Partizanų pamoka Lietuvai: karo atveju ginklų neatimtų

Praėjusią savaitę prezidentė vetavo įstatymą, kuriuo norėta apriboti piliečių teises turėti ginklus kilus karui ar tuomet, jei būtų įvesta nepaprastoji padėtis. Seimo priimtame įstatyme buvo sakoma, kad ginklai iš žmonių turėtų būti laikinai paimami ar rekvizuojami šalyje kilus sumaiščiai. Tokiam įstatymui nepritarė prezidentė, o dabar į prezidentės pastabas kitaip ėmė žiūrėti ir parlamentas.

Savanorių pratybos (nuotr. SCANPIX)

Dar vakar parlamente apie tai kalbėjo ir šalies vadovės patarėja nacionalinio saugumo klausimais Živilė Šatūnienė, kuri aiškino, kad rekvizavus gyventojų ginklus karo arba nepaprastosios padėtis atveju, žmonės gali netekti galimybės priešintis agresoriui.

Savo ruožtu prezidentė siūlo įstatymo nuostatą pakeisti taip, kad ginklai iš gyventojų būtų rekvizuojami tik išskirtiniais atvejais, tada, kai jų reikėtų ginkluotosioms pajėgoms arba, jei kiltų įtarimas, kad ginklas gali būti panaudotas nusikaltimui vykdyti (visa tai tik karo ar nepaprastosios padėties atveju).

Prezidentės patarėja Ž. Šatūnienė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK) pakartojo, kad prezidentės tikslas ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas pateikti per pozityvą, kad „paliekami (ginklai) išskyrus du atvejus“. Esą tokia interpretacija uždėtų palankų „stogą“ ir kitų įstatymų interpretacijoms, kurie siejasi su ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu.

Ž. Šatūnienė paaiškino, kad dabartiniame karo padėties įstatyme yra nuostata, kalbanti apie karo padėtį ir ginkluotų pajėgų sudėtį ir tai, kad piliečiai turintys ginklą bei galintys sudaryti partizaninius vienetus, galėtų tokius sudaryti, o šie vienetai būtų pavaldūs kariuomenės vadui.

REKLAMA

„Šiame kontekste, turime reikšmingą segmentą piliečių, kurie moka valdyti ginklą, turi jį, gali pasipriešinti“, – sakė prezidentės patarėja.

Ji tikino, kad net karo ar nepaprastosios padėties atveju partizaninis pasipriešinimas nebūtų stichiškas, žmonės turintys ginklus žinotų kam yra atskaitingi. Taip ji atsakė į kai kurių NSGK komiteto narių būgštavimus, kad ginklai karo atveju galėtų būti panaudoti nusikaltimams daryti, kaimynams bauginti, o ne tėvynę ginti.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2019-06-26 15:46:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilai jūs debilai.Žmonės tiek ginklų turi kad isivaizduot sunku.Bet visi yra protingi irjais nešisvaisto.
Atsakyti
0

P
Ponas
2019-06-26 15:23:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paprotino Prezidentė išrinktuosius
Atsakyti
-1

V
Vidmantas
2019-09-01 22:05:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi protingi žmonės turi turėti ginklus kaip Lietuvele apginsim
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų