Projekto įgyvendinimo metu įstaigos darbuotojai konsultavo įvairias Lietuvos jaunimo NVO, atliko teisės aktų, reglamentuojančių jaunimo NVO veiklą, analizę. Atlikta analizė - tai svarbiausių LR teisės aktų, reglamentuojančių jaunimo NVO veiklą Lietuvoje, sąvadas.
Diskusijoje siekta aptarti teisinio švietimo programų, skirtų jaunimo organizacijoms poreikį bei aktualumą. Susitikimo metu daug diskutuota ir apie pačių Jaunimo NVO situaciją Lietuvoje. Kalbant apie teisinio švietimo programą, kelis kartus užsiminta, kad NVO nereikia apsiriboti, kad labai svarbu vykdyti jaunimo teisinį švietimą, taip pat akcentuota, kad būtina išnaudoti NVO galimybes vykdant jaunimo teisinio švietimo programas.
Diskusijoje taip pat pastebėta, kad NVO reglamentavimą reikia keisti iš pagrindų, svarbu toliau tęsti nemokamo NVO konsultavimo funkciją, tačiau aktualiau imtis įgyvendinti tiesiogines jaunimo teisinio švietimo programas.
Pasak jaunimo organizacijų atstovų, norint susitvarkyti su dabar vyraujančiomis NVO problemomis ir siekiant efektyvesnių jaunimo organizacijų veiklos rezultatų, teisinės konsultacijos ir tokių projektų įgyvendinimas – labai svarbūs. Taip pat pastebėta, kad tokius projektus turėtų skatinti valstybinės institucijos, o ypatingai tos, kurios susijusios su teisingumo bei ugdymo sritimis.
Diskusijoje dalyvavusių Teisingumo Ministerijos atstovų teigimu, gana ryški NVO problema – pasyvumas, tačiau jaunimo teisinis švietimas – labai svarbus ir dėmesio jam turėtų būti skiriama jau mokykloje, tad jaunimo NVO, o juo labiau jaunimo teisinio švietimo programos yra labai aktualios ir remtinos iniciatyvos.
Diskusijoje taip pat dalyvavo Baltijos - Amerikos partnerystės programos, Vilniaus universiteto, Teisingumo ministerijos, Jaunimo reikalų departamento prie socialinės ir darbo apsaugos ministerijos, Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro, jaunimo organizacijų atstovai ir teisininkai.
REKLAMA