Aušra Maldeikienė, Liudas Mažylis, Antanas Guoga, Bronis Ropė (tv3.lt fotomontažas)

Aušra Maldeikienė, Liudas Mažylis, Antanas Guoga, Bronis Ropė (tv3.lt fotomontažas)

Šešiolika partijų, visuomeninių komitetų ir koalicijų sąrašų stoja į kovą dėl 11 vietų Europos Parlamento rūmuose Briuselyje ir Strasbūre. Portalas tv3.lt supažindina su visais Europos Parlamento rinkimų dalyviais ir jų pagrindinėmis idėjomis.

Rinkimų dalyviai pateikiami pagal ištrauktą rinkimų biuletenio numerio tvarką. 

Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Rolandas PAKSAS (Europos Parlamento narys, per apkaltą nušalintas Lietuvos Prezidentas)

2. Rimas ANDRIKIS (Seimo narys, teisininkas)

3. Vidmantas STANIULIS (R. Pakso padėjėjas Europos Parlamente, dirbęs Stasio Lozoraičio ir Valdo Adamkaus rinkimų štabuose)

4. Algimantas RAŠČIUS (buvęs įmonės „Oro navigacija“ generalinis direktorius)

5. Romas JANKAUSKAS (R. Pakso padėjėjas Europos Parlamente, žurnalistas)

Pastarąjį dešimtmetį Europos Parlamente praleidęs nušalintasis prezidentas R. Paksas tikisi, kad rinkėjai jam leis sugrįžti į rūmus Briuselyje ir Strasbūre. Tik šį kartą jis kandidatuoja ne su partija „Tvarka ir teisingumas“, o su savo vardo rinkimų komitetu.

REKLAMA

Komitetas pasisako prieš globalizaciją ir federacinės Europos Sąjungos idėją bei palaiko Višegrado šalių poziciją.

Rolandas Paksas (nuotr. Fotodiena.lt)

Rolandas Paksas (nuotr. Fotodiena.lt)

R. Pakso judėjimas tvirtina, kad kiekvienam piliečiui turi būti suteikta apsauga nuo skurdo ir socialinės atskirties, o Europos Parlamentas turi užtikrinti deramą Europos Komisijos, Tarptautinio valiutos fondo ir Europos Centrinio banko veiklos kontrolę.

„Prezidento Rolando Pakso judėjimas“ siūlo rinkti Europos Komisijos narius valstybėse narėse. Dabar eurokomisarus renka ne Europos Sąjungos gyventojai, o pasiūlo valstybių narių vyriausybės. Komitetas taip pat tvirtina, kad Europos kariniu garantu turi likti NATO, todėl pasisako prieš Europos Sąjungos karinių pajėgų steigimą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Bronis ROPĖ (Europos Parlamento narys)

2. Raimondas Šarūnas MARČIULIONIS (buvęs krepšininkas, verslininkas)

3. Linas KONTRIMAS (viešųjų ryšių specialistas)

4. Laima MOGENIENĖ (inžinierė, Rimos Baškienės patarėja Seime)

5. Karolina ŠTELMOKAITĖ (žurnalistė, Europos Parlamento Žaliųjų frakcijos politinė patarėja)

B. Ropės Europos Parlamente atstovaujama partija į rinkimus eina su šūkiu „Lietuva Europoje: nenustokime augti!“ Valstiečiai akcentuoja, jog Lietuvos interesai – svarbiausi, todėl tikisi suvienyti visus Lietuvos politikus Europos Parlamente, valstybines institucijas ir kitas organizacijas į „Vienybės forumą“.

REKLAMA

B. Ropė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

B. Ropė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Išrinkti į Europos Parlamentą valstiečiai mažins mokesčius dirbantiesiems ir didins stambiajam verslui. Partijos nariai planuoja siekti išmokų žemės ūkiui suvienodinimo, stabilaus finansavimo strateginiams Lietuvos projektams: „Rail Baltica“, Ignalinos atominės elektrinės uždarymui.

LVŽS skelbia, kad tęs vienodos kokybės prekių visoje Europoje politiką ir pasisakys už Jaunimo reikalų ir sporto komiteto Europos Parlamente kūrimą.

Lietuvos žaliųjų partija

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Remigijus LAPINSKAS (verslininkas)

2. Mečys LAURINKUS (Nepriklausomybės Akto signataras, diplomatas)

3. Ieva BUDRAITĖ (visuomenininkė)

4. Vytautas NEKROŠIUS (teisininkas)

5. Laurynas OKOCKIS (Valstybės sienos apsaugos tarnybos vyriausiasis specialistas)

Socialiniame tinkle „Facebook“ „#NEvalstiečiais“ prisistatanti politinė jėga savo programoje svarbiausiais prioritetais išskyrė gerovės ekonomiką, žaliąją energetiką, sveiką maistą, toleranciją ir asmens privatumą bei Europos idėjos stiprinimą.

Žalieji planuoja kurti energiją tausojančią ekonomiką. Partijos programoje rašoma, kad bus stengiamasi skatinti pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių, kurie sukurs naujų žalių darbo vietų, sumažins anglies dioksido kiekį ir stabilizuos klimato kaitą.

REKLAMA

<a class='top500' href='/top500/remigijus-lapinskas'><a class='top500' href='/top500/remigijus-lapinskas'><a class='top500' href='/top500/remigijus-lapinskas'>Remigijus Lapinskas</a></a></a> (nuotr. Fotodiena.lt)

Remigijus Lapinskas (nuotr. Fotodiena.lt)

Lietuvos žaliųjų partija sieks, kad ekologinė žemdirbystė taptų Europos žemės ūkio pagrindu, o sveikas, genetiškai modifikuotų organizmų neturintis maistas būtų prieinamas visiems.

Žalieji sieks naikinti lyties, įsitikinimų, seksualinės orientacijos, religijos ar etninę diskriminaciją, užtikrins asmens privatumo apsaugą. Partija palaiko europinę integraciją švietimo ir socialinėse programose, sieks tolesnio demokratijos puoselėjimo ir didesnio įsitraukimo į sprendimų priėmimą.

Lietuvos socialdemokratų partija

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Vilija BLINKEVIČIŪTĖ (Europos Parlamento narė)

2. Rasa BUDBERGYTĖ (Seimo narė)

3. Juozas OLEKAS (Seimo narys)

4. Julius SABATAUSKAS (Seimo narys)

5. Orinta LEIPUTĖ (Kauno mero patarėja)

Atsinaujinimą skelbianti Lietuvos socialdemokratų partija savo programoje siūlo modelį, kuriame, pasak socialdemokratų, rūpinamasi visais, o ne tik išrinktaisiais.

Vilija Blinkevičiūtė

Vilija Blinkevičiūtė

Partija žada socialinį teisingumą, visiems prieinamą darbą, gydymą, švietimą, orias senatvės pensijas. Socialdemokratai taip pat žada suvienodinti Europos Sąjungos išmokas žemdirbiams. Socialdemokratai pasisako už lygybę, galimybes jaunimui formuoti žemyno ateitį užtikrinimą.

REKLAMA

„Europą matome kaip demokratijos, taikos, stabilumo, teisės viršenybės etaloną, kuris saugo žmogaus teises ir skatina solidarumą“, – savo programoje rašo socialdemokratai.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Liudas MAŽYLIS (Vasario 16-osios akto radėjas, VDU profesorius)

2. Andrius KUBILIUS (Seimo narys)

3. Radvilė MORKŪNAITĖ-MIKULĖNIENĖ (Seimo narė)

4. Rasa JUKNEVIČIENĖ (Seimo narė)

5. Audronius AŽUBALIS (Seimo narys)

Vasario 16-osios aktą atradusio L. Mažylio į rinkimus vedami konservatoriai palaiko natūralią Europos Sąjungos galių plėtrą ir tvirtina, kad Lietuva neturėtų to baimintis. TS-LKD pasisako už didesnį Europos Sąjungos biudžetą ir Bendrijos paramą reformoms Ukrainoje, Moldovoje ir Sakartvele.

Liudas Mažylis (nuotr. Organizatorių)

Liudas Mažylis (nuotr. Organizatorių)

Solidarumo tema dažnai kartojama konservatorių rinkimų programoje. Partija pasisako už solidarų pabėgėlių problemos sprendimą ir ragina Europos Sąjungą ieškoti ilgalaikių šios krizės sprendimo būdų. Europos tautų solidarumą konservatoriai vadina Europos Sąjungos vertybe ir nepritaria ją silpninantiems veiksmams.

Konservatoriai tvirtina, kad, pasitelkdama minkštąją galią, Europos Sąjunga turi ginti pamatines Europos vertybes: sąžinės ir žodžio laisvę, demokratiją ir laisvą visuomenę, žmogaus teises ir įstatymo viršenybę.

REKLAMA

Visuomeninis rinkimų komitetas „Lemiamas šuolis“

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Paulius KUNČINAS (ekonomistas)

2. Marius PAREŠČIUS (informacinių technologijų ir kibernetinio saugumo ekspertas)

3. Gitana NEVERIENĖ (Socialinių mokslų kolegijos Vilniaus filialo vadovė)

4. Nerijus STRIKULYS (teisininkas)

5. Ramunė Vilija ZABULIENĖ (ekonomistė)

Ekonomisto P. Kunčino vedamas komitetas skelbia, kad kol kiti siūlo šliaužti, jie siūlo šuolį. Komiteto programoje rašoma, kad Lietuva turi būti orientuota į aukštos pridėtinės vertės paslaugų eksportą.

Paulius Kunčinas (Fotobankas)

Paulius Kunčinas (Fotobankas)

„Lemiamas šuolis“ siūlo sukurti Ateities turto fondą, naikinti neteisingas mokestines privilegijas, mažinti bendrą darbo apmokestinimą ir skatinti investicijas į kokybiškas darbo vietas per lankstų darbo draudimą.

„Lemiamas šuolis“ tvirtina, kad Lietuvoje per artimiausią dešimtmetį turi gyventi 3 milijonai gyventojų, o iki 2050 m. – 4 milijonai. Komitetas inicijuotų migracijos kreditus, kurie kompensuotų prarastus gyventojus Rytų Europos šalims, siūlytų konvertuoti Europos Sąjungos paramą į Lietuvos investicinį kapitalą bei siektų, kad ir kitos Europos Sąjungos valstybės savo krašto gynybai skirtų 2 proc. BVP.

Lietuvos centro partija

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Antanas GUOGA (verslininkas, Europos Parlamento narys)

2. Naglis PUTEIKIS (Seimo narys)

3. Kristupas Augustas KRIVICKAS (prodiuseris, televizijos laidų vedėjas)

4. Virginijus ŠMIGELSKAS (istorikas, teisininkas)

5. Nina PUTEIKIENĖ (Klaipėdos miesto tarybos narė)

Į Europos Parlamentą su Liberalų sąjūdžio sąrašu išrinktas verslininkas Antanas Guoga perrinkimo siekia su Naglio Puteikio vadovaujama Lietuvos centro partija.

REKLAMA

<a class='top500' href='/top500/antanas-guoga'><a class='top500' href='/top500/antanas-guoga'><a class='top500' href='/top500/antanas-guoga'><a class='top500' href='/top500/antanas-guoga'>Antanas Guoga</a></a></a></a> Fotodiena/Arnas Strumila

Antanas Guoga Fotodiena/Arnas Strumila

Pagrindiniu tikslu Lietuvos centro partija išsikėlė Lietuvos žmonių klestėjimą šiuolaikinėje Europoje. Centristai tai įgyvendinti žada užtikrindami europietišką gyvenimo kokybę Lietuvos žmonėms, siūlo struktūrines Europos Sąjungos lėšas investuoti į švietimo ir mokslo sričių stiprinimą.

Lietuvos centro partija savo programoje rašo, kad kryptingas darbas Europos Parlamente užtikrintų Lietuvai palankesnius sprendimus migracijos, išorinių sienų apsaugos, finansinės paramos, mokesčių, mokslo, energetikos, užsienio politikos klausimais.

„Valdemaro Tomaševskio blokas“-Krikščioniškų šeimų sąjunga ir Rusų aljanso koalicija

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Valdemar TOMAŠEVSKI (Europos Parlamento narys)

2. Irina ROZOVA (Seimo narė)

3. Marija REKST (Vilniaus rajono merė)

4. Zdzislav PALEVIČ (Šalčininkų rajono meras)

5. Rita TAMAŠUNIENĖ (Seimo narė)

Europos Parlamento nario V. Tomaševskio vadovaujamo sąrašo programos pagrindinės kryptys – Europos grįžimas prie krikščioniškų šaknų ir stipri tautų Europa. V. Tomaševskio blokas pasisako už šeimos, suprantamos kaip vyro ir moters sąjungos, pripažinimą pagrindiniu visuomenės vienetu. Programoje akcentuojamas ir gyvybės šventumas.

REKLAMA

Valdemaras Tomaševskis (nuotr. Fotodiena/Arnas Strumila) Fotodiena/Arnas Strumila

Valdemaras Tomaševskis (nuotr. Fotodiena/Arnas Strumila) Fotodiena/Arnas Strumila

V. Tomaševskio blokas pasisako už gerus santykius su visais Bendrijos kaimynais, ypač su kaimynais iš Rytų. Programoje taip pat rašoma, kad būtina atskirti pabėgėlio ir ekonominio migranto sąvokas, ir padėti tik tiems, kurie iš tikrųjų bėga nuo karo.

V. Tomaševskio blokas prieštarauja vadinamajai „memų direktyvai“, nes tai, pasak programos autorių, įves interneto cenzūrą. Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija taip pat žada siekti išlyginti europines išmokas ūkininkams, siekti bendros socialinės Europos Sąjungos politikos sukūrimo.

Darbo partija

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Viktor USPASKICH (Europos Parlamento narys)

2. Vigilijus JUKNA (Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, buvęs Žemės ūkio ministras)

3. Valentinas MAZURONIS (Europos Parlamento narys)

4. Justina VITKAUSKAITĖ-BERNARD (Europos Parlamento liberalų ir demokratų frakcijos politikos patarėja)

5. Valentinas BUKAUSKAS (Seimo narys)

Dar penkerius metus Europos Parlamente bandantis užsitikrinti V. Uspaskich kartu su Darbo partija žada vienodą minimalų atlyginimą visoje Europos Sąjungoje. „Darbiečiai“ užsimojo suvienodinti ne tik minimalų atlyginimą, bet ir išmokas žemdirbiams bei socialines garantijas.

REKLAMA

Viktoras Uspaskichas (nuotr. BFL)

Viktoras Uspaskichas (nuotr. BFL)

„Savo vaikams privalome palikti tvarią planetą, todėl įsipareigojame kartu integruotai palaikyti tiek ekonominius, tiek socialinius, tiek ekologinius, ir aplinkosaugos klausimus“, – rašoma Darbo partijos programoje.

„Darbiečių“ įsitikinimu, gerovė sukuriama tik taikoje, todėl jie įsipareigoja visur ir visada ieškoti taikaus problemų sprendimo.

Visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Artūras PAULAUSKAS (teisininkas, buvęs Seimo pirmininkas)

2. Ignas STANKOVIČIUS (Nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekos vadovybės informacijos skyriaus vadovas)

3. Vilius KAVALIAUSKAS (žurnalistas)

4. Jolanta SOLNYŠKINIENĖ (Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) lektorė)

5. Vladislovas Česlovas AKSAMITAUSKAS (VGTU profesorius)

Buvusio Seimo pirmininko A. Paulausko į rinkimus vedama komanda, kaip ir „darbiečiai“, sieks vienodo minimalaus atlyginimo visoje Europoje, o tai bus remiama iš Europos Sąjungos biudžeto. Komitetas teigia, kad jų biuruose dirbs specialistai, kurie konsultuos piliečius Bendrijos teisiniais klausimais, kad žmonės žinotų juos ir galėtų jais naudotis.

Artūras Paulauskas (nuotr. Organizatorių)

Artūras Paulauskas (nuotr. Organizatorių)

Artūro Paulausko komitetas svarsto, kad Lietuva, kaip ir kitos mažos Europos Sąjungos šalys, turi gauti didesnę Europos institucijų pagalbą kovai su didžiosiomis monopolijomis. Jie taip pat planuoja skatinti diskusijas apie Bendrijos problemas ir stengsis paversti Lietuvą svarbia Europos Sąjungos pertvarkos dalimi.

REKLAMA

Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP)

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Gediminas KIRKILAS (Seimo narys)

2. Andrius PALIONIS (Seimo narys)

3. Juozas BERNATONIS (Seimo narys)

4. Andrius ŠEDŽIUS (buvęs Seimo narys)

5. Kęstutis DAUKŠYS (buvęs Seimo narys)

Po nesėkmingų savivaldos rinkimų nuo Lietuvos socialdemokratų partijos atskilę „socdarbiečiai“ bandys laimę kovoje dėl vietų Europos Parlamente. Partija planuoja siekti dar aktyvesnio Lietuvos pozicijų gynimo Europos Sąjungoje.

Gediminas Kirkilas ir Juozas Bernatonis (Fotodiena/Arnas Strumila)

Gediminas Kirkilas ir Juozas Bernatonis (Fotodiena/Arnas Strumila)

„Socdarbiečiai“ sieks nukreipti galimų Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Bendrijos šalių investicijas į Lietuvą. Partija dės pastangas, kad būtų tęsiama Europos Sąjungos parama Lietuvos mokyklų ir universitetų renovacijai. Jie taip pat žada siekti, kad svetur išvykęs asmuo išsaugotų socialines garantijas, o būnant užsienio šalyje, gautų nemokamą pirmąją pagalbą.

„Mūsų išrinkti atstovai neužsidarys Europos Parlamento rūmuose, nuolat lankys savo rinkėjus Lietuvoje, įsiklausys į Jūsų siūlymus ir vykdys savo įsipareigojimus“, – žada „socdarbiečiai“.

Visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Radžvilas: Susigrąžinkime valstybę!“

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Vytautas RADŽVILAS (filosofas, politologas)

2. Jurga KARČIAUSKAITĖ-LAGO (juvelyrė)

3. Arūnas SVITOJUS (Žemės ūkio rūmų pirmininkas)

4. Faustas LATĖNAS (kompozitorius)

5. Dovilas PETKUS (politologas)

Profesoriaus V. Radžvilo vadovaujamas komitetas tvirtina, kad Lietuva turi išlikti Europos Sąjungos nare, tačiau pati Bendrija turi keistis.

REKLAMA

Vytautas Radžvilas (Fotobankas)

Vytautas Radžvilas (Fotobankas)

Komitetas tvirtina, kad būtina sustabdyti Europos Sąjungos federacijos kūrimą, kuris, jų teigimu, paverstų Lietuvą provincija. Vytauto Radžvilo komanda siūlo ir naują sutartį, kuri atkurtų, jų tvirtinimu, Briuselio biurokratijos neteisėtai nusavintas suverenias valstybių galias.

Jie taip pat žada apriboti Europos Sąjungos kišimąsi į valstybių vidaus reikalus ir panaikinti Lietuvos diskriminaciją skirstant Europos Sąjungos paramą.

Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Aušra MALDEIKIENĖ (Seimo narė)

2. Rasa ŽEMAITĖ („Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio“ įkūrėja)

3. Alina ANDRONOVA (asociacijos „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ prezidentė)

4. Giedrius ALASEVIČIUS (IT specialistas)

5. Rita BALTADUONYTĖ-LEONIENĖ („Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio“ valdybos pirmininkė)

Originaliu pavadinimu pasižymintis Seimo narės, ekonomistės A. Maldeikienės vadovaujamas komitetas tvirtina, kad Lietuvos nepriklausomybė, savarankiškumas bei gerovė priklauso nuo to, ar išliks Europos Sąjunga.

„Aušros Maldeikienės traukinys“ siūlo kryptį, kurią brėžia Vakarų vertybės, žmogaus teisės, teisės viršenybė. A. Maldeikienės komandas siūlo galimybę Lietuvai priartėti prie vakarietiškų socialinių standartų ir reformuoti Lietuvos socialinį modelį.

REKLAMA

Aušra Maldeikienė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Aušra Maldeikienė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Komitetas siūlo daugiau Lietuvos solidarumo su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis. Programoje teigiama, kad Lietuvai reikia mažiau kelti finansinių reikalavimų ir suprasti, kad Europos Sąjunga yra ne kažkokių svetimų jėgų, o ir Lietuvos projektas.

„Europa yra ne apie pinigus, išmokas, paramas, bet apie laisvę. Šią laisvę iš jūsų nori atimti demagogai ir populistai. Dėl laisvės privalome kovoti“, – tvirtina „Aušros Maldeikienės traukinys“.

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Artūras ZUOKAS (buvęs Vilniaus meras)

2. Algis ČAPLIKAS (buvęs Seimo narys)

3. Regimantas ČIUPAILA (buvęs Seimo narys)

4. Kęstutis NĖNIUS (Vilniaus miesto tarybos narys)

5. Ruslan KOVALIOV (verslininkas)

Buvusio Vilniaus mero A. Zuoko vadovaujamas sąrašas tvirtina, kad būtina investuoti į mokslinius tyrimus ir inovacijas, universitetų rėmimą. Jų įsitikinimu, Europos Sąjungos parama taip pat turėtų prisidėti sprendžiant demografines problemas, didinant gerai apmokamų darbo vietų skaičių.

Artūras Zuokas (nuotr. Fotodiena.lt)

Artūras Zuokas (nuotr. Fotodiena.lt)

Lietuvos laisvės sąjunga mano, kad Europos Sąjunga turi prisiimti lyderės vaidmenį sprendžiant klimato kaitos problemą, spręsti migracijos problemą stiprinant išorinę Bendrijos sieną, tačiau užtikrinti Šengeno susitarimą ir laisvą judėjimą Europos Sąjungoje.

REKLAMA

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Petras AUŠTREVIČIUS (Europos Parlamento narys)

2. Viktorija ČMILYTĖ-NIELSEN (Seimo opozicijos lyderė)

3. Eugenijus GENTVILAS (Seimo narys)

4. Arminas LYDEKA (buvęs Seimo narys)

5. Andrius BAGDONAS (Neringos savivaldybės tarybos narys)

15 metų Lietuvos buvimo Europos Sąjungos proga Liberalų sąjūdis savo programoje surašė 15 sprendimų Lietuvai ir Europai. Liberalai žada mažinti biurokratijos naštą, skatinti Europos Sąjungos programas, kuriančias naujas darbo vietas.

Petras Auštrevičius (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Petras Auštrevičius (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Liberalai pasisako už bendrą Europos Sąjungos užsienio ir saugumo politiką, Bendrijos išorės sienų stiprinimą, Astravo atominės elektrinės uždarymą, paramą Ukrainai, Moldovai ir Sakartvelui siekiant narystės Europos Sąjungoje, bendrą Europos Sąjungos skaitmeninę rinką ir investicijas ne į „betoną“, bet į darbo vietas ir žmones.

Partija „Tvarka ir teisingumas“

Pirmasis sąrašo penketukas:

1. Remigijus ŽEMAITAITIS (Seimo narys)

2. Vytautas KAMBLEVIČIUS (Seimo narys)

3. Kęstutis BARTKEVIČIUS (Seimo narys)

4. Andrius JURKUS (Šilutės rajono tarybos sekretorius)

5. Juozas IMBRASAS (Seimo narys)

„Tvarkiečiai“ Europos Parlamente žada stiprinti suverenias valstybių galias, kad Europos Sąjunga išliktų kaip savarankiškų valstybių bendrija. Jie mano, kad Europos Komisijos narius turėtų siūlyti šalių parlamentai. „Tvarka ir teisingumas“ taip pat siūlo Europos Parlamentą įkurdinti vienoje vietoje. Dabar europarlamentarai posėdžiauja Briuselyje ir Strasbūre.

Remigijus Žemaitaitis (Fotodiena/Arnas Strumila)

Remigijus Žemaitaitis (Fotodiena/Arnas Strumila)

„Tvarkiečiai“ žada Europos Sąjungos teisės aktuose šeimą įtvirtinti kaip vieno vyro ir vienos moters sąjunga. Partija taip pat ketina siekti, kad Lietuvoje būtų sukurtos sąlygos grįžti emigrantams. „Tvarka ir teisingumas“ savo programoje žada įvesti vieningą minimalių pajamų vienam asmeniui kriterijų.

Rinkimai į Europos Parlamentą vyks gegužės 26 dieną kartu su prezidento rinkimų antruoju turu.

Gintaras
2019-05-24 09:37:04
Nei jie tame Briuselyje ką bando daryti, nei ką. Lietuva iš viso net pati nežino, kas jai tinkama, o kas ne ir pasirašo balsuoja už visus ten priimamus įstatymus. Mano galva, geriau iš viso ten nieko nesiųsti. Briuselis priims įstatymus ir be mūsų ( kaip visada ir būna). Jokio skirtumo čia nematau ir visiškai man dzin bus ten mūsiškių, ar nebus. Jau apie asmenis net nekalbu, nieko nepakeis nei vienas ir nieko ten neveiks. Tegul geriau plytelių eina kloti šaligatviuose, bus visuomenei daugiau naudos.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Dauguma 2019-05-25 11:31:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
eina tik del geros algos :(   ATSAKYTI
Vytas 2019-05-24 18:26:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
manau kad Lietuvos žmonėms nepatinka tie kurie didina pensijas ir atlyginimus ,daugiau remiami konservatoriai praskolinę Lietuvą ir sumažinę pensijas ir atlyginimus tai rodo sekantys skaičiai 1993 -1996 minimalus atlyginimas nuo 35 litų padidintas iki 300, panašisai paidintos ir pensijos .žmonėms nepatiko konservatoriai padidino iki 400 litų 1997 kovo mėnesį kol buvo buvusios vyriausybės įdirbis ir sukaupti pinigai , per visą kadenciją padidino iki 430 litų,nors buvo įvykdyta didžioji privatizacija paskaitykit Andrikienės straipsnį Kauno dienoje 1998.08.09 ,daugiausiai padidino Kirkilo vyriausybė nuo 500 iki 800 Lt ir beveik dvigubai pensijas žmonėms nepatiko konservatoriai pieš rinkimus išplatino Rusijos sulaikymo strategiją ,vyriausybės pagrindinis uždavinys neįleisti į Europą ,manot Rusija neturi ambicijų ,neįleiskit bet už dujas suplojome daugiau milijardo eurų ,paėmę valdžią pradėjo šaukti žūstam devalvuosim litą ,puikiai žinodami kad nereiks ,vėliau galėtų girtis išgelbėjome Lietuvą ,bet nenumatė kad pagaus užsienio spauda krito skolinimosi reitingai ir ne dėl krizės sužlugo Lietuva be to finansų ministerija išplatino Vyriausybinius popierius ne viešu būdu ,pagal valstybės kontrolės išvadas sudarė sąlygas komerciniams bankams įsigyti be konkurencijos i,pagal valstybės kontrolės išvadas neuštikrino viešumo skaidrumo,toks neatsakingumas darė neigiamą įtaką ,tiek vidaus rinkai tiek skolos valdymo išlaidoms ,ir dabar nepatinka žmonėms kad didinami atlyginimai ir pensijos ,mūsų žmonės nuskriaudusiems sudaro didesnes sąlygas užimti aukštesnius postus ryškiausias pavyzdys Degutienė padovanojusi dalį Mažeikių naftos virš milijardo eurų ,tapo seimo pirmininke ,manau kad ir dabar žmonės rinks konservatorius ,kadangi reikia atsidėkoti už atimtas pensijas ir atlyginimus,tegul geriau pagyvena   ATSAKYTI
Aura 2019-05-24 15:32:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Už Radžvilą būtinai!   ATSAKYTI
Vilius 2019-05-24 10:15:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tik už V. Radžvilo komitetą!   ATSAKYTI
Gintaras 2019-05-24 09:37:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nei jie tame Briuselyje ką bando daryti, nei ką. Lietuva iš viso net pati nežino, kas jai tinkama, o kas ne ir pasirašo balsuoja už visus ten priimamus įstatymus. Mano galva, geriau iš viso ten nieko nesiųsti. Briuselis priims įstatymus ir be mūsų ( kaip visada ir būna). Jokio skirtumo čia nematau ir visiškai man dzin bus ten mūsiškių, ar nebus. Jau apie asmenis net nekalbu, nieko nepakeis nei vienas ir nieko ten neveiks. Tegul geriau plytelių eina kloti šaligatviuose, bus visuomenei daugiau naudos.   ATSAKYTI
Mar 2019-05-24 09:26:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar koncervatoriai su Kubiliu norir ...man tai Maldeikienė arba žemaitaitis ...tik dar už juos ....   ATSAKYTI
Viliius 2019-05-24 10:19:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kubilinskus-juknevičinskus reikia per šūvio atstumą laikyti nuo politikos. Vienintelis iš to penketuko Lietuvos politikas yra A. Ažubalis.  
P. 2019-05-24 10:36:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
A ein jie na...ui!!!!,jau geriau Paksius!?  
bravo 2019-05-24 09:05:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pusė Rusijai prijaučiančių kandidatų.   ATSAKYTI
tikrai 2019-05-24 08:20:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tik jau jokiu Paksiniu, Ropiu ir pan. Tik protingus zmones.    ATSAKYTI
Pp. 2019-05-24 10:40:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasakyk kas tie protingi?  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Kybartuose siautėja gandras reketininkas
DABAR RODOMA
Kybartuose siautėja gandras reketininkas
DABAR RODOMA
Avarija Vilnius-Panevėžys
DABAR RODOMA
Į Europą ateina karščio banga
DABAR RODOMA
Glostyk Bobiką
DABAR RODOMA
14-metis pabudo iš komos: paaiškėjo įvykio detalės
DABAR RODOMA
Marijampolės kalėjime įkalinti vyrai grasina maištais ir neramumais
DABAR RODOMA
Vilniuje apsivertusio motorolerininko bičiuliai užpuolė policininkus
DABAR RODOMA
Veryga apie maitinimą
DABAR RODOMA
Kaip šiltnamyje laistyti pomidorus?
DABAR RODOMA
Patikrino panevėžiečių budrumą – iš butų nešk, ką nori
REKLAMA
Vilnius birželį (nuotr. Juozo Skaros)
Tuo metu, kai lietuviai turi nuspręsti, kaupti papildomai ar nekaupti lietuviškuose pensijų fonduose, ES kuriama tvarka, leisianti visiems europiečiams gauti vienodą asmeninę ...
Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (nuotr. SCANPIX)
 Lietuvos atstovai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) trečiadienį drauge su dar šešių šalių atstovais paliko posėdžių salę, taip protestuodami prieš ...
Rimantas Dagys (nuotr. Fotodiena.lt)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas trečiadienį patvirtino Rimantui Jonui Dagiui skirtą sankciją: kaip partijos kandidatas jis negalės ...
D. Grybauskaitė (nuotr. Fotodiena.lt)
Vos po dviejų savaičių postą Gitanui Nausėdai perleisianti Dalia Grybauskaitė jau gali drąsiai planuotis asmeninį biudžetą. Vyriausybė, kaip ir reikalauja to įstatymai, paskyrė ...
Gediminas Kirkilas (nuotr. Fotodiena.lt)
Socialdemokratų darbo partija trečiadienį pareikalavo partnerių tęsti derybas dėl būsimosios valdančiosios daugumos darbų.  „Derybos nesibaigė, mūsų požiūriu“, – ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų