Su Nausėda susitikęs Linkevičius: Rusijos politikos kitaip nevertinsime

Jau aiški data, kada išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda vyks pirmojo vizito į užsienį. Kaip ir žadėjo, Nausėda pasirinko Lenkiją ir ten vyks tuoj po inauguracijos – liepos viduryje. Tai pranešė iš pat ryto Prezidentūroje apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jis mano, kad, pasikeitus šalies vadovui, užsienio politikos kryptis neturėtų smarkiai keistis.

Į Prezidentūrą iš pat ryto užsienio reikalų ministras atskuba netgi anksčiau už patį Gitaną Nausėdą. Linas Linkevičius čia lankosi išrinktojo prezidento kvietimu, su politikais ir institucijų vadovais Nausėda kasdien susitikinėja jau nuo praeitos savaitės pabaigos. Tiesa, kaip ir visų kitų ministrų, paties Linkevičiaus likimas po Nausėdos inauguracijos neaiškus. Dėliojant naują valdančiąją daugumą premjeras Skvernelis tikina, kad gali būti pakeisti visi ministrai.

„Derasi, kas derasi, kaip jie susitars, taip ir bus. Mūsų pareiga – atlikti darbą tiek, kiek reikia, ką darėm visada, tai ir darysim, kiek įmanoma, kiek priimtina“, – teigia Linas Linkevičius.

REKLAMA

Su pačiu Nausėda apie savo ateitį Linkevičius tikina nekalbėjęs. Daugiausia jiedu esą šnekėjosi apie pagrindinę prezidento funkciją – užsienio politiką. Užsienio reikalų ministras čia turi ką patarti naujai išrinktam prezidentui.

„Jau prasidėjo pirmi užsienio kontaktai, telefoniniai pokalbiai, labai daug informacijos. Prioritetiškai mes ją pasirengę suteikti ir suteikinėjam. Fiksuotas pirmasis užsienio vizitas, apie ką ir kalbėjo išrinktasis prezidentas, liepos 16 d.“, – pranešė ministras.

Taigi, vizito Nausėda vyks vos keturios dienos po inauguracijos. Kaip ir žadėjo, Nausėda vyks į Varšuvą, susitiks su Lenkijos lyderiais. Linkevičius mano, kad pasikeitus prezidentams šalies užsienio politikos kryptis neturėtų keistis.

„Jaučiu, kad strateginės kryptys, kurias vykdėme, Lietuva visada tuo ir pasižymėjo – tęstinumu. Aišku, gali būti taktinių pokyčių, niuansų, bet nemanau, kad strategine prasme galėtų būti dramatiški požiūriai“, – sako Linas Linkevičius.

Nausėda dar rinkimų kampanijos metu yra sakęs, kad keistų retoriką Rusijos atžvilgiu. Tiesa, tik tada, jeigu Maskva pakeistų savo elgesį su Ukraina. Linkevičius ir čia nemato galimybių didesniems pasikeitimams.

„Mūsų laikysena yra principinga, pagrįsta vertybėmis ir principais, argumentai visiems yra aiškūs. Rusijos politikos vertinimuose nematau kažkokių pokyčių“, – pastebi ministras.

Lietuvos diplomatijos vadovas pareiškė taip pat nematantis galimybių lanksčiau kalbėtis su Baltarusija apie grėsme įvardijamą Astravo atominę elektrinę.


Rašyti komentarą...
M
Mano nuomone
2019-06-05 20:24:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors dauguma musu zmoniu ir noretu pragmatiskesniu santykiu su Rusija del didesnio saugumo ir ekonomines naudos taciau tai niekam neidomu. Pagaliau jog ir Ukrainos reikalus but geriau tvarkyt kalbantis. O cia matomai formuojama fronto linija ... Lietuva Ukraina Gruzija ir daugiau nieko...pripazinkim. o ar musu uzsienio politika formuojama prezidenturoje ar urm abejoju...
Atsakyti
-2

G
Grigorij
2019-06-06 08:37:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano,
ar musu Seimininkas is Vasingtono Obkomo jau leido tureti pragmatiskesniu santykiu su Rusija??? Kai tik buvo pirma karta isrinkta ŠunGrybe, kai lietuviai labai tikejosi jos patirties, gyvenimo RU, jos pazinciu ir rysiu su RU politikais, kad dar 2009 LR ir RU santykiai butu pragmatiskesni, pasitaike PUIKIAUSIA proga: LR norejo aplankyti Prezidentas D.Medvedevas (ne Putinas). Tai is to niekingo liberalaus sliuzo, Vakaru myletojo, panasaus i Gorbaciova, galima buvo virves pinti, ir tiketis, kaip minimum, esminiu nuolaidu duju kainai. Tik LR turetu atsisakyti vienpusisko arsaus RU priesiskumo. Bet, "staiga", ŠunGrybe, kaip nuo lenciugo partrukes pasiutes suo, pradejo pulti RU, reikalauti "kompensacijos uz okupacija", liaupsinti "partizanus". Nei per coli neabejoju, kad ji taip atidirbo JAV uzduoti. Po tokio inirtingo lojimo Medvedevas neturejo net menkiausios galimybes cia pasirodyti. Panasiai ŠunGrybe s*ko Lietuvai dvi kadencijas, ypac tandeme su isverstaskuriu "komsomolcu" (ne komjaunuoliu) Linkeviciu. O lietuviams, tarp kitko, LABAI tas dydvyriskas lojimas, gelezine ranka patiko, kad, jei tik butu galimybe, - jus ja 100% ir treciai kadencijai isrinktumet. Nes jus rinkot Nauseda ir Simonyte pagal ŠunGrybes atvaizda... Tai tokie reikalai yra su jusu "daugelio" noru tureti pragmatiskesnius santykius su RU... Ir ŠunGrybes prisaukta cia milziniska NATO kariauna jums netrukdo, niekas neprotestuoja, kad dabar taip tapot RU kariniu taikiniu.
Atsakyti
0

w
2019-06-07 10:14:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su kaimynais reikia gyventi draugiškai. Estai parodė pvz., nereikia dirbtinai eskaluoti neapykantos. Rusija mums buvo ir bus kaimynais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų