REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelionės oro transportu yra neatsiejamos nuo privalomų oro uosto procedūrų: patikros, bagažo registracijos ir jam keliamų saugumo reikalavimų. Tačiau ką daryti, jei į skrydį atvykstate paskutinę akimirką, pamiršote bilietą ar pastebėjote, kad plyšta lagaminas?

Kelionės oro transportu yra neatsiejamos nuo privalomų oro uosto procedūrų: patikros, bagažo registracijos ir jam keliamų saugumo reikalavimų. Tačiau ką daryti, jei į skrydį atvykstate paskutinę akimirką, pamiršote bilietą ar pastebėjote, kad plyšta lagaminas?

REKLAMA

Ekspertai dalijasi patarimais, kurie padės skubantiems keleiviams nedidelius nesklandumus prieš skrydį greitai išspręsti čia pat oro uoste.

Lagaminus aptraukite apsaugine plėvele

Pasak Lietuvos oro uostų Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovės Rasos Petraitienės, daugiausiai laiko atima ir papildomo streso keleiviams sukelia netinkamai paruoštas ar supakuotas bagažas, rašoma pranešime spaudai.

Jei vykstant į oro uostą ar net likus valandai iki skrydžio, pastebite, kad įplyšo lagaminas, R. Petraitienė sako, kad jaudintis neverta ir pataria čia pat oro uoste lagaminą aptraukti apsaugine plėvele, kuri jį visiškai užsandarins, apsaugos nuo kritulių, purvo ar galimo didesnio plyšimo. Vilniaus ir Kauno oro uostuose tokia paslauga vadinasi „Pack & Fly“, o ja pasinaudoti galima šalia aviacijos saugumo patikros eilės, bet kuriuo paros metu.

REKLAMA
REKLAMA

„Aptraukus lagaminą tikimybė, kad jis atsisegs transportavimo metu ir iš jo iškris daiktai, sumažės iki minimalios“, – primena Lietuvos oro uostų atstovė.

REKLAMA

Tiesa, svarbu žinoti, kad jei po skrydžio bagažo takeliu jūsų lagaminas juda su pažeista apsaugine plėvele ir yra apgadintas, turite iškart reaguoti – kvieskite oro uosto bagažo paieškos darbuotoją. Tokius įvykius visuomet rekomenduojama fiksuoti dar neišėjus iš oro uosto.

Ką daryti, jei įsidėjote neleistinų daiktų

Jei norite sutaupyti laiko oro uostuose ir kelionei jums pakanka būtiniausių daiktų, skriskite vien tik su rankiniu bagažu. Tik atkreipkite dėmesį, kad rankiniam bagažui taikomos griežtos ir skirtingos oro linijų taisyklės dydžiui bei svoriui, taip pat galioja saugos reikalavimai, nurodantys, ką ir kokiais kiekiais galima gabenti ir ko ne.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors, atrodo, mintinai mokame, kad rankiniame bagaže saugumo taisyklės leidžia vežti 1 l skysčių, ne didesnėse nei 100 ml talpose, kartais būna, kad keleiviai įsideda per daug kvepalų, kremų ar skystų maisto produktų, viršija leistinas normas ir sutrinka, kai apsaugos darbuotojai paprašo iš rankinio bagažo išimti kai kuriuos daiktus ar produktus“, - sako R. Petraitienė.

Ji taip pat primena, kad Lietuvos oro uostuose tokiais atvejais keleiviams siūloma vartojimui vis dar tinkamą maistą paaukoti „Maisto bankui“ specialiose oro uostuose esančiose dėžėse, o vertingus asmeninius daiktus palikti saugojimo kamerose ir grįžus į oro uostą atsiimti arba perleisti šią teisę jūsų įvardytam asmeniui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eikite prie greitosios patikros ir turėkite elektroninį bilietą

R. Petraitienė pastebi, punktualumas aviacijoje labai svarbus ir atvykus į oro uostą, likus mažiau nei valandai iki pakilimo laiko, yra tikimybė, kad į skrydį vėluosite. Laipinimas prasideda likus 30–40 min. iki skrydžio, tačiau pavėlavę keleiviai į lėktuvą gali būti nepriimti, net jei jis dar tebestovi ant pakilimo tako.

„Oro uostai siekia užtikrinti, kad prie aviacijos saugumo patikros užtruktumėte kuo trumpiau, tačiau, esant dideliems keleivių srautams, eilėje gali tekti palaukti apie 10 min. Jei vykstate į šalis, kur reikia papildomos pasų kontrolės procedūros, tam turėsite skirti dar kelias ar keliolika minučių. Jei pakeliui į oro uostą pastebite, kad lieka labai mažai laiko iki laipinimo į pradžios, iškart eikite prie greitosios patikros – „Fast Track“, galimybę į ją patekti galite užsisakyti iš anksto trumpąja žinute arba šalia patikros esančiame aparate“, – išeitis vardija ekspertė.

REKLAMA

Pasak R. Petraitienės, greitojoje patikroje keleiviai užtrunka dvigubai trumpiau nei įprastoje. Laiko sutaupyti padeda ir tinkamai paruošti asmens dokumentai bei skrydžio bilietas – juos patariama laikyti greitai prieinamame saugiame dėkle. Lietuvos oro uostų atstovė taip pat rekomenduoja turėti elektroninį bilietą, kurio nepamiršite ar nepamesite – jis visuomet bus išmaniajame įrenginyje.

„Kita vertus, reikia įvertinti, ar jūsų įrenginys reikiamu metu bus įkrautas, ar keliaujate į šalis, kuriose yra gerai išvystyta oro uostų infrastruktūra“, - komentuoja Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė.

Ji taip pat primena, kad, jei vis tik jums reikalingas popierinis bilietas ar jį pamiršote, Lietuvos oro uostuose už papildomą mokestį galima bilietą atsispausdinti.

REKLAMA

Kad kiekvienas skrydis būtų malonus

Kai jau esate pasiruošę bilietą, įregistravę bagažą ir įsitikinę, kad įsidėjote tik leistinus daiktus, pasirūpinkite patogia kelione skrydžio metu.

„Keliaujant reikia atidumo, o jį išsaugoti padeda rūpinimasis savo komfortu. Oro uostuose siekiame užtikrinti, kad visi patogiai kelionei būtini daiktai būtų po ranka, net jei keleivis pamiršo apie juos pagalvoti iš anksto“, – sako R. Petraitienė.

Lietuvos oro uostų ekspertės teigimu, malonios smulkmenos: miego akiniai, kelioninės pagalvėlės, ausų kištukai, žurnalai, knygos ar kiti kelionės metu naudingi dalykai gali labai pagerinti keliavimo kokybę, dėl to oro uostuose gausu galimybių įsigyti jums reikiamų daiktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų