Lazdijų rajone – siaubą keliantis incidentas. Vilkai įsisuko į avių bandą ir papuotavo kaip reikiant. Kad šalyje siautėja vilkai – lyg ir nieko naujo. Tačiau žmones baugina vis įžūlėjantis plėšrūnų elgesys. Štai Lazdijų rajone, vilkai avis išpjovė pačiame gyvenvietės centre po daugiabučių langais. Net prie avių aptvaro laikomi dresuoti pasieniečių šunys nesustabdė pilkių. Aplinkos ministras ūkininkams žada pokyčius.

Lazdijų rajono, Avižienių kaimo gyventojas Jonas sako negalintis patikėti savo akimis – vilkai įsisuko į jo sūnaus avių bandą. Bet ne dėl to žmonės labiausiai kraupsta – vilkai atėjo į gyvenvietės centrą. Šalia aptvaro, kur vyko skerdynės – gyvena žmonės.

Vilkai papjovė tris avis ir dar tris apdraskė. Atvyko komisija. Ji sudaryta Lazdijų rajono savivaldybės, kad įvertintų vilkų padarytą žalą ir suskaičiuotų kompensaciją. Specialistai, apžiūrėję skerdynių vietą jau neabejoja – avių aptvare tikrai vilkai siautėjo. Jų, greičiausiai buvo trys ar net keturi.

Ir ilgą amžių nugyvenę žmonės sako, kad tokių baisių dalykų anksčiau nebūdavo. Vilkai visada tykojo naminių gyvūnų. Tačiau seniau jie esą būdavo atsargūs ir arti žmonių neidavo. Dabar gi siautėja gyvenviečių centruose ir žmonių kiemuose. Štai prie aptvaro, kur išpjautos avys, yra laikomi trys tarnybiniai kinologų vilkšuniai. Bet vilkams tai nė motais.

REKLAMA

„Pasitaikydavo ir anksčiau, bet suploji rankomis tai jis eina šniūrais. O dabar jie vaikščioja po kiemus. Šunį su lenciūgu paima ir nusineša“, – pasakoja Avižienių gyventojas Jonas.

Medžiotojai įsitikinę, kad vilkų Lietuvos miškuose jau yra gerokai per daug. Per praeitą medžioklės sezoną leista nušauti 110 plėšrūnų. Sakoma, kad limitą reikia didinti.

„Yra praktiškai nevaldoma. Jei nepajėgia peršokti per tvorą, tada pasikasa po apačia ir elektrinis piemuo nebaisu, šunys nebaisu. Vienintelis būdas uždaryti tvarte“, – teigia medžioklės žinovas Anatolijus Palionis.

Šiemet vilkai aktyvesni nei pernai ir siautėja nevaldomi, pastebi specialistai. Štai per mėnesį vien Lazdijų rajone užfiksuota jau 11 plėšrūnų išpuolių. Sudraskyta trys dešimtys naminių gyvulių. Per savaitę – 20 avių. Lazdijų rajono savivaldybės žemės ūkio specialistas pasakoja, kad pranešimų apie kraupias vilkų puotas gauna kone kasdien.

„Lazdijų priemiestyje buvo papjautas veršiukas ir avis. Na, tai jaučiu, kad ateis ko gero… Vaikščios gatvėmis. Nes jie nebijo nieko“, – teigia Lazdijų rajono savivaldybės atstovas Kęstutis Sujeta.

Ir tai tik pradžia, sako specialistai. Plėšrūnų siautėjimas esą tik prasidėjo. Vilkės neseniai atsivedė vilkiukų. Jie dar maži ir į medžioklę neina. Laukia urve kol tėvai parneš ėsti. Tačiau netrukus prasidės mokymai – vilkės į medžioklę vesis ir jauniklius, kad šie išmoktų patys prasimanyti maisto. Tuomet gyvulių bus išpjauta dar daugiau.

„Įžūliau negali būti, jopšikmat. Visur va gyvena. Lemputės dega, stulpuose sudėtos. Dzin. Ir viskas jiems padarysi“, – pasakoja Avižienių gyventojas Jonas.

REKLAMA

Aplinkos ministras kenčiantiems nuo vilkų išpuolių žada pokyčius. Jau dar yra atliekami tyrimai ar iš tiesų Lietuvoje siautėja tikri vilkai ar vadinamieji vilkšuniai. Tokių įtarimų kyla dėl to, kad plėšrūnų elgesys nebūdingas vilkams.

„Siekiama įvertinti ar vilkų populiacijoje nėra įsimaišiusių šunų genų ar tai nėra kryžminimosi, nes tai kas vyksta miestuose, dienos metu, tikrai nebūdinga vilkui situacija“, – tvirtina aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Ministras sako, kad kitą medžioklės sezoną vilkų medžioklės limitas greičiausiai bus dar didesnis. Be to, bus peržiūrima medžioklės tvarka. Dabar vilkų sumedžiojimo limitai yra skiriami savivaldybėms. Žadama stambinti teritorijas ir limitus skirtus regionams. Su vilkų siautėjimu nutarė bnebesitaikstyti ir Vokietija, ten jau leista išmedžioti visus vilkus tose vietose kur jie įsisuka į žmonių kiemus.

Gediminas
2019-06-18 00:11:06
Gerbiami gamtos "žinovai" - neadekvatūs komentatoriai. Nesapaliokit apie iššaudytus gyvūnus ir iškirstus miškus, sėdėdami 9 aukšte. Jei tingit subines nuo kompo atplėšti, tai bent Google Maps atsidarykit ir palydovines LT miškų nuotraukas pažiūrėkit. Be to pasiskaitykit apie įvykius keliuose, kiek kasdien žvėrių (stirnų, briedžių, elnių ir kt.) po mašinų ratais žūna ir net žmonės nuo to nukenčia. AM statistiką apie žvėrių gausą, pavartykitGal tada nebesvaigsite, kad vilkai badauja ir pasislėpti neturi kur. Paprasčiausiai jų per daug ir jie protingi padarai, todėl ir ieško lengvesnio (pririšto ar aptverto) grobio, kurio gaudyti nereikia...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
niii 2019-06-20 17:57:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
daug kvailų komentarų. vilkas pasikasa po tvoromis, peršoka. užuojauta kvaileliams.
Lapių tiek, kad jos šliaužioja apiplikusiomis uodegomis. Kokių dar ligų laukiame.   ATSAKYTI
Sigitas 2019-06-19 13:28:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ukininkai nori bejokiu kaštu versla daryti.verkšlena iš valstybės paramų.patys iš savo pinigu tegul apsitveria normalias tvoras.ir avys bus saugios.o dabar aviu augintoju priviso daugiau nei vilkų   ATSAKYTI
Dzukelis 2019-06-19 08:09:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dzukelis..musu diedukai ir proseneliai gyveno taikiai su vilkais..miskus baigiam isnaikinti..ir dar skundziames....aisku ,eiliniai zmones cia nekalti,..geriau i seima isisuktu....ten riebiu aveliu iki soties,gal tuomet i prota ateitu   ATSAKYTI
miesčioniukam 2019-06-18 22:42:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kas jūs sakot yra vilkas? miško sanitaras... Kiek Lietuvoje yra neurbanizuotų miškų? Tiek kiek rezervatų be žmogaus veiklos. Ten jis ir bus sanitaras. Ką vilkas daro kaime? Akivaizdžiai parazituoja, kaip, kad žiurkė grūdus ėsdama aruode. Kodėl nebebijo žmonių? Todėl, kad jų be saiko priviso ir jų neapšaudo kiekvienas medžiotojas, per kelias kartas dingo žmogaus baimė, nes žmogus avelėm, o ne švinu šeria.. Kada medžiojant vilkus ištisus metus ir mokant už juos premijas jie buvo Lietuvoj išnykę? NIEKADA TO NEBUVO!!! Kod4l? Todėl, kad būdavo tiek, kiek gali miškuose išmisti ir į kaimus nelysdami, nes vengė žmogaus ir yra labai gudrūs plėšrūnai. Kas iškėlė utopinę teoriją, kad avis šunys pjauna? Patys žalieji vilkų sergėtojai. tai buvo moksliškai įrodyta? Na aišku, sakė viena bioba vienaakė...   ATSAKYTI
Andrius 2019-06-18 21:01:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Yra normalūs ūkininkai, kurie jau apsitvėrę kas penktus kas dešimtus metus vargo nemato. Pirma normaliai susitvarkykite aptvarus, o ne lemputės šviečia, traktorius burzgia, šunys pririšti saugo.   ATSAKYTI
Andriuk iš miesto 2019-06-18 22:30:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ką tu supranti apie ūkininkavimą, pienas maxsimoj gaminamas, o sviestas, ką jis iš pieno? nuuu nenusišnekėkit....  
S 2019-06-19 13:23:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Teisingai parašyta.nori be kaštu versla daryti.ir iš valstybės pinigus gauti  
Jana 2019-06-18 14:05:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tuoj suras dar lengvesnį grobį- vaikus.Delsimas gali kainuoti žmonių gyvybes   ATSAKYTI
Arba 2019-06-18 15:10:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokį iš po darbo grįžtantį vėlai pripjaus. Ir tada vėl šauks jog sulaukėję šunys čia. Sulaukėjusių šunų Lietuvoje nėra, nes juos randa arba patys šeimininkai arba kiti.   
Jei 2019-06-18 12:43:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dabar nušautų kokį 1000 vilkų dar mažiausiai virš 1000 liktų. Matematika paprasta - kiekvienoje šeimoje yra mažiausiai po 8 vilkus(2 tėvai, grubiai sumažinus 6 dviejų vadų vaikai), šiais metais atsives dar 6, sakykim išgyvens 3. taigi paskaičiuokite... Jų daugėja geometrine progresija. Man nesuprantamas skaičiavimo būdas mokslininkų. Kodėl jie nepriskaičiuojamas prieaugis?    ATSAKYTI
Gediminas 2019-06-18 00:11:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gerbiami gamtos "žinovai" - neadekvatūs komentatoriai. Nesapaliokit apie iššaudytus gyvūnus ir iškirstus miškus, sėdėdami 9 aukšte. Jei tingit subines nuo kompo atplėšti, tai bent Google Maps atsidarykit ir palydovines LT miškų nuotraukas pažiūrėkit. Be to pasiskaitykit apie įvykius keliuose, kiek kasdien žvėrių (stirnų, briedžių, elnių ir kt.) po mašinų ratais žūna ir net žmonės nuo to nukenčia. AM statistiką apie žvėrių gausą, pavartykitGal tada nebesvaigsite, kad vilkai badauja ir pasislėpti neturi kur. Paprasčiausiai jų per daug ir jie protingi padarai, todėl ir ieško lengvesnio (pririšto ar aptverto) grobio, kurio gaudyti nereikia...   ATSAKYTI
vilkas 2019-06-18 08:23:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
p Gediminai , jei jau toks jautrus gyvunams tai pateik prasyma seimui svarstyti uztverti tvoras prie keliu kurie yra misko teritorijoj , nezus zmones ir zverys , ne taip ? juk ne visi keliai miskuose , tankams ir kazkokioms salims labdarai aukojami pinigai, o gal geriau pirma apsaugot savo piliecius ? tinklo tvora aptvert tas atkarpas kur miskas , juk stirna nepersoks ar sernas ? ir bus saugu uzteks vietos zverims tam miske kur jie gyvens kokio velnio ant kelio eiti ? reikia biski makaules pasukti , praeis kazkur aplink tvora gal koks vienas , bet tai zus maziau zmoniu ir gyvunu , sakysi durnas parasymas ? ne.Bet gali buti kad visi suguls ant asfalto ir lauks masinu .........:)  
medziotojai loja 2019-06-17 23:08:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
kad tik galetu saudyti. Mano mociute gyveno prie labanoro girios,tai gyvulius nakti laike tvarte,o sunis laike prie tvarto,kad galetu ten ilisti. Zmones savo gyvunus ir gyvulius saugojo!!!O dabar nustebe! Isnaikinot miskus,issaudet sernus ir stirnas,ka vilkam esti? Žolę?   ATSAKYTI
... 2019-06-17 22:35:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
o ka vilkam daryt miskus beveik visus iskirto, pievas nudegina arba nusienauja, medziotojai issaudo zveris sumazeja maisto, tad tenka suktis ir jiems kazkaip. gaila ukininku, bet gaila ir zveriu kai viskas taip naikinama   ATSAKYTI
,,,, 2019-06-17 22:44:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Siaubas ar tas tavo vilkas šiena èda kad žolè nupjauta  
,,,, 2019-06-17 22:46:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Siaubas ar tas tavo vilkas śiena ėda,kad žolė nupjauta  
Darius 2019-06-18 07:25:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Miškų naujų prisodino tikros vilkų veisyklos neverkim kad nėra tu miškų stirnų šernų zuikių irgi sočiai tik kad vilkų daugiau nei per dešimtmetį beveik ne medžiojo va čia tai problema tikiuosi kad koky miesto grybautoja greitu laiku patarkuos tada visi vilkmyliai atsibus o dėl ūkininkų tai anksčiau žmonės laikė po 2 ar3 galvijus tai galėdavo ir prasivest y tvartus o dar vidutinis ūkis laiko netoli 100 galvijų tai pamėginkime po keletą kilometrų juos pargint ir ryte vėl nugint jūsų paskaičius komentarus atrodo kad daugiau ūkininkai neturi darbų   

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
(nuotr. BFL)
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko Vito Vasiliausko atlyginimą sumažinti užsimojusiems Seimo nariams teks nusivilti. Europos centrinis bankas (ECB) nurodė, kad LB ...
Nepriklausomybės aikštėje iškilmingai pakelta Lietuvos vėliava (nuotr. Alfredo Pliadžio)
Parlamentarai ketvirtadienį pradėjo svarstyti siūlymą nedarbo diena paskelbti kitų metų Laisvės gynėjų dieną, kai bus minimas Sausio 13-osios trisdešimtmetis. Už tokį Seimo ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
BNS pateikia svarbiausių ketvirtadienio naujienų apie koronaviruso krizę Lietuvoje apžvalgą: Viruso plitimas. Ketvirtadienį Lietuvoje patvirtinti trys nauji koronaviruso ...
 (nuotr. stop kadras)
Vilniaus Rasų kapinių stebėjimas vaizdo kameromis bus užtikrintas per artimiausias porą savaičių, sako Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. „Kas dėl Rasų kapinių, mes esame ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė, vienas iš vakar registruotų COVID-19 infekcijos atvejų itin ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų