Baltijos jūroje teršalų dėmė – gelbėtojai likviduoja padarinius

Lietuvos kariuomenės paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai“ likviduoja teršalų dėmę Baltijos jūroje, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Laivas “Šakiai“ (nuotr. SCANPIX)

Kaip BNS sakė Karinių jūrų pajėgų atstovas komandoras leitenantas Ramūnas Kažerskas, „Šakiai“ Baltijos jūroje dar vertina situaciją.

„Šakiai“ vertina situaciją ir žiūrės, ar patys galės sutvarkyti, ar reikės kitų karinių laivų pagalbos“, – teigė R. Kažerskas.

Jis taip pat dar negali pasakyti, kokio dydžio dėmė yra.

Pasak jo, oro sąlygos netrukdytų teršalus rinkti.

„Oro sąlygos yra gan geros, vėjuotumas yra labai minimalus, tai bangų, jeigu tariamai ir būtų tų taršalų, nebūtų paskleisti po didesnį plotą nei dabar yra“, – teigė R. Kažerskas.

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, šeštadienį gavęs informaciją apie pastebėtą teršalų dėmę Baltijos jūroje, atlikti teršalų likvidavimo darbus išsiuntė Lietuvos karinių jūrų pajėgų paieškos ir gelbėjimo laivą „Šakiai“.

Apie 9.10 val. patikrinti informacijos apie pastebėtą teršalų dėmę Baltijos jūroje, iš Nemirsetos buvo pakeltas Karinių oro pajėgų budintis sraigtasparnis AS-365 „Dauphin“.

Sraigtasparnio įgulai patvirtinus informaciją apie 4 jūrmylės į vakarus nuo Palangos pastebėtą teršalų dėmę, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro budėtojas 11.10 val. į Baltijos jūros rajoną išsiuntė paieškos ir gelbėjimo laivą „Šakiai“.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų