Viename JAV kalėjimų šiuo metu esanti Neringa Venckienė ėmėsi atsakomųjų veiksmų. Tai padaryti ją paskatino kiek netikėtas vietos teismo sprendimas jos prieglobsčio šioje šalyje klausimą svarstyti tik po 3 metų.

Neringa Venckienė (nuotr. Fotodiena.lt)

Neringa Venckienė (nuotr. Fotodiena.lt)

Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, N. Venckienė su savo advokatais apskundė tokį sprendimą. Šią informaciją patvirtino N. Venckienės sūnus Karolis.

„Prieglobsčio prašymas buvo nukeltas net 3 metus į priekį, kas yra gana absurdiška. Greičiausiai tai yra susiję su ekstradicijos prašymu ir Lietuvos valdžios mėginimu bet kokia kaina susigrąžinti mano mamą į Lietuvą.

Iš esmės ekstradicijos sprendimas tapo susietas su prieglobsčio prašymu. Jeigu būtų priimtas neigiamas sprendimas ekstradicijos byloje – prieglobsčio byla būtų panaikinta. Jeigu būtų priimtas teigiamas sprendimas – prieglobstis ir taip būtų suteiktas“, – trumpą komentarą apie įvykius JAV pateikė K. Venckus.

JAV sprendimas

Naujienų portalas šių metų gegužės pradžioje rašė, kad viename Čikagos kalėjimų šiuo metu esanti N. Venckienė sulaukė nepalankaus vietos teismo sprendimo. Nuspręsta, kad N. Venckienės prašymas dėl prieglobsčio JAV suteikimo bus nagrinėjamas tik 2022-siais.

REKLAMA

Šią žinią paskelbęs portalas hoiabc.com cituoja N. Venckienės advokatą Marką Davidsoną. Teisininkas teigia, kad delsimas išnagrinėti N. Venckienės prašymą menkina galimybes išvengti ekstradicijos.

„Teismas nepaaiškino savo sprendimo net trejiems metams atidėti šio prašymo nagrinėjimą. Bus labai sudėtinga pakeisti šį sprendimą ir pasiekti bent tiek, kad prašymas būtų nagrinėjamas dar šiemet“, – cituojamas M. Davidsonas.

Primirštas skandalas

Prieš daugiau kaip metus naujienų portalas tv3.lt rašė, kad žinia apie JAV sulaikytą N. Venckienę priminė apie lietuvių jau kiek primirštą bene skandalingiausią pedofilijos skandalą Lietuvos istorijoje.

Dėl buvusios teisėjos ir Seimo narės suėmimo prokurorai į JAV pareigūnus kreipėsi dar 2015-ųjų pabaigoje. Tiesa, N. Venckienė iš Lietuvos išvyko dar anksčiau, 2013 metais.

Kai prabėgus daugiau kaip dviem metams (po prokurorų kreipimosi į JAV pareigūnus – aut. past.) N. Venckienė pagaliau buvo sulaikyta, Generalinės prokuratūros (GP) atstovai nuo išsamesnių komentarų susilaikė. Mat, anot jų, šiuo metu viskas yra sprendžiama JAV.

Visą N. Venckienei pareikštų įtarimų sąrašą su už nusikaltimus gresiančiomis bausmėmis, nenorėdami apkrauti skaitytojų, pateikiame straipsnio pabaigoje. O dabar keliame klausimą, kokios bausmės gali sulaukti N. Venckienė, jei įvyktų ekstradicija ir ji stotų prieš Lietuvos teismus?

Nėra aiškiai nubrėžtos ribos

Iš visų 13 N. Venckienei pateiktų įtarimų, griežčiausia bausmė gresia dėl piktnaudžiavimo, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos. Pagal šį straipsnį didžiausia gresianti bausmė yra iki 7 metų už grotų. Tai apibrėžta Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse.

REKLAMA

Pagal kitus straipsnius bausmės yra švelnesnės. Pavyzdžiui, dar pagal du straipsnius numatytas maksimalus įkalinimas iki 5 metų, pagal 3 straipsnius iki 3 metų ir t.t. Už tam tikras veikas gresia areštas.

Nors tam tikrais atvejais, pagal daugiau nei vieną epizodą teisiamam asmeniui gali grėsti ne daugiau kaip maksimali griežčiausiame straipsnyje numatyta bausmė (N. Venckienės atveju 7 metai), bet šis atvejis, tikėtina, nepriklausys tai bylų grupei.

Lietuvos teismai skiria bausmes už kiekvieną nusikalstamą veiką atskirai, o po to paskiria galutinę subendrintą bausmę. Skirdamas galutinę subendrintą bausmę, teismas gali bausmes apimti arba visiškai (ar iš dalies) jas sudėti.

Jei N. Venckienės atveju būtų taikomas bausmių apėmimo variantas, tada buvusiai teisėjai negrėstų daugiau kaip 7 metai už grotų. Bet, tv3.lt šaltinių teigimu, Lietuvos teismų praktikoje įprastai taikomas antras variantas, kai bausmės yra visiškai arba iš dalies sudedamos.

Tokiu atveju, numatyti N. Venckienės laukiančios bausmės yra praktiškai neįmanoma. Tiesa, galima pabrėžti, kad pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus ji negalėtų būti įkalinta ilgiau kaip 20 metų. O visas įkalinimo laikotarpis priklausytų nuo to, pagal kuriuos straipsnius ji sulauktų bausmės (ir kokio dydžio). O tada, ar būtų taikomas visiškas, ar dalinis bausmių sudėjimas.

Visi N. Venckienei pateikti įtarimai

Generalinė prokuratūra kreipėsi su ekstradicijos prašymu į JAV dėl 13 nusikalstamų veikų. Dėl Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso:

167 str. 1 d. (neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

REKLAMA

168 str. 1 d. (neteisėtas informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimas ar panaudojimas).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

313 str. 2 d. (mirusiojo atminimo paniekinimas).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

153 str. (jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimas).

Asmuo baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

163 str. (piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis).

Asmuo baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

232 str. (nepagarba teismui).

Asmuo baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

245 str. (teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymas).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

228 str. 2 d. (piktnaudžiavimas, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos).

Asmuo baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.

231 str. 1 d. (trukdymas teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

140 str. 1 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

REKLAMA

286 str. (pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

154 str. 2 d. (šmeižimas asmens, neva padarius sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje).

Asmuo baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

236 str. 1 d. (asmens melagingas apskundimas įstaigai ar pareigūnui, turinčiam teisę pradėti baudžiamąjį persekiojimą).

Asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Vaclovas
2019-05-29 23:20:37
O kokie straipsniai prokurorams ir teisėjams už bylų sufabrikavimą? Paaukštinimai tarnyboje?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gabija B. 2019-07-30 02:56:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šituo klausimu žmonės yra mirtinai supriešinti, kaip ir kai kuriais kitais išpūstais klausimais (Vanago, Vėtros etc). Užtektų vieno degtuko, ir tauta vėl vieni kitus išžudytų, nes visi pritvinkę pykčio. O globalistiniai pridurkai valžioje tik to ir siekia. Atsibuskit, žmonės!   ATSAKYTI
Virginija 2019-06-12 06:02:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pedofilija klesti ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Kas darosi Norvegijoje, Danijoje ir Švedijoje ! Dabar nagrinėjama byla Norvegijoje kaip tikri motina ir tėvas prievartavo savo 4 savaičių naujagimę dukrytę. Baisūs dalykai darosi kai kuriose šeimose - keičiasi savo vaikais ir juos prievartauja.
Pedofilijai - tai įtakingi, valdžios struktūrose postus užimantys asmenys, tokie net prezidentus nutildo, kaip yra padaryta su Grybauskaitė. Jie siekia, vaikų, gyvūnų prievartavimą įteisinti įstatymais, taip kaip ir iškrypėliškas gendrinės santuokas ir leisti tiems psichikos ligoniams įsivaikinti vaikus. Tą jau tikrai yra parašyta - ,,Šio pasaulio valdovas yra šėtonas ".    ATSAKYTI
tadas 2019-06-03 10:59:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na Lietuvos prokurorai prikure ,padare Venskiene baisesne uz daktara ,na nera ko ce komentuoti zinau kur givenu ir kas valdo sali tai man nenaujiena ,viksta susidorojimas kas nepatinka kaip pavizdis ir Palieckis uzdaritas be jokiu irodimu ,Mafijozine Lietuva   ATSAKYTI
Lena 2019-06-11 09:11:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ar nejauti kad siki ten kur sedi? Tai ko sedi Lietuvoje ir ko iš jos nori? Mink lauk! Prastas paukštis tik į savo lizdą sika tai toks rusiškas balandis !  
TADAS 2019-05-31 17:05:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
PANIEKINSI HITLERI AR STALINA NUBAUS PAGAL 313 ST. 2D   ATSAKYTI
Julius 2019-05-31 07:42:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvos pedofilai isnaglejo.Nori suimt Neringa.Suizulejo visai pedofilai.   ATSAKYTI
Valerija 2019-05-30 21:52:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Neringa nekalta . Ją tik į laisvę !   ATSAKYTI
Kastaurup 2019-05-30 17:55:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiem leist išbalsuoti, dėl kaltinimų ir atsiskirti.    ATSAKYTI
Zenonas 2019-05-30 13:12:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Laisvę Neringai!    ATSAKYTI
Ehidijus 2019-05-30 12:57:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kokia nesamonė dar vienas irodimas fedofilai ir tpliau žaidžia nešvaru savo žaidima .o skvernelis i prezidentis jo čia nuopelnai   ATSAKYTI
R 2019-05-30 11:40:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ir pasitikėk tu žmogau teisėsauga    ATSAKYTI
WC 2019-05-30 09:47:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Laikykis Neringa.Kovok iki galo.Lietuva valdo kysininkai ir sukciai.Teisingumo yra daugiau amazones dziunglese nei lietuvoje.   ATSAKYTI
Karma 2019-05-30 08:46:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar cia tu Sauliuk?   ATSAKYTI
Jur 2019-05-30 07:30:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-68
Per daug žmonių nukentėjo, jos vieta kalėjime!   ATSAKYTI
to Jur 2019-05-30 21:22:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
issiplauk galva,besmegeni.  
Ot 2019-05-30 06:58:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pasikeitė Lietuvos valdžia ,keisis ir reikalavimai teisingumo sistemai. Grybauskaitė nejautė atsakomybės paskiriant prokurorus ir teisėjus.Kodėl pasklido kalbos" Kišėninė teisėsauga"? Teisingumas ir teisėtumas Lietuvoj išsiskyrė...   ATSAKYTI
kiauras 2019-06-02 13:25:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kišeninė yra Grybauskaitė. Nors ir nepritarė, bet buvo pagesinta.   
Jok 2019-05-30 04:31:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-53
Bet kuriuo atveju ji zino uz ka sedi. Garliaviniu ambicijos juos ir sunaikino   ATSAKYTI
Dalius 2019-05-30 02:27:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Pakelių manijakas Jonaitis tiek nėra nubaustas,kaip norėtų nubausti moterį, kuri kovojo su pedofilija. Pedofilai gali kelti galvas drąsiai, o jei kas prieštaraus jiems_ kalėjimas iki gyvos galvos.

   ATSAKYTI
haha 2019-05-30 00:02:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-69
patvoriniai dar neisnyko ziuriu ,reiskiasi ,sektantu armijos generole prisidirbus iki ausu slapstosi usa kaleime o kareiveliai komentarus raso idomu kur ju stabas randasi ,garliavoj   ATSAKYTI
Slykstyne 2019-05-29 23:59:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-53
Kada uz zudynes atsakys   ATSAKYTI
Antoska 2019-05-30 01:55:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Pedofilai atsakys ateis laikas jiems....  
Vaclovas 2019-05-29 23:20:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
O kokie straipsniai prokurorams ir teisėjams už bylų sufabrikavimą? Paaukštinimai tarnyboje?   ATSAKYTI
zmogus 2019-05-29 22:44:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Reikia buti visiskam beprociui, kad netiketi Neringa, vien isgirdus savaitinio darzelio aukletojos pasakojima, kad stankunaite mergaites neskubedavo pasiimti, puikiai irodo, kad mergaite jai buvo neidomi, patapo reikalinga tada, kai uzpakalis pradejo svilti.   ATSAKYTI
Rūta 2019-05-29 23:30:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-48
Kiek žmonių,tiek nuomonių, tačiau nuo pat šio skandalo pradžios aš tikėjau,kad tai tik Venskienės kaltė,tik jos sukurtas planas,kurio pasekmėje tiek daug aukų,o dabar lazda atsisuko prieš ją pačią.  
Nemeluok 2019-05-30 00:03:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-56
Teisme darzelio aukletoja aiskiai paliudijo, kad Stankunaite vaiku rupinosi, o Kedys buvo agresyvus, rekaudavo.Mergaite darzelio aukletojai idomiu dalyku pasakojo, taip , kad reikejo maziau klausyk tos iskrypeles venckienes   

Top Video

Po paviešinto įrašo, kaip pareigūnas elgėsi su mokyklinuke – šis atleistas
DABAR RODOMA
Po paviešinto įrašo, kaip pareigūnas elgėsi su mokyklinuke – šis atleistas
DABAR RODOMA
Namų kieme radę „dovaną“ šeima pežiūrėjo įrašą – negalėjo patikėti
DABAR RODOMA
Savo kieme dirbęs vyras tapo sensacija: įrašas priverčia aiktelėti
DABAR RODOMA
Lietuvos žurnalistų krepšinio čempionai – TV3 komanda!
DABAR RODOMA
NBA nakties epizodų TOP 5
DABAR RODOMA
Įspūdingi Ziono Williamsono žaidimo epizodai NBA ikisezoninėse varžybose
DABAR RODOMA
Moteris manė, kad namuose vaidenasi: tiesa pasirodė visai kitokia
DABAR RODOMA
Kamerų įrašas atskleidė moterų sąmokslą: apsvaigino vyrą ir juo pasinaudojo
DABAR RODOMA
Šiurpą keliantis reginys: vyras kameromis užfiksavo neįprastą reiškinį
DABAR RODOMA
100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
REKLAMA
krata Marijampolėje (nuotr. stop kadras)
Marijampolės pataisos namuose vėl neramu. Vos prieš pusantros savaitės ten vyko intensyvios kratos, po kurių nuteistiesiems beliko rinkti suniokotus daiktus ir sulaužytus ...
Dingusi mergina  (tv3.lt koliažas)
Alytaus apskr. VPK spalio 21 d. gavus moters pranešimą, kad Alytuje, A. Juozapavičiaus g. iš Alytaus vaikų globos namų ...
Avarija Geležinio Vilko gatvėje (nuotr. TV3)
Masinė avarija Vilniuje, kurios metu sudaužyti keturi automobiliai, nukentėjo trys žmonės. Pirmadienį Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje, prie sankryžos ties Gerosios Vilties ...
Žvakutės (nuotr. Fotodiena.lt)
Anykščių ligoninėje antradienį mirė dėl apsinuodijimo alkoholiu atvežta jauna moteris, pranešė Utenos policija.  1986 metais gimusi moteris mirė priėmimo skyriuje, ...
STT/Fotodiena/Justinas Auškelis
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) dėl įtarimų kyšininkavimu sulaikė Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narį socialdemokratą Bronių Kryžių bei du savivaldybės administracijos ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų