Seimo pirmininkas su komisijos vadovu siūlo rezoliuciją Liublino unijai paminėti

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis bei Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas siūlo priimti rezoliuciją Liublino unijai paminėti.

Viktoras Pranckietis (nuotr. Fotodiena.lt)

Rezoliucija būtų pažymima, kad prieš 450 metų pasirašyta Lietuvos ir Lenkijos unija „buvo vienas svarbiausių amžiaus įvykių visoje Europoje“.

„Aktas įteisino Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sąjungą, leidusią gimti tais laikais unikaliai valstybinės sąrangos sistemai Europoje“, – sakoma projekte.

Anot rezoliucijos projekto, „unijos sudarymo aktas liudijo ne tik Renesanso epochos idėjų praktinę realizaciją, bet ir novatorišką teisinį mąstymą, abiejų valstybių politinio elito brandą“.

Dokumentu būtų išsakomas lūkestis, kad „senosios Abiejų Tautų Respublikos piliečių politinės tapatybės bei parlamentinės kultūros tradicijos užims deramą vietą Lietuvos ir Lenkijos parlamentarizmo istorijoje“.

1569 metų birželio 28 dieną priimta ir liepos 1 dieną tarp Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pasirašyta Liublino unija sujungė jas į vieną politinį darinį – Abiejų Tautų Respubliką, gyvavusią iki XVIII amžiaus pabaigos.


Rašyti komentarą...
m
mano nuomone
2019-06-19 09:27:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
laikas grazinti pavogtus is statutiniu pareigunu pensiju pinigus.
Atsakyti
-1

N
Nu jo
2019-06-19 10:15:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ant sakiu sita nevisproti!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų