Kauno klinikose toliau gydoma, kaip įtariama, girto paauglio žiauriai sužalota 17-metė. Pats įtariamasis pasikėsinimu išžaginti šiuo metu laiką leidžia namų arešto režimu.

Jurbarkas (BFL/fotobankas.lt)

Jurbarkas (BFL/fotobankas.lt)

Jo judėjimo laisvę riboja intensyvios priežiūros priemonė – apykojė. Tokios sankcijos paaugliui pritaikytos po to, kai prokurorai sulaukė informacijos, kad nukentėjusiajai buvo grasinama tylėti.

Nors stipriai sužalotą bei žandikaulio operaciją jau ištvėrusią merginą pavyks apklausti geriausiu atveju tik po savaitės, bet ikiteisminis tyrimas nestovi vietoje. Toliau yra renkami įrodymai, apklausiami įvykio liudininkai. Juolab, kad pats įtariamasis pasinaudojo įstatymuose jam suteikta teise ir atsisakė duoti parodymus, tad neatsakytų klausimų šiame tyrime iš tiesų liko dar labai daug.

Apie tai, kas jau įvyko ir šio ikiteisminio tyrimo perspektyvas plačiau papasakojo nukentėjusios merginos advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

Pirminės išvados teigia, kad mergina patyrė nesunkius sveikatos sužalojimus, nors jai buvo pažeista trachėja ir žandikaulis, išmušti keli dantys. Kaip vertinate tokias išvadas?

REKLAMA

Pirminės išvados, kaip nurodė prokurorai, buvo gautos iškart tada, kai tik mergina buvo pristatyta į klinikas. Jos padarytos pagal tai, ką ekspertai matė tuo metu. Bet jos nėra galutinės, tos išvados dar gali keistis priklausomai nuo mergaitės sveikatos būklės. Pasikartosiu, nesunkus sveikatos sutrikdymas buvo konstatuotas tai dienai.

Bet kuriuo atveju visuomenėje yra tam tikrų spekuliacijų šiuo klausimu. Daug kam nesunkus sveikatos sutrikdymas skamba taip, lyg būtų padaryti lengvi sužalojimai, bet taip tikrai nėra.

Lengviems sužalojimams taikoma nežymaus sveikatos sutrikdymo sąvoka (už nežymų sveikatos sutrikdymą gresia įkalinimas iki 2 metų, o už nesunkų – jau iki 5 metų – aut. past.). Bet tokiu atveju žmogus neguli ligoninėje, o gydosi namų sąlygomis.

Šią akimirką yra vienos išvados, bet, prokurorai patikino, kad merginos sveikatos būklė bus įvertinta po gydymo, tada ekspertų išvados gali keistis. Sužalojimų traktavimas gali keistis tada, kai paaiškės, ar dėl to, kas nutiko merginai liks liekamieji padariniai.

Jei ekspertų išvados nesikeis, ar svarstysite galimybę kreiptis į nepriklausomus Lietuvos ar užsienio ekspertus dėl naujos ekspertizės?

Šiuo metu pozicija yra tokia, kad turime sulaukti galutinių išvadų. Jei atsiras bent menkiausios abejonės ekspertų nešališkumu, tai bus naudojamasi visomis įmanomomis galimybėmis.

Kas konkrečiai bus vertinama šioje byloje?

Šiuo atveju bus vertinama, ar įtariamasis atliko išžaginimo sudėtyje numatytus veiksmus. Ar pats veiksmas buvo pradėtas? Ar tik buvo bandyta pradėti, bet nebaigta dėl nuo įtariamojo valios nepriklausančių aplinkybių.

REKLAMA

Ar tokio pobūdžio bylose yra svarbiausia padarytų sužalojimų rimtumas?

Tokio pobūdžio bylose nėra esminis dalykas sužalojimo mastai. Esminis dalykas – asmens kaltės įrodymas. Turi būti surinkti įrodymai, kad asmuo pasikėsino išžaginti ir tada gali būti priimami atitinkami sprendimai. Tai yra svarbiausia šiuo metu. Ir mes stengiamės savo prašymais pasiekti, kad tai būtų padaryta.

Ką reiškia įtariamojo sprendimas atsisakyti duoti parodymus?

Tokią teisę numato Baudžiamojo proceso kodeksas. Apie tai, kokiais sumetimais taip padaryta – klausimas ne man. Pasakysiu iš praktikos, jei įtariamas asmuo prisipažįsta ir nuoširdžiai gailisi, dažniausiai jis tą daro nuo pirmos apklausos momento. Tik taip tas nuoširdumas pasireiškia, kai įtariamasis padeda tirti įvykio aplinkybes.

Bet tikrai ne tada, kai įtariamasis supranta, jog nebėra, kur trauktis. Pradėti gailėtis po laiko jau gali būti per vėlu. Toks prisipažinimas nebūtų vertinamas kaip nuoširdus ir nebūtų galimybės prašyti švelninti bausmę tuo pagrindu.

Vietiniai Jurbarko nuogąstauja, kad įtakingi tėvai gali paveikti tyrimą. Ar galėtumėte juos nuraminti?

Nuraminti visuomenę turėtų prokuroras, o ne advokatas. Galiu nuo savęs pasakyti, kad jei tokios aplinkybės pasitvirtintų bent minimaliai, tai būtų atitinkamai sureaguota.

Iona
2019-06-05 21:09:58
Grazinti mirties bausme,sis zmogus jos nusipelne!!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Inside 2019-06-12 19:53:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas jus per zmones
Jau visam inernete visiem px, o is pradziu gaila o db nebegaila issigimeliai

Tikiosi liko bent kaskiek zmoniu kurie palaiko karolina

As linkiu karolinai pasveikt, ir mano visas palaikymas Tik karolinai ir Jos teciui   ATSAKYTI
Jo 2019-06-11 15:56:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai jeigu ne jis. Jei jis neprisipazista , tai kas tada, ko kito jokio nesuima Dabar turi jie visi laiko pasitarti kaip issisukti Vilkins dar ilgai ir niekas jo neprivers pasakyti teisybes Taip ir praeis ,o mergaitei visam laikui sugadimo gyvenima "SU lengvu kuno suzalojimu " Issigimelis Jei ne zemiskas teismas tai Aukstybiu teismas vistiek bus    ATSAKYTI
Vetra 2019-06-09 10:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jo žmogumi vadinti negalima,net gyvunas taip nesielgia.atmata
   ATSAKYTI
Anonimas 2019-06-08 13:23:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Yra toks geras filmas "Law abiding citizen " labai panasi situacija...perdaug nespoilinant galima pasakyti apie teva kurio dukra nuzude ir zmona isprievartavo ir nuzude pries jo akis, bet korumpcijos deka zudikai issisuko , veliau tevas nusprende ivikdyti savo teisinguma... idomus tai net filme tevas pateikiamas kaip piktasis persionazas. Kai seniau ziurejau ta filma, prisipazinsiu, maniau kai kuriuos vistose tevas galbut persistenge (kai kurios scenos labai ziaurios) bet kai toks scenarijus vyksta realiai , filmas igauna visai kita prasme ir dabar paziurejes dar karta visiskai pateisinu ta tevas ir mano akim jus , dabar tikrai teigiamas personazas... Kai nematet siulau paziuret. Galetu kas su tuo "kietuoliu" pasielgt taip kaip tad tevas su savo seimos zudiku...   ATSAKYTI
Kipšas 2019-06-08 23:16:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tame filme ir vaikus nužudė  
Zdiom 2019-06-08 08:51:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Privet s pervaj zony   ATSAKYTI
Arvydas 2019-06-08 06:38:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gal tai yra tyčinis sveikatos sutrikdymas siekiant pasinaudoti aukos neveiksnumu. Dar reikėtų nelamiršti kad buvo neblaivus, o tai sunknančios aplinkybės. Beja, o kur sveikatos ministras kuris kovoja su nepinamečių alkoholio vartojimu. Iš kur "šventėje" alkoholis???
Aurelijus asmeniškai, kaip psichiatras, turėtų šiuo jaunuoliu užsiimti. Dėl vartojimo ir smurto. Tai nors naida būtų.
Kur vaikų teisių - pareigų tarnybą??? Per sudėtingi reikalai? Reik dirbti? "Stogas" neleidžia? Kur Šakalienė, kur Kukuraitis?   ATSAKYTI
Netiesa 2019-06-07 21:27:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Cia ne pasikesinimas isdulkinti.jei butu nprejes tai butu tai ir padares.mano nuomone cia pasikesinimas nuzudyti.tiek musti mergina kad nesiduoda tikrai nerealu.kas is jo bus ateityje.galvoju reikia iskastruoti ,kad nebegriautu merginoms gyvenimu.bet kol tokius veikejus gins advokatai.prokurorai ir teisejai teisinguma turi perimti i savo rankas tauta.teisejus truputi pravale,kitus isgasdino.bijau pagalvoti jei STTisisuktu o prokiratura .tikrisusia nearestuoti liktu tik valytojos ir sargai.tokia mano nuomone.gal Nauseda ismes gzybovskos statytinius.
   ATSAKYTI
Bronė 2019-06-07 20:48:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aišku...mes nuteisdami šitą urodą nepasidarysim geresni....bet vieną kart gal reikia suprast visiems kad žmogus tau ne daiktas ...o ypač mergaitė be mamos užaugus....   ATSAKYTI
Alfas 2019-06-07 13:50:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įsiskaitykit atidžiai ka sako net advokatas šūdą mala    ATSAKYTI
Kudirka 2019-06-06 23:32:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Normaliai žmonės susivienija... Ir jai kaltas... Nepadės ir areštine.    ATSAKYTI
SD BALTIC 2019-06-06 14:07:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
sukisti jam gumini pimpala viduryje aikstes ir visai translioti per televizija be cenzuros stai ko reikia ir baiksis prevartavimai ir dauzimai   ATSAKYTI
Klaipėda 2019-06-06 09:14:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Šitą išsigimėlį reikia pasodinti.   ATSAKYTI
Alius z 2019-06-06 08:11:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Idiota i zona ten ji ispis siknon.Greiciau ji ten imestu.   ATSAKYTI
Ot 2019-06-06 06:53:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai kaip parenkami psichologiškai Lietuvos sportininkai prieš juos mokant kovos menų ,kad jie pramokę tampa nežabojamais chuliganais, luošinančiais žmones ? Kur sporto mokyklos vadovų atsakomybė.? Tas pats vyksta Lietuvoj ir atrenkant kursantus į policijos mokyklą,kai chuliganiškos paskatos,dominavimas priš eilinį žmogų ima viršų prieš protą... Betvarkė. Nubaudimas po tragedijos nieko neišspendžia,grįžęs iš zonos zekas prikrės eibių vėl.   ATSAKYTI
Koks kieno reikalas 2019-06-06 14:31:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jis bus jau pilnametis...  
Vidas 2019-06-05 22:57:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Daug kas dabar priklausys nuo advokato. Jeigu nepavuks surambejusio prokuroro A. Stanislovaicio, seks bylos eiga,fiksuos pazeidimus,tai teisingumas triumfuos. Tegul klasiokai,jurbarkieciai psmitinguoja prie prokuraturos, pastovi prie smogiko namu. Svarbu tevams nenuleisti rankh, nepasiduoti,nebijoti grasinimu. As tuos kelius praejau,kaip uniformuoti zudikai ateme sunaus gyvybe.   ATSAKYTI
Advokatas 2019-06-07 21:31:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pries darba parcija.pati Uspaskiha gaude po Maskva dabar Briuselyje sedi.  
Angelė 2019-06-05 22:17:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Be žodžių...Taip. Tėvai,lyg įsislaptinę... Negražu keikti,bet... SVOLAČIAI. Tyli, suka uodegas, įlindę į urvus. Juk jie labiausiai kalti ! Aišku, "šunys loja (mes liaudis),karavanas eina ( visokie korumpuoti šlykštynės), tačiau TIKĖKIM, likimas bus teisingas ir,jei išsuks tą negalvojantį niekšelį,tai jam, jo vaikams ar giminei, gyvenimas vistiek apkars trigubom skriaudom. Aišku,neduok Dieve niekam skriaudų, tačiau gyvenime,viskas juk grįžta bumerangu ir dar didesniu smūgiu. Bet...niekšai ir tėvai,ir jis !!! O teismas privalėtų būti griežtas, teisingas ir visi vadovai,valdžia privalėtų sekti visą eigą,nebūti abejingi ir reikalauti tikro teisingumo, o ne "žiūrėsim,steigsim,stiprinsim".
Tikro teisingumo ! O mergaitei ištvermės, sveikatos Jai ir visai Jos šeimai !    ATSAKYTI
Narkotikai 2019-06-05 21:42:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Narkotikotikų nerado, kam tos mergaitės kvietėsi naktį tuos eržilus? Vaikų prmamogos nakty vienų kaimo sodyboj? Kokia puiki dovana nepilnamečiams.Kur suaugusių atsakomybė?   ATSAKYTI
Iona 2019-06-05 21:09:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Grazinti mirties bausme,sis zmogus jos nusipelne!!!   ATSAKYTI
Vidas 2019-06-05 23:00:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
O galetum pati ja ivykdyti?  
Marke 2019-06-06 01:15:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
10 stukiu euru ukrainieiciam duokit,bus viskas ok.  
As 2019-06-06 22:18:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Koks jis žmogus - išsigimelis  
Ingrida 2019-06-07 10:54:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man tokių nusikaltėlių negaila galėčiau ivygditi mirties bausme jai toke būtų ir tikrai nedigaileciau kad viena atmata ant žemės mažiau būtų už savo vaiką pati uzmusciau   

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Asociatyvi (nuotr. tv3.lt)
Lietuvos policija, reaguodama į pandemiją Lietuvoje ir visame pasaulyje, operatyviai perorientavo savo veiklą ir didesnį dėmesį skiria gyventojų sveikatos apsaugai, viruso ...
Teismas (nuotr. 123rf.com)
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė JAV gyvenančio aktyvisto prašymą įpareigoti Genocido ir rezistencijos tyrimo centrą pakeisti istorinę išvadą dėl Jono ...
Žvakutės (nuotr. Fotodiena.lt)
Kauno apygardos teismas ketvirtadienį skyrė 17 metų laisvės atėmimo bausmę Ryčiui Gudynui, jis buvo kaltinamas 2015 m. gegužę Kaune nušovęs vieną ir sužeidęs dar tris ...
Greitoji (nuotr. stop kadras)
Alytaus rajone esančiame Užupių kaime užkritę medžio briketai sužalojo vyrą. Kaip pranešė Alytaus apskrities policija, 1972 metais gimęs vyras pristatė įmonės produkciją – ...
Muitininkai sulaikė 1,2 mln. eurų vertės cigarečių kontrabandos krovinį (nuotr. lrmuitine)
Muitinės kriminalinė tarnyba sulaikė 1,2 mln. eurų vertės kontrabandinių cigarečių krovinį. Kaip ketvirtadienį pranešė tarnyba, pirmadienį ties Kalvarijos pasienio kontrolės ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų