Po atakų Kibernetinio saugumo centras ragina žiniasklaidą pasirūpinti saugumu

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) tiria trečiadienio kibernetines atakas, kuomet įsilaužus į kai kuriuos interneto portalus buvo paskelbtos netikros naujienos, bei ragina žiniasklaidą pasirūpinti saugumu.

Kibernetinės atakos (nuotr. 123rf.com)

Centro direktorius Rytis Rainys BNS ketvirtadienį sakė, kad iš viso netikros naujienos paskelbtos penkiuose interneto portaluose: valstietis.lt ir baltictimes.com, kaunas.kasvyksta.lt, ekspertai.eu ir ldiena.lt.

Pranešimuose teigta, neva per karines pratybas bandant masinio naikinimo ginklus radioaktyviomis medžiagomis buvo užteršta Neris.

„Bent į dvi priemones buvo įsilaužta, melaginga naujiena patalpinta, dėl trečios vyksta tyrimas, bet dar tiksliai pasakyti negalime. Su žiniasklaidos priemonėmis bendradarbiauta, visos naujienos buvo identifikuotos ir išimtos“, – BNS sakė R. Rainys.

Pasak jo, vertinant ankstesnius panašius įsilaužimus, gali būti sudėtinga nustatyti atakų organizatorius, kadangi jie įprastai naudojasi anonimiškumą garantuojančiu TOR tinklu, leidžiančiu nuslėpti tikrąjį kompiuterio IP adresą.

REKLAMA

R. Rainys pabrėžia, kad kai kurios žiniasklaidos priemonės atakas patyrė jau ne pirmąjį kartą „dėl finansavimo ir kompetencijos stygiaus“, o programišiai naudojasi saugumo spragomis palikdami sistemose vadinamąsias „galines duris“ – tai vėliau leidžia vykdyti lengvas atakas bet kuriuo metu.

Specialisto teigimu, atakos šįkart buvo rafinuotesnės, pritaikytos prie tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas“ – jose dalyvauja apie 4 tūkst. karių iš dešimties NATO šalių.

„Norime pareikšti susirūpinimą, nes situacija nesveika – jei yra pakartotiniai incidentai, nėra susilopoma. Kviečiame priemones bendradarbiauti betarpiškai su Kibernetinio saugumo centru. Nors ir trūksta finansavimo, tai reikia spręsti, nes valstybė, kariuomenė yra diskredituojama per tas netikras naujienas. Tai yra vykdoma sistemingai ir planingai, tai tikrai nėra diletantiški ir paprasti dalykai, tai rimta ir vis sudėtingėja“, – kalbėjo R. Rainys.

Jis pabrėžia, kad reikalingos investicijos į saugumą, priešingai, nei įsivaizduojama, nėra ypatingai brangios, kai kurios net nemokamos, tarp jų yra slaptažodžių valdymo, administravimo prieigos prie svetainių kontrolė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų