Skambutis, kurio sulaukė žinomą Klaipėdos vaikų darželį „Varpelį“ lankančios mergytės mama išmušė moteriai žemę iš po kojų. Laidai „Prieš srovę“ skaudžią istoriją papasakojusi klaipėdietė kaltina vaikų darželį sužalojus jos dukrą ir valstybinę instituciją vengiant prisiimti atsakomybę.

Braukdama ašaras Lina rodo nuotraukas, kuriose užfiksuotas sužalotos trimetės veidas. Mergytės ašaros jose atskleidžia didžiulę baimę ir skausmą, kurią ji patyrė. Nelaimė nutiko aktų salėje, kai būrys darželinukų žiūrėjo vaikišką filmuką. Moteris kaltina darželį tuo, kad auklėtoja vaiką pasodino ant per aukšto jos amžiui ir ūgiui suolo. Krisdama mergytė nosyte atsitrenkė į priekyje stovėjusio suolo kampą.

Kritimo metu mažo vaiko nosytė buvo prakirsta giliai iki pat kaulo. Chirurgai ją operavo panardinę į pilną narkozę net šešias valandas. Dar prieš operaciją chirurgams buvo žinoma, kad mergytės veidukas liks subjaurotas visam likusiam gyvenimui. Kirstinė žaizda – per gili.

REKLAMA

Nelaimę nutikusią jos dukrai Lina vadina darželio personalo aplaidumu. Darželio vadovybė – nelaimingu atsitikimu.

„Nuobaudų niekam neskyrėme, nes išnagrinėję tą atvejį mes nematėme, kodėl tai auklėtojai reikia skirti nuobaudą ir kodėl aš turėčiau atsistatydinti. Aš šalia tai nebuvau. Tai buvo kampas… Jeigu mes galėtumėme, turbūt kiekvienam vaikui padėtumėme po paminkštinimą. Aš tiesiog galvoju, kad toks buvo likimas“, – tikino „Varpelio“ direktorė Daina Paliulienė, kurios teigimu, nelaimės metu šalia mergytės buvo net dvi pedagogės.

Matydama darželio vadovybės neigimą ir priešiškumą, Lina pati skubiai po nelaimės nufilmavo stalus darželyje. Ji teigia, kad vaikams skirto suoliuko kampai buvo aplūžinėję ir aštrūs kaip peiliai, o pats suolas per aukštas trejų metų vaikams.

„Jeigu ji būtų atsitrenkusi į sutvarkytą suoliuką, būtų buvusi muštinė žaizda, būtų buvusi mėlynė ir oda nebūtų taip praplyšusi. Ji būtų kažkiek prasižiojusi, bet iki kaulo ji nebūtų plyšusi… Taip nesprogsta oda, mes gi ne iš popieriaus. Ji vertėsi į priešais esantį suoliuką, o ten buvo atplaiša, sudžiūvusi nuo klijų kaip peilis“, – stebisi klaipėdietė.

Moteris šį atvejį lygina su visą Lietuvą sukrėtusia kauniečių Kručinskų istorija bei mano, kad atsakomybę tokiais atvejais turėtų prisiimti ir darželis, ir valstybė.

REKLAMA

„Jeigu lyginant su Kručinskų atveju, tai labai akivaizdžiai iš mamos reikalauja už nesužalojimą, ji tiesiog jį sudrausmino ir jai priteisė sumokėti 2500 eurų baudą. Tai jeigu mano vaiką sužalojo ir tai įvyko valstybinėse institucijose, nejaugi taip visiems atrodo, kad taip ir turi būti, – retoriškai klausia motina. – Mes gi nukentėjome, bet mes dar turime eiti, įrodinėti kažką, vietoje to, kad atsisėstų savivaldybėje ir nuspręstų, kad tikrai yra nukentėję žmonės ir išspręstų šį reikalą“.

Nelaimė Klaipėdos darželyje subjaurojo mergytės veidą: vadovybės žodžiai pribloškė mamą

Nelaimė Klaipėdos darželyje subjaurojo mergytės veidą: vadovybės žodžiai pribloškė mamą

Sužaloto vaiko mama manė, kad po nelaimės iš darželio sulauks bent atsiprašymo, bet nesulaukė. Tuomet moteris kreipėsi į teisininkus.

„Mano nuomone, tai nėra nelaimingas atsitikimas. Vis dėl to šiuo atveju darželio auklėtoja, prižiūrintys asmenys yra kalti šitoje situacijoje. Būtent auklėtojos, darželio personalas turi užtikrinti saugią vaiko aplinką, tiek fizinę, tiek psichologinę vaiko būseną. Šiuo konkrečiu atveju vaikas buvo nuvestas, pasodintas salėje ant aukštesnės kėdės, suoliuko, nei yra vaikas tokio amžiaus ir galėtų kojomis pasiekti žemę. Kodėl ji susvyro ir nukrito, iki šiol nežinoma, tačiau ne vaiko tai yra kaltė, nes vaikas yra tokio amžiaus, kai jis nesupranta dar savo veiksmų, negali atsakyti, kaip elgsis vienoje ar kitoje situacijoje. Ir būtent auklėtojos yra pareiga prižiūrėti ir užtikrinti saugią vaiko aplinką darželyje“, – situaciją komentavo advokatas Darius Kurpavičius.

Visą istoriją žiūrėkite:

Animri
2019-06-04 14:09:11
Namuose būtų taip nutikę, tai vaikai atimti ir apkaltinti tėvai nepriežiūra būtų buvę... Taip, kad darželis yra atsakingas už vaiko gerovę ir čia ne šiaip nubrozdinimas, o kirstinė žaizda iki kaulo ir dar aiškina, kad jie neatsakingi ir nelaimingas atsitikimas....mhm, taigi čia tas pats, kaip vaiką ant palangės pasodint ir tikėtis, kad jis neiškris, nors žinai, kad gali iškrist....neatsakingos aukletojos visiskai.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Loreta 2019-06-08 14:00:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Darželio direktore gera šmara. Ji buvusi mano pradiniu klasiu mokytoja. Dar tais laikais dergdavos is vaiku. O dabar kai tapo ponia direktore isvis achujielino   ATSAKYTI
Kamile 2019-06-08 13:09:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai kodel leidzia mergaite i ta pati darzeli toliau sekmingai?:)   ATSAKYTI
tetukas 2019-06-09 14:48:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
o tai kur dabar taip staigiai surasti kita darzeli  
2019-06-08 10:29:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia yra Lietuva. Ir sunku rast teisybę.    ATSAKYTI
Inga 2019-06-07 22:27:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
amerikoj jei taip atsitiktu , tai ta direktore su aukletoja jau seniai putu kalejime, tik lietuvoj betvarke niekam neidomu kas vyksta darzeliuose, niekam nepasiskusi, vietu nera, vaiko nera kur palikti , tai ir kencia visi tyli, kas nenutiktu, kokio siukskles dyrba su vaikais kaskastai baisaus, dyrba kad dyrbt, suka maista, vaikus musa , mano dar dvieju metuku neturejo kai sakydavo kad aukletojos perfalva musa ir niekam nepasiskusi, pasiskusi dar liksi kalta ar pasakys nepatinka eikit kitur, o kitur nera vietu, siaubas, prisiminus kai lankem Kauno eiguliu darzeli naujai atrestauruota sukista milijonai, o kas isto kas ten jame darosi, man dar dabar prisiminus kelia siauba , tegu dega jos pragare tos visos aukletojos uz vaiku skriaudima   ATSAKYTI
Inga 2019-06-07 22:10:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tik lietuvoj darzeliuose kaip siaubo filmuose, mes ir lankem aciu Dievui pabegom i jav is tokiu kosmarisku darzeliu   ATSAKYTI
Laura 2019-06-07 16:13:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Darželis šiuo atveju nekaltas gaunasi taip ane? O sakykit ar mama būtų buvus nekalta jei namie nelaimė tokia būtų nutikus? Dėl tokių baldų ir nesužiūrėjimo? Mama būtų buvus kalčiausia ir jau nuteista dėl to kokia atlaidi, o čia matai darželis nekaltas - toks likimas. Nejuokina su tokiu likimu.    ATSAKYTI
Nesuprantu 2019-06-07 10:35:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kai vaikui atsitiko nelaime, tad mama apziurejo visus suolus,, tai pries leisdama i darzeli ivertink jo bukle, baldu kokybe ir t. T. Visgi bet kokiu atveju savo vaika paaukoji svetimiems priziureri. O tos aukletojos ir be jusu vaiko turi da 15 aukletiniu. Nematau darzelio kaltes. Tai nelaimingas atsitikimas. O po incidento kaltint visus aplink yra geriausias dalykas. Visu pirma ji yta mama ji ir turi rupintis savo vaiku. Niekas to geriau uz ja pacia nepadaris.    ATSAKYTI
vilma 2019-06-07 18:32:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o jus pries sedant su vaiku i viesaji transporta tikrinat vairuotojus ar jam viskas gerai?
  
Petras Mureika: ekspol. pareig... 2019-06-07 09:14:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
..labai blogai, kai susižaloja žmonės, o ypatingai vaikai... su vaikais labai sunku dirbti, nes jie niekada nenustygsta, visada judrūs, visur kaišioja savo rankas ten, kas juos domina... todėl darželiuose neturėtų būti didelės grupės, gerai, kad auklėtoja turi padėjėją, nes jei vedami vaikai atlikti gamtinių reikalų, tai kitas žmogus prižiūri likusius,... neįmanoma, kad darbuotojų žvilgsnis vienu metu apimtų visus auklėtinius... kad laiku užkirsti kelią nelaimei... taip, dėl kėdučių blogai, jei jos nepritaikytos vaikams, jei nėra spec.kėdučių su priekyje nuleidžiama apsaugine atrama, kad vaikas nenukristų... jei visus vaikus susodino ant didelių kėdžių, tai jei matosi, kad mažesnis vaikas gali nukristi nuo kėdės, kuri jam per didelė, tai gal nesodinti ant tokios kėdės, gal pasodinti jį ant to minkšto kilimo, kur yra prieš kėdes.....? ....kodėl užtektinai nėra mažesnių kėdučių, o čia juk pinigai, kurių darželio reikmėms skiria labai ribotai... ... ....žodžiu kur pažvelgsi, visur aibės problemų... ... o jei tai būtų nutikę namuose...? .. tai kas ką kaltins...? .....atveš tokį vaiką ligoninėn, tuoj praneš policijai, vaikų teisėms, .. tuoj krūva aiškinimosi kodėl taip yra su tuo vaiku ir t. t..... vaikas ne žaislas, nepadėsi jo kampan, kaip lėlę... !   ATSAKYTI
evukas 2019-06-06 22:34:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
baisu vaika isleisti i darzeli kazkoks bardakas lietuvoje,    ATSAKYTI
Smila 2019-06-06 19:24:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Darzelis turetu priimti finansine atsakomybe, padengti plastikos chirurgo ar pan.   ATSAKYTI
Viltė 2019-06-06 09:03:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jokiais būdais nesikreipkite į žiniasklaidą, kad ir kokia nelaimė nutiktų. Jie, kaip grifai, minta iš mūsų bėdų, mūsų skausmo. Ir kuri pusė brangiau sumokės, tą ir palaikys. O dar prisišlieję komentatoriai, kurie pila pamazgas, nemąstydami, kad žmogus ir taip strese.    ATSAKYTI
Ona 2019-06-06 08:23:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Čia baisus aplaidumas ir abejingumas. Tom pedagogėm eit daržų ravet, o ne vIkus prižiūrėt.   ATSAKYTI
rita 2019-06-05 18:38:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai darzelio kalte, gal net ne aukles, o to asmens, kuris netinkamai priziuri, uzsakineja tokius baldus. Is nuotrauku aiskiai matosi, kad balbu bukle labiau nei baisi, tai ir suauge zmogus gali rimtai susizaloti.    ATSAKYTI
Zita 2019-06-05 19:18:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
As ir sutinku jeigu atidavei vaika aukletoju prieziurai taijos prisiima atsakomybe uz kiekviena mazuti zmogeli. Vaikai filmukaziuri o jos ilsisi prie kavutes. Aismu jeigu nera kontroles is vedejos puses tai ir tvarkos nera. Mama turetu kovoti del savo dukreles kad kalti del sio ivykio butu nubausti. Nes dabar prasides visokie issisukinejimai is ju puses.   
Mama 2019-06-05 17:26:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nesveikos tos aukletojos.kas dar neaisku.balti bilietai.   ATSAKYTI
Dainius 2019-06-05 16:47:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Teisingai, gaila, kad vaikas nukentejo, nes greiciausiai uzsnudo ir nuvirto.cia kalte tik darzelio personazo ir turi atsakyti uz tai    ATSAKYTI
To hm... 2019-06-05 14:29:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Auskariukai buvo dovana nuo kryksto mamos krykstynu proga... Maži auksiniai... O jums pavydas bamba griauzia???? Ne tame esme bandot įžiūrėti!!!!! Skaitykite dar kartą... Pamėginkite pajudinti savo smegenis jej turite aišku!!!    ATSAKYTI
Pff.. 2019-06-05 09:16:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Irgi turejau panašią istoriją tik Pingvinuko darželyje.... Tai akmenys spalio mėnesį pamperse,tai auskarus "pamesdavo" auksinius po vieną, tai atėjus vakare paimti vaiko virš akies praskelta, mėlynė ,Gužas ,akyte paraudus o auklėtojai dzin! Nuėjus pas direktorė dar ir apkaltino manė kad per daug dramatizuoju. Ir kad čia aš kalta dėl auskarų..čia tik pora atveju o kiek dar jin buvo pridirbusi su kitais vaikais .. labai daug tėvelių ėjo dėl tos auklėtojos į švietimo skyrių, rašė, skundėsi. Galiausiai jin vistiek dirbo. Jiems vienodai.. turi šiltas vietas vaikus paleidžia ir eina savo reikalus tvarkyti .. gauna "dovanas" ir patenkintos sėdi... Fu..    ATSAKYTI
Hm 2019-06-05 11:40:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Pone, o kad jus dedate auksinius auskarus pampersiniam vaikui. Dar uzdeite Channel suknele is paskui sakykite, kokia bloga aukletoja, kad suknele su sriubos demem  
To hm... 2019-06-05 14:26:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Auksiniai auskariukai buvo dovana krikšto mamos krykstynu proga.maziukai... o jums pavydas bamba griauzia??? Ne ten esmė banditų įžiūrėti!!! Skaitykite dar kartą!  
Renata 2019-06-05 14:35:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Darželinukam apskritai yra uždrausta nešioti papuošalus, nes jie yra per maži, kad saugotu savo daiktus o aklėtojos turi prižiurėti vaikus o ne jų daiktus ar žaislus. Bent jau taip yra daugumoje darželiu.   
Ano 2019-06-05 07:29:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Turiu mergyte ir tikrai irgi ji nebuvo turejusi nei vienos melines.Sitoje situacijoje 100% yra darzelio kalte,mes isleidziame savo vaikucius i mokiklas,darzelius ir jau ten juos turi priziureti ir uztikrinti sauguma.Istatymas toks yra   ATSAKYTI
Aukle 2019-06-05 02:20:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Na jau atsiprasau,toks suolas vaiku darzelij???suprantu pigiam alubarij galbut.Cia jau direktores,vyr aukletojos aplaidumasssss!!!!! jeigu jau tu dirbi tokiam sektoriuj ir nesugebet sutvarkyt suoliuko,nu pati uzek paminstinima ir galu gale apsuk lipnia juosta.Ai ka cia kalbet,mazi pinigai tegul eina ieskot didesniu,bet darba ir ypatingai su vaikais turi atlikti tinkamai. Pati dirbu su vaikais ir zinau kaip rasti ideju paslepti,kampus,ir visus kitus pavojus kurie atrodo visai nekalti,dar reikia meiles ir atsakingumo,aciou kad skaitet .....    ATSAKYTI
Sss 2019-06-05 00:53:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visų pirma, eilinį kartą kalta valstybė, kad neskiria pakankamai lešų darželiams, direktorė, kad suolai netinkami mažiems vaikams, ir dar aštriais nulužusiais galais, o auklėtojų kaltė tik ta, kad nestreikuoja ir dirba sau, gaudamos labai mažą atlyginima sutinka apsiimti atsakomybę už 20+vaikų - taip negali būti.. 1 auklėtojai turi būti maximum 5 vaikai. Kas rašo, kad nemoki susitvarkyt nedirbk, tai vėjai paskutiniai, egoistai empatiški, jūs logiškai pagalvokit čia super galių reikia turėti kad 20 vaikų kiekvieną žingsnį sužiūrėti.. Ir tai...    ATSAKYTI
2019-06-05 01:19:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Pritariu.   
Jojo 2019-06-05 07:03:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pritariu, namuose su vienu dviem vaikais tėvai nesusitaria. Dažniausiai po savaitgalio į grupę ateina susižaloję vaikai ir veidus ir ne tik. Ir ką tada kaltinti reikia   
Alvyra 2019-06-05 08:13:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pritariu ,ne auklėtojų čia kaltė.Būtina mažinti vaikų skaičių grupėse,antraip sulauksime daugiau nelaimių.  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Ruošia bausmių paketą
DABAR RODOMA
Ruošia bausmių paketą
DABAR RODOMA
Lengviausias česnako lupimas
DABAR RODOMA
Glostyk Bobiką
DABAR RODOMA
Į Lietuvą atgabeno paukščių už 4 mln. eurų
DABAR RODOMA
Per susitikimą su Zelenskiu blogai pasijuto Merkel
DABAR RODOMA
Šilauogių kaina pasiekė kosmines aukštumas
DABAR RODOMA
Kodėl lietuviai bene daugiausiai skęsta Europoje
DABAR RODOMA
Medikai skelbia pavojų – trūksta kraujo
DABAR RODOMA
Didžiūnaitytės žūties tyrimas
DABAR RODOMA
Kova su Sosnovskio barščiais
REKLAMA
Kalėjimas (nuotr. Raimundo Maslausko)
Nuteistuosius įdarbinančioje valstybės įmonėje „Mūsų amatai“ nebuvo laikomasi įstatymų, teigia teisingumo viceministras Žydrūnas Plytnikas. „Norėčiau pasakyti, kad šioje ...
Kremlius (nuotr. SCANPIX)
Lietuva toliau imasi priemonių perspėti Europos Sąjungos (ES) partneres dėl Rusijos veiksmų prieš šalies teisėjus ir prokurorus, susijusius su Sausio 13-osios byla. Teisingumo ...
Lazdynų baseino statybos (nuotr. Fotobankas.lt)
Būsima Vilniaus vizitine kortele Lazdynų baseiną vadinantis Remigijus Šimašius teigė, kad naujasis plaukimo centras turėtų sumažinti skenduolių Lietuvoje skaičių. Jis žadėjo, ...
Policija (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Viename iš Šiauliuose esančių sporto klubų išžaginta moteris.  Kaip pranešama, dar balandžio mėnesio pradžioje išžaginta moteris į policiją kreipėsi trečiadienį. Ji ...
Vaiko pinigai (nuotr. 123rf.com)
Dėl valdančiosios koalicijos besiderančių keturių partijų atstovai ketvirtadienį teigia baigę darbą – jie pripažįsta, kad nepavyko sutarti dėl vaiko pinigų dydžių, bet siūlo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų