Neįpareigojančius ir abstrakčius, chaotiškus ir haliucinacinius, laisvus ir originalius vaizdus papildys instrumentinės bei kompiuterinės muzikos kompozicijos.
„Avangardinis kinas šiam renginiui pasirinktas neatsitiktinai – tai puikus vizualinis sprendimas kuriant vientisą muzikos ir vaizdo projektą. Abstrakčių, neturinčių aiškaus siužeto filmų ir muzikos sintezė suteiks žiūrovui galimybę pažinti avangardinio kino estetiką nenarpliojant susipynusių vaizdų koliažų“, – teigia renginio koordinatorė Gabija Strielčiūnaitė.
Pasak jos, kurdami kino meną avangardistai daug eksperimentavo, tačiau, be abejo, šiandien jų atradimai nebėra tokie stebinantys ar šokiruojantys. Todėl patraukliausias būdas pristatyti 1920-1930 metų kino meną – sujungti vaizdus ir muzikines variacijas į visumą.
Nebylusis kinas neatsiejamas nuo jo dinamiką ir nuotaiką iliustruojančios muzikos. Renginio metu tradicinę nebylių filmų orkestruotę, pianiną ar orkestrą, pakeis instrumentinė (saksofonas, bosas, gitara, būgnai) ir kompiuterinė (STM project) muzika. M. Duchamp hipnotizuojantys vaizdai, M. Ray atsitiktinai sujungtų vaizdų koliažai, F. Léger pagal tam tikrą ritmą judančios įvairios plastiškos formos bei kasdienio gyvenimo ritmas miestą šlovinančiose simfonijose įgaus naują pavidalą, sujungus visa tai su šiuolaikine muzika.
„Pristatydami avangardinio kino kūrėjus taip pat siekiame parodyti, jog nebylus kinas – tai ne vien populiarieji klasika tapę Charlie Chaplin filmai, romantinės komedijos ar dramatizuoti siaubo filmai. Panašaus pobūdžio sintezes planuojame rengti ir ateityje“, – teigia G. Strielčiūnaitė.
Organizatoriai kviečia visus norinčius dalyvauti muzikiniame vaizdų žaidime – renginys nemokamas.