Per nelaimę Klaipėdos darželyje subjaurotas mergytės veidas: vadovybės žodžiai pribloškė mamą

Skambutis, kurio sulaukė žinomą Klaipėdos vaikų darželį „Varpelį“ lankančios mergytės mama išmušė moteriai žemę iš po kojų. Laidai „Prieš srovę“ skaudžią istoriją papasakojusi klaipėdietė kaltina vaikų darželį sužalojus jos dukrą ir valstybinę instituciją vengiant prisiimti atsakomybę.

Braukdama ašaras Lina rodo nuotraukas, kuriose užfiksuotas sužalotos trimetės veidas. Mergytės ašaros jose atskleidžia didžiulę baimę ir skausmą, kurią ji patyrė. Nelaimė nutiko aktų salėje, kai būrys darželinukų žiūrėjo vaikišką filmuką. Moteris kaltina darželį tuo, kad auklėtoja vaiką pasodino ant per aukšto jos amžiui ir ūgiui suolo. Krisdama mergytė nosyte atsitrenkė į priekyje stovėjusio suolo kampą.

Kritimo metu mažo vaiko nosytė buvo prakirsta giliai iki pat kaulo. Chirurgai ją operavo panardinę į pilną narkozę net šešias valandas. Dar prieš operaciją chirurgams buvo žinoma, kad mergytės veidukas liks subjaurotas visam likusiam gyvenimui. Kirstinė žaizda – per gili.

Nelaimę nutikusią jos dukrai Lina vadina darželio personalo aplaidumu. Darželio vadovybė – nelaimingu atsitikimu.

REKLAMA

„Nuobaudų niekam neskyrėme, nes išnagrinėję tą atvejį mes nematėme, kodėl tai auklėtojai reikia skirti nuobaudą ir kodėl aš turėčiau atsistatydinti. Aš šalia tai nebuvau. Tai buvo kampas… Jeigu mes galėtumėme, turbūt kiekvienam vaikui padėtumėme po paminkštinimą. Aš tiesiog galvoju, kad toks buvo likimas“, – tikino „Varpelio“ direktorė Daina Paliulienė, kurios teigimu, nelaimės metu šalia mergytės buvo net dvi pedagogės.

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nelaimė Klaipėdos darželyje subjaurojo mergytės veidą: vadovybės žodžiai pribloškė mamą

Matydama darželio vadovybės neigimą ir priešiškumą, Lina pati skubiai po nelaimės nufilmavo stalus darželyje. Ji teigia, kad vaikams skirto suoliuko kampai buvo aplūžinėję ir aštrūs kaip peiliai, o pats suolas per aukštas trejų metų vaikams.

„Jeigu ji būtų atsitrenkusi į sutvarkytą suoliuką, būtų buvusi muštinė žaizda, būtų buvusi mėlynė ir oda nebūtų taip praplyšusi. Ji būtų kažkiek prasižiojusi, bet iki kaulo ji nebūtų plyšusi… Taip nesprogsta oda, mes gi ne iš popieriaus. Ji vertėsi į priešais esantį suoliuką, o ten buvo atplaiša, sudžiūvusi nuo klijų kaip peilis“, – stebisi klaipėdietė.

Moteris šį atvejį lygina su visą Lietuvą sukrėtusia kauniečių Kručinskų istorija bei mano, kad atsakomybę tokiais atvejais turėtų prisiimti ir darželis, ir valstybė.

„Jeigu lyginant su Kručinskų atveju, tai labai akivaizdžiai iš mamos reikalauja už nesužalojimą, ji tiesiog jį sudrausmino ir jai priteisė sumokėti 2500 eurų baudą. Tai jeigu mano vaiką sužalojo ir tai įvyko valstybinėse institucijose, nejaugi taip visiems atrodo, kad taip ir turi būti, – retoriškai klausia motina. – Mes gi nukentėjome, bet mes dar turime eiti, įrodinėti kažką, vietoje to, kad atsisėstų savivaldybėje ir nuspręstų, kad tikrai yra nukentėję žmonės ir išspręstų šį reikalą“.

Nelaimė Klaipėdos darželyje subjaurojo mergytės veidą: vadovybės žodžiai pribloškė mamą


Rašyti komentarą...
A
Animri
2019-06-04 14:09:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Namuose būtų taip nutikę, tai vaikai atimti ir apkaltinti tėvai nepriežiūra būtų buvę... Taip, kad darželis yra atsakingas už vaiko gerovę ir čia ne šiaip nubrozdinimas, o kirstinė žaizda iki kaulo ir dar aiškina, kad jie neatsakingi ir nelaimingas atsitikimas....mhm, taigi čia tas pats, kaip vaiką ant palangės pasodint ir tikėtis, kad jis neiškris, nors žinai, kad gali iškrist....neatsakingos aukletojos visiskai.
Atsakyti
-9

L
Lor
2019-06-04 18:23:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl ne apkaltinus švietimo ministerijos, Lietuvos valstybės, kad 20 vaikų turi prižiūrėti viena auklėtoja, gal pradėkime nuo to. Manau viena auklėtoja pajėgi prižiūrėti 5 vaikus, ne daugiau. Gaila, kad toks atvejis atsitiko, bet auklėtoja tikrai ne kalta. Ji turi prižiūrėti, ne vien jūsų vaiką. Tiesiog buitinis nelaimingas atsitikimas, kuris gali nutikti ir Jūsų pačių namuose, parke, gatvėje, nebent mama laksto padedama pagalvė visur savo vaikui.
Atsakyti
-5

E
Eugenija
2019-06-04 12:41:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tikrai negali būti močiūtė,ji baisi,o darželis visą gyvenimą turi mokėti kompensaciją mergaitei.Siaubas,ką mama pergyveną,o kas dar dukros laukia
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (131)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų