Rima Urbonaitė. Manau, kad mes matysime Pranckietį švenčiantį pergalę

„Valstiečių“ gretose toliau verda principinė kova. Partijos lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad jau surinkti net Seimo narių parašai siekiant atleisti iš pareigų Viktorą Pranckietį. Pastarajam tai – nė motais, už Pranckietį mūru stoja ir Saulius Skvernelis. Ir politologai, ir patys politikai vis garsiau prabyla, kad trintis gali baigtis paprasčiausiu „valstiečių“ partijos skilimu. 

Taigi, kas vyksta pas valstiečius? Ar ryškėjanti takoskyra reiškia, kad Karbauskis ir Skvernelis pasuks skirtingais keliais? TV3 Žiniose – pokalbis su politologe Rima Urbonaite. 

Ramūnas Karbauskis sako, kad jau turi pakankamai parašų, kad pareikštų nepasitikėjimą ponu Viktoru Pranckiečiu. Kaip jūs manot, tai kada visa tai įvyks? Kada bus balsuojama?

Lengviausia dalis padaryta. Nes reikia vieno penktadalio parašų, kas būtų maždaug 29 Seimo nariai. Tad tai nieko nestebina ir tikrai yra įdomu, kada gi įvyks balsavimas, nes pats Ramūnas Karbauskis vengia atsakyti į šį klausimą.

Žiūrint į numatytą tvarką, vadovaujantis Seimo Statuto 217-218 straipsniais, vis dėlto, artimiausiu metu šis pareiškimas su 29 parašais ir, svarbiausia, motyvais, turėtų būti įteiktas Seimo pirmininko pirmajam pavaduotojui. Per artimiausią posėdį po įteikimo turėtų būti visa tai paskelbiama Seimo nariams, o po to mes turime laukti balsavimo.

REKLAMA

Dabar lieka nežinia, ar jie turi tikslą dar šios sesijos metu suspėti suorganizuoti šį balsavimą, ar, vis dėlto, jį nukels į kitą sesiją. Tik, atkreipiu dėmesį, kad jie turėtų pagalvoti apie tai, kad negalima daryti vienos sesijos metu kelių balsavimų dėl nepasitikėjimų vienu ir tuo pačiu asmeniu. Kitaip tariant, jei šios sesijos balsavimas bus palankus V. Pranckiečiui, tuomet teks laukti 2020-ųjų pavasario sesijos. Tad, tikriausiai, tai priklausys nuo noro. Ir, svarbu paminėti, kad tai priklausys ir nuo socialdarbiečių, paties Gedimino Kirkilo, nes šis postas kaip ir jiems patikėtas. Ir klausimas, ar jie norės tempti gumą ir laukti rudens.

Saulius Skvernelis sakė, kad jis nepritars tam nepasitikėjimui. Kas čia vyksta? R. Karbauskis sako vieną. S. Skvernelis sako kitą.

Jau tampa įprasta, kad šie du politikai kalba pakankamai skirtingai. Ir, panašu, kad S. Skvernelis yra nelinkęs dalyvauti šiame balsavime. O tai reiškia, kad net ir sudėjus visus dalyvaujančių koalicijoje, frakcijoje narių balsus, tą 71 balsą, kurių reikia atstatydinti Seimo pirmininką, surinkti gali būti labai sunku.

Kitaip tariant, manau, kad mes matysime V. Pranckietį švenčiantį pergalę. Tik, nežinia, ar ta pergalė bus labai saldi. Situacija tikrai nėra įprasta, ir V. Pranckiečiui reikia gerai pagalvoti, ar būnant izoliuotu Seimo pirmininku, kuris neturi frakcijos užnugario, jam pavyks nuveikti tuos darbus, kurie yra svarbūs.

Visą pokalbį su politologe R. Urbonaite žiūrėkite reportaže.


Rašyti komentarą...
1
100 procentų
2019-07-16 20:56:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valio Pranckiečiui nepasiduok , tu esi labai geras žmogus, stiprybės.
Atsakyti
-16

A
Arunas
2019-07-17 12:20:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Be kai abi šlykstumo, išorinio ir vidinio, tokio kencervinės utelės...
Atsakyti
-3

n
nu jo
2019-07-17 17:59:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Urbonaitės pletkai, deja, dažniausiai nesipildo
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų