Kai kur pasaulyje taikomą praktiką prekybos vietose nedemonstruoti tabako gaminių siūloma pritaikyti ir Lietuvoje. Seimo nariai ir tabako gamintojai pažymi, kad toks apribojimas gali neigiamai atsiliepti smulkioms parduotuvėms, o rūkaliai rūpinasi, kad pirkdami cigaretes jausis nejaukiai.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Seime įregistravo įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad nuo kitų metų gegužės tabako gaminiai prekybos vietose nebūtų matomi, o apie juos bylotų tik specialūs užrašai.

Nesmagu prašyti cigarečių

Žiniasklaidai paskelbus apie naujausią siūlymą, netruko prabilti ir patys rūkaliai. Štai portalo tv3.lt skaitytojas kaunietis Nikodemas į apribojimą žiūri dvejopai.

„Pats rūkau gana seniai. Kartais būna nepatogu, kai artimiausioje parduotuvėje tėra viena kasa, kurioje parduodami rūkalai, ir joje nėra nė vienos pardavėjos. Tada nesmagu prašyti, kad kita kasininkė eitų ir paduotų pakelį cigarečių“, – laiške tv3.lt rašė Nikodemas.

Asociatyvi nuotr, (nuotr. SCANPIX)

Asociatyvi nuotr, (nuotr. SCANPIX)

Jis pasakoja su panašia tvarka susidūręs ir Jungtinėje Karalystėje, ir Baltarusijoje.

„Prisipažinsiu, prašyti cigarečių Minske buvo irgi nesmagu – tarsi norėtum nusipirkti ne visai gerą daiktą. Bet galbūt po kurio laiko visi pripras ir tai taps įprasta. Visokių komentarų buvo, kai uždraudė rūkyti kavinėse (beje, Baltarusijoje tai dar leidžiama). Bet vėliau visi priprato ir niurzgėjimo neliko“, – rašė Nikodemas.

REKLAMA

Tačiau jis pripažįsta, kad matant mažiau cigarečių, mažiau galvoja ir apie rūkymą.

„Manyčiau, tai ypač aktualu tiems, kas nepradėjo rūkyti ar parūko retai. Kuo mažiau pirksime cigarečių ir kuo mažiau rūkysime, tuo mažiau rizikuosime savo sveikata. O tai gal ir nėra taip blogai“, – svarstė skaitytojas.

61 proc. lietuvių pritaria, jog pardavimo vietose tabako gaminiai nebebūtų matomi, rodo Eurobarometro duomenys.

Bando atpratinti jaunus

A. Veryga tikisi, kad siūloma naujovė prisidėtų mažinant mažmeninės prekybos vietose tabako gaminių prieinamumą ir rūkymo patrauklumą tarp jaunimo.

„Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, aštuoni iš dešimties rūkančiųjų pradeda vartoti tabaką būdami paaugliais. Europos šalių kontekste Lietuva pirmauja pagal mokinių, kurie būdami 13 metų ir jaunesni surūkė pirmąją cigaretę, skaičių. Taikant ikišiolines prevencijos ir kontrolės priemones mums pavyko sumažinti rūkančiųjų skaičių Lietuvoje, tačiau rūkančių vyrų ir 15 metų berniukų skaičius vis dar daug didesnis už Europos Sąjungos vidurkį. Taip pat siekiame kuo labiau palaikyti norinčius mesti ir metusius rūkyti“, – teigia ministras.

Aurelijus Veryga (Fotodiena/Arnas Strumila)

Aurelijus Veryga (Fotodiena/Arnas Strumila)

Analogiška praktika taikoma Jungtinėje Karalystėje, Islandijoje, Airijoje, Norvegijoje, Suomijoje. Estijoje apribojimas įsigalios jau nuo šių metų liepos 1 dienos, Latvijoje – nuo 2020 metų spalio 1 dienos.

Atvirai demonstruoti tabako gaminius bus leidžiama tarptautiniame jūrų ar oro uoste ar Lietuvos valstybės sienos su trečiosiomis šalimis perėjimo punkte įsteigtose prekybos vietose, kuriose prekės parduodamos tik iš Lietuvos išvykstantiems keleiviams. Apribojimas negalios ir laivuose, orlaiviuose, traukiniuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais.

REKLAMA

Iki šiol Sveikatos apsaugos ministerija yra siūliusi suvienodinti Lietuvoje parduodamų cigarečių pakelius, tačiau tokiai idėjai nepritarė Vyriausybė.

Reikia daugiau laiko

Seimo narys liberalas Eugenijus Gentvilas A. Verygos siūlomą apribojimą vadina švelniu ir jį palaiko, tačiau atkreipia dėmesį, kad iki pataisų įsigaliojimo palikta per mažai laiko.

„Seimas priiminės šitą įstatymo projektą rudens sesijoje, o įsigaliojimas numatytas kitų metų gegužės 1 dieną. Tai didiesiems prekybos centrams tikrai nėra problemos rasti vietos ir ten pervežti tuos stendus su cigaretėmis į kažkurį kampą. Daugiau problemų yra su mažosiomis parduotuvėlėmis – kur joms rasti vietą? Vos ne į sandėliuką nešti“, – tv3.lt kalbėjo E. Gentvilas.

Eugenijus Gentvilas (nuotr. Eimanto Genio)

Eugenijus Gentvilas (nuotr. Eimanto Genio)

Vis dėlto jis neabejoja, kad rūkaliai ir toliau pirks cigaretes, nepaisant to, kad jų nematys.

„Jeigu žmogui reikia cigarečių, taip nebūna [kad nepirktų], vis tiek nori“, – juokėsi E. Gentvilas.

Nacionalinės tabako gamintojų asociacijos vykdomasis direktorius Arnas Neverauskas pritaria, kad siūloma apribojimas veikiausiai neigiamai atsilieptų mažiesiems prekybos tinklams ar pavienėms parduotuvėms.

„Lietuvoje yra apie 4,8 tūkst. prekybos vietų, tik maždaug 800 iš jų yra didieji prekybos centrai. Likę 4 tūkst. – mažosios parduotuvės, kioskai. Remiantis kitų šalių praktika, prekybininkai susidurs su nemažais finansiniais ir organizaciniais kaštais, bandant įgyvendinti šią priemonę. Kitose valstybėse vien cigarečių dispanserio įrengimas kainuoja nuo 1,2 iki 1,5 tūkst. eurų. Ne visi bus pakankamai pajėgūs tai įgyvendinti“, – tv3.lt sakė A. Neverauskas.

REKLAMA

Baiminasi kontrabandos

Be to, anot A. Neverausko, analogiškas prekybos tabaku priemones išbandžiusios šalys negali pasigirti teigiamais rezultatais mažinant rūkančiųjų skaičių.

„Kanadoje buvo atliktas tyrimas, remiantis Kanados tabako vartotojų stebėsenos duomenimis, kuris nustatė, kad toks pardavimo būdas, slepiant tabako gaminius, neturi jokio statistiškai reikšmingo poveikio rūkymo paplitimui ar rūkančiųjų mažinimui. Kokybės prasme, skirtingų žemynų atlikti tyrimai rodo, kad šis siūlymas skirtingų visuomenių tarpe didelės naudos neatnešė“, – pažymėjo A. Neverauskas.

Arnas Neverauskas (nuotr. BFL / V. Skaraitis)

Arnas Neverauskas (nuotr. BFL / V. Skaraitis)

Taip pat jis išskiria, kad papildomas apynasris galėtų pasitarnauti cigarečių kontrabandos rinkai, kuri pastaruoju metu ir taip auga. Rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen“ atlikto tuščių pakelių tyrimo duomenimis, šešėlinės tabako gaminių rinkos mastas Lietuvoje 2018 m. ketvirtą ketvirtį siekė 19,3 proc. ir nuo 2018 m. antro ketvirčio išaugo 1,6 proc.

„Asmenims, kurie užsiima nelegalia prekyba tabako gaminiais, faktas, kad ir legalūs, ir nelegalūs gaminiai būtų parduodami visuomenei nematant, manau, tikrai supaprastintų į Lietuvą nelegaliai atvežtų tabako gaminių realizavimą. Tai papildomos rizikos ir čia egzistuoja“, – pastebėjo A. Neverauskas.

Kasmet pasaulyje nuo rūkymo sukeltų ligų miršta apie 7 mln. žmonių. 

Vb
2019-07-03 09:41:49
Aš nerūkau,man nei šilta,nei šalta del tų cigarečių.Prezervatyvus ir lubrikantus,tai tikrai galėtų nuo kasų patraukt,vaikai akis žiūri įbedę ir tėvus stato į nepatogią padėtį su savo "o kas čia?"
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
@ 2019-07-05 00:01:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ei tas pst....koks komunizmas,tu bent zinai to zodzio prasme.Teisingai,draust jei nezino kur rukyt.Neina per tuos rukalius,nei langu atidaryt,nei duru.O vaikai ruko,jau nuo 13,o kai kurie dar anksciau,prie komunizmo to nebutu,niekas neleistu.O dabar,noriu laku,noriu vagiu,noriu rukau,noriu zudau-viskas galima.Tai sulaukem laiku.   ATSAKYTI
@ 2019-07-04 23:55:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prekybos centruose ne vieta cigaretems.Rukanciu daugiau nei 50%,ka daryti tiems kas neruko,o gal del sveikatos dumai jiem kenksmingi.Balkonuose ruko,prie namu ruko,eidami saligatviu ruko,ant suoliuku parkuose ruko.Kada gi bus uzdrausta,kada bus specialios rukaliu vietos.O tos elektronines su visokiais kvapais-na kiek galima.   ATSAKYTI
Rpg 2019-07-04 19:55:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bet kiek galima branging jpp jau uzp??    ATSAKYTI
Kaunas 2019-07-04 14:12:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodėl keliama daugiausia problemų dėl alkoholio rūkalų.Gerai daro,o gal norit ,kad ir narkotikus pardavinėtų.Per tuos priklausomus vartotojus,jau praeiti neimanoma.Sveikinu teisingas sprendimas.O iš kur vaikai išmoksta alkoholį vartoti ,rukyti,ogi tėvai grynas pavyzdys.   ATSAKYTI
J.K. 2019-07-04 14:05:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ko čia būkštaujama,daugelyje eu šalių nedemonstruojamos viešai,nu ir ką? kas rūko ir nusipsrka,nereikia čia viduriuoti.   ATSAKYTI
Smoky 2019-07-03 18:26:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Įsivaizduok, kad ateini nusipirkt cigarečių (arba tavo draugas, jei pats nerūkai). Jas parduoda tik viena prekybos centro kasa, kuri dar priima įvairius mokesčius, tad prie jos susidaro nemenka eilutė piliečių su šūsnimis sąskaitų, kurie visi kažkur skuba (galų gale menkas malonumas leisti laiką eilėje). Prekybos tinklas be abejo taupo (kad galėtų storiau kišenes prisikimšt), todėl kasininkių yra per mažai ir tenka palaukti, kol viena jų atsilaisvins ir prieis. Kiekvienas pilietis su sąskaitomis prie kasos užtrunka bent po 3-5 minutes, tuo tarpu kiti nekantriai mindžikuoja jam už nugaros. Pagaliau prieina ir tamstos (ar tamstos draugo) eilė. Kasininkė klausia kokių cigarečių paduoti, tavo įprastų nėra, o kokių yra per naujausius "patobulinimus" nesimato, svarstymas užsitęsia, piliečiai laukiantys už tavo nugaros pradeda urgzti, laidyti komentarus apie tai, kas iš esmės yra ne jų su***tas reikalas, o jei tamsta esi žmogus karšto būdo, pasekmės gali būti labai įvairios... Ar čia eilinis bandymas dalį visuomenės priversti pasikeisti "padedant" kitai daliai visuomenės? Žmogus yra laisva būtybė, todėl prievarta dar niekada nieko nepavyko pakeisti. Pranašauju, kad iš tokio eksperimento išeis eilinis fiasko, kurio rezultatai - daugiau nepatogumų tiek prekybininkams, tiek pirkėjams (be kita ko nukentės ne tik rūkantys, bet ir visi kiti), daugiau gaišaties, daugiau agresijos, neapykantos ir susiskaldymo, o numatytas tikslas taip ir nebus pasiektas. Liūdna, pikta ir t.t.   ATSAKYTI
Irmantas 2019-07-13 17:44:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Deja, bet Tamsta velnioniškai teisus kas link neapykantos, agresijos bei susiskaldymo, katros ir daba mūsuose per akis bei ausis beesą!!!:-(((  
Tas pats 2019-07-03 14:04:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bl...t užknysot juodai.Trūkstą tik komunizmo,ką jūs be draudimų iš vis sugebate.Štai jums ir ateis Brisiaus galas.GARANTUOJU.   ATSAKYTI
Busimas sveikuolis 2019-07-03 10:50:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jau su alkoholiu iš paprasto pirkejo tapom urmininkais . turim daugiau užsipirkti i prieki . dabar taj bus ir su cizom . specialej taip daroma , kad daugiau pirktu , o nerupimasi kažkieno sveikata . eigu žmoguj rukalai DZYN , taj ir lentinuose nemaišo . aš nevalgau žuves . davai pagal mania pasliepkim žuvies produktus po priekistaliu . kiti sakis apie mesa ta pati . o gal ir parduotuviu greit nereikes ?   ATSAKYTI
Aldona 2019-07-03 10:11:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip bus slepiamas alkoholis?juk jis yra dar didesnis blogis sveikatai!o dar kur kiti "blogiai":cukrus,druska, visokie klijai, kuriuos vaikai uosto...?kaip darys su jais.kaip bus su kioskais, kurie istisą parą dirba.(tikrai neišsilaiko iš saldainiukų ir kramtomos gumos).Neina su šituo blogiu susitvarkyti?   ATSAKYTI
dzuke 2019-07-03 09:46:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ir bus prekė iš po stalo;]   ATSAKYTI
Zoselė 2019-07-03 09:43:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
jei gėda prašyt,tai ir nerūkykit.   ATSAKYTI
Vb 2019-07-03 09:41:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aš nerūkau,man nei šilta,nei šalta del tų cigarečių.Prezervatyvus ir lubrikantus,tai tikrai galėtų nuo kasų patraukt,vaikai akis žiūri įbedę ir tėvus stato į nepatogią padėtį su savo "o kas čia?"   ATSAKYTI
Busimas sveikuolis 2019-07-03 10:55:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Super pasakymas apie prezikus !  
Tomas 2019-07-03 11:51:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Balionai  
nereikia 2019-07-03 16:59:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bet tai yra apsisaugojimo priemone ir tai yra gerai kad zmones gali nieko nepaprase tiesiog ju pasiimti o tevai turi paaiskinti atžaloms nes tai yra normalu žmogaus prigimčiai.  
Paulius 2019-07-03 09:38:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Marazmatikas tas Veryga.
Jau ir tarybiniais laikais bandė uždraust ir gert ir rūkyt . Tiek pratikos , kad net akis bado , jog tai iš viso neveikia , draudimai atvirkščiai skatina poreikį. Tad kol yra ptekė , bus ir jos poreikis ir jokie draudimai ar slėpimai tikrai nepadės.
Kiaulė puvyną visada ras   ATSAKYTI
Aklas 2019-07-03 09:33:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Lietuva nori padaryti vaiku darželiu.    ATSAKYTI
Visi rūkaliai debilai 2019-07-03 14:05:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kokį dar vaikų darželį? Matos, kad rūkalius esi, bjauru į tokius kaip tu net žiūrėt...  
VAIVA 2019-07-03 09:33:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Teisingai. Aš net būčiau už tai, kad visai jų neliktų, nors pati rūkau daug metų. Čia baisus narkotikas. Pernai susirgau onkologine liga, bet negaliu mesti rūkyti, o tai tikrai man neprideda sveikatos, o jei nebūtų cigarėčių, tai ir nerūkytum. Kažkada rūkyti buvo madinga, o dabar po truputį darosi gėda, tai labai tikiu, kad ateis laikas, kai niekas nebenorės ir nebus ką rūkyti. Visiems sveikatos.   ATSAKYTI
Sorry 2019-07-03 09:50:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
bet čia jau valios neturėjimas visiškas,kad sergant dar vis rūkyti.  
Karolis 2019-07-03 10:46:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Užjaučiu dėl ligos. Bet kaltinti kitus dėl to, kas priklauso tik nuo savęs.... Nenorite mesti - tai ir negalite. Kas nori - visi numeta. Gal informacijos internete trūksta? Sergate onkologine liga, bet kelios dienos abstinencijos nuo nikotino neiškenčiate... Nusipirkite nicorette, paskaitykite "lengvas būdas mesti rūkyti", išties norėkite neberūkyti ir pamatysite, kaip bus lengva. Ne cigaretės nuodija jus, tai jūs nuodijatės cigaretėmis. Kaltų čia ieškoti nereikia. Ir dar tos kalbos, kad jei nebūtų, tai ir nereikėtų... Pagrindinius du įrankius daviau, įkomponuokite norą neberūkyti, įdėkite šiek tiek pastangų ir viskas. Jei viską darysite teisingai, po pirmų 3-4 dienų jau jausite pagerėjimą, po savaitės noras rūkyti jau bus sumažėjęs žymiai, o peržengus 3 savaičių ribą net minčių apie rūkymą nebebus likę. Sėkmės.   
Dalia 2019-07-03 08:40:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Norvegijoj nepamatysi niekur prekybos centre cigarečių.Pažiūrėjau per langą ,ogi visi gyvi vaikšto neišmirė nerūke.   ATSAKYTI
tai 2019-07-03 09:47:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
vaikšto rukydami....ir mirsta,tik tokia imigracija i sali,kad nesijaucia gyventoju trukumo,o cigaretes norvegai svedijoje blokais perka ir lenkai aprupina su pristatymu iki lovos.......  
Vladas 2019-07-03 11:40:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
As del rukymo numetimo.jeigu per tris savaites butu galima numesti rukyma tai jau visi butu ir numete.as pats rukiau ir zinau ka tai reiskia.net po metu nerukymo cigareciu dumai kvepia kaip skaniausi saldainiai.po penkiu nerukymo metu dar susapnuodavau kad uztraukiau duma ir pabudes is miego suprasdavau kad aciu dievui tai tik sapnas.  
matematikas 2019-07-03 08:16:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O kiek žmonių pasaulyje miršta nuo barščių valgymo? Juk visi miršta....   ATSAKYTI

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Moksleiviai (nuotr. Fotodiena.lt)
Iš ambicingo Vyriausybės plano masiškai sumažinti išsikerojusį mokyklų tinklą, panašu, liko šnipštas, nes švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pripažįsta ...
Prezidentūroje įžiebta eglė (nuotr. Fotodiena.lt)
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad rinkimų į Seimą kartelės nuleidimas jam atrodo kaip išskaičiavimas prieš parlamento rinkimus, tačiau kol kas neatskleidžia, ar vetuos ...
Čepkelių nealkoholinis gėrimas (nuotr. stop kadras)
Nealkoholinės netrauktinės reklamos būti negali. Mat už tokią savo produkto reklamą „Vilniaus degtinei“ skirta beveik 6 tūkstančių eurų bauda. Atlikę tyrimą kontrolieriai ...
vaikas (Fotodiena.lt /R. Dačkus)
Pažadus dėl vaiko pinigų kitąmet valdžia jau mažina. Pritrūkę pinigų, valdantieji pripažįsta, kad išmoką už vaiką kitąmet didinti 20-čia eurų nepavyks, tad lieka prie ...
Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)
Mūsų prezidentas Gitanas Nausėda Briuselyje uždainavo „Ant kalno mūrai“… Tiesa, ne solo partiją – Nausėda prieš svarbų Europos biudžeto ir klimato programos svarstymą ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Skandalas Panevėžio policijoje: pavyzdinis kriminalistas augino kanapes
DABAR RODOMA
Skandalas Panevėžio policijoje: pavyzdinis kriminalistas augino kanapes
DABAR RODOMA
Strazdauskaitės artimųjų advokatas: dėmesys tėvams neduoda užmiršti tų kančių
DABAR RODOMA
Sužalotos mergytės iš Vilkaviškio 19-metė motina tepasakė vieną žodį
DABAR RODOMA
Kainų ekspertai: prekybininkai naudojasi paskutine proga daugiau užsidirbti
DABAR RODOMA
Už nealkoholinę Čepkelių netrauktinę – bauda
DABAR RODOMA
Pritrūko lėšų: valdžia mažina pažadus dėl vaiko pinigų
DABAR RODOMA
Lietuviai šventėms išsiruošė į pajūrį: tokio bumo kaip šiemet – dar nematę
DABAR RODOMA
Mockus „MG Baltic“ bylos apklausoje: negirdėjau nė vieno prašymo
DABAR RODOMA
„Dienos komentare“ – Skirmantas Malinauskas
DABAR RODOMA
Jaudinantis dukros ir tėvo susitikimas: ištars lemtingus žodžius
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų