Sostinė jau ruošiasi: penktadienį Lietuva pasitiks naująjį prezidentą

Sostinė ruošiasi jau rytoj įvyksiančiai išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos inauguracijai. Iškilmėse norintys dalyvauti žmonės perspėjami į sostinės centrą nevykti automobiliais, mat parkavimas daug kur bus draudžiamas. Pasiruošimai vyksta ir vidiniame prezidentūros kieme, o kilus pasipiktinimui dėl į pokylį pakviestų svečių sąrašo – likus mažiau nei dviem parom iki iškilmių prezidentas nusprendė į pokylį pakviesti ir signatarus.

Išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos inauguracija jau rytoj. Ir būtent čia, prie prezidentūros, Daukanto aikštėje, vyksta pats didžiausias pasiruošimas rytdienos šventei. Čia 15 val. įvyks iškilmingas rūmų perdavimas naujajam Prezidentui, o vakare susirinkusių žmonių laukia ir šventinis koncertas.

Visa teritorija aplink prezidentūrą jau atitverta metalinėmis tvorelėmis. Ruošiama ne tik scena koncertui ir vietos renginį filmuosiančiai žiniasklaidai, aplink sukinėjasi ir policijos pareigūnai. Jų rytoj sostinės centre bus kur kas daugiau nei įprasta. Renginiu pasidžiaugti norintiems žmonėms policija pataria nebandyti kuo arčiau renginio vietų atvažiuoti automobiliu.

REKLAMA

„Prie Basanavičiaus paminklo, Lietuvos Respublikos Seimas, Arkikatedra ir Prezidentūra. Tai prie mano išvardintų vietų, be abejo, bus ribojamas transporto eismas, taip pat uždraustas parkavimas, kai kuriose vietose jau tai padaryta nuo vakar ir tai truks iki šeštadienio", – teigė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Dainius Daukantas.

Kiek papildomai iškilmių metu sostinėje dirbs policijos pareigūnų – komisariatas neatskleidžia. Kiek ant pastatų bus snaiperių ir kitų Vadovybės apsaugos departamento vyrų – dėl suprantamų priežasčių taip pat nedetalizuojama.

Paskutiniai pasiruošimai rytdienos šventei vyksta ir prezidentūros vidiniame kieme. Štai čia apsaugos darbininkai tikrina lauko baldų ir paviljonų nuomos bendrovių sunkvežimius – ar su jais viskas tvarkoje, ar viskas saugu. Yra krūva lauko kėdžių, stalai. Na, o kai kurie svečiai į rytdienos pokylį pakvietimus gavo tik vakar vakare.

Pakvietimus tik vakar gavo Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarų klubo nariai, kurių anksčiau Gitanas Nausėda neplanavo kviesti. Tuo metu kai kurie vadinamieji jaunimo „influenceriai“ pakvietimus gavo ir tuo gyrėsi internete.

„Bus kultūrininkų ir šviesuolių renginys. Kuriame taip pat bus ir kitų svarbių visuomenei sričių atstovai: verslininkai, politikai. Žinoma, mūsų šaliai nusipelnę asmenys, apdovanoti asmenys. Taip kad, jei kažkas neras savo pavardės kvietimų sąraše, tai tikrai nėra nieko asmeniško, tiesiog tai reiškia tik tiek, kad šita erdvė, kurią mes čia matome pro langus yra tokia, kokia ji yra. Aš mielai matyčiau čia 20 tūkst. žmonių, bet 20 tūkst. žmonių čia, deja, sutilpti negali", – kalbėjo išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda.

Kai Signatarų klubo vadovė Birutė Valionytė Prezidento komandai pažėrė kritikos, jog signatarai nepakviesti, vakar jie vis tik gavo kvietimus. O paties klubo, sakoma, net buvo atsiprašyta. Signatarai dėl kilusio šaršalo dabar net nenori apie tai kalbėti, o kai kurie ir neplanuoja pasirodyti priėmime.

„Pirmiausia, kad inauguracinė komisija tikrai prašovė nepakviesdama. Antras dalykas, tai kad signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė viršijo savo įgaliojimus, mano nuomone, komentuodama įvykį ir sureikšmindama jį. Trečia, turbūt tai, kad jei jau sprendimas priimtas, tai sprendimo keisti nereikia", – tikino signataras Virgilijus Kačinskas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų