Lauras Bielinis. Prezidentės kalboje – nebūdingas dalykas

Paskutinis prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas politikų ir politikos analitikų vertinamas gan prieštaringai. Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Lauras Bielinis prezidentės veiklai yra skyręs ne tik kasdienių analitinių įžvalgų, bet ir parašęs apie ją dvi knygas.

Kaip jis vertina paskutinę kadenciją baigiančios D. Grybauskaitės metinę kalbą, kurioje ji negailėjo kritikos valdantiesiems, piktinosi politikų rietenomis ir bandymais varžyti žodžio laisvę?

Jo manymu, prezidentės tonas ne tik pasikeitė, bet ir pagerėjo.

„Ir kituose metiniuose pranešimuose apie partijas ji kalbėdavo labai negatyviai, vienu žodžiu nieko gero apie jas nesakydavo. Šįkart ji ima ginti partinę sistemą ir partijas ir, mano galva, čia įvyksta tai, kas ir turėjo galų gale įvykti per dešimt metų, per tą laiką net ir lokį galima išmokyti šokti, – komentavo politologas. – Ji atskyrė partijas, partinę sistemą nuo politinės kultūros ir kuomet ji akcentavo politinės kultūros stoka, tuomet mes iš tikrųjų imame matyti, kad partijų bėdos yra ne tame, kad jos tiesiog yra vienokios ar kitokios, o tame, kad tų partijų atstovai, lyderiai stokoja politinės kultūros“.

L. Bielinis šį pranešimą taip pat išskiria iš kitų, nes jame nebuvo tiek daug negatyvo ir kritinio, neigiančio tono.

Visą pokalbį žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
c
copy paste
2019-06-11 18:06:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puikus Prezidentės metinis pranešimas. Prezidentė gana taikliai sukritikavo dabartinę nevykusią politinę dabartį, diagnozavo skaudulius ir ne visai įveiktas problemas. Ir pasiuntė taiklią žinutę tiems, kuriems reikėjo –tarp eilučių turėjo išgirsti. Kartu ir suteikė pasitikėjimo kreditą politinei sistemai. Nes ten, kur neverdame Karbauskio ir jo marginalų primetamose sultyse ir kur Lietuva yra priėmusi aukščiausius standartus bei tarptautinius kriterijus, astrodome įspūdingai. Žinoma, tie, kurie pasirengę sąmoningam ir apgalvotam puolimui, kurių peiliai visada pagaląsti, to neišgirdo. Kaip ir tie, kurie nesuvokia, kad prezidentė tiesiogiai nėra atsakinga už ekonominę ir socialinę politiką, kad ekonomika ir politika – visiškai skirtingos veiklos sritys. Pagarba Prezidentei – kartais išsirenkam ir ne parodijas. Netyčia. Geresnius net už pačius save…

Atsakyti
-5

s
smalsutis
2019-06-11 19:05:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal tamsta galėtumėt konkretizuoti, kur, kokioje srityje mes atrodome įspūdingai???Ir kokie, kur yra tie aukščiausi tarptautiniai standartai- apie ką čia?
Atsakyti
-2

t
tikra tiesa
2019-06-11 18:07:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puiki prezidentes kalba.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų