 ir tuomet keliu Vilnius–Kaunas jau bus galima važiuoti didesniu nei 120-ies kilometrų per valandą greičiu. Magistrale 2022 metais jau turėtų tapti ir kelias nuo Marijampolės iki pat Lenkijos sienos.

„Numatytos automagistralės, kuriose vairuotojai galės važiuoti 130 km/h greičiu. Yra kituose ruožuose numatoma, kur galbūt iki greitkelio režimo būtų galima pakelti (greitį – aut. past.). Lygiai taip pat „Megos“ sankryžoje, kur pertvarkomas visas Islandijos plentas, ten yra priimti sprendimai atskirti tranzitinį srautą nuo vietinio. Nuo to srauto, kuris nori važiuoti į tam tikras gyvenvietes ar prekybos centrus, nuo kito srauto, kurio leistinas greitis bus padidintas iki 110 kilometrų per valandą“, – kalba V. Andrejevas.

Nesutaria dėl greičio apribojimų

Kol šie keliai nesutvarkyti, vairuotojai pageidautų bent didesnės paklaidos vidutiniuose matuokliuose, mat dabar pažeidimu laikomas net ir minimalus greičio viršijimas – atsižvelgiama tik į galimą spidometro paklaidą, kuri nurodoma automobilio techniniame pase.

REKLAMA

Kelių policijos viršininkas Vytautas Grašys sako, jog kol kas tokie pokyčiai nesvarstomi. Juolab kad statistika kalba pati už save – kas penktas eismo įvykis, kuriame sunkiai sužeidžiami ar žūsta žmonės, įvyksta būtent dėl nesaugaus greičio.

Vytautas Grašys (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Vytautas Grašys (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„Yra bausmės neišvengiamumas. Kad ir viršijai kažkiek kilometrų per valandą greitį, nekalbant apie tolerancijas, tu susilauksi atsakomybės. Tą vairuotojas suvokdamas, nenorėdamas turėti rūpesčių piniginių ar apsilankymo policijoje, vienomis ar kitomis sąlygomis bus priverstas laikytis kelių eismo taisyklių“, – pastebi V. Grašys.

Saugaus eismo ekspertas Artūras Pakėnas mano, jog Lietuvos keliuose reikėtų kalbėti ne apie laisvę, o atvirkščiai. Šalies infrastruktūra nėra tiek išvystyta, o ir atstumai nėra tokie dideli, kad tautiečiai čia lakstytų lyg autobanuose. Ką ir kalbėti apie riziką savo ir kitų gyvybėms dėl keliolikos sutaupytų minučių.

„Aš girdžiu prancūzus, kurie siūlo 80 km/h užmiesčio keliuose, skandinavus matau, kurie taip pat mažina greitį. Aš nežinau, iš kur mūsų vairuotojai traukia tą idėją, kad kažkas kažkur didins greičius. Žiūrėkime, kur juda Europa. Greičius mažina iki sunkvežimių lygio, kad važiuotumėme vienodu greičiu“, – mano pašnekovas.

Automobilių kelių direkcija informuoja, kad šalies keliuose vidutinio greičio sektorinių matuoklių išdygs ir dar daugiau. Tiesa, kol kas neaišku, ar dabartinės gretos pasipildys dar šiemet.

Giedrius
2019-07-22 13:09:51
MAN ŠTAI KYLA KLAUSIMAS! Priimant naujus įstatymus suokiama tautiečiams taip gražiai, taip gražiai, pvz: 1. Priiminėjant įstatymą, mažinant greitį nuo 60 iki 50 km/h gyvenvietėse buvo pažadėta, kad galėsim važiuoti viršydami greitį 10 km/h ir niekas už tai nebaus! Kol kas taip yra, bet kiek populistų reikalaują tą paklaidą panaikinti! 2. Įvedinėjant akcizą už kurą tautiečiams buvo pažadėta, kad niekada nebebus imamas mokestis už kelius ar koks kitas automobilių mokestis! Ką girdim dabar, kiekvienais metais vis bandoma prakišti kokį nors "mokestuką" už kažką, ekologija, kelius, taršą, dabar dyzeliną ir t.t. . Gal atėjo lakas priimti įstatymą dėl mokesčių ribojimo įstatymo, kad mūsų šitie gudragalviukai, turėtų kartą apynasrį !?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Petras 2019-07-25 07:49:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau, kad mažinti ar nemažinti greičio niekas nepasikeis, jeigu girtas avinas už vairo...    ATSAKYTI
Kestas 2019-07-24 09:33:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Įveskite 0 paklaida ir visi vairuotojai žiūrės i spdometra o ne iį kelią tikrai sumažinsim avaringuma įpač miestuose.    ATSAKYTI
Asas 2019-07-24 10:39:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei ziures tik i spidometra, tai akys bus nukreiptos ne i kelia, o tai tikrai nepadidins saugumo.  
Xddd 2019-07-29 23:30:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia buvo sarchas tiems kurie nesuprato  
Marius 2019-07-24 07:45:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jo pritariu, padaro galia 225kw.ir po to sako laksto   ATSAKYTI
As 2019-07-24 01:57:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai tegul automobiliu gamintojai gamina variklius kurie maximaliai trauktu iki idijotisko 100km/h greicio. Ir isibegi iki 100km/h per 1.5 val. Ir padangu keisti nebereikes nes sukibs su danga net jai ir su kordais praplysusiais bus. O dabar kuria zymiai saugesnius automobilius bet galingesnius maziau tarsesnius kam? Tam kad tureti o pasinaudoti negalima. Kaip visada Europa tik galva turi o mes tustumos, berasciai, lodariai....    ATSAKYTI
Ratas 2019-07-24 01:22:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jie iš tų baudų mientams algas moka :)))
   ATSAKYTI
Jasas 2019-07-23 10:15:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Viskas juda link arklių.viskas išsispręs automatiškai,ir ekologija tuo pačiu.   ATSAKYTI
Sarunas 2019-07-23 10:05:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nuvaziuokit i ta pacia Prancuzija ir pavazinekit tais vingiuotais kaimo keliukais, tai suprasit kodel mazint siulo. Pas mus greicio ribojimai daug kur net logikos neatitinka. Lygus tiesus kelias 70 apribojimas. Gyvenviete seniai pasibaigus, o vis dar vaziuojam 50 ant tarptautines magistrales, nes mat gyvenvietes ribos didesnes. Darykit viska su protu ir logiskai, tada pikciu nebus. Pvz Belgijoje praktiskai per visus didesnius kaimus 70, o mazesnius 90, ir nera 2 metru tvoru. Zmones turi is regionu vaziuot i didmescius dirbti, bet nieks nenori 50 km valanda laiko vaziuoti.   ATSAKYTI
Asas 2019-07-24 10:43:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jo jo, kur kelias sukasi staigiai 90 laipsniu, tai pamazink ta greiti, bet tiesiojoj neturi buti 70km/h zenklo. Idomiai lyginames su prancuzija... gal palyginkim tada su vokieciais, gal bent autostradoje tada neribotas greitis?  
Tautos stebetojas 2019-07-23 09:02:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Buvo VGTU tokia idiote docente, kuri siule greite mazinti iki 40 km/h. Tai jos aukletiniai- "ekspertai" dabar ir peza tokias nesamones.   ATSAKYTI
Bantas 2019-07-22 23:46:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai jūs gal minimalų atlyginimą padarykit kaip Norvegijoj, arba Prancūzijoj išgamos, kad nereiktų art per tris darbus, norint egzistuit!   ATSAKYTI
Valdziagyviai 2019-07-22 23:29:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pradekit nuo saves! Visa tai ka norit pritaikyti runkialiams, pirmiausia isbandykit ant saves. Zinosit tai gerai ar ne.   ATSAKYTI
Trosas 2019-07-22 21:45:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Čia Lietuvoje be grieštinimų ar dar kas nors buna?   ATSAKYTI
besmegenis 2019-07-22 20:55:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerai kalbi. Priimant bet kokį įstatymą teigiama, kad kitur tai jau priimta, tačiau taip nėra. Tai yra sovietinis mulkinimas žmonių - sakoma, kad yra blogai, o bus geriau, tačiau daroma, kad būtų blogiau. Visos šitos durnystės liaudžiai sukelią neapykantą valdžiai, todėl su laiku jos atsisuka prieš valdžią. Todėl reikėtų mažiau turėti "durnių" valdžioje (su iniciatyva).    ATSAKYTI
Juokinga 2019-07-22 17:18:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gera antraštė vairuotojai galės paspausti pedalą... Kurį stabdžių? Padidins greitį a1 kelyje 2022m iki 120km/h oho pažanga įdomu kiek vairuotojai dabar važiuoja turbūt 100km/h pagal visas kelių eismo taisykles nejuokinkit klaunai   ATSAKYTI
Giedrius 2019-07-22 13:09:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
MAN ŠTAI KYLA KLAUSIMAS! Priimant naujus įstatymus suokiama tautiečiams taip gražiai, taip gražiai, pvz: 1. Priiminėjant įstatymą, mažinant greitį nuo 60 iki 50 km/h gyvenvietėse buvo pažadėta, kad galėsim važiuoti viršydami greitį 10 km/h ir niekas už tai nebaus! Kol kas taip yra, bet kiek populistų reikalaują tą paklaidą panaikinti! 2. Įvedinėjant akcizą už kurą tautiečiams buvo pažadėta, kad niekada nebebus imamas mokestis už kelius ar koks kitas automobilių mokestis! Ką girdim dabar, kiekvienais metais vis bandoma prakišti kokį nors "mokestuką" už kažką, ekologija, kelius, taršą, dabar dyzeliną ir t.t. . Gal atėjo lakas priimti įstatymą dėl mokesčių ribojimo įstatymo, kad mūsų šitie gudragalviukai, turėtų kartą apynasrį !?   ATSAKYTI
Linas 2019-07-22 22:29:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jūs 100% teisus.  
Nejuokinkit 2019-07-22 11:41:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Vis naujos baudos ir apribojimai. Policinė valstybė. Išvažiavai iš kiemo, bauda. Neišvažiavai, vistiek bauda.   ATSAKYTI
zampolit 2019-07-22 11:26:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Be komentarų    ATSAKYTI

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
REKLAMA
Miestas Andrius Ufartas/Fotobankas
Vilnius ir toliau sparčiai lenkia kitus miestus. Tai rodo atnaujintas savivaldybių gerovės indeksas. Tačiau ekspertai sako, kad dviejų Lietuvų tik su sostine priešakyje nebėra. ...
Aivaras Abromavičius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Visai neseniai įvyko svarbus Ukrainos ir Rusijos šalių vadovų susitikimas. Kaip Ukrainos politinis elitas vertina šios šalies prezidento Volodymyro Zelenskio ir Rusijos ...
Bananai  (nuotr. 123rf.com)
Viename Anglijos mieste esančioje „Tesco“ parduotuvėje tarp bananų aptikta egzotinė varlė, kuri su vaisių kroviniu atkeliavo kelis tūkstančius mylių. Neįprastas radinys ...
Vilniaus ir Rygos kalėdinės eglutės (nuotr. tv3.lt)
Gražiausių metų švenčių laukimas labiausiai pasijaučia tada, kai miestuose ir miesteliuose yra įžiebiamos Kalėdų eglutės. Kiekvienas šalies miestas stengiasi šioje ...
Klasė (nuotr. 123rf.com)
Prezidentas vėl žeria kritiką švietimo, mokslo ir sporto ministrui. Esą finansavimas švietimui auga, tačiau mokinių pasiekimai negerėja. Jam antrina ir Valstybės kontrolės bei ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
Valstybinės institucijos patyliukais skirsto šimtus milijonų, o informaciją – slepia
DABAR RODOMA
Valstybinės institucijos patyliukais skirsto šimtus milijonų, o informaciją – slepia
DABAR RODOMA
Šios savivaldybės Lietuvoje gyvena geriausiai: pasitikrinkite, kur gyvenate jūs
DABAR RODOMA
Lietuviai švenčia ne tik prie stalo: populiarėja kelionės net į egzotines šalis
DABAR RODOMA
Žvyneline Lietuvoje serga vis daugiau: trūksta paramos ir supratimo
DABAR RODOMA
Henriko Daktaro žmona nusivylusi: kaip dar jis gali geriau elgtis?
DABAR RODOMA
Negailestinga kritika Lietuvos švietimo sistemai: ruošiam pašalpų ėmėjus
DABAR RODOMA
Aiškėja daugiau detalių apie Kaune siautėjusį nuogą vyrą
DABAR RODOMA
Skvernelis apie skirtas lėšas: asfaltas nesibaigia ties premjero namais
DABAR RODOMA
Pasižvalgykite: gražiausios Vilniaus vitrinos, prie kurių nesustoti – neįmanoma
DABAR RODOMA
Užfiksuota, kaip iš „Achemos“ kyla dūmai
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų