I. Konovalovienė ir Nojus (nuotr. asm. archyvo)

I. Konovalovienė ir Nojus (nuotr. asm. archyvo)

Keletą savaičių dingusio be žinios 18-mečio Nojaus kūnas buvo rastas apleistame vaikų darželyje Jurbarke, paslėptas po statybinėmis šiukšlėmis ir tuomet tapo aišku, kad įvykdytas itin žiaurus nusikaltimas. Vaikinas buvo nužudytas vieninteliu peilio dūriu į kaklą. Vaiko netekusi mama dabar kreipiasi į visuomenę prašydama pagalbos.

Dar prieš surasdami 18-mečio kūną pareigūnai jau buvo sulaikę 17-metį įtariamąjį, kuris visą laiką neigė kaltę, išsisukinėjo ir, kaip įtariama, atėjo pas nužudyto draugo mamą su netikra istorija apie čigonus ir narkotikus.

Tyrimo metu buvo sulaikyta ir 14-metė mergina, kuri galiausiai buvo paleista iš areštinės paskyrus intensyvią priežiūrą. Paauglei uždėta elektroninė apykojė, o 17-metis liko suimtas. Kol pareigūnai narplioja šios žmogžudystės aplinkybes, nužudytojo mama kreipiasi pagalbos į visuomenę.

REKLAMA

Prieš keletą dienų bedarbe tapusi ir pati viena keturis vaikus auginanti moteris prašo pagalbos surinkti pinigų advokatui.

„Esu paprastas žmogus, kuris tikrai nesupranta teisinės kalbos. Nėra abejonių, kad pasiekti teisingumą įmanoma tik su patyrusiu teisininku. Kreipiausi į vieną advokatą ir šis pasakė, kad paslaugos kainuos 1000 eurų. Pati niekaip neišgalėčiau surinkti tokios sumos, todėl tikiuosi, kad visuomenė neliks abejinga“, – pasakojo 18-mečio sūnaus netekusi Irena Konovalovienė.

Sunki padėtis

Vyriausiąjį vaiką palaidojusi I. Konovalovienė viena auga dar keturis vaikus. Šeimoje auga 17-metė dukra, 13-metis sūnus, 11 metų mergaitė ir 5-erių berniukas.

„Viena auginu, be vyro. Vyriausieji du vaikai iš pirmos santuokos, o kiti du – iš antrosios. Bet taip susiklostė, kad abu kartus išsiskyriau. Po tokios tragedijos mano vaikai yra didžiausia atrama gyvenime“, – teigė moteris.

Ji pasakoja, kad prieš tai dirbo pardavėja, bet po sūnaus nužudymo tai tapo per sunku dėl kelių priežasčių:

„Iki šiol dirbau pardavėja. Buvo buvo per sunku stovėti prie kasos ir šypsotis klientams. O ir neturėjau, kur vaikų padėti. Dirbau nuo 7.30 iki 22 val. vakaro. Anksčiau vyresnėlis prižiūrėdavo brolius ir seseris, kol dirbdavau. Tai patį mažiausiąjį jis nuvesdavo ir parvesdavo iš darželio“, – su ašaromis akyse prisimena Irena.

REKLAMA

Šiuo metu moteris užsiregistravusi Darbo biržoje, dar šiek tiek pinigų šeima gauna iš vaikų išlaikymo fondo. Ir tai yra viskas, iš ko tenka ne tik maitintis, rengtis, mokėti mokesčius: „Ieškosiu tokio darbo, kur būtų trumpesnės darbo valandos. Kad mažylį iš darželio galėčiau pasiimti, su kitais vaikais daugiau pabūti.“

Apie prarastą sūnų moteris negali kalbėti nesusigraudinusi:

„Jis niekada nepradingdavo, būdavo labai atsakingas. Niekada nebūdavo jokių problemų su juo. Nojus su visais sutardavo – tiek su vyresniais, tiek su jaunesniais. Jis neišsišokdavo, būdavo paprastas ir nuoširdus žmogus.“

Draugai nuo mokyklos laikų

Moteris pasakoja, kad Nojus ir jo nužudymu šiuo metu įtariamas 17-metis buvo draugai nuo mokyklos laikų:

„Nuo mokyklos laikų jie bendraudavo. Susitikdavo praktiškai kiekvieną dieną. Tai jis ateidavo pas mus kavos atsigerti, tai Nojus pas jį nueidavo. Jie dažnai išeidavo pasivaikščioti. Buvo geriausi draugai.

Tikrai nepastebėjau, kad tas 17-metis būtų buvęs agresyvus. Nieko panašaus nebūdavo. Protu nesuvokiama, kaip gali draugas draugą nužudyti. Tiesiog nesuvokiama...“

Nerimas dėl sūnaus moteriai kilo gegužės 9-ąją, kai su kitu vaiku ji grįžo iš Kauno klinikų.

„Grįžau iš Kauno klinikų ir mes Nojaus namuose jau neberadome. Bandžiau skambinti, bet telefonas buvo išjungtas, rašiau per „messengerį“, bet niekas taip ir neatsakė. Kitą dieną jo „Facebook“ paskyra buvo ištrinta. Tikėtina, kad tai padarė asmuo, kuris ir įvykdė šį nusikaltimą. Rado prisijungimus ir, greičiausia, slėpdamas įkalčius ištrynė“, – pasakojo I. Konovalovienė.

REKLAMA

Pasirodė prie namų slenksčio

Dar tos pačios gegužės 9-sios vakarą prie Nojaus mamos namų slenksčio pasirodė jau minėtas 17-metis ir pirmą kartą moters matyta 14-metė.

„Jie atėjo pas mane į namus ir pasakė, kad Nojus slapstosi nuo čigonų, kurie esą jį persekioja dėl narkotikų. Tas draugas teigė, kad Nojus išvažiavo pasislėpti pas naują merginą į Kauną. Klausiu, iš kur ta nauja mergina? Kokie dar čigonai, kokie dar narkotikai?

O jis toliau savo tęsė, kad Nojus esą skolingas čigonams buvo, todėl ir pasislėpė. Sakiau, kad kažkokias nesąmones kalbat, negalėjau tuo patikėti. O jis toliau, kad Nojus man esą nieko nesakydavo. Kartu atėjusi mergina tylėjo galvą nuleidusi. Ją mačiau pirmą kartą“, – kraupiais prisiminimais dalijosi moteris.

Lyg to būtų maža, kitą dieną, gegužės 10-ąją, 17-metis Irenos namuose pasirodė su savo mama, dirbančia ligoninėje:

„Pirmą kartą mačiau to 17-mečio mamą. Kitą dieną atėjo jis su ja, bet įtariamojo mama kartojo tą pačią istoriją apie čigonus, narkotikus. Tai pradėjau Nojaus draugų klausinėti, bet jie sakė, jog tai – didžiausia nesąmonė. Apie jokius narkotikus nebuvo nė kalbos.

To įtariamojo mama buvo atvykusi ir gegužės 11-ąją. Vėl klausė, ar nieko naujo nesužinojome apie Nojų. Atrodė, kad rūpinasi, bet, kaip paaiškėjo vėliau – tas „rūpestis“ buvo apgaulingas.“

REKLAMA

I. Konovalovienė neabejoja, kad 17-metis pasisakė mamai, ką padarė, todėl ir sulaukta tiek vizitų:

„Išgirdau, kaip jo motina pasakė, kad 17-metis bus išvežtas į užsienį. Tada policijai ir pranešiau, nes atsirado įtarimų. Taip jis ir buvo sulaikytas, nors sūnaus kūnas buvo rastas tik po dviejų savaičių. Sulaikytas 17-metis nieko nepasakojo, neigė viską, todėl ta paieška ir užtruko.“

Apie Jurbarke esantį apleistą darželį moteris daug pasakyti negalėjo: „Matydavau tą vietą kiekvieną dieną eidama į darbą. Pasirodo, kad jaunimas ten renkasi parūkyti, bet apie jokį narkotikų vartojimą neteko girdėti.“

Kaip paaukoti šeimai?

Visi, kurie nori padėti nužudyto vaikino šeimai, galite prisidėti pervesdami pinigų į Irenos Konovalovienės sąskaitą banke Swedbank, LT457300010071467682.

RŪTA
2019-06-20 12:28:29
Poniute PAKSE Kalvin clein rubų būna dėvėtų rūbų parduotuvėje ir gali atrodyti,kaip turtuolė.O mašinų daug ir ne kartą esu nusifotografavusi prie man patinkančios mašinos.Čia veikia lietuviškas pyktis,pavydas.Negražu oi negražu ypač tokiu momentu tyčiotis iš žmogaus.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Teisybe 2019-06-26 11:56:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Boba su 4 vaikais, be vyro ir darbo, gali buti tik neatsakinga boba. Gaila tik baxuro.   ATSAKYTI
Indre 2019-06-21 23:26:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Fu, kokie jus kai kurie slykstus, kazin kad paciu seimas tokios nelaimes paliestu.... Asmeniskai nepazistu moters, bet teko apsipirkti po to ivykio pas ja... ziurejau ir nesuvokiau kaip dirbt su tokiu skausmu sirdyje, man suniuka savo praradus teko eit dirbt kita diena ir asaru nejo sulaikyt, o cia savo sunaus netekt.... ji taip graziai sypsojos, taip nuosirdziai aptarnavo, kad paciai vos ejo asaras sulaikyt.... As jums linkiu stiprybes, zmoniu nuosirdaus supratimo, atlaikyt sita skausma..... rasti geresni darbuka! Kas turite sirdis paaukokime pinigeliu, juk ir vaikuciu dar mazu turi....    ATSAKYTI
Vilma 2019-06-21 18:01:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Cia moteriskei gaila paukot advokatui kad nuteistu tuos nenaudelius uz sunu o kaip tai mergai tai aukojot tai kur teisybe   ATSAKYTI
Xxyy 2019-06-22 10:52:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Vilma, jus cia apie kokia "merga"???
Kazka kliedit.
Tikiuosi jau paaukojot.  
kaimyne 2019-06-21 11:43:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
ziauriai gaila tik Nojaus,,,,,,,,,   ATSAKYTI
Vida 2019-06-20 23:28:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Net baisu skaityti komentarus mamai tragedija laidoti vaika o jus apranga komentuojat   ATSAKYTI
Alina 2019-06-20 22:10:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Valstybės skirtas advokatas-nulinis variantas.Jurbarke nėra advokato,kurio paslaugos ,kad ir valstybės skirtam,būtų nemokamos.Mielieji,neskaudinkite motinos,jeigu užjausti negalite.   ATSAKYTI
Al 2019-06-20 21:46:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Nereikia cia jokio advokato, negrybauk. Tavo advokatai prokurorai su teisejais   ATSAKYTI
Lidija 2019-06-20 21:18:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jei negalite padėti tai nekuomentuokite,dar jie apziuri kaip apsirengusi kur vaikinukas nusifotkines, visai su žverėja tokie komentatorei   ATSAKYTI
padekime 2019-06-20 14:55:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Galium tik isivaizduoti kaip tai moteriai sunku.    ATSAKYTI
Vid 2019-06-20 13:56:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jus ne kaip kas apsirenge ar prie ko stovi zmones spreskit .o koks baisus nusikaktymas padarytas.jokios zmogiskos uzuojautos elgetes baisiau kaip pasiutlige sergantis. Stipribes to berniuko mamai seimai ir jo aplinkai...   ATSAKYTI
S 2019-06-20 13:47:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Naudokit paypal   ATSAKYTI
M 2019-06-25 11:14:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Naudoju  
tamsus 2019-06-20 12:50:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
paja jai to 17metu pacano motina viska zinojo ir dangste vaika . tai ji irgi turetu buti baudizama    ATSAKYTI
Al 2019-06-20 21:48:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-22
Nenusisnekek. Tai per tavo prizme.ir nuzudytojo mama bei tave pati sodint idiote  
Lol 2019-06-21 18:33:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nenusišneka. Jeigu įtariamojo mama žino, ką jis padarė, tai ji yra zmogzudystes bendrininke. Pasidomekit, nes zodis "prizme" jums proto tikrai nesuteike.   
Mvk 2019-06-22 12:44:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man atrodo yra išlyga, kad prieš šeimos narius galima atsisakyti duoti parodymus, pvz. Žmona prieš vyrą, motina prieš sūnų ir pan. Gal tas pats galioja ir policijos informavimui.  
Roze 2019-06-20 12:40:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
As prie ferrari esu nusifotkinus,tai nereiškia kad turiu,o řūbų humanoje pilna garsiomis etiketėmis,Vaiko mamai užuojauta   ATSAKYTI
Veronika 2019-06-20 12:32:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-25
Jaigu užsiregistravusi darbo biržoje, tai Valstybė skiria nemokamai advokatą. Ir tiek advokato paslaugos nekainuoja. Pati turiu gerą draugę advokatė. Pagarbiai.    ATSAKYTI
Asta 2019-06-20 13:44:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nemokami advokatai nieko negina  
Daiva 2019-06-20 12:29:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tokią Kalvin Clain suknelę gali skudurų turguj už 3 eurus nusipirkti, o vaikinas gali sėdėti ant bet kieno mašinos.
   ATSAKYTI
RŪTA 2019-06-20 12:28:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Poniute PAKSE Kalvin clein rubų būna dėvėtų rūbų parduotuvėje ir gali atrodyti,kaip turtuolė.O mašinų daug ir ne kartą esu nusifotografavusi prie man patinkančios mašinos.Čia veikia lietuviškas pyktis,pavydas.Negražu oi negražu ypač tokiu momentu tyčiotis iš žmogaus.   ATSAKYTI
SKAITYTOJA 2019-06-20 12:26:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nepažįstu aš tos moters. Aš galiu nusifotkint ir prie PORŠE automobilio, o apranga "prabangi" iš kur gali būti? PAKSIAU - iš dėvėtų drabužių parduotuvės, dar vadinamos PONIŲ LAIMĖ, ar kitu pavadinimu.   ATSAKYTI
Paksas 2019-06-20 12:16:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-51
Pora klausimuku - is kur pas daugiavaike mama pardaveja Kalvin Clein apranga, kuri kainuoja daugiau nei jos menesio atlyginimas, sunus ir prie brangios masinos fotkinasi. Kyla įtarimu ar tikrai sunus viska jai pasipasakodavo? Ir dar man kyla klausimas - Jurbarke 12k gyventoju, plius to 17 mecio mama medike - kaip ji pirma karta sutiko ja tik po nuzudymo? Juk sunus, pasak jos arbata kartu gerdavo nuo mazu dienu. Negi tikrai nepazinojo. O tie darzeliai tai ne vienam mieste problema - prie mano namu matau kaip pacanai kiekviena vakara renkasi ir tikrai ne apie Lietuvos istorija ten diskutuoja,   ATSAKYTI
Sa 2019-06-20 12:21:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
ponas eksperte ar apie padirbinius esate girdejes ar ne?  
Apakes 2019-06-20 12:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Originalas Kelvin klain kaip ir gariunuose, NA ir lopas   
Aga 2019-06-20 12:34:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Humana ir kiti deveti rubu parduotuves zinot? Visi paciukai megsta pasifotkinti prie ale krutu masinu. Ar dar kyla kokiu nors jums itarimu  
anonimus 2019-06-20 12:44:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tu atsibusk, nesąmonių nerašęs.... durnesnių argumentu, ir klausimų nesu girdėjus(as).
Tie ck rūbai gali ir 15€ kainuoti.. o prabangių automobilių, lietuviai jau senai gali isigyti. Taigi vaikis progos nepraleido prisėsti ant maserati...

Išlįsk iš tos savo OLOS kurioje gyveni, pavaikščiok po miestus ir parduotuves, gal tuomet geriau orientuosiesi komentuodamas.  
Jurbarkiete 2019-06-20 12:44:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Net per nersykia nuotrauka matosi, jog mamos rubai neoriginalus, esu tikra, jog Jurbarko durguje tokia suknyte drasiai galima isigyti uz 15e.   
As 2019-06-21 01:36:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jai jau toks esate pastabos tai turetumete pastebėti jog tai yra ne originalas ir tie rūbeliai kainuoja manau tikrai ne daug.   
Ašai 2019-06-21 21:47:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ta šeima tikrai labai skurdžiai gyvena. Vienai moterisi su 4 vaikaus ir dar toks skausmas, vaikas nužudytas. Geras vaikas. Padėkit, kas kiek galit, teusinė pagslba tikrai reikalinga ir profesionali. Žudikai turi būt nubausti.   
Nijole 2019-06-22 12:17:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Įdomiausia kas per,, Paksas,, esate? Daugiabutyje kaimynų nepažįstame, pacanai kalbasi visais laikais apie jų amžiuje aktualias temas, kodėl ji negali dėvėti vardinių drabužių ir kam uždrausta fotografuotis kur nori. Ir dar pasirūpinkite kad jūsų vaikai jums viską pasakotu(jei juos turite) panašu kad ne  
Kaimyne 2019-06-22 12:53:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponas Paksiau....Mama man gerai pazystama,tie ,,prabangus,,rubai greiciausiai is Humanos,o vaikai daugiau maziau visi megsta pamate idomesni automobili isiamzint.....Kame problema imatot?  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Įspėja dėl „FaceApp“
DABAR RODOMA
Įspėja dėl „FaceApp“
DABAR RODOMA
Romainiuose nudurtas jaunas vyras
DABAR RODOMA
Įtariamoji nužudymu suimta trims mėnesiams
DABAR RODOMA
Moteris pas gydytojus papuls tik 2021 m.
DABAR RODOMA
Liūtis skandino Tauragę
DABAR RODOMA
Vilniuje rastas apdegęs lavonas
DABAR RODOMA
Pasikeitus prezidentui bus pokyčių ir Vyriausybėje
DABAR RODOMA
Paštininkai vis dažniau lieka apkandžioti
DABAR RODOMA
Vilniuje nugriovė kryžių
DABAR RODOMA
Klaipėdos zoologijos sode susirūpinimas kankinamais gyvūnais
REKLAMA
Ekskavatorius
Penktadienį 1965 metais gimęs Biržų gyventojas kreipėsi į policiją dėl internetu pirkto ekskavatoriaus. Teigiama, kad internete parduodamą ekskavatorių „JCB 8008 mini“ vyras ...
Policija (nuotr. Fotodiena.lt)
Policijos pareigūnai šeštadienio vakarą pranešė apie siaubingą avariją Ukmergės rajone, kelio Ukmergė-Jonava-Kaunas 10 kilometre. Informuojama, kad susidūrė trys lengvieji ...
Senolis vedamas į teismą (nuotr. stop kadras)
Mirtinai subadęs žmoną ir sūnų bei sužalojęs posūnį suimtas senolis teisme šaukiasi Dievo. Tyrėjai kalba, kad žudynių metu pensininkas buvo blaivus. Jis savo kaltę neigia, o ...
Temidė (nuotr. Dmitrijus Radlinskas/fotodiena.lt)
Lietuvos apeliacinis teismas nutarė Jungtinei Karalystei perduoti pinigų plovimu per fiktyvias „pinigų mulų“ banko sąskaitas įtariamą lietuvį. Teismas atmetė A. L. skundą ir ...
Alytaus policija (Tomas Urbelionis/Fotobankas)
Netikėta nelaimė šeštadienį įvyko Alytuje. Pranešama, kad nuo šiame mieste esančio Tūkstantmečio tilto į upę nušoko 41 moteris su savo dviejų metukų vaiku. Policijos atstovai ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų